Nájdite letenky s najlepšou cenou

Švajčiarsko Interlaken

Letenka Švajčiarsko Interlaken


Letenka Švajčiarsko Interlaken: Prečo by ste mali navštíviť toto krásne mesto

Švajčiarsko je známe pre svoje malebné krajiny, zasněžené vrcholky a jazierne oblasti. Interlaken, umiestnené v srdci Švajčiarska, je jedným z najnavštevovanejších destinácií v krajine a súperí s najväčšími turistickými centrami vo svete.

Pri návšteve tohto mesta si budete môcť užiť množstvo aktivít - trekking, plachtenie, rafting a mnoho ďalších. Turistická sezóna v tomto meste sa začína v máji a končí v októbri, takže tam môžete ísť kedykoľvek v tomto období.

Ak chcete zažiť niečo nezabudnuteľné, navštívte toto mesto v zime - požičajte si lyže alebo snowboard a dobre sa zabavte. Interlaken môže byť pre Vás aj romantickou destináciou. Užite si malé kníhkupectvá, kaviarne a obchodíky, ktoré dotvárajú šarm tohto mesta.

Interlaken sa nachádza v blízkosti národného parku, kde môžete vidieť množstvo druhov zvierat a rastlín. Po ceste do mesta sa môžete zastaviť v horskom stredisku a vyskúšať unikátny zážitok - paragliding.

Napriek tomu, že Interlaken je turistickým centrom a samotné mesto má len pár tisíc obyvateľov, môžete tam nájsť mnoho kvalitných hotelov, reštaurácií a klubov. Aj keď je to niekoľko hodín jazdy od veľkých európskych miest, je to miesto, kde môžete nájsť pohodlie a oddych.

Letenky na Švajčiarsko nie sú najlacnejšie, ale návšteva Interlakenu zaručene stojí za každý vynaložený cent. Oplatí sa cestovať do zahraničia preto, aby ste si užili krásnu krajinu, ktorá Vás nenechá ani na chvíľu nudiť sa. Preto ak máte v pláne navštíviť niečo jedinečné v zahraničí, letenka Švajčiarsko Interlaken je tou správnou voľbou.


Ubytovanie Švajčiarsko Interlaken


Švajčiarsko je známe svojou krásnou prírodou, ktorá láka turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí rozhodne Interlaken. Toto mesto leží v srdci Bernských Álp, priamo medzi dvoma krásnymi jazerami - Thunersee a Brienzersee. Interlaken je ideálnym miestom pre dovolenky plné aktívneho oddychu a pokojného relaxu.

Pre ubytovanie v Švajčiarsku sú charakteristické vysoké ceny. Interlaken nie je výnimkou. Avšak, aj keď sa zdá, že sú ceny neúnosné, existujú rôzne možnosti, ako ušetriť a mať príjemné a cenovo výhodné ubytovanie.

Najbežnejšou formou ubytovania sú hotely a penzióny. V Interlakene sa nachádza množstvo hotelov rôznych kategórií. Pre tých, ktorí majú väčší rozpočet, existujú luxusné hotely, ktoré ponúkajú špičkové služby a jedinečné prostredie. Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie ubytovanie, sú k dispozícii menšie hotely a rodinné penzióny.

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, môžete sa pozrieť aj na možnosti, ktoré ponúka Airbnb. V Interlakene nájdete mnoho apartmánov, ktoré poskytujú dostatočné pohodlie a sú cenovo výhodnejšie ako hotely. Veľkosť a vybavenie apartmánov sa líši, ale väčšinou majú plne vybavenú kuchyňu a tiež možnosť grilovania v záhrade či na terase.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú kempy a karavany. Ak máte radi dovolenky v prírode, Interlaken vám ponúka krásne kempy, kde získate príležitosť prežiť dovolenku v príjemnom a uvoľnenom prostredí. Kempy sú vybavené elektro- a vodovodom a väčšinou poskytujú aj možnosť pripojenia na internet.

Interlaken ponúka rôzne ubytovacie možnosti, ktoré závisia predovšetkým od veľkosti peňaženky. Prvé a najdôležitejšie pri hľadaní ubytovania však je, aby prostredie bolo čisté, príjemné a bezpečné. Preto je dôležité venovať dostatočnú pozornosť výberu. Keď sa rozhodnete pre ubytovanie, nezabudnite plánovať aj aktivity, ktoré vás čakajú v krásnom Švajčiarsku. Pretože Interlaken ponúka množstvo aktivít, budete potrebovať dostatok energie na ich užitie.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Interlaken


Otázka: Kde sa nachádza Interlaken?
Odpoveď: Interlaken sa nachádza v centre Švajčiarska, v kantóne Bern.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Interlakenu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Interlakenu, je lietadlom do letiska v Ženeve alebo v Curychu a potom pokračovať vlakom alebo autobusom do Interlakenu.

Otázka: Aké aktivity sú v Interlakene k dispozícii?
Odpoveď: V Interlakene sú k dispozícii také aktivity ako hiking, lyžovačka, šnorchlovanie, zipline, paragliding a mnoho ďalších.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na zájazd v okolí Interlakenu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na zájazd v okolí Interlakenu sú také miesta ako Lauterbrunnen, Grindelwald, Jungfraujoch, Schilthorn a mnoho ďalších.

Otázka: Ako je najlepšie sa obliecť na návštevu Interlakenu?
Odpoveď: Najlepšie sa obliecť na návštevu Interlakenu je vrstvený spôsob obliekania, pretože počasie sa môže meniť. Odporúča sa nosiť pohodlné topánky na hiking, vodeodolné oblečenie a slnečné okuliare.

Otázka: Aké sú top reštaurácie v Interlakene?
Odpoveď: Niektoré z top reštaurácií v Interlakene sú Restaurant Schuh, The Oxford, Restaurant Laterne a mnoho ďalších.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Interlakenu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Interlakenu je medzi júlom a augustom, keď sú počasie a teploty najpríjemnejšie. Avšak, Interlaken je krásny po celý rok, preto môžete prísť kedykoľvek.


Počasie Švajčiarsko Interlaken


Švajčiarsko patrí medzi krajiny, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a dokonalým počasím. Tento trend sa prejavuje aj v prípade mesta Interlaken, ktoré sa nachádza v oblasti Bernských Alp. Interlaken je obľúbenou turistickou destináciou a to predovšetkým pre svoju krásnu prírodu.

Počasie v Interlakene sa líši v závislosti na ročnom období a je to dôsledkom výšky terénu a polohy mesta. Letné mesiace sú od júna do augusta a majú teploty okolo 20 – 25 °C. V noci klesajú teploty na 12 – 15 °C, takže je možné potrebovať ľahšie oblečenie pre noci. V lete sa najviac oplatí navštíviť Interlaken, keďže vzhľadom na svoju polohu v doline môže byť počasie v horách príliš chladné.

Jeseň (september a oktober) ponúka dážď a chladné dni, takže je potrebné mať pri sebe teplejšie oblečenie. Zima v Interlakene trvá od decembra do marca a ideálne teploty pre bežkovanie a lyžovanie sú okolo -1 – 5°C. Nočné teploty sa môžu dostávať až na -10°C a priemerný sneh sa zvyčajne udržiava do apríla. V prípade, že túžite po dokonalej zimnej dovolenke, je zima ideálnym ročným obdobím pre vašu návštevu Interlakenu. Je to obdobie veľkej zábavy a športových aktivít.

Na jar (apríl a máj) sa počasie veľmi zmení a po zime prichádza doba kvetov a zelene. Teploty sa mierne zvyšujú a majú priemernú teplotu okolo 13°C. Nočné teploty sa takisto zvyšujú, ale je potrebné mať pri sebe teplejšie oblečenie, keďže môžu byť chladné.

V každom prípade ať už sa rozhodnete zájsť do Interlakenu kedykoľvek počas roka, určite nebudete sklamaní krásou a pohodou ktorou mesto a jeho dokonalá príroda plynú. Bude to váš ideálny relax.


Dovolenka Švajčiarsko Interlaken


Švajčiarsko je jednou z najkrajších krajín na svete a je nabitá krásami prírody. Interlaken, jedno z najkrajších miest v tejto krajine, súvisí s jazerami Brienz a Thun. Pokiaľ hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete ponoriť do prírody, potom by ste mohli zvážiť Interlaken ako svoju najlepšiu voľbu.

Lokalita

Interlaken sa nachádza v údolí pod horami Eiger, Monch a Jungfrau, čo z neho robí ideálnu destináciu pre horskú turistiku, lyžovanie a ďalšie outdoorové aktivity. Mesto samotné je malebné a má veľmi pekné a historické budovy. V centre mesta, môžete vidieť rôzne obchody, reštaurácie, bary a hotely, ktoré sú postavené v tradičnom švajčiarskom štýle.

Aktivity

Interlaken je ideálnou destináciou pre ľudí, ktorí sa chcú ponoriť do prírody. Môžete si urobiť túru do okolia miesta, kde budete mať skvelý výhľad na pláže a jazerá, ale aj na okolité hory, vrátane Matterhorn. Okolie miesta je tiež vhodné na cyklistiku a jazdenie na koňoch.

Pokiaľ sa zdržíte v Interlakene počas zimy, môžete sa tešiť na lyžovanie. Množstvo lyžiarskych stredísk v okolí Interlakenu umožňuje turistom užívať si svahy s výhľadom na švajčiarske hory. Poskytujú sa rôzne druhy lyžovania, vrátane zjazdového, freeride, snowboardovania a ďalších.

Vo voľnom čase môžete využiť aj zábavu v okolí miesta. Môžete navštíviť nejaké z miestnych kasín alebo si zacvičiť v telocvični. Na konci dňa môžete navštíviť restauráciu s európskou kuchyňou, kde si môžete vychutnávať rôzne jedlá a nápoje.

Doprava

Interlaken sa nachádza v blízkosti niekoľkých veľkých letísk. Môžete prísť do Interlakenu letecky, vlakom alebo autobusom. Miejsko-schroniskowa kolejka Jungfraubahn je tiež k dispozícii pre turistov, ktorí sa chcú dostať na horu Jungfrau, ktorá je jednou z najvyšších hôr v Európe.

Ubytovanie

Interlaken ponúka rôzne druhy ubytovania, od hotelov až po apartmány a súkromné chaty. Nájsť ubytovanie sa tu dá veľmi jednoducho na miestnom webe cestovnej agentúry alebo zariadenia, ktoré poskytujú ubytovanie.

Zhrnutie

Interlaken ponúka turistom množstvo aktivít v prírode. Môžete prechádzať okolím a užívať si krásy krajiny, alebo sa zúčastniť rôznych outdoorových aktivít. Interlaken má tiež dobré ubytovanie a stravovanie, ktoré sú dostupné pre návštevníkov po celý rok. Toto miesto rozhodne stojí za návštevu!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky