Nájdite letenky s najlepšou cenou

Zambia Národný park Bangweulu

Dovolenka Zambia Národný park Bangweulu


Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo na dovolenku v Afrike, potom by ste sa mali rozhodne pozrieť na Národný park Bangweulu v Zambii. Tento nádherný park sa nachádza na severovýchode Zambie a je domovom množstva zvierat a rastlín.

Národný park Bangweulu je známy svojimi mokradmi, ktoré sú útočiskom pre obrovské zástupy vtáctva, takže je ideálnym miestom pre záujemcov o ornitológiu. Napriek tomu však park ponúka aj skvelé príležitosti pre pozorovanie slonov, lvi, býkov a mnohých ďalších zvierat.

Tí, ktorí sú na dovolenke v záujme rybolovu, nebudú zkejsnutí. Národný park Bangweulu je domovom niekoľkých druhov kaprov a súčasne je jediným miestom na svete, kde sa vyskytuje mýtycky kapr tanganjický.

Národný park Bangweulu ponúka aj viaceré možnosti na turistické výlety. Pre tých, ktorí sú odvážni a radi sa potápajú, je tu možnosť potápať sa s krokodílmi v rieke Luapula.

Navštíviť Národný park Bangweulu v Zambii je zážitkom pre celú rodinu. Ide o miesto, ktoré umožní návštevníkom poznať africkú prírodu a jej zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Pre návrat plný zážitkov a zážitkov je Zambia ideálnou dovolenkovou destináciou.


Ubytovanie Zambia Národný park Bangweulu


V Zambia sa nachádza niekoľko úchvatných národných parkov, mezi ktorými nesmiete vynechať Národný park Bangweulu, ktorý sa rozprestiera v severovýchodnej časti krajiny. Tento národný park s rozlohou viac ako 6 000 km² je jedným z najväčších v Afrike a ponúka zaujímavé a nezvyčajné možnosti štúdia mokradí a jazier, kde sa okrem iného nachádza aj slávna krajina dvoch miliónov králičkov.

Ak plánujete návštevu Národného parku Bangweulu, mali by ste sa rozhodnúť pre ubytovanie v kempoch alebo táboroch v okolí parku. Väčšinou sa jedná o jednoduché a pohodlné kempy a tábory, s možnosťou prenocovania v stanoch alebo chatkách, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami ako postele, postele, krytá terasa a kúpeľňa.

Jedným z najnavštevovanejších kempov je Majete Camp, ktorý sa nachádza v srdci parku a ponúka dokonalý výhľad na jazero Bangweulu. Tento kemp poskytuje ubytovanie v osemnástich plne vybavených stanoch, s možnosťou kúpeľne a sprchy. V kempu sú tiež k dispozícii stravovacie služby a turistické aktivity.

Ďalším skvelým ubytovacím zariadením v Národnom parku Bangweulu je Ndole Bay Lodge. Táto chatka sa nachádza na brehu jazera a ponúka ubytovanie v jednoduchých, no pohodlných chatkách, ktoré sú plne vybavené základnými zariadeniami. V rámci zariadenia je k dispozícii nielen stravovacia služba, ale aj zaujímavé outdoorové aktivity.

Pre milovníkov prírodných krás a dobrodruhov sú určené aj ďalšie kempy a tábory, ako napríklad Sausage Tree Camp, Luwombwa Lodge alebo Shoebill Island Camp. Každý z týchto kempov a táborov sa vyznačuje vlastnými špecifikami a charakteristikami, takže si môžete vybrať to, ktoré Vám najviac vyhovuje.

Ak teda plánujete navštíviť národný park Bangweulu, nemusíte sa obávať ubytovania. Našli sa tam mnohé kempy a tábory, ktoré spĺňajú vaše potreby a sú vám schopné poskytnúť jedinečný zážitok z pobytu v jednom z najkrajších kútov Afriky. Navštívte Bangweulu a užite si prírodu v plnej kráse!


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Bangweulu


1. Čo je Národný park Bangweulu v Zambii?
Národný park Bangweulu je chránené územie v Zambii, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny. Zahrnuje najväčšie bažiny v Afrike a má bohatú divočinu.

2. Ako sa dostanem do Národného parku Bangweulu?
Najlepšou možnosťou je cestovať letecky z Lusaky, hlavného mesta Zambie, do Mfuwe alebo Kasama. Odtiaľ môžete pokračovať cestou cez Lewaniku až do Bangweulu.

3. Aké zvieratá môžem v parku vidieť?
Park je domovom pre veľa druhov zvierat, ako napríklad krokodíly, sitatungy, antilopy, hyeny, slony a levov.

4. Je v parku bezpečné?
Park je bezpečný, ale odporúčame cestovať so sprievodcom alebo navštíviť park s organizovanou skupinou. Odporúčame tiež dodržiavať pokyny rangers a plánovať si návštevu v predstihu.

5. Ako dlho by som mal zostať v parku?
Odporúčame zotrvať v parku minimálne na tri dni, aby sme mohli vidieť pestrú divočinu, ktorú park ponúka.

6. Má park ubytovanie?
Áno, park ponúka rôzne druhy ubytovania, vrátane kempov a bungalovov.

7. Kedy je tá najlepšia doba navštíviť park?
Najlepším obdobím na návštevu parku je jún a júl, keď je sušší obdobie a menej rybných období.

8. Ako môžem podporiť ochranu parku?
Existujú rôzne spôsoby, ako môžete podporiť ochranu parku. Môžete sa zapojiť do dobrovoľníckych programov, prispeť finančne k ochrane parku alebo podporiť organizácie, ktoré sa starajú o chránené územia.


Počasie Zambia Národný park Bangweulu


Zambia je krajina bohatá na počasie a prekrásnu prírodu. Jedno z jej najkrajších miestom je Národný park Bangweulu, ktorý leží na severe krajiny. Park je známy pre svoje jazerá, vlhké roviny a ohromujúcu zver.

Počasie v Národnom parku Bangweulu je výrazne ovplyvnené jazerami. Sú totožné s duhami a nachádzajú sa na ploche viac ako 11 000 kilometrov štvorcových. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo bažín, ktoré sa zaplavujú v daždivom období a v sušších období sa zmenia na stepné rastliny.

V Bangweulu sa nachádza dvoch hlavných období - suché a daždivé. Suché obdobie sa začína v apríli a končí v októbri. Počas tohto obdobia teploty dosahujú od 27 až do 30 stupňov Celzia, slnko svieti nonstop. V tomto období sa voda z jazier začne pomaly stiahnuť a bažiny sa menia na stepné rastliny.

Daždivé obdobie v Bangweulu začína v novembri a končí v marci. Počas tohto obdobia teploty môžu klesnúť na 20 stupňov Celzia. Výrazne sa zvyšuje aj množstvo zrážok. V tomto období sa jazerá plnia vodou a bažiny sa menia na rozsiahle vodné plochy.

No matter, kedy sa do Bangweulu vyberiete, vždy sa máte načo tešiť. Môžete spoznať množstvo druhov zvierat, ktoré sa útočišťa dávajú práve v tomto parku. Medzi najznámejšie divé zvieratá patrí nilský krokodíl, hipopótam, rôzne druhy antilop, sloni ale aj kočkovité šeliemy, leopardi a pántheri.

Ak hľadáte cestu ako uniknúť z každodenného shonu, Národný park Bangweulu je to správne miesto pre Vás. Počasie je tu určite zaujímavé, druhovo bohatá príroda a spokojnosť, ktorú vám tento park dokáže priniesť, je nevyčísliteľná. Tak neváhajte a vyrazte spoznávať krásy Zambie do Národného parku Bangweulu!


Letenka Zambia Národný park Bangweulu


Zambia je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta kvôli svojim nádherným prírodným pôvabom. Národný park Bangweulu je jedno z najkrajších miest, kde sa môžete dostať na zaujímavé safari.

Letenky do Zambie sú v súčasnosti cenovo dostupné a môžete si ich zakúpiť na rôznych webových stránkach. Ak vás zaujíma safari, tak národný park Bangweulu je ideálnym miestom, kde si môžete vychutnať najdivokejšiu africkú zver ako napríklad leoparda, slona alebo antilopu. Tento park je známy aj svojimi rôznymi druhmi vtákov, ktoré sú ukryté v jeho lesoch a jazerách.

Ak si plánujete navštíviť Zambia a národný park Bangweulu, tak je dobré si zabezpečiť letenky vopred. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré sú priamo spojené so Zambiou a ponúkajú lety z rôznych kútov sveta. Môžete zvoliť medzinárodné lety z Európy alebo Ázie a presadiť sa na letisko v Livingston, kde si môžete zapožičať auto alebo si objednať prevoz k vašej destinácii.

Národný park Bangweulu je najmä známy pre jeho jazerá Bangweulu a Mweru, ktoré sa nachádzajú uprostred pustatiny. Tieto jazerá sú domovom pre množstvo zvierat a vtákov, ktorí sem prichádzajú na prechod alebo hľadať potravu. Okrem toho, park je takisto prekrásny kvôli svojim veľkým bažinám a kanálom, ktoré pretekajú lesmi a lúkami.

V Bangweulu môžete nájsť tiež unikátnu vodnú rastlinu, ktorú môžete vidieť iba tu. Ide o rastlinu s názvom "mikróby Bangweulu" a je to jedna z najväčších rastlín v Afrike. Táto rastlina je chránená a je jednou z najväčších atrakcií parku.

Národný park Bangweulu je rovnako sympatický tým, že doňho vás môže priviesť cesta po plnej hliadke, ktorá je naplnená rôznymi dobrodružstvami, ktoré sú prežité na ceste. Môžete vidieť divoké zvieratá, ako napríklad slony alebo žirafy. Navyše, Zambickí domorodci vás privítajú otvorenou náručou a radi vám ukážu ich kultúru a tradície.

Celkovo je národný park Bangweulu v Zambii jednou z najlepších destinácií, kde si môžete užiť neopakovateľnú prírodu v jej najlepšom prevedení. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť tento park a zároveň chcete ušetriť čas a peniaze pri hľadaní leteniek, využite niektorú z webových stránok, ktorá vám umožní nájsť najlepšie ceny. Svoje dobrodružno určite nebudete ľutovať!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky