Nájdite letenky s najlepšou cenou

Zambia Národný park Ngonye

Ubytovanie Zambia Národný park Ngonye


Národný park Ngonye, nachádzajúci sa v západnej Zambii, ponúka návštevníkom relaxačný pobyt v prírode, plný adrenalínu a dobrodružstiev. Zvyknutí na moderný štýl života sa môžete tešiť na úplnú odmenu od stresu a každodenných starostí. A navyše - zážitok zo života v divočine je úplne iný ako kamkoľvek inde.

Pri návšteve národného parku sa vám ponúkne viacero možností ubytovania. Základné ubytovanie je k dispozícii priamo v parku a zahrnuje plány a táborové stany, kde sa môžete prespať. Táborové stany sú útulné a základné, ale poskytujú vám všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt.

Ak máte radi luxusné ubytovanie, park vám ponúka aj exkluzívne ubytovanie v súkromnom lešení. Táto možnosť vám umožní priblížiť sa k prírode z úplne iného uhla pohľadu a pritom sa tešiť z množstva pohodlia a luxusu. Tieto súkromné leženia sú vybavené kúrením, súkromným sociálnym zariadením, anj čistým a priestraným spánkovým blokom.

Bez ohľadu na tom, ktorú možnosť ubytovania si zvolíte, v parku Ngonye vás čaká celý rad príležitostí a dobrodružstiev. Medzi najobľúbenejšie patrí kanoistika na rieke Zambezi, rybolov, prírodné prechádzky a pozorovanie divočiny. V parku sa nachádzajú aj rôzne parky pre off-roadové jazdy, ktoré lákajú dobrodružstvo a adrenalín. A nesmieme zabudnúť na návštevu miestnych obyvateľov, ktorých môžete spoznať a dozvedieť sa o ich kultúre a tradíciách.

Než sa vydáte do národného parku Ngonye, uistite sa, že ste si zabezpečili všetky potrebné cestovné doklady a preskúmajte podmienky cestovania do Zambie. Vyberte si možnosť ubytovania, ktorá najviac vyhovuje vašim preferenciám, a pripravte sa na dovolenku, ktorá vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zážitky na celý život.


Letenka Zambia Národný park Ngonye


Ak hľadáte ešte neobjavený kúsok Západnej Afriky, Zambia určite patrí medzi najlepšie destinácie. Toto krásne africké krajina ponúka nekonečné prírodné krásy ako národný park Ngonye, ktorý obzvlášť láka turistov z celého sveta.

Národný park Ngonye sa rozprestiera v západnej časti Západnej Afriky a zahrnuje oblasť asi 42 000 hektárov. Je to raj pre všetkých tých, ktorí obdivujú prekrásnu prírodu a milujú dobrodružstvo.

Park je známy pre svoje vodopády, ktoré sú jednými z najkrajších na svete. Nejznámojšie sú vodopády Sioma, ktoré sú široké až 300 metrov a vysoké 20 až 30 metrov. V ponuke sú tiež rôzne turistické trasy, kde je možné si pozrieť rôzne druhy zvierat.

Zvieratá, ktoré sa dajú vidieť v tomto parku, sú divoké kozy, hyeny, leopardi, krokodíly, zebry a mnohé iné. Najzaujímavejšou zaujímavosťou národného parku Ngonye však sú lampáše kačacích a krokodílových denných stromov.

Pre milovníkov obdivovania krásy prírody je park otvorený počas celého roka. Turisti sa môžu očakávať prvotriedne zariadenie s modernými dopravnými prostriedkami a najlepšími príležitosťami na stopy zvierat. Turisti musia byť pripravení na trekking a návštevu parku.

Vstupenky do národného parku Ngonye sa často predávajú spolu s letenkami do Západnej Afriky, a to činí tento park veľmi dostupný pre turistov z celého sveta. Medzinárodné letisko v Zambii je najlepšie pre letenku do Ngonye parku.

Ak hľadáte dobrodružstvo a obdivujete krásu prírody, potom by ste nemali vynechať možnosť navštíviť tento krásny národný park v Západnej Afrike. Každým krokom tam budete obdivovať nekonečné krásy prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Ngonye


Otázky:

1. Kde sa nachádza Národný park Ngonye?
2. Ako sa dostanem do Národného parku Ngonye?
3. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Národnom parku Ngonye?
4. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Národného parku Ngonye?
5. Môžem si zaparkovať v Národnom parku Ngonye?
6. Je tam možnosť ubytovať sa v Národnom parku Ngonye?
7. Aké aktivity ponúka Národný park Ngonye?
8. Je potrebné mať sprievodcu pri návšteve Národného parku Ngonye?
9. Aký je vstupný poplatok do Národného parku Ngonye?
10. Aké sú základné pravidlá pre návštevu Národného parku Ngonye?

Odpovede:

1. Národný park Ngonye sa nachádza v západnej časti Zambie.
2. Najlepšie sa do Národného parku Ngonye dostanete autom alebo taxíkom.
3. V parku môžete vidieť slony, levy, gepardy, žirafy, zebry a mnoho ďalších druhov zvierat.
4. Najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Ngonye je od júna do októbra.
5. Áno, v parku je dostatok miesta na parkovanie.
6. Áno, v parku je možnosť ubytovať sa v kempoch alebo hoteloch.
7. Medzi aktivity, ktoré park ponúka, patria prechádzky po savane, pozorovanie zvierat a rybolov.
8. Nie je potrebné mať sprievodcu, ale odporúča sa pre bezpečnosť a efektivitu návštevy.
9. Vstupný poplatok do Národného parku Ngonye je závislý od typu vozidla a počtu osôb.
10. Niektoré základné pravidlá pre návštevu Národného parku Ngonye zahŕňajú dodržiavanie pokynov parkového personálu, nevychádzať z vozidla bez sprievodu a neodhadzovať odpadky.


Dovolenka Zambia Národný park Ngonye


Zambia je krajina, ktorá ponúka mnoho krásnych miest na cestovanie a pobyt. Aké sú ale tri najdôležitejšie faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri plánovaní svojej cesty? Prvým faktorom je bezpečnosť, druhým je kvalita a pohodlnosť ubytovania a posledným, ale nie najmenej dôležitým, je prírodná krása a kultúrne zážitky, ktoré na svojej ceste zažijete. V tomto článku si však podrobnejšie povieme o jednom konkrétnom mieste, ktoré v sebe spája všetky tieto tri faktory. Jeho názov je Národný park Ngonye.

Zambia Národný park Ngonye sa nachádza v západnej časti krajiny, na hranici s Namíbiou, a je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane krokodílov, hrochov, afrických slonov a mnohých druhov vtákov. Tento park je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o africkom ekosystéme a vidieť na vlastné oči zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Najvyhľadávanejšou časťou parku je Štátne pleso Sifunda, ktoré ponúka návštevníkom možnosť pozorovania veľkých krokodílov a hrochov, ktoré sa v ňom zdržujú.

Čo sa ubytovania týka, Národný park Ngonye ponúka širokú škálu možností, od malých stanovísk až po luxusné hotely. V závislosti od vášho rozpočtu si môžete vybrať ubytovanie podľa vašich predstáv a pôsobenia, ktoré má dané miesto. Mnoho hotov ponúka krásne výhľady na park a niektoré dokonca umožňujú pohyb do oblastí, kde sa zvieratá najčastejšie zdržujú.

Trávenie dovolenky v Zambia Národnom parku Ngonye je určene pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode, milujú jedinečné kultúrne zážitky a radi sa učia o svete, v ktorom žijeme. Aj keď je táto oblasť zavesená krehkou linkou medzi moderným svetom a africkou divočinou, tí, ktorí si vyberú Zambia Národný park Ngonye ako cieľ svojej dovolenky, rozhodne nebudú ľutovať.


Počasie Zambia Národný park Ngonye


Zambia Národný park Ngonye je jedným z najkrajších miest, kde sa môžete dostať, ak máte radi prírodu a divoké zvieratá. Je to jedno z mála miest v Afrike, kde môžete vidieť veľké zvieratá ako slony, leopy až po krokodily a hipopotamy. Čo sa týka počasia, Zambia Národný park Ngonye má tropický podnebný režim so suchým obdobím a dažďovým obdobím.

Suché obdobie v parku nastáva od mája do septembra. Počas tohto obdobia teplota stúpa a môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. V noci sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celsiusa, čo znamená, že môžete očakávať pomerne horúce dni a chladnejšie noci. Toto obdobie je ideálne pre návštevu parku, pretože zvieratá sú častejšie viditeľné na vody a často sa zhlukujú okolo riek a jazier.

Dažďové obdobie trvá od októbra do apríla. Počas tohto obdobia je teplota trochu nižšia, ale môže byť stále pomerne horúca až do polovice decembra. Neskôr v období sa teplota postupne znižuje a môže byť chladno najmä v noci. Počas daždivého obdobia park zvyčajne dostáva veľké množstvo dažďa, ktorý vytvára množstvo riek a jazier. To znamená, že zvieratá sú oveľa rozptýlenejšie a môžete očakávať, že ich bude ťažšie vidieť.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, Zambia Národný park Ngonye je stále neuveriteľným miestom na návštevu. V lete si vychutnajte teplo a slnečné lúče, kým počas dažďového obdobia sa tešte na mokré a divoké počasie, ktoré zahrnuje prekrásne scenérie a zvuky lesa. Každý ročný čas prináša svoje výhody a nevýhody, takže si vyberte, ktoré obdobie by Vám viac vyhovovalo a nakoniec si užite krásy tohto úžasného parku.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky