Nájdite letenky s najlepšou cenou

Tanzánia Kitulo Plateau National Park

Letenka Tanzánia Kitulo Plateau National Park


Tanzánsky národný park Kitulo Plateau je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí na svete. Tento národný park sa nachádza v južnej Tanzánii, v pohorí Kitulo, ktoré sa tvorí z hôr Livingstone a Poroto. Park sa rozprestiera na rozlohe takmer 412 km² a je známy zalesnenými kopcomi, divokými kvetmi a kristálovo čistými prameňmi.

Letenky do Tanzánie sú v posledných rokoch veľmi populárne a cestovatelia z celého sveta sa zaujímajú o tento národný park, kde sa môžu dobre vyblázniť v zelených trávnikoch a kvetoch, ktoré sa vyskytujú iba v tejto časti sveta. Kitulo Plateau sa chváli tiež tým, že ponúka úžasné výhľady na hory, rokliny a západy slnka.

Park má veľmi jedinečnú geológiu, faunu a flóru. Nachádza sa tu viac ako 350 druhov rastlín, ktoré sú jedinečné iba pre tento národný park. Mnohé z nich sú kvety, ktoré rozkvitajú v rôznych farbách a tvaroch a zahalujú celý hrebeň do veľkolepého kvetinového koberca. Medzi faunu patrí zver ako kozy, antilopy a hrabáče. V parku sa tiež nachádza mnoho druhov vtákov, ktoré sú vzácnymi druhmi v celom svete.

Okrem pozorovania kvitnúcej flóry, môžete sa v Kitulo Plateau zapojiť do mnohých iných aktivít, ako napríklad turistiku, cyklistiku alebo jazdu na kone. Turistika ponúka nádherné výhľady na okolité hory, dedinky a lúky. Cyklistika je obľúbenou aktivitou pre tých, ktorí hľadajú výzvu, a jazda na kone ponúka jedinečný zážitok pre všetky vekové kategórie.

Letenky do Tanzánie sú dostupné po celý rok a krajina ponúka tiež mnoho ďalších krásnych miest, ktoré sú určite stojí za návštevu. Ak hľadáte niečo netradičné a milujete prírodu, národný park Kitulo Plateau je miesto, kde by ste rozhodne mali navštíviť. Tento nádherný park vám garantuje nezabudnuteľné zážitky plné kvetov, zvierat a úžasných scenérií, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


Ubytovanie Tanzánia Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park je národný park, ktorý sa nachádza v Tanzánii. Tento park sa nachádza v oblasti južnej Tanganyiky, medzi mestom Mbeya a jezerom Malawi. Park bol vyhlásený v roku 2005 a má rozlohu 414 km².

Kitulo Plateau National Park je známy svojou jedinečnou flórou a faunou. Park bol vyhlásený ako chránená oblasť kvôli jeho vzácnym rastlinám a živočíchom. Park je domovom pre rôzne druhy vtákov, ako napríklad orly, dravce, sokoliarov a jalovce. Okrem toho sa v parku nachádza aj množstvo rýb, hadov, gekónov a rôznych druhov hmyzu.

Okrem svojej bohatej fauny a flóry, park ponúka aj návštevníkom možnosť ubytovania. V parku sú k dispozícii dve ubytovacie možnosti - Kitulo Numbi Lodge a Matema Beach Lodge. Obe ponúkajú útulné ubytovanie a vynikajúce zariadenia, vrátane plaveckého bazéna, reštaurácie a barov.

Kitulo Numbi Lodge je rozložený na krásnom mieste priamo v parku a ponúka návštevníkom nádherné výhľady na okolitú krajinu. Ubytovanie v lodge je vhodné pre ľudí, ktorí si chcú užiť prírodu, ticho a pokoj. Lodge je vybavená všetkým potrebným zariadením a ponúka aj rôzne aktivity ako turistiku a potápanie.

Matema Beach Lodge sa nachádza v blízkosti jazera Malawi a ponúka ubytovanie a rekreáciu na pláži. Lodge sa výborne hodí pre ľudí, ktorí si chcú užiť výhľad na jazero a relaxovať na pláži. Lodge má veľa zariadení a ponúka tiež rôzne aktivity, ako napríklad loďkovanie, rybolov a turistiku.

V Kitulo Plateau National Park si návštevníci môžu vychutnať krásnu prírodu, jedinečnú flóru a faunu a zaujímavé ponuky na ubytovanie. Park je vhodný pre ľudí, ktorí si chcú užiť prírodu v jej najlepšej podobe a ktorí hľadajú tiché a pokojné miesto na oddych. Ak si chcete vybrať ideálne miesto na dovolenku, Kitulo Plateau National Park je jednoznačne tou najlepšou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Kitulo Plateau National Park


1. Aké je vhodné obdobie na návštevu Kitulo Plateau National Parku?

- Najlepším obdobím na návštevu parku je obdobie sucha, ktoré trvá od júna do októbra a oddecembra do februára.

2. Sú v parku dostupné ubytovacie možnosti?

- V parku sú k dispozícii malé kempy a chatky, no väčšina návštevníkov si vyhľadáva ubytovanie v blízkom meste Mbeya.

3. Aké je vhodné oblečenie na návštevu parku?

- Odporúča sa pohodlné a ľahké oblečenie, ktoré chráni pred slnkom a hmyzom. Zároveň sa odporúča mať so sebou náhradné oblečenie, pretože počasie sa môže zmeniť.

4. Sú v parku dostupné turistické trasy?

- Áno, v parku sú k dispozícii niekoľko turistických trás rôznej náročnosti, ktoré vedú k najkrajším miestam parku.

5. Aké druhy živočíchov a rastlín sa v parku vyskytujú?

- V parku sa nachádza množstvo endemických druhov rastlín a zvierat, vrátane chameleónov, levov, gepardov, leopardov a hien.

6. Je potrebné mať vakcíny na návštevu parku?

- Pred cestou do Tanzánie by ste mali navštíviť svojho lekára a informovať sa o potrebných vakcínach. Zvyčajne sa odporúča očkovanie proti žltej zimnici a chrípke.

7. Aké je vhodné obdobie na sledovanie migrácie zvierat v parku?

- Významná migrácia zvierat v parku sa odohráva od decembra do apríla, kedy sa do oblasti presúvajú antilopy a iné druhy zvierat v obrovských počtoch.

8. Aké možnosti pre cestovanie sú v parku dostupné?

- Jednou z najlepších možností je zapožičanie si auta s miestnym vodičom, no v parku sú aj žlté taxíky, ktoré sa dajú využiť na dopravu. Existuje tiež množstvo cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú výlety do parku.


Dovolenka Tanzánia Kitulo Plateau National Park


V Tanzánii sa nachádza veľa nádherných národných parkov, ale jeden z najkrajších a najmenej známych je Kitulo Plateau National Park. Tento park sa nachádza v juhozápadnej Tanzánii, v blízkosti Malawi a Zambie. Je to miesto, ktoré si získalo povesť "kvetinového parku", pretože v období dažďov sa tu rozkvitnú desiatky druhov kvetov a divoko rastúcich orchideí.

Kitulo Plateau National Park sa nachádza vo výškovej nadmorskej výške medzi 1600 a 2600 metrov. To znamená, že tu nájdete relatívne chladné prostredie, pretože sa nachádza na vysokej planine. Park má rozlohu 412 km² a je obklopený pahorkatinami, ktoré mu dodávajú špecifický charakter. V parku je množstvo riek a potokov, vďaka ktorým sa tu vyskytuje aj bohatá faunou a flórou.

Kvôli tomu, že Kitulo Plateau National Park je relatívne neznámy park v Tanzánii, turisti sa sem dostávajú menej ako do iných parkov. Táto skutočnosť je výhodou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a tiché miesto pre relaxáciu a oddych. Park ponúka prekrásne výhľady na okolité kopce a špecifickú faunu a flóru.

Pre tých, ktorí radi robia prechádzky po prírode, je Kitulo Plateau National Park ideálnym miestom. Nachádza sa tu množstvo trás s rôznou obtiažnosťou. Prechádzky po parku sú najlepšie v období dažďov, keď tu kvitnú kvety a prekrásne orchidey.

Okrem pekných prechádzok po parku je tu aj možnosť využiť safari na pozorovanie zvierat. V parku sa vyskytujú slony, leopardi, hyeny, gepardy a mnohé ďalšie druhy zvierat. Je tu tiež možnosť pozorovať množstvo druhov vtákov, ktoré sú charakteristické pre tieto oblasti.

Ak milujete prírodu a hľadáte niečo menej obvyklé, Kitulo Plateau National Park je ideálnou voľbou pre dovolenku. Toto miesto vám ponúkne krásne scenérie, mnoho druhov zvierat a kvetov, ale aj pokoj, ktorý nájdete len v málo miestach sveta. Navštíviť park môžete počas celého roka, ale najlepšie obdobie je počas dažďov, keď sa všetko prekrásne vyzelená a kvitne. Budete tu zažívať nezabudnuteľné zážitky a jednotvárnu rutinu vymeníte za úžasnú prírodu tohto krásneho miesta.


Počasie Tanzánia Kitulo Plateau National Park


Tanzánia Kitulo Plateau National Park: Pokojné miesto plné krásneho počasia a divých kvetov.

Tanzánia je známa svojimi divokými zvieratami a úchvatnou prírodou, ale väčšina ľudí by si nevšimla Kitulo Plateau National Park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Tanzánie. Tento park, ktorý ponúka unikátny pohľad na miestnu flóru a faunu, je v súčasnosti jedným z najmenej navštevovaných v Tanzánii.

Kitulo Plateau sa nachádza na nadmorskej výške okolo 2 600 metrov a preto ponúka úžasné podmienky pre rast kvetov a rastlín. Taktiež je to miesto, kde sa stretávajú dva odlišné ekosystémy - na juhu sa nachádza ekosystémmi vysokej hory a na severe ekosystémy savany. Pri prechádzke sa môžete stretať s nerastnými zberbami, ktoré zvyčajne produkujú rôzne druhy kvetov a rastlín.

Počasie v Kitulo Plateau National Park je celkom výnimočné, pretože sa nachádza vo veľkom nadmorskom výškovom rozmedzí. Počas mesiacov júl a august sa teploty obvykle pohybujú okolo 12 ° C a nachádza sa tu relatívne málo zrážok. Naopak, v období od novembra do maja trvajú monzúnne daže a teploty sú o niečo vyššie.

Toto miesto je pre milovníkov prírody a kvetov skutočným rajom, ktorý ponúka osobitnú atmosféru a dokonalé podmienky na oddych a relaxáciu. Okrem toho sa v parku nachádza aj množstvo druhov divokých zvierat vrátane antilop, gepardov, slonov a bôbov. Pre tých, ktorí si prajú pobožkať viac aktivít, ponúka park možnosti na turistiku a horské výpravy okolo krásnych štítov a dolín.

Doprajte si výnimočný zážitok a vyberte sa do Kitulo Plateau National Park v Tanzánii. Vychutnajte si úžasné počasie, divokú prírodu a spoznajte pestrú flóru a faunu, ktoré Vás určite okúzlia.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky