Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk

Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk


Dubai Gold Souk, jedna z najväčších trhov s drahými kovmi na svete, sa nachádza v Dubaji, ktorý je súčasťou Spojených arabských emirátov. Tento trh s diamantmi, zlatom a ďalšími drahými kovmi, je zaujímavým miestom pre turistov, ktorí hľadajú elegantné šperky a kvalitné kusy zlata.

Mnohí turisti navštívia Dubaj práve pre jeho nákupnú zónu. Centrum tohto víkendového mesta láka turistov celého sveta. Zlatá alej, ktorá sa nachádza v srdci mesta, je významným turistickým cieľom. Tento trh s drahými kovmi ponúka návštevníkom širokú škálu výrobkov zlatých, strieborných a platínových šperkov, ako aj drahokamov, perie, šatstvo a iných pozoruhodných výrobkov.

Dubai Gold Souk je otvorený denne a návštevníci môžu vstúpiť do jeho klimatizovaných obchodov, ktoré sa nachádzajú v ozdobených a vykladaných uliciach. Predajcovia sú ochotní a milí a sú ochotní poradiť návštevníkom v ich výbere. Pre každého návštevníka tohto trhu je to skutočne zaujímavý zážitok, pretože všetko na tomto trhu je drahé a ľudia sú oblečení v luxusných oblekoch.

Niektoré obchody na trhu vyžadujú, aby sa návštevníci stali členmi predajnej asociácie, aby mohli nakupovať. To znamená, že niekedy môžu turisti naraziť na ťažkosti pri nakupovaní. Ale celkový zážitok z nákupu na tomto trhu stojí za úsilie.

Dubai Gold Souk sa nachádza v blízkosti trhu s koreami a iných trhov v Dubaji, takže návštevníci môžu vychutnať exotické korejské jedlá a ochutnať ďalšie dobroty ako kórejské víno, sushi, tradičné korejské jedlá a mnoho ďalších.

Dubai Gold Souk je skutočne jedinečným zážitkom aj pre turistov, ktorí nehľadajú výrobky z drahých kovov. Návštevníci môžu vychutnať atmosféru, dokonale vystavané obchody a luxusné výrobky. Je to miesto, kde môžete kúpiť darček pre svojich najbližších, alebo svojich priateľov z Dubaja, ktorí sú tiež radi, keď sa na trh vydáme s nimi.

Ak plánujete svoju dovolenku v Spojených arabských emirátoch, určite sa vyberte aj na Dubaj Gold Souk. Je to jedinečné miesto, ktoré by vám v západnej krajine nebolo k dispozícií. Takže nezabudnite zahrnúť Dubaj Gold Souk do svojho zoznamu záležitostí, ktoré musíte urobiť počas vašej dovolenky.


Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk


Dubai Gold Souk je jedným z najpopulárnejších turistických miest Spojených arabských emirátov a nachádza sa v jednom z najvýznamnejších obchodných centier Dubai. Toto miesto je známe po celom svete pre svoj šperky z 18 karátového zlata a najlepšie obchody sa nachádzajú práve tu. Pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s kultúrou a tradíciami miesta, toto miesto je skutočne ideálne.

Väčšina ľudí by predpokladala, že počasie v Spojených arabských emirátoch bude horúce po celý rok, a to v dôsledku suchého podnebia a malého množstva zrážok. Napriek tomu, počasie je v Skalnom meste prekvapivo rozmanité, a preto by ste mali byť na všetko pripravení, keď sa rozhodnete navštíviť tento nezvyčajne krásny kút sveta.

Letné obdobie v Dubaji trvá od mája do septembra a je charakteristické extrémnym horúčavám. Teploty môžu dosahovať vyšších ako 40 stupňov Celzia a dokonca aj po zotmení teplota nestúpne pod 30 stupňov. Ak chcete navštíviť miesto v tomto období, nezabudnite si obliecť lehké oblečenie a nezabudnite na kvalitné ochranné prostriedky. Ak by ste sa ocitli v vonkajšom prostredí, okrem lekcie o histórii zlata, mali by ste si rovnako uvedomiť riziko úpalu.

S klesajúcimi teplotami prídu aj zmeny vremena. Od októbra do apríla je návšteva Dubaja oveľa príjemnejšia a teploty rýchlo klesajú na príjemných 20 - 25 stupňov Celzia. Toto obdobie predstavuje ideálny čas na návštevu a objavovanie krásnych miest.

Pokiaľ ide o zrážky, Dubaj má len malé množstvo zrážok po celý rok. Celkový ročný priemer je približne 3,5 cm zrážok. V priebehu leta sa však môžu vyskytnúť časté búrky, ktoré môžu spôsobiť pokles teploty. Zrazu sa môže ochladiť a teploty sa môžu pohybovať okolo 20 stupňov.

Gold Souk v Dubaji je krásnym miestom, ktoré si musí navštíviť každý návštevník zahraničia. Aj keď počasie môže byť v určitých obdobiach náročné, stojí to za to. Milovníci šperkov si tu určite prídu na svoje. Bez ohľadu na to kedy navštívite Dubaj, budete sa plaviť po krásnom meste, ktoré sa pyšní svojou históriou a mnohostrannosťou.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk


Dubai Gold Souk – Zlatá cesta na Blízkom východe

Ak hľadáte jedinečný nákupný zážitok spojený s kúpou zlata, nemôžete si nechať ujsť návštevu Dubai Gold Souk. Nachádza sa v srdci Deira, unikátnom historickom súmestí Dubaja. Je to najväčší zlatý trh na svete, kde môžete nájsť nielen klenoty, ale aj tradičné arabské šperky a iné zaujímavé predmety.

Ubytovanie v blízkosti trhu

Pre tých, ktorí chcú byť čo najbližšie k Dubaji Gold Souk a okolitým atrakciám, majú hotely v okolí veľa možností. Ubytovanie v hotely zvyčajne ponúka pohodlné služby, ako sú prístup na internet a stravovanie.

Výhody ubytovania v blízkosti Dubaji Gold Souk

Výhodou ubytovania v blízkosti Dubaji Gold Souk je, že môžete rýchlo a ľahko pristúpiť ku všetkým zaujímavým miestam v okolí a vychutnávať si nákupy na trhu po celý deň.

Ak sa jedná o prvé návštevy Dubaja, budete radi, ak si vyžiadate pomoc s organizáciou výletov do mesta, aby ste mohli vidieť všetky zaujímavosti. Mnohé hotely ponúkajú aj prehliadky trhu, kde sa môžete vypestovať svoje znalosti o technikách výroby šperkov, zatiaľ čo si prehliadate zaujímavé rukotvoriny na predaj.

Tipy a triky pri návšteve Dubaji Gold Souk

Pri kúpe zlata by ste mali pamätať na to, že ceny nie sú pevné a môžu sa veľmi líšiť od predajcu k predajcovi. Je dobré robiť si porovnanie a chodiť po rôznych predajných stánkoch, aby ste si mohli vybrať to najlepšie ponúkané zlato. Ak hľadáte relatívne lacné ponuky, máte najväčšie šance v týždni okolo piatka, keď sa konajú trhové aktivity a mnohí predajcovia ponúkajú zľavy.

Ďalším dôležitým faktorom pri návšteve Dubaji Gold Souk je obrátiť pozornosť na kvalitu zlata, ktoré si chcete kúpiť. Táto oblasť je známa pre zlato velmi vysoko kvality a je to len na vás, aby ste si zistili, čo potrebujete a kde to nájdete.

Všetko dokopy

Vaša návšteva Dubaja by nebola úplná bez návštevy Dubaji Gold Souk. Tento trh je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií na Blízkom východe a určite stojí za to návštevu. Ak sa rozhodnete zostať v blízkosti trhu, budete mať lepší prístup ku všetkým zaujímavostiam v okolí a budete mať príležitosť objaviť nové šperky a nákupy, ktoré budú vašou nezabudnuteľnou spomienkou na Dubaj.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk


Čo je to Dubai Gold Souk?

Dubai Gold Souk je tradičný trh v Dubaji, Spojené arabské emiráty, ktorý je známy svojou širokou ponukou drahých kovov, najmä zlata a striebra.

Kde sa nachádza Dubai Gold Souk?

Dubai Gold Souk sa nachádza v historickom obvode Deira v Dubaji, Spojené arabské emiráty.

Aké sú otváracie hodiny Dubai Gold Souk?

Dubai Gold Souk je otvorený každý deň od 10:00 do 22:00 hod.

Je možné v Dubai Gold Souk platiť kreditnou kartou?

Väčšina predajcov v Dubai Gold Souk prijíma kreditné karty, ale bola by to dobrá myšlienka mať aj hotovosť pri sebe.

Ako môžem získať najlepšie ceny v Dubai Gold Souk?

Je dôležité vedieť, že ceny v Dubai Gold Souk nie sú fixné a môžu byť predmetom značného vyjednávania. Odporúčame sa dohodnúť s predajcom na konkrétnej cene a nehoaľiť sa do nákupu ihneď.

Je bezpečné nakupovať v Dubai Gold Souk?

Dubai Gold Souk je považovaný za bezpečné miesto na nákup. Napriek tomu odporúčame dávať pozor a vždy sa uistiť, že získate potvrdenie o nákupe.

Existuje nejaká zaujímavá vec, na ktorú by som mal byť pozorný pri nákupe v Dubai Gold Souk?

Pri nákupe v Dubai Gold Souk buďte opatrní na predajcov, ktorí tvrdia, že predávajú zlaté a strieborné šperky za výrazne nižšie ceny. Tie môže byť falšované.

Existuje nejaké miesto, kde si môžem skontrolovať, či je môj nákup zlata skutočný?

Áno, môžete si zájsť na jednu z niekoľkých odborníckych predajní, ktoré sa zameriavajú na skúšanie a overovanie autenticity zlatých predmetov. Táto služba môže byť úplne bezplatná alebo za poplatok.


Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Gold Souk


Spojené arabské emiráty – mnohí z nás si pri spomenutí tohto názvu predstavia luksusné hotely, obrovské nákupné centrá, alebo možno aj Burj Khalifa, najvyššiu budovu na svete. No Dubaj ponúka oveľa viac ako len to. Medzi unikátne miesta patrí napríklad Dubai Gold Souk.

Dubai Gold Souk je tradičný trh, ktorý je vo svete známy predovšetkým pre svoju obchodnú špecializáciu – zlato. Vďaka svojmu názvu sa o to, čo v ňom nájdeme, nemusíme báť, pretože tento trh je plný nádherných zlatých a diamantových šperkov, ktoré nás okamžite očaria.

Trh sa nachádza v mestskom štvrti Deira, v samom srdci Dubaja. Vstup na trh je zadarmo a je dostupný každý deň, s výnimkou piatku. Dubaj Gold Souk je otvorený od 10:00 do 22:00.

Pri vstupe na trh budete prekvapení množstvom štandov, ktoré ponúkajú šperky rôznych dizajnov a farieb. Výsledkom je neskutočná kópia zlata a diamantov. Nenechajte sa však oklamať nižšou cenou, pretože väčšinou ide o šperky z nekvalitného kovu, alebo dokonca falošné. Preto je dôležité nájsť si dôveryhodného predajcu.

Ak by ste mali záujem si kúpiť niečo veľmi špeciálne, môžete si naozaj objednať prakticky čokoľvek – od veľmi jednoduchých náramkov a náušníc, až po denné a večerné diamantové prstene a veľkolepé linie zlatých šperkov.

Keď sa po návšteve Dubaj Gold Souk budete cítiť ako na vrchole sveta, nezabudnite sa prejsť po dedinke o niekoľko blokov ďalej, ktorá ponúka množstvo typických arabských doplnkov, čajov a korenín.

Pre všetkých, ktorí sú zanieteným milovníkom zlata alebo diamantov, ale aj pre tých, ktorí chcú prežiť jedinečný čas tráviac návštevu na trhu, je Dubaj Gold Souk ideálny miestom pre nákupy a prezentáciu zlata v jeho najvyššej kvalite a kráse.

Ak sa chystáte na dovolenku do Dubaja, nenechajte si ujsť túto skvelú príležitosť návštevy tohto trhu. Návšteva Dubaj Gold Souk bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať navždy.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky