Nájdite letenky s najlepšou cenou

Zambia Národný park Kalambo

Dovolenka Zambia Národný park Kalambo


Dovolenka v Zambii je určite niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť. Táto africká krajina je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a je plná nezabudnuteľných zážitkov. Medzi najznámejšie atrakcie patrí krásny Národný park Kalambo.

Národný park Kalambo sa nachádza v severozápadnej časti Zambie a zaujíma územie o rozlohe viac ako 400 kilometrov štvorcových. Park je obklopený krásnou prírodou a ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Park sa nachádza v blízkosti veľkého Kalambo vodopádu, ktorý je jedným z najvyšších vodopádov v Afrike a dosahuje výšku až 221 metrov. Okrem samotného vodopádu si môžete prezrieť aj jaskyne a nádherné pralesy, ktoré obsahujú rôzne druhy rastlín a zvierat.

Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Kalambo, môžete sa tešiť na rôzne druhy safari. Na rozdiel od iných parkov v Afrike, tak môžete v Kalambo vidieť mnoho zvierat, ktoré nie sú v iných parkoch a rezerváciách. Patria sem napríklad zebry, krokodíly, leopardy, slony a mnoho ďalších.

Safari môžete absolvovať v rôznych častiach národného parku, a preto si môžete vybrať tú časť, ktorá vás najviac zaujíma. Bude to výnimočný zážitok, počas ktorého budete mať možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Ak máte radi vodné športy, môžete sa tiež vydať na rafting alebo kajakovanie na rieke Kalambo, čo vám určite spríjemní váš pobyt. Vo voľnej prírode si môžete užiť krásne okamihy s rodinou alebo priateľmi a nabiť si energiu, ktorú vám poskytne krásna a divoká západná Afrika.

Dovolenka v Zambii a najmä v Národnom parku Kalambo vám ponúkne neuveriteľné zážitky, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Vždy je skvelý čas na to, aby ste si splnili svoje sny a objavili nové oblasti, kde môžete cestovať, objavovať a spoznávať rôzne kultúry a tradície. Zambia a Národný park Kalambo sú určite skvelým miestom na to, aby ste sa tieto skúsenosti naučili a dožili.


Počasie Zambia Národný park Kalambo


Národný park Kalambo sa nachádza v Zambii a je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Afrike. Tento park je známy svojou bohatou faunou a flórou, ktorá sa môže pochváliť mnohými endemickými druhmi rastlín a zvierat.

Počasie v Národnom parku Kalambo je typické pre tieto zemepisné šírky. Väčšinou je tu suché a teplé počasie, avšak v období dažďov sa môžu vyskytnúť prívalové záplavy, ako aj silné búrky. Obdobie dažďov v tomto parku pripadá na obdobie od novembra do marca, čo je najlepší čas pre milovníkov botaniky. Sú tu mnohé druhy rastlín, ktoré počas tohto obdobia kvitnú a vytvárajú pôsobivé farebné kompozície.

Teploty v Národnom parku Kalambo sú celkom vysoké a môžu sa pohybovať od 20 ° C do 30 ° C. Najteplejšou časťou dňa je obvykle popoludnie, kedy slnko svieti najviac. Odporúča sa preto návšteva parku počas ranných hodín alebo neskoro večer.

V parku sa nachádza množstvo zvierat, ktoré sú typické pre tento región Afriky. Patria sem napríklad slony, buvoly, levy, gepardy, hyeny či krokodíly. Najlepšie miesta na pozorovanie zvierat sú pri vodných plochách, kde zvieratá prichádzajú piť a kúpať sa.

Okrem pozorovania zvierat a rastlín ponúka tento park aj množstvo ďalších aktivít a možností pre turistov. Môžete si napríklad prenajať kanoistické lode a prieskumom rieky získať iný pohľad na tento nádherný park. Ďalšími populárnymi aktivitami sú turistika a lovec, ktorá sa konajú za sprievodu skúsených miestnych sprievodcov.

V Národnom parku Kalambo je však potrebné pamätať na to, že sa nachádza v divočine, a preto je potrebné byť opatrný a dodržiavať pravidlá bezpečnosti. Preto je vždy lepšie mať so sebou sprievodcu alebo prístup do skupiny s miestnymi sprievodcami.

Celkovo je návšteva Národného parku Kalambo nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má záujem o prírodu, zvieratá a kultúru Afriky. S jeho bohatou faunou a flórou je tento park jedným z najkrajších miest v Zambii a určite stojí za návštevu.


Letenka Zambia Národný park Kalambo


Ak hľadáte cestovateľskú destináciu v Afrike, Zambia je jednoznačne miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Táto krajina ponúka množstvo nádherných scenérií a nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z týchto miest je Národný park Kalambo.

Park sa nachádza v severozápadnej Zambii a je domovom mnohých zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen a rôznych druhov antilop. Národný park Kalambo sa nachádza v blízkosti hraníc Angoly a Tanzánie a blízko k úbočiu hory Kalambo, druhého najvyššieho vodopádu v Afrike.

Ak chcete navštíviť tento nádherný park, je najlepšie zvoliť si letenky do Livingstone, mesta, ktoré sa nachádza na juhu Zambie. Z Letiska Harryho Nkumbulu preskúmajte miestne atrakcie a zastavte sa v Národnom parku Mosi-oa-Tunya, aby ste videli jeden z najväčších vodopádov na svete - Viktoriine vodopády. Potom sa môžete vydať na cestu na sever do Národného parku Kalambo.

Jedným z najlepších spôsobov, ako navštíviť toto miesto, je objednať si safari s miestnou cestovnou kanceláriou, ktorá vás ochotne prevezie po parku. Existuje veľa možností, ako návštevu tohto krásneho národného parku zažiť, od jazdy na koni, cez povozy na ťahu záprahom býkov až po triedenie diamantov.

Ak hľadáte usporiadanie výletu, overte si náklady a podmienky s miestnymi cestovnými kanceláriami a môžete sa rozhodovať medzi rôznymi zájazdmi, ktoré ponúkajú Jednoduchšie alebo rozšírené služby uskutočnenie safári. Pre tých, ktorí plánujú zostávať v parku niekoľko dní, existujú rôzne kempovacie miesta a chatky.

Národný park Kalambo poskytuje návštevníkom príležitosť vidieť nezvyčajné a krásne zvieratá, ktoré sú typické pre západnú Afriku. Okrem toho dochádza k miestnej produkcií dreva a ropy, čo zabezpečuje zamestnanie miestnym obyvateľom.

Zhrnutie
Ak hľadáte miesto na nezabudnuteľné safari, Národný park Kalambo je miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Letenky do blízkeho Livingstone v Zambii znamenajú, že sa môžete ľahko dostať do parku, kde sa budete môcť pokochať neuveriteľnou scenériou a zvieraťom. Je to miesto, kde sa môžete stať súčasťou afrických dobrodružstiev a zažiť niečo, čo určite nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kalambo


1. Prečo by som mal/a navštíviť Národný park Kalambo v Zambii?
Národný park Kalambo patrí medzi najkrajšie a najdôležitejšie chránené oblasti v Zambii. Ponúka jedinečné prírodné krásy, vrátane Kalambových vodopádov, najvyšších v Afrike. Taktiež je oblastou s bohatou faunou a flórou, kde sa môžete vydať na výlety za pozorovaním zvierat a vtáctva.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Kalambo?
Najlepší čas na návštevu Národného parku Kalambo je v suchých mesiacoch od mája do októbra. V tomto období je menej daždivé počasie a lepšie podmienky na pozorovanie zvierat.

3. Ako sa dostať do Národného parku Kalambo?
Národný park Kalambo sa nachádza v západnej časti Zambie blízko hranice s Tanzániou. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky z hlavného mesta Lusaka alebo iného veľkého mesta v západnej Zambii.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Kalambo?
V Národnom parku Kalambo môžete vidieť veľa druhov zvierat, ako sú sloni, žirafy, levy, gepardi, hyeny, rôzne druhy antilop a mnoho iných. Taktiež sa v oblasti vyskytuje bohatá fauna vtáctva.

5. Aké aktivity má Národný park Kalambo ponúknuť?
Národný park Kalambo ponúka mnoho aktivít pre návštevníkov, vrátane safari, trekov, výletov na pozorovanie vtáctva, kanoistiky a iných. Taktiež môžete navštíviť miestnych komunitne a učiť sa o ich kultúre a životnom štýle.

6. Potrebujem si zabezpečiť ubytovanie v Národnom parku Kalambo vopred?
Áno, je potrebné si zabezpečiť ubytovanie vopred, keďže sa jedná o chránenú oblasť a priestranná ubytovacia kapacita je obmedzená. Existuje však viacero kempov a zariadení, kde si môžete zarezervovať miesto.

7. Ako sa môžem dozvedieť viac o Národnom parku Kalambo?
Môžete sa o Národnom parku Kalambo dozvedieť viac na webovej stránke oficiálneho turistického úradu Zambie. Taktiež je možné kontaktovať miestnu cestovnú kanceláriu alebo turistického sprievodcu, ktorý vám dokáže poskytnúť odborné informácie a radu.


Ubytovanie Zambia Národný park Kalambo


Zambia je africká krajina plná zázračných prírodných scenérií. Jednou z nich je národný park Kalambo, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z rozmanitých druhov flóry a fauny.

Nájde sa tu pestrosť zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, hien či krokodílov. Park tiež láka na fotografovanie exotickej flóry a krásneho zovretia Kalambo vodopádu. Nachádza sa tu niekoľko možností na ubytovanie, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií.

Kalambo Falls Lodge

Kalambo Falls Lodge je prvotriedna destinácia pre tých, ktorí sa vydávajú na dovolenku s vysokými nárokmi na luxus. Ubytovanie sa nachádza na juhu parku v blízkosti Kalambo vodopádu, ktorý ponúka nádherný pohľad na okolitý krajinný reliéf.

Hostia si môžu každý deň užívať raňajky a večere v reštaurácii s výhľadom na okolitú prírodu. Na mieste je k dispozícii plávanie v bazéne, turistika v okolí parku a vodopádu Kalambo alebo rybolov.

Nalusanga Guest House

Ak chcete preskúmať viac ako len národný park Kalambo, Nalusanga Guest House v okolí vás privíta s priateľským personálom a komfortným ubytovaním. Zoznámte sa s kultúrou kmene Tonga v blízkom okolí, užite si historický Round Hut Resthouse alebo navštívte Motelekano Waterfalls.

Nalusanga posiada štyri izby, každá so svojou kúpeľňou a obývacou izbou. Hostia si môžu vychutnať afrodiziakálne kuchyne spravenú z miestnych surovín alebo sa postarať sami o seba v kuchyni na mieste.

Kalambo Lake Residence

Kalambo Lake Residence je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú prírodu a súčasne romantiku. Nachádza sa v blízkosti jazera Tanganyika, kde si môžete prenajať kanoey a vodné bicykle a užiť si pohodovú jazdu po jazere vo vašom voľnom čase.

Rezidencia má päť klimatizovaných izieb, z ktorých každá má vlastný balkón alebo terasu s výhľadom na okolité jazero. Hostia si môžu podávať menej formálne jedlá v miestnosti na mieste alebo sa rozhodnúť pre jedlo v reštaurácii s výhľadom na more.

Kalambo Falls Camp

Kalambo Falls Camp je destinácia pre návštevníkov, ktorí majú radi jednoduché, ale krásne ubytovanie. Táto kempingová lokalita je ideálna pre tých, ktorí hľadajú umelecké zážitky a súčasne sa chcú napiť čerstvého vzduchu a prírody.

Táto kempingová lokalita ponúka desať stánok s jednoduchými zariadeniami, vrátane teplej vody, sprchy a toalety. Denne je tu podávaná skladoškrúcanie kreatívnej kuchyne v miestnosti na mieste alebo priamo v kempu.

Národný park Kalambo ponúka širokú škálu ubytování pre všetky nároky. Starobylý kraj a exotická maškaráda zvierat a rastlín budú určite na dlhú dobu zaujímať návštevníkov z každého kúta sveta. Ak hľadáte odpočinok, relaxáciu alebo dobrodružstvo v neobvyklom sukove, Zambia je na mape miesta na letnej dovolenke.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky