Nájdite letenky s najlepšou cenou

Sudan Národný park Jebel Barkal

Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Národný park Jebel Barkal


1. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Jebel Barkal?
Odpoveď: Národný park Jebel Barkal je otvorený 7 dní v týždni od 8:00 do 18:00 hodín.

2. Aká je vstupná cena do Národného parku Jebel Barkal?
Odpoveď: Vstupné do Národného parku Jebel Barkal stojí približne 10 sudánskych libier.

3. Kde sa nachádza Národný park Jebel Barkal?
Odpoveď: Národný park Jebel Barkal sa nachádza v severozápadnej časti Sudánu, približne 400 km južne od Káhiry v Egypte.

4. Aké zvieratá je možné v Národnom parku Jebel Barkal vidieť?
Odpoveď: V Národnom parku Jebel Barkal je možné vidieť slony, žirafy, antilopy, levy, leopardy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat.

5. Je potrebné si v Národnom parku Jebel Barkal nechať sprievodcu?
Odpoveď: Áno, pre bezpečnosť návštevníkov je potrebné si v Národnom parku Jebel Barkal nechať sprievodcu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Jebel Barkal?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Národného parku Jebel Barkal je v období zimy, teda od novembra do marca, keď sú teploty príjemnejšie.

7. Môžu sa v Národnom parku Jebel Barkal taktiež robiť prechádzky?
Odpoveď: Áno, v Národnom parku Jebel Barkal je možné robiť prechádzky a vychádzky, avšak v prípade dlhších túr je nutné si nechať sprievodcu.

8. Aké sú najbližšie ubytovacie možnosti k Národnému parku Jebel Barkal?
Odpoveď: Najbližšie ubytovacie možnosti k Národnému parku Jebel Barkal sa nachádzajú v meste Karima, ktoré je približne 1 hodinu jazdy autom.

9. Môžu sa v Národnom parku Jebel Barkal vykonávať rôzne outdoorové aktivity?
Odpoveď: Áno, v Národnom parku Jebel Barkal je možné vykonávať rôzne outdoorové aktivity, ako napríklad turistiku, cyklistiku, alebo aj horolezectvo.

10. Je nutné nechať nejaké informácie o sebe v prípade návštevy Národného parku Jebel Barkal?
Odpoveď: Áno, v prípade návštevy Národného parku Jebel Barkal je nutné nechať informácie o sebe na recepcii, aby bolo možné v prípade potreby kontaktovať návštevníka.


Dovolenka Sudan Národný park Jebel Barkal


Sudán môže byť jedným z menej známych turistických cieľov, ale pre tých, ktorí sa rozhodnú pre jeho návštevu, ponúka nezabudnuteľné zážitky. Medzi najkrajšie miesta, ktoré si môžete v Sudáne navštíviť, patrí Národný park Jebel Barkal.

Jebel Barkal, ktorý znamená "svätá hora", je v skutočnosti krehkou vyvýšeninou s výškou približne 100 metrov, ktorá sa vyníma nad púšťou. Je to miesto s obrovským historickým, duchovným a kultúrnym významom, ktoré bolo uznávané celými stáročiami.

V národnom parku Jebel Barkal môžete vidieť úžasné skalné formácie, ako aj rôzne druhy divokej zveri ako je lev, gepard, hyena, antilopa a mnoho ďalších. Červené skalné útvary, ktoré obklopujú hory a poušť, vás dostanú do ponožiek, zatiaľ čo rozsiahle plániny a púšte vás vtiahnu do ich tichého a pokojného prostredia.

Najvýraznejšou črtou Národného parku Jebel Barkal je svätá hora, ktorá bola v minulosti kultovým miestom. Na vrchole sa nachádza chrám Amun, kde v minulosti prebiehali slávnosti a obete pre boha Amuna. Tento chrám bol postavený v období vlády faraóna Thutmose III z Egypta a v súčasnosti si ho môžete vychutnať pri prechádzke po zvyškoch Temple návrší.

Okrem chrámu Amun sa v Národnom parku Jebel Barkal nachádza množstvo pamiatok, ktoré sú viazané na históriu krajiny. Návšteva tohto miesta vás vtiahne späť do starovekého Egypta, do obdobia ríše kushitskej, ktorá spravovala oblasť medzi 8. a 4. storočím pred Kr. V období ríše kushitskej bola oblasť Jebel Barkal považovaná za pyramídu faraóna, pretože bola považovaná za miesto pohrebu kráľov.

Celkom určite Vám bude stačiť pár dní v tomto úchvatnom národnom parku, kde si môžete ochutnať miestne jahody a druhy ovocia, ktoré sú tam typické. Pri obede a večeri môžete ochutnať tradičné jedlá Orient, ktoré vám skvelo doplní návštevu Jebel Barkal.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku do Sudánu, nezabudnite navštíviť Národný park Jebel Barkal. Jeho úžasné scenérie, históriu a kultúru určite vtiahnu každého návštevníka do svojho prostredia a ponúknú nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Sudan Národný park Jebel Barkal


Sudan je krajina v kontinentálnom priestore Afriky, ktorá je v posledných rokoch čoraz viac cieľom záujmu turistov. Najväčšou atrakciou tohto štátu je nepochybne národný park Jebel Barkal, ktorý sa nachádza v srdci krajiny.

Park Jebel Barkal je miestom, kde môžete zažiť krásu afrického prírodného bohatstva. Nachádza sa v oblasti Núbie, čo bola kedysi jedna z kľúčových oblastí starovekého Egypta. Park sa nachádza len 400 kilometrov od Kartúma, hlavného mesta Sudánu, a jeho rozloha je viac ako 200 kilometrov štvorcových.

Počasie v Sudánskom Národnom parku Jebel Barkal je ovplyvnené miestnym podnebím. Ako typické africké klima, Jebel Barkal má veľmi horúce a suché počasie väčšinou ročného obdobia. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime teploty klesajú na približne 25 stupňov Celzia.

Vyhnite sa návšteve počas mája a júna, keď Sudán čelí návalom horúčavy. April až júl sú obdobím sucha, počas ktorého nebudete musieť bojovať s dažďami.

Park Jebel Barkal ponúka množstvo zaujímavostí pre turistov. Je to jedno z najdôležitejších archeologických miest na svete, kde je možné zachytiť úžasné časti histórie a kultúry severnej Afriky. Pod vedením kvalifikovaných miestnych sprievodcov sa navštívi chrámová pyramída a hrobky z obdobia Núbie. Park je pre turistov otvorený po celý rok.

Navštívenie Sudánskeho Národného parku Jebel Barkal je zážitkom, ktorý sa nezabudne. Počasie môže byť náročné, ale návšteva je stále hodná. Ak sa rozhodnete vydať sa do tohto parku, neváhajte a zažite dobrodružstvo v srdci Afriky.


Ubytovanie Sudan Národný park Jebel Barkal


Národný park Jebel Barkal sa nachádza v Sudáne a je dekorovaný polorozrušenými stredovekými rušnými pamiatkami. Tento park je fascinujúci svojou divokou prírodou, ale aj kultúrnymi pamiatkami, kde môžete obdivovať veľkoleposť histórie. Jeho zástupy návštevníkov uchvátili jeho krásu, ktorá vás zavedie do perzistentnej krásy a bohatých kulturých tradícií, ktorých sa Sudán môže pochváliť.

Ubytovanie v Národnom parku Jebel Barkal je k dispozícii v jeho okolí. Ak hľadáte miesto, kde si môžete odpočinúť a cítiť sa ako doma, niektoré hotely vám ponúknu nie len ubytovanie, ale aj prehliadkové circuity. Ázijská architektúra hotela Ladikia Resort poskytuje návštevníkom pohodlné izby s výhľadom na Národný park. Hotel nielenže zabezpečuje útulné ubytovanie, ale aj letecké transfery pre svojich hostí. Príjemné túry s kvalifikovaným sprievodcom sú navyše súčasťou balíka.

Ďalšou možnosťou pre dočasný pobyt je Maraweej Camp, prístupný z letiska Khartoum. Táto oddychová zóna ponúka pokojné a súkromné zákutia pre ľudí, ktorí sa radi cítia v pohode v prírode. Vytvorený a zariadený s tými nádhernými zariadeniami sú tu k dispozícii kompletné stravovacie zariadenia, a taktiež atraktívne rekreačné aktivity spojené s turistickými vychádzkami. Erudovaní rekreanti sa tu budú cítiť ako doma.

V strede tohto eklektického krajiny je pre tento Národný park Jebel Barkal kritický výber ubytovania, keďže to závažne ovplyvňuje celkovú skúsenosť návštevy parku. Pretože táto oblasť je podozrivá z nárastu miestnej turistiky, najlepšie je rezervovať si miesto na ubytovanie vopred.

Ak Vaše srdce rozhodne pre tento malý kúsok rajského kráľovstva v Sudáne, neváhajte a bronte sa na cestu. Žiaden iný národný park na svete vám neposkytne toľko neodolateľných zážitkov ako ten, ktorý môžete nájsť práve v Národnom parku Jebel Barkal v Sudáne.


Letenka Sudan Národný park Jebel Barkal


Sudan Národný park Jebel Barkal - kus nezabudnuteľnej prírody

Sudán, africká krajina, ktorá sa nachádza na pomedzí Káhiry a Džibutiska, môže pôsobiť na prvý pohľad ako krajina sústo veľké, nezáživná a príliš vzdialená od akýchkoľvek turistických atrakcií. No opak je pravdou. Pretože touto krajinou sa tiahnu klenoty ako krásne pláže a nekonečné púšte, ale aj mnohé iné perly, ktoré netreba len odhalené. Národný park Jebel Barkal je jeden z nich.

Nachádza sa na severnom pobreží Sudánu a jeho história siaha ďaleko do minulosti. Park je celosvetovo známy tým, že v ňom nájdete množstvo pamiatok, ktoré sú známe z akéhosi vysvetľovania, kedy si počítačoví programátori vybrali Jebel Barkal ako pozadie svojich hier. Jeho osud sa však odvíjal aj od jeho geografie. Vďaka umiestneniu v horách pri rieke Níl má oblasť skvelé klimatické podmienky.

Keď ste v Národnom parku Jebel Barkal, určite by ste si nemali nechať ujsť ani archeologické náleziská, ktoré sú vidieť na každom rohu. Park je tiež známy tým, že v ňom nájdete množstvo divočiny. Pretože park je skutočne obrovský, máte jednu z najlepších príležitostí, aby ste sa so zvieratami stretli, tak ako sa to deje v ich prirodzenom prostredí. Nenechajte si preto ujsť možnosť ísť sa pozrieť, ako sloni, zebry, gepardy, kočky, orly a mnoho ďalších domorodých druhov. Okrem turistickej zábavy má park aj nízku cenu - môžete sa v ňom ubytovať po celý deň, alebo počas niekoľkých dní.

Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Jebel Barkal, nezabudnite na niektoré základné informácie. Predovšetkým zvážte obdobie svojej návštevy, pretože horúce mesiace (marec až máj) môžu byť pre niektorých turistov neznesiteľné. Dôkladne sa vybavte potrebnými vecami pre cestovanie, pretože piasek a sucho by mohli byť pre niektorých turistov ťažké. Je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody, tekutiny a každú hodinu sa hydratovať. Má to aj svoje zdravotné výhody a rovnako ako zlepšuje výkon a výdrž.

So Sudanom, krajinou, ktorá ponúka tak veľa, jeto skvelý spôsob vyraziť do Národného parku Jebel Barkal a ospravedlniť si zážitok ako v prírodných oblastiach, tak aj v kultúrnych oblastiach. Aj keď nie sú turistické atrakcie zahraničnými čo do návštevnosti, Národný park Jebel Barkal je jednou z nich a návšteva tohto miesta vám prinesie nevýslovne veľa potešenia.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky