Nájdite letenky s najlepšou cenou

Uganda Národný park Rwenzori Mountains

Letenka Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Ak hľadáte horské vrcholy, ktoré sú o niečo menej navštevované a náročnejšie na zdolanie, Rwenzori Mountains National Park v Ugande je to pravé miesto pre Vás. Toto úžasné miesto je domovom niektorých najvyšších skupín hôr v Afrike a mnohí ho nazývajú aj "Hory Mesiáša".

V parku sa nachádza 5 hlavných vrcholov a niekoľko ďalších menších, ktoré tvoria hrebeň Rwenzori. S výškou až 5 109 metrov nad morom sú tieto hory druhou najvyššou ľadovou horstvou v Afrike. Vrcholy, ktoré tvoria tento horský reťazec, pokrývajú razantne náročné terény, od strmých skalných stien až po veľmi členité ľadové polia a horúčavou oblasť v dolnej časti parku.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza na hranici medzi Ugandou a Kongom. Doteraz táto oblasť ostáva neotvorená a takmer nedotknutá turistami, pretože cesta k parku je dosť namáhavá a náročná. Napriek tomu ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný park, dostanete možnosť zažiť jedinečnú prírodu, nezabudnuteľný výhľad a vidieť zvieratá v prírodných biotopoch, ako krysy, dnes dirónové, horské antilopy a rôzne druhy vtákov.

Medzi najobľúbenejšie aktivity v parku patrí turistika a horolezectvo. Najobľúbenejšie trasy sú dve: Central Circuit alebo Kilembe trasa, ktoré vám ponúkajú nádherné výhľady na údolie a hory, ale tiež vás zavedú do ďalekých a neobvyklých miest vrátane niekoľkých ľadovcov. Najvyšším a náročným vrcholom vrcholom v parku je Mount Stanley s výškou 5 109 metrov nad morom. Výstup na tento vrchol je dostupný výhradne troj-štyridsiatim dňovým horolezeckým kurzy.

Ak sa chystáte navštíviť Rwenzori Mountains National Park, veľmi odporúčame získať licenciu a povolenie od Ugandských národných parkových služieb, ktoré vám umožnia nájsť skúseného horského sprievodcu a zaistiť vašu bezpečnosť v prípade, že by sa územie stalo nebezpečným.

V parku sa nachádza niekoľko miest na ubytovanie s rôznymi cenovými kategóriami, na výber sú miesta od základného kempu až po luxusné hotely. Veľa turistov sa rozhoduje pre kempovanie, čo im umožňuje vidieť a zažiť najrozmanitejšie terény a zábery nekonečnej prírody.

Vyhliadka na majestátne hory Rwenzori je úplne iná, než akékoľvek iné miesto na svete, a ak radi stretávate nových ľudí a objavujete exotické miesta na cestách, Rwenzori Mountains National Park v Ugande bude rozhodne ideálnym miestom pre Vás.


Ubytovanie Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda je známa svojimi nádhernými národnými parkmi a jedným z najkrajších z nich je Národný park Rwenzori Mountains. Nachádza sa na západnom okraji Ugandy a je domovom najvyššieho vrcholu Afriky, hory Mount Stanley.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie pri návšteve tohto národného parku, je možnosť pobytu v blízkosti hor. Vo vnútri národného parku sa nachádza niekoľko kempov a chatiek, kde si návštevníci môžu prenajať užitočnú výbavu a stanovať pod širým nebom.

Existujú tiež niektoré zariadenia, ktoré poskytujú komfortné ubytovanie a služby v národnom parku Rwenzori Mountains. Medzi nimi je napríklad Mountain Rwenzori Lodge, ktorá ponúka izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na hory. Hostia sa tu môžu tešiť z turistických výletov s vodičom alebo si prenajať kolesá na cykloturistiku v okolí.

Inou možnosťou je ubytovanie v horách. Vysoké hory Rwenzori ponúkajú niektoré z najlepších trekov a túr v Afrike. Základňou pre túry je obyčajne dedinka Bundibugyo, ktorá je vzdialená asi 300 km z hlavného mesta Ugandy, Kampaly. Tu návštevníci môžu prenajať horské vedenie a ubytovať sa v chatách, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach v horách, čím sa podarí skrátiť nepríjemne dlhé a únavné trasy.

Ak teda plánujete navštíviť národný park Rwenzori Mountains, nezabudnite si rezervovať ubytovanie už vopred. Či už sa rozhodnete pre kempovanie alebo luxusné ubytovanie v horách, nezabudnite ochutnať korenie a pochutiť si na rozmanitých jedlách ugandskej kuchyne a vnímať krásu týchto mohutných hôr, ktoré vás okúzlia svojou krásou a jedinečnosťou.


Dovolenka Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda, krajina plná krásnej prírody a miestneho koloritu, ponúka mnoho dovolenkových aktivít pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a prírodu. Národný park Rwenzori Mountains je jedným z najobľúbenejších miest v Ugande a túto oblasť by ste určite nemali vynechať pri plánovaní svojej dovolenky.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza v západnej Ugande a ponúka nádherné výhľady na pohorie Rwenzori. Tento park je jedným z najstarších národných parkov v Ugande a aj v celej Afrike a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V parku sa nachádza viacero druhov rastlín a zvierat, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Medzi najznámejšie druhy patrí horský gorila, pavián, slávček, horská antilopa a mnoho ďalších. Turisti majú tiež možnosť vidieť rôzne druhy rastlín a stromov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť, ako sú napríklad bambus, čaj a dokonca aj banánovníky.

Národný park Rwenzori Mountains ponúka mnoho aktivít pre turistov, ako sú turistika a výlety do hôr. Bohaté flóra a fauna parku sú jedinečné a poskytujú nádherné prostredie pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť na dobrodružstvo a jedinečné zážitky. Výlety do hôr sú bezpečné a prevedené prostredníctvom skúsených sprievodcov, ktorí pomáhajú turistom užívať si prírodu a zážitok z cesty.

Okrem turistických aktivít je v parku k dispozícii aj možnosť sledovať miestnych obyvateľov, ktorí zostávajú v blízkosti parku. Títo obyvatelia sú známi pre svoju pohostinnosť a srdečné prijatie turistov.

Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Ugande, Národný park Rwenzori Mountains by mal byť na vašom zozname návštev. Táto oblasť ponúka nádherné prostredie, priateľských a pohostinných miestnych obyvateľov a množstvo aktivít, ktoré sú nezabudnuteľné. Takže užite si svoju dovolenku plnú dobrodružstva a spoznajte krásy Ugandy.


Počasie Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda je africká krajina, kde môžeš zažiť celoročne tropické obdobie. V Národnom parku Rwenzori Mountains, ktorý je zoznamovaný ako svetové dedičstvo UNESCO, môžeš očakávať počasie, ktoré sa líši podľa nadmorskej výšky.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza v západnej Ugande a je domovom niekoľkých vrcholov hôr s nadmorskou výškou 5 000 metrov. Na najvyššom vrchole, Mount Stanley, sa nachádza sneh počas celého roka. Preto je to miesto, kde sa stretáva viacero klímatických zón.

V nižších častiach parku prevláda tropické počasie s vysokými teplotami. Od decembra do februára je obdobie sucha, kde teploty sa môžu pohybovať okolo 24 stupňov Celsia. Počas obdobia dažďov, ktoré sa stretáva od marca do mája a od septembra do novembra, teploty klesajú na približne 18 stupňov Celsia. Od júlia do augusta býva horský park RWenzori pomerne suchý.

V horskom parku prevládajú naopak nižšie teploty a častejšie zrážky. V nadmorskej výške 1 600 metrov je teplota približne 20 stupňov Celsia s konštantnou vlhkosťou. V nadmorskej výške 3 000 metrov teploty klesajú na 5-10 stupňov Celsia a nachádza sa tu horská tundra.

Napriek značnej nadmorskej výške v Národnom parku Rwenzori Mountains nepatrí medzi extrémne zimné oblasti. Pre turistov, ktorí prišli za krásami hôr, odporúča sa návšteva v období sucha pre lepšiu viditeľnosť výhľadov a pre zlepšené podmienky turistiky a horolezectva. V každej časti parku nájdeš niečo zaujímavého a iné, preto je to skvelé miesto pre dovolenku v prírode.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Národného parku Rwenzori Mountains v Ugande?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do marca a od júna do augusta, keď je suché obdobie a máte väčšiu šancu na dobré počasie.

Otázka: Sú v parku dostupné ubytovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, od základnej kempovacej zóny až po luxusné chaty. Mali by ste si však zarezervovať miesto vopred, pretože počet miest je obmedzený.

Otázka: Je potrebné mať víza na vstup na Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Áno, na vstup na Rwenzori Mountains je potrebné mať víza. Tieto víza sú zvyčajne možné získať na letisku po príchode.

Otázka: Aké sú možnosti turistiky v Rwenzori Mountains?
Odpoveď: V parku sú dostupné rôzne možnosti turistiky ako túry, lezenie, horské cykloturistiky a šnorchlovanie.

Otázka: Sú v parku dostupné stravovacie zariadenia a ako je to s pitnou vodou?
Odpoveď: V parku sú dostupné stravovacie zariadenia, ale vzhľadom na obtiažnosť dopravy do parku, by ste si mali priniesť vlastné zásoby. Vodu je možné získať iba z prirodzených zdrojov, ako sú rieky alebo pramene, a je potrebné ju filtrovať alebo prevárať.

Otázka: Akú výbavu by som mal mať pri návšteve parku Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Pri návšteve parku by ste mali mať vhodné turistické oblečenie a obuv, batoh, rukavice a šiltovku. Dôležité je mať aj dostatočné množstvo pitnej vody, potravín a zázemie na prenocovanie. Niektoré aktivity (napr. lezenie) vyžadujú aj špeciálnu výbavu.

Otázka: Je potrebná turistická príručka alebo sprievodca pre návštevu parku Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Áno, pri návšteve parku sa odporúča mať so sebou miestneho turistického sprievodcu, ktorý pozná oblasť a vie vám pomôcť v prípade potreby. Môžete si vyhlásiť budúce stretnutie s turistickou kanceláriou.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky