Nájdite letenky s najlepšou cenou

Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary

Ubytovanie Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Ubytovanie na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary v Ugande predstavuje jedinečný zážitok. Toto chránené územie sa nachádza na ostrove uprostred jazera Viktória a je domovom mnohých ohrozených druhov, najmä šimpanzov. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň zažiť niečo neuveriteľné, toto miesto je pre vás tou správnou voľbou.

Vybavenie

Ubytovanie na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary sú pohodlné a dobre zariadené chatky, ktoré sú obklopené bujnou vegetáciou a ponúkajú krásny výhľad na jazero. Všetky chatky sú vybavené postelemi, stolom a stoličkami, kúpeľňou so sprchou a toaletou a majú tiež terasu, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad.

Stravovanie

Pri ubytovaní na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary budete mať prístup k bohatej strave, ktorá obsahuje miestne ingrediencie a jedlá z celého sveta. Všetky jedlá sú pripravované z čerstvých surovín a servírované v reštaurácii, ktorá sa nachádza na ostrove. Okrem toho si môžete objednať aj obľúbené miestne nápoje ako čaj a kávu.

Aktivity

Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka mnoho zaujímavých aktivít, vrátane sledovania šimpanzov, ktoré sa vyskytujú v chránenom území. Toto zážitkové menu sú k dispozícii aj rôzne iné aktivity, ako sú jazdenie na kanoistiach či prehliadka miestnych dedín. a mnoho ďalších vecí, ktoré určite nezabudnete.

Klimatizace

Klima na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary je veľmi priaznivá počas väčšiny roka. Najlepšie obdobie na návštevu ostrova je v období suša, kedy sú dni suché a teplo a noce sú chladné. V tomto období môžete očakávať čisté oblohy a nádherné výhľady na jazero Viktória.

Výhody

Ubytovanie na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka niekoľko výhod. Okrem krásnej prírody a zaujímavých aktivít, môžete sa tešiť aj na možnosť spoznať jedinečnú miestnu kultúru a gastronómiu a zaít týmto miestu pragmatickú, prahuúrovňu a zaujímavú atmosféru.

Záver

Ako sme videli, ubytovanie na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary poskytuje luxusné prostredie, krásnu prírodu a neopakovateľné zážitky, ktoré si budete pamätať na zvyšok života. Ak máte záujem o pobyt na tomto mieste, neváhajte a zarezervujte si svoje miesto už dnes!


Počasie Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda je africká krajina, ktorá sa nachádza v tzv. "rogu Afriky". Prevažná väčšina krajiny leží v miernom podnebnom pásme, avšak oblasti západu a juhu krajiny sú ovplyvnené taktiež dažďovým pásom.

Väčšina ľudí prichádza do Ugandy za návštevou národných parkov, ako sú Bwindi Impenetrable Forest a Kibale National Park, ktoré sú domovom pre množstvo ohrozených druhov živočíchov, z ktorých najznámejšími sú gorily a šimpanzi.

Jeden z najkrajších kútov Ugandy, ktoré by však nemali prebývať v hrozivosti počasia, je Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, skupina miniatúrnych ostrovov na jazere Victoria. Ostrov Ngamba je jedným z najväčších a je domovom pre stovky šimpanzov.

Počasie v oblasti Ngamba Island sa líši v závislosti od ročného obdobia. Väčšinu roka prevládajú teploty v rozmedzí od 20 ° C do 30 ° C. Obdobie od decembra do februára je suché obdobie, takže návštevníci sa nemusia báť dažďa.

Obdobie od marca do mája je najsadnejšie a môže prísť k silným dažďom a búrkam. V tomto období je vhodné návštevníkom vziať so sebou plášť alebo dáždnik, aby sa nedostali do problémov so zaplavenými cestami.

Teploty sa zvyknú znižovať v období od júna do augusta, kde môžu byť teploty okolo 18 ° C. Toto obdobie je tým správnym obdobím na pozorovanie fauny - zvlášť šimpanzov, ktorí sú oveľa aktívnejší a hravší v chladnejších dňoch.

Obdobie od septembra do novembra znova prichádza dažďové obdobie, ale dažde sú menej intenzívne, ako v období od marca do mája. Je dôležité venovať pozornosť počasiu počas tohto obdobia, aby sa návštevníci vyhli silným dažďom, ktoré by mohli spôsobiť nedostupnosť ostrova Ngamba.

Celkovo povedané, pre návštevu ostrova Ngamba v Ugande, je najlepšie cestovať v suchom období, ktoré sa vyskytuje od decembra do februára. Však, ak sa turista rozhodne navštíviť počas dažďového obdobia, musí sa pripraviť na dažde a zmäkčený terén.

Aj keď počasie môže byť neisté, návšteva ostrova Ngamba, kde sa dá zblízka vidieť zamávajúce ruky šimpanzov, stojí určite za to a zostane v pamäti na celý život.


Letenka Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Uganda je jedným z najkrajších kúskov zemského povrchu na Afrike, ktorý je známy pre svoju bohatú flóru a faunu, preto nie je divu, že patrí medzi najobľúbenejšie krajiny cestovateľov z celého sveta. Medzi jej neodolateľné zaujímavosti patrí Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, ktoré je jednou z najobľúbenejších atrakcií Ugandy. Toto zvieracie svätostánok je jedným z najväčších na svete, ktoré je domovom pre zvyšky ohrozených kufronosých šimpanzov, ktorí sa tam nachádzajú vsemi prirodzenými spôsobmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto úchvatné miesto, musíte najskôr zohnať letenku. Letenky do Ugandy sú zvyčajne dostupné cez internet alebo prostredníctvom cestovných agentúr. Na mieste môžete zájsť na letiskovú ktváreň, ktorá vám poskytne podrobné informácie o lete z vašej krajiny. Väčšina letov do Ugandy prichádza do hlavného mesta Kampaly, ale ak chcete navštíviť Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, budete musieť cestovať na miesto odletu lodou alebo prímestským trhovcom.

Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary sa nachádza na ostrove s rovnakým menom a je jedným z najviac navštevovaných turistických miest v Ugande. Tento zvierací svätostánok funguje ako útočisko pre ohrozené kufronosé šimpanze, ktoré tam majú k dispozícii všetko, čo potrebujú na prežitie. Ochrancovia sa o ne starajú a usilujú sa poskytnúť im maximálnu ochranu a bezpečnosť. Tí, ktorí navštívia tento ostrov, majú možnosť prežiť len jednodňový výlet na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, kde sa môžu dotýkať šimpanzov, kŕmiť ich a pozrieť si ich v ich prirodzených habitatoch. Návštevníci sa tiež zúčastňujú ranného kŕmenia týchto šelmov, po ktorom nasledujekrátka prezentácia o tom, ako sa šimpanzi učia nových vecí, čo všetko ich teší a čo naopak ich nepotešuje. Tiež je tu možnosť poobeda si pozrieť šimpanzí športový team, ktoré tvorí skupinka chlapcov z místní osady.

Celkovo, návšteva Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary vo Ugande je správou, ktorá vás nadchne. Ostrov, ktorý je domovom kufronosých šimpanzov, je jedným z najkrajších miest na svete, kde môžete prežiť príjemný čas s týmito ohrozenými zvieratami, ktoré poskytujú návštevníkom neuveriteľný zážitok. Ak máte záujem o návštevu tejto exkluzívnej atrakcie, neváhajte a zarezervujte si letenku do Ugandy hneď teraz. Vaša cesta na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary bude rozhodne zážitkom, na ktorý nikdy nezabudnete.


Dovolenka Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


Ak hľadáte neobvyklý príbeh na dovolenku, potom by dovolenka na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary v Ugande mala byť na vašom zozname. Tento ostrôvok, nachádzajúci sa na jazere Viktoriánskom jazere, poskytuje domov pre zranené, choré alebo siroty šimpanzov, ktorých zachránili z predaja na čiernom trhu alebo pred lovcom.

Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary sa rozprestiera na 100 akrách a na ostrove býva viac ako 50 jedincov a čelí rôznym zdravotným problémom. Poskytuje im útočisko a lekársku starostlivosť, ktorú potrebujú na svoje uzdravenie. Po vzťahu, starostlivosti a vedomostiam o týchto zvieratách máte možnosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí a dokonca s nimi aj interagovať.

Existuje množstvo spôsobov, ako sa môžete zúčastniť na pomoci šimpanzom a cítiť sa spojení s prírodou. Môžete sa zúčastniť na kŕmení šimpanzov alebo ich sledovaní v ich prírodných biotopoch a vedení trénerov, ktorí vám ukážu zaujímavé a unikátne vlastnosti týchto zvierat. Zistíte, že tieto zvieratá majú veľmi podobné správanie ako ľudia a máte jedinečnú príležitosť vidieť, ako spolu komunikujú a vychádzajú.

Okrem toho je tu aj mnoho aktivít, ktoré sú zamerané na dodatočnú podporu udržateľných a zodpovedných cestovných zážitkov. Môžete sa pridať k výletu na rieke Nile alebo objavovať rôzne miesta v Ugande.

Pokiaľ ide o ubytovanie, Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka rôzne rezorty a chaty, ktoré vám poskytnú komfortné a jednoduché ubytovanie. Sú to klimatizované chaty s terasou, kde môžete vidieť týchto nádherných tvorov.

Pre tých, ktorí si chcú zahrávať a učiť sa niečo nového, Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary ponúka množstvo aktivít ako jazda na kanoe, jazda na býkoch alebo malým výletom do miestnych dedín, kde sa môžete naučiť o kultúre a histórii regiónu.

Celkovým záverom je dovolenka na Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary jedinečným zážitkom pre každého šimpanzového seba. Okrem toho, že sa budete môcť naučiť viac o týchto zvieratách a ich interakcii s ľuďmi, budete prispievať aj k životom týchto nádherných tvorov a pomáhať v ich zotavovaní z choroby. Takže ak hľadáte inovatívny prístup k dobrodružstvu v Afrike, Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary bude bezpochyby dovolenka vašich snov.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary


1. Čo je Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary?
- Uganda Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary je 100-hektárový ostrov, ktorý slúži ako útočisko a rehabilitačné centrum pre opice chimpanzov v Ugande.

2. Ako sa tam dostanem?
- Na ostrov sa dá dostať iba loďou z Enteby alebo zavolajte na turistickú linku cestovného ruchu A-Trek Safaris.

3. Čo môžem očakávať vidieť na ostrove?
- Na ostrove sa môžete pozrieť na viac ako 50 opíc chimpanzov a sledovať ich prirodzené správanie. Okrem toho môžete vidieť aj iné druhy vtákov a vzácne rastliny.

4. Koľko trvá návšteva ?
- Návšteva ostrova trvá zhruba 1,5 hodiny počas ktorých napríklad budete pozorovat opice pri krmení.

5. Môžem opice nakŕmiť alebo ich dotknúť sa?
- Opice sú chránené a je im zakázané nakŕmiť alebo sa s nimi dotýkať.

6. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov?
- Medzi aktivity na ostrove patrí sledovanie opíc pri krmení, vodná cesta okolo ostrova, plážový volejbal a jednodňové pobytové programy.

7. Ako môžem podporiť ostrov a jeho obyvateľov?
- Môžete podporiť centrum rôznymi spôsobmi, napríklad donáciou, adopciou opice alebo dobrovoľníctvom.

8. Je nutné si Vakcínu na žltačku a ďalšie choroby?
- Pre pozretie domluvte si stretnutie so svojím lekárom, aby ste sa mohli uistiť, že máte všetky potrebné vakcíny a očkovania na základe plánovaného osobná alebo služobná cesta, ale je pravdepodobné, že budete potrebovať očkovania ako hepatitídy A a B a žltačke. Dakujem.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky