Nájdite letenky s najlepšou cenou

Sudan Národný park Ennedi Plateau

Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Národný park Ennedi Plateau


Otázka: Aké živočíchy môžem vidieť v Sudánskom národnom parku Ennedi Plateau?
Odpoveď: V parku môžete vidieť rôzne druhy psov, hyien, opíc, plazov a vtákov. Najvýznamnejším z nich je taštičná hyena.

Otázka: Ako sa dostať do Sudánskeho národného parku Ennedi Plateau?
Odpoveď: Cesta do parku vedie po púšti, takže najlepšie je urobiť to motorovým vozidlom. K dispozícii sú aj letecké spojenia z Ndjamena, hlavného mesta Čadu.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Sudánskeho národného parku Ennedi Plateau?
Odpoveď: Najlepšie je navštíviť park od decembra do marca, keď sú nižšie teploty a menej prachu.

Otázka: Musím mať službu sprievodcu pri návšteve parku?
Odpoveď: Áno, počas návštevy parku je nevyhnutné mať službu sprievodcu.

Otázka: Je možné prenocovať v Sudánskom národnom parku Ennedi Plateau?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii stanové tábory a ubytovacie zariadenia.

Otázka: Aké aktivity môžem v parku podnikať?
Odpoveď: V parku si môžete pozrieť nádherné skalné formácie, prechádzať sa po údolích a navštíviť miestne dediny. Taktiež si môžete vyskúšať horolezectvo a jazdu na koni.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Sudánskeho národného parku Ennedi Plateau?
Odpoveď: Aktuálny vstupný poplatok musíte zistiť priamo od parku alebo cez vašu cestovnú kanceláriu.


Letenka Sudan Národný park Ennedi Plateau


Sudán je krajina plná histórie a kultúry, ale určite sa môže pochváliť aj nádhernou prírodou. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je Národný park Ennedi Plateau. Tento park patrí medzi najmenšie v Afrike, no ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si zamilujete.

Práve letenka do Sudánu vám umožní objaviť nádherné miesta, ktoré by ste inak nemali možnosť vidieť. Národný park Ennedi Plateau s rozlohou okolo 40 tisíc kilometrov štvorcových vás prekvapí svojou rozmanitosťou. Môžete tu nájsť všetko od hlbokých kaňonov a vodopádov po mohutné piesočné duny a skalné útvary.

Keď sa rozhodnete navštíviť tento národný park, nemali by ste vynechať prekrásny útvar zvaný Guelta d'Archei. Táto sladkovodná oáza sa nachádza uprostred skalného labyrintu a ponúka nádherný pohľad na množstvo zvierat, ktoré sem často prichádzajú na napájanie. Obzvlášť zaujímavé sú tu krokodíly nilské.

Ďalšou atrakciou v Národnom parku Ennedi Plateau sú prekrásne skalné obrazy datujúce sa do obdobia pred tisíckami rokov. Tieto obrazy predstavujú zaujímavú históriu sudánskej kultúry a môžete sa týmto spôsobom dostatočne ponoriť do jej minulosti. Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad paviáni, antilopy a grévy zebry.

Všetky tieto krásy je možné objaviť a preskúmať priamo v Národnom parku Ennedi Plateau. Cestu sem si môžete zabezpečiť napríklad z hlavného mesta Sudánu - Chartúmu, odkiaľ sa dostanete do mesta Faya Largeau. Z tohto miesta je už iba kúsok do Národného parku, kde vám bude prístup umožnený iba s miestnym sprievodcom.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete spoznať krásy Sudánu, určite neváhajte a vyberte sa sem. Lietanie do Sudánu môže byť naozaj zážitkom pre uši i oči a Národný park Ennedi Plateau vás určite nevyvedie z omylu. Je to jeden z najkrajších prírodných parkov na svete a jeho krása vás určite dostihne priamo do srdca.


Ubytovanie Sudan Národný park Ennedi Plateau


Sudan je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa môže pochváliť aj úchvatnou prírodou. Medzi najkrajšie miesta patrí Národný park Ennedi Plateau, ktorý sa nachádza na východe krajiny.

Ennedi Plateau sa rozkladá na ploche viac ako 40 000 km² a patrí k najväčším plošinám v Sahare. Jeho krajina je pozostatkom niekdajšieho oceánu a je plná skalnatých formácií, kaňonov, jaskýň a vápencových brázd. Tento kus divokej prírody a kultúry sa našiel na svetovej dedičskej listine UNESCO v roku 2016.

Ak hľadáte neobyčajné miesto na ubytovanie, kde sa budete cítiť ako na konci sveta, Národný park Ennedi Plateau je ideálnym miestom. Ubytujete sa v skutočnej púštni oáze, kde príroda tvorí samým pobytom nezabudnuteľné zážitky.

Pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry a života miestnych ľudí, je možné ubytovať sa v tradičných stanoch tuaregov alebo v karavanových táboroch. Väčšina miest ponúka základné vybavenie a jednoduché stravovanie.

Pre tých, ktorí by uvítali väčší komfort, sú k dispozícii hotely a kempy so širším spektrom služieb. Napríklad kemp Oasis na západnom okraji parku sa nachádza v údolí, kde môžete pozorovať rôzne druhy vtákov a zvierat.

Ubytovanie v Národnom parku Ennedi Plateau je nezvyčajným zážitkom, ktorý sa vám navždy zaryje do pamäti. Rozhodnite sa, či chcete byť približne v blízkosti kultúry a miestnych ľudí, alebo sa radšej zameriavate na pôsobivú prírodu. Bez ohľadu na vašu voľbu vám tento park ponúkne nezabudnuteľný pobyt v samom srdci Sahary.


Počasie Sudan Národný park Ennedi Plateau


Sudan National Park Ennedi Plateau sa nachádza v severovýchodnej časti Sudánu a je domovom viac ako 200 druhov zvierat a rastlín. Tento park je najväčším chráneným územím v Sudáne a je zároveň jedným z najkrajších národných parkov v Afrike.

Počasie v Sudan National Park Ennedi Plateau sa líši v závislosti od obdobia. V období sucha, ktoré trvá od decembra do marca, sa teploty pohybujú okolo 30 °C a očakáva sa minimálna zrážková aktivita. Teploty sa v tomto období môžu výrazne zmeniť od dňa k dňu a v noci môžu klesnúť až na 10 °C.

V období dažďov, ktoré trvá od júna do septembra, môže byť počasie veľmi nevyspytateľné. Zrážky sú pravidelné a môžu dosiahnuť až 60 mm za deň. Teploty sú teplejšie a pohybujú sa okolo 35 °C cez deň a okolo 20 °C v noci. V tomto období je park veľmi zelený a mnohé rastliny kvitnú.

Napriek tomu, že park je rozdelený do niekoľkých oblastí, najviac návštevníkov pritiahne oblasť Ennedi Plateau s jeho úchvatnými skalnatými útvarmi a krasovými jazerami. Obľúbenými aktivitami sú tu horská turistika, jazda na koni a prechádzky v prírode.

Pre návštevníkov, ktorí chcú navštíviť Sudan National Park Ennedi Plateau, je potrebné si zabezpečiť vhodné oblečenie na prispôsobenie sa tomuto rôznorodému počasiu. Odporúča sa tiež priviesť si najdôležitejšie veci ako lieky, slnečné okuliare, UV ochranu, kryty na hlavu a topánky na chôdzu v teréne.

Väčšinová časť parku je momentálne neobývaná, čo znamená, že prístup k zdrojom vody a potravín môže byť obmedzený. Z tohto dôvodu sa návštevníci parku musia pripraviť na to, že budú musieť mať so sebou dostatok vody a potravín.

Vzhľadom na počasie v Sudan National Park Ennedi Plateau, odporúča sa návštevníkom zostávať v blízkosti obývaných oblastí a rukovať s miestnym sprievodcom. To poskytne všetkým návštevníkom lepšie zabezpečenie a zároveň to zabezpečí, že budú dodržané miestne zvyky a tradície.

Celkovo, Sudan National Park Ennedi Plateau ponúka nádhernú prírodnú krásu, ktorá je vyvážená rôznym počasím počas celého roka. Odvážni turisti a milovníci prírody môžu byť súčasťou tohto zážitku, o ktorom sa preslávili cestovatelia po celom svete, ktorí túto oblasť navštívili.


Dovolenka Sudan Národný park Ennedi Plateau


Sudan nie je medzi turistami veľmi obľúbenou destináciou. Napriek tomu má tento africký štát čo ponúknuť – a to najmä pre tých, ktorí sú zanietení dobrodružstvom a prírodnými krásami.

Jednou z najprirodzenejších oblastí Sudánu je Národný park Ennedi Plateau. Tento rozľahlý park vyniká prekrásnymi údoliami, skalnými útvarmi a krasovými jazerami. Je to miesto, kde sa stretáva mnoho rôznych kultúr a etnických skupín, ktoré tam žijú už stáročia.

Ennedi Plateau má približne 40 000 km² a nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny. Oblasti v okolí parku sú všeobecne veľmi suché a tropické klimatické podmienky sú typické pre tento región.

Pri návšteve parku sú najväčšími lákadlami krásne skalné útvary. V krajinách sa nachádzajú obrovské pílě, krusy, jaskyne, krasové jazerá a kamenné klenoty. Najviac ohromujúcim pohľadom pre návštevníkov je určite fotogénna hora nad údolím Praded. Tento prírodný útvar má tvar obrovskej pieskovej duny a vychádza až do výšky 40 metrov.

Ennedi Plateau má tiež bohatú faunu. Medzi najvýznamnejšie druhy patrí divoký koník, krokodíl Nilský, trombocitové slony a leopardy, len aby sme spomenuli niektorých. Celkovo je park domovom pre viac ako 200 rôznych zvierat a vtákov, ktoré sú tu vďaka mnohým potokom a vodopádom.

Niektorí turisti sa rozhodnú stráviť v parku aj niekoľko nocí a prespať v tradičných chatách alebo stanovať v kempoch. Táto skúsenosť môže byť ešte o niečo exotická a pútavá. Ak hľadáte nečakanú a vzrušujúcu dovolenku, navštívte Národný park Ennedi Plateau a nezabudnite si k sebe zobrať svoj fotoaparát.

Sudan môže byť trochu odlišnou destináciou ako iné krajiny v Afrike, ale má veľa krásnych a jedinečných oblastí pre turistov. Národný park Ennedi Plateau je jedno z miest, ktoré by ste mali zvážiť pri plánovaní svojej cesty do tejto oblasti sveta. Keď sa tam raz dostanete, určite nebudete sklamaní!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky