Nájdite letenky s najlepšou cenou

Šalamúnove ostrovy Kennedy Island

Dovolenka Šalamúnove ostrovy Kennedy Island


Šalamúnove ostrovy, sú súborom ostrovov nachádzajúcich sa v Tichom oceáne. Patria medzi obľúbené dovolenkové miesta, ktoré svojím návštevníkom ponúkajú krásne pláže, čistý oceán s bohatým podmorským svetom a množstvo histórie a kultúry. Jedným z týchto ostrovov je Kennedy Island.

Kennedy Island nesie svoje meno po slávnom 35. prezidentovi Spojených štátov, Johnovi F. Kennedym. Toto malé ostríčie sa nachádza v blízkosti toho najväčšieho ostrova v Šalamúnových ostrovoch, Guadalcanalu. Kennedy Island nie je príliš veľký, môžete ho prejsť za pár hodín, no ponúka zážitky, ktoré si návštevník naviac uchová na celý život.

Pláže Kennedy Islandu sú krásne, sú však takmer nedotknuté ľudskou rukou, čo znamená, že nie sú nasýtené turistami. Takže môžete vychutnať slnečné žiarenie, kúpať sa v oceáne alebo sa len tak prejsť po pláži v pokoji. Okolie ostrova je obklopené koralovými útesami, ktoré lákajú rôznorodé druhy rýb a iných morských živočíchov.

Kennedy Island je však známy aj pre svoju históriu. Ostrôv v minulosti dostal názov Plum Pudding Island, a v júli 1943 tu americký námorník John F. Kennedy prežil svoj najslávnejší moment. Jeho čln bol po zničení japonskými torpédoborcami skupinou záchranárov náhodou objavený a Kennedyho posádka získala pomocou rádia a záchranné schopnosti zvyšku tímu v tichom ešte ďaleko od ostrovov. Neskôr ju osobne vnímal ako jeden z najstrašnejších zážitkov svojho života. Na mieste bol umiestnený pamätník, ktorý si môžete prehliadnuť.

Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, mnohé firmy organizujú výlety na člnoch, ktoré umožňujú okoloostrovné plavby a ponúkajú skvelé možnosti na potápanie a šnorchlovanie. Milovníci prírody si prídu na svoje a budú môcť prežiť nezabudnuteľné chvíle v obklopení krásnej prírody.

Ak by ste plánovali dovolenku na Šalamúnových ostrovoch, nezabudnite zahrnúť Kennedy Island na zoznam vašich miest na návštevu. Ponúka sa tu totiž niekoľko celodenných výletov na člnoch, kde si urobíte najlepšie spomienky v živote.


Letenka Šalamúnove ostrovy Kennedy Island


Šalamúnove ostrovy sú takmer neznámy súbor ostrovov v Tichom oceáne, ktoré stoja za objavenie pre každého dobrodruha a cestovateľa. Zostročené z tucta malejších ostrovov v Melanézií, Šalamúnove ostrovy sú ako neotvorená kniha, ktorú len málokto prečítal.

Jeden z týchto ostrovov, Kennedy Island, sa stal známym po tom, čo sa tam v roku 1943 vysadil americký námorný dôstojník a pozorovateľ Kenneth E. Anderson. Po tom, ako jeho loď bola torpédovaná, Andersonovi sa podarilo utiecť na tento malý ostrov a prežiť tam niekoľko dní, kým našiel záchranu. Anderson vtedy napísal do skalies na pláži nápis "Kennedy Island" po slávnom a zosnulom prezidentovi Johnovi F. Kennedym.

Ak túžite po objavovaní a dobrodružstve, Kennedy Island nie je miesto na vynechanie. Letenka zo Singapuru do Honiary, hlavného mesta Šalamúnových ostrovov, je dostupná pre cestujúcich na začiatku ich dobrodružstva. Letisko v Honiare má priamy let do Gizo, ktorý je hlavným mestom ostrova, na ktorom leží aj Kennedy Island. Po prílete do Giza si môžete prenajať loď alebo katamarán, ktorým sa dostanete na ostrov Kennedy Island.

Keď budete cestovať na Kennedy Island, určite zájdite aj do Shark Point. Toto miesto je veľmi obľúbené pre potápačov, ktorí chcú vidieť rôzne druhy rýb a žralokov v krásnej podvodnej scenérii.

Nikdy nie je neskoro zažiť dobrodružstvo a Kennedy Island je miestom, kde sa to dá. Tento malý ostrôv na Šalamúnových ostrovoch má veľa ponúknuť pre tých, ktorí sa túžia stať súčasťou niečoho výnimočného. Preto neváhajte a vyskúšajte tento úžasný zážitok v Melanézii.


Počasie Šalamúnove ostrovy Kennedy Island


Šalamúnove ostrovy ležia na juhu Tichomoria, v blízkosti Austrálie a Nového Zélandu. Ostrov Kennedy, ktorý je súčasťou tohto ostrovného skupinu, sa nachádza na východnom konci ostrove Guadalcanal a je významný historicky i zemepisne. Prirodzené krásy Kennedyho ostrova sú ďalej zdôrazňované jeho pestrým počasím.

Kennedy Island je malý ostrov, preto je jeho klima o niečo teplejšie ako na ostatných miestach Šalamúnových ostrovov. Leto sa na ostrove začína v novembri a končí sa v marci. Zimné mesiace sú zvyčajne suché, ale môže sem prichádzať veľa miešaných prehánok. Na Kennedy Island môže byť celoročne horúco s priemernou teplotou v lete, ktorá sa pohybuje medzi 27 a 32 °C. V zime môže teplota klesnúť na 23 ° C, preto sa odporúča obliekať sa vrstvovo a mať vždy pri sebe ochranný krém na slnko.

Kvôli blízkosti tropickému pásu a Tichomorskému oceánu, je počasie na Kennedyho ostrove ovplyvnené oboma týmito faktormi. Ostrov dostáva vplyvné monzúnové vetry, ktoré prinášajú horúce a vlhké počasie s množstvom zrážok. Toto obdobie, kedy sem prichádza veľa dažďov, sa nazýva obdobie dažďov a nastáva od maja do októbra. Napriek tomu, Kennedy Island má celoročne pomerne vysokú priemernú vlhkosť vzduchu, ktorá môže byť v niektorých častiach ostrova až nadpriemerná.

Z tohto dôvodu si je potrebné pri cestovaní do tejto oblasti zabezpečiť vhodné vybavenie a oblečenie, ktorá zabráni prenikaniu vlhkosti na telo. Návštevníci by však nemali zmeškať krásu tohto ostrova a jeho okolia, pretože nie len William Kennedy tu prežil niekoľko dní po svojom nešťastí, ale ostrov ponúka aj množstvo iných prírodných krás, ktoré čakajú na návštevníkov. Pláže s bielym pieskom, koralové útesy a tajomné džungle sú len niektoré z veľa vecí, ktoré môžete na Kennedyho ostrove nájsť.

V priebehu roka môžu návštevníci vidieť viac druhov vtáctva, mravce, ryby a príležitostne delfíny a korytnačky, ktoré sa tu zastavia na svojom putovaní. Celkovo vzaté, klimatické podmienky sú na Kennedyho ostrove dostatočne dobré na to, aby návštevníci tu užili nezabudnuteľnú dovolenku. Vždy si však treba pamätať, že počasie na ostrove sa môže zmeniť rýchlo, preto je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje aktivity podľa aktuálnej situácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Šalamúnove ostrovy Kennedy Island


1) Čo sú Šalamúnove ostrovy Kennedy Island?
- Šalamúnove ostrovy sú skupinou ostrovov nachádzajúcich sa v južnom Tichom oceáne, v blízkosti Papuy-Novej Guiney. Kennedy Island je jeden z ostrovov v tejto skupine.

2) Prečo sa ostrov nazýva Kennedy Island?
- Ostrov získal svoje meno po americkom prezidentovi Johnovi F. Kennedym, ktorý sa tu zastavil počas svojej cesty po Tichom oceáne.

3) Aká je história Kennedy Island?
- Ostrov sa stal známym v roku 1943 po havárii lode PT-109, ktorou sa plavil JFK (vtedajší námornícky dôstojník) a jeho posádka. Po havárii prežili len niektorí členovia posádky a na ostrove strávili niekoľko dní, kým ich našli miestni obyvatelia.

4) Dá sa ostrov navštíviť?
- Áno, ostrov je možné navštíviť a niektoré miesta sú aj obľúbenými miestami turistov.

5) Aké sú najväčšie atrakcie na Kennedy Island?
- Najväčšou atrakciou je najmä miesto, kde JFK a jeho posádka strávili niekoľko dní. Ďalšie miesta, ktoré sa na ostrove nachádzajú, sú napr. krásne pláže a útulné bungalovy pre turistov.

6) Sú Šalamúnove ostrovy bezpečné na návštevu?
- Aj keď sa ostrovy môžu zdať ako malé a kľudné, môžu sa tu vyskytnúť nebezpečenstvá, napr. koraly a morské hady. Odporúča sa preto dôkladne si preštudovať podmienky na ostrovoch a prípadne sa poradiť s miestnymi obyvateľmi alebo turistickým sprievodcom.


Ubytovanie Šalamúnove ostrovy Kennedy Island


Šalamúnove ostrovy Kennedy Island: Krajina rajského ubytovania

Šalamúnove ostrovy Kennedy Island sú malou záplavovou oblasťou v Tichom oceáne. Ostrovy boli pomenované po slávnom objaviteľovi a bývalom americkom prezidentovi Johnovi F. Kennedym, ktorý získal svoju slávu počas svojej služby v námornej službe US Navy. Tieto exotické ostrovy sú veľmi obľúbenými turistickými atrakciami pre svoje krásne pláže, biele piesky a čistú modrú vodu. Okrem nádherných prírodných krás, návštevníci môžu tiež zažiť úžasné ubytovanie na ostrove Kennedy.

Ubytovanie na šalamúnových ostrovoch Kennedy Island

Ak ste sa rozhodli navštíviť Šalamúnove ostrovy a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Kennedy Island. Na tomto ostrove si môžete užiť dokonalú harmóniu s prírodou a pozorovať nedotknutú flóru a faunu. Existuje niekoľko možností ubytovania na ostrove, ktoré sú priateľské k vašej peňaženke a garantujú vám pohodlie a kvalitu. Medzi najlepšie miesta na ubytovanie patria:

1. Kennedy Island Resort – Toto je vôbec najlepšie miesto na ubytovanie na ostrove. Resort ponúka luxusné ​​a kvalitné ubytovacie zariadenia s krásnym výhľadom na more a na slnko západu. Tento hotel sa nachádza na pláži a ponúka širokú škálu aktivít vrátane potápania, prechádzok po pláži, kajakárskych zájazdov a mnohých iných.

2. Kennedy Island Lodge – Druhým najlepším miestom na ubytovanie na ostrove je Kennedy Island Lodge. Tento hotel ponúka stredne veľké ​​izby a apartmány s krásnym výhľadom na more. Hostia sa môžu tešiť z mnohých aktivít a zážitkov, vrátane rybolovu, nočných safari a výletov na lodi.

3. Kennedy Island Backpackers – Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť dobrodružnú dovolenku a zážitky. Backpackers ponúka jednoduché ubytovacie zariadenia, vrátane malých čistších izieb a spoločného obývacieho priestoru. Hostia sa môžu zúčastniť potápania, surfovania a mnohých iných aktivít.

Aké sú alternatívy na ostrove Kennedy Island?

Okrem toho, existuje mnoho možností ubytovania na Šalamúnových ostrovoch, ktoré sú dostupné na internete a mnohé z nich ponúkajú rovnaké zariadenia a úrovne pohodlia, ako sú miesta na ostrove Kennedy. Niektoré z najlepších alternatív na ostrove zahŕňajú:

1. Orava Lodge Resort – Tento hotel sa nachádza na vzdialenom ostrove a ponúka úchvatný výhľad na more a nádherné zariadenia. Orava Lodge Resort ponúka krásne pláže, čisté kúpelne, bazény a širokú škálu iných aktivít.

2. Tavanipupu Island Resort – Tento hotel sa nachádza na medzinárodnom ostrove a ponúka starosť o detaily, krásne izby a úchvatné výhľady na more. Hostia sa môžu zabávať pri rybolove, plávaní a iných vodných športoch.

3. Gizo Hotel – Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú spojenie s kultúrou Šalamúnskych ostrovov. Hotel ponúka krásne izby a nádherné zariadenia, vrátane niekoľkých reštaurácií, bazénov a mnohých iných.

Keďže Šalamúnove ostrovy sú vidiecke územie, môže byť obtiažne nájsť miesto na ubytovanie. Väčšina hotelov a rezortov sa nachádza v blízkosti najkrajších pláží a prírodných krás ostrova, takže si môžete byť istí, že sa nenudíte a užijete si dokonalé dovolenkové aktivity.

Zhrnutie

Ak hľadáte rajske miesto na dovolenku, neváhajte navštíviť Šalamúnove ostrovy Kennedy Island. Tieto ostrovy ponúkajú niekoľko možností ubytovania, ktoré sú cenovo dostupné a poskytujú vynikajúci servis. Bez ohľadu na to, či ste dobrodružného ducha alebo pokojného turistu, nájdete tu to správne miesto pre seba. Vyberte si ideálne miesto a požite si dokonalú dovolenku na tomto rajskom mieste!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky