Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rumunsko Bukurešť

Dovolenka Rumunsko Bukurešť


Rumunsko je krajina plná krásnych a historických miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest je rumunská metropola Bukurešť.

Bukurešť sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny a je najväčším mestečkom v Rumunsku. Mesto je plné historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sú súčasťou UNESCO svetového dedičstva.

Jedným z najkrajších miest v samotnej Bukurešti je dnes centrálny park Herăstrău. Park je veľmi obľúbený medzi miestnymi aj turistami, ktorí tu môžu relaxovať a oddýchnuť si od ruchu a chaosu mesta. Herăstrău Park je tak veľký, že sa v ňom dokonca nachádza aj jazero, kde sa dá člnkovať.

Ďalším nádherným miestom v Bukurešti je národné múzeum dejín Rumunska. Múzeum je umiestnené v krásnom historickom paláci, ktorý stojí na južnej strane mesta. V múzeu si môžete prezrieť mnoho zaujímavostí o histórii krajiny, vrátane fascinujúcej expozície, ktorá sa venuje vláde komunistov v cudzích krajinách.

Okrem toho je tu v Bukurešti ešte veľa ďalších zaujímavých miest a pamiatok, vrátane nádherných kostolov a katedrál, galérií a múzeí. Bukurešť je taktiež známa svojimi ulicami, kde nájdete mnoho luxusných obchodov a reštaurácií.

Bukurešť taktiež ponúka mnoho zaujímavých aktivít v okolí. Ak radi cestujete do prírody, môžete si zájsť na nedaleké Karpaty, kde si môžete urobiť piknik alebo si vyskúšať horský bicykel. Okrem toho sa v okolí Bukurešti nachádza mnoho zaujímavých miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Po dlhej a náročnej ceste po meste si môžete dopriať oddych v niektorom z miestnych wellness centier alebo si vyskúšať tradičnú rumunskú kuchyňu v mnohých reštauráciách.

V závere môžem konštatovať, že Bukurešť je krásny a zaujímavý cieľ pre letnú dovolenku, ktorú by ste mali určite zvážiť pri plánovaní svojho dovolenkového výletu do zahraničia.


Počasie Rumunsko Bukurešť


Rumunsko Bukurešť je známe svojimi premenlivými poveternostnými podmienkami. Nachádza sa v kontinentálnej časti krajiny, ktorá má typicky kontinentálne podnebie so studenými, snežnými zimami a veľmi teplymi letami.

Zima v Bukurešti sa začína v decembri a trvá až do marca. Počas týchto mesiacov môžete očakávať teploty klesajúce pod -10 °C, sprevádzané silnými snehovými búrkami. Aj keď sneženie nemusí byť veľmi časté, môže narásť až na niekoľko stoviek centimetrov snehu. Lososné podmienky môžu byť príležitosťou na lyžovanie a iné zimné športy, ale môžu spôsobiť aj problémy s cestovaním, takže je lepšie plánovať si cestu dopredu.

Leto v Bukurešti je na druhej strane veľmi teplé a suché. Od mája do septembra očakávajte teploty od 22 °C do 35 °C, s občasnými búrkami. Voda v Dunaji sa zahreje na príjemnú teplotu k dnu leta, a tak sa môžete osviežiť v rieke alebo návštevu bazénov a kúpalísk.

Jar a jeseň sú prechodné obdobia, s teplotami medzi 9 °C a 20 °C. Môžu sa vyskytnúť občasné dažde a búrky, ale väčšinou sú tieto mesiace pomerne suché.

Celkovo vzaté, Bukurešť má typicky kontinentálne podnebie s výraznými zmenami počasia počas roka. Ak si plánujete cestu do mesta, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie v závislosti na ročnom období a pozorne sledujte predpoveď počasia, aby ste boli pripravení na prípadné náhle zmeny počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Bukurešť


1. Aká je hlavné mesto Rumunska?
- Hlavné mesto Rumunska je Bukurešť.

2. Aké je oficiálne jazyk Rumunska?
- Oficiálnym jazykom Rumunska je rumunský jazyk.

3. Je v Rumunsku platná európska mena?
- Áno, v Rumunsku je platná európska mena - euro.

4. Aké sú klimatické podmienky v Bukurešti?
- Klima v Bukurešti je kontinentálne, čo znamená, že je tu teplé a suché leto a zimy s častým snežením a chladnými teplotami.

5. Aké turistické atrakcie ponúka Bukurešť?
- Bukurešť ponúka množstvo turistických atrakcií, vrátane histórie a kultúry, múzeí, parkov, pamätníkov, námestí a palácov.

6. Ako sa môžem dostať z letiska do centra Bukurešti?
- Z letiska sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo metrom.

7. Aké sú najlepšie časti mesta pre turistov na ubytovanie?
- Najlepšou časťou mesta pre turistov na ubytovanie je staré mesto, kde sa nachádzajú mnohé historické budovy a pamiatky.

8. Je v Rumunsku potrebné mať víza?
- Občania EÚ a niektorých ďalších krajín môžu do Rumunska cestovať bez víz, ak plánujú pobyt kratší ako 90 dní.

9. Aké tradičné jedlá by som mal ochutnať v Rumunsku?
- Niektoré tradičné rumunské jedlá zahŕňajú sarmale (plnené kapuste), mici (grilované mäso), ciorba (kyslé polievky) a ostropel (hovädzie mäso v cibulovej omáčke).

10. Aké sú najlepšie miesta v Bukurešti na nákupy?
- Niektoré z najlepších miest v Bukurešti na nákupy zahŕňajú obchodné centrá, ako sú AFI Cotroceni, ParkLake Shopping Center a Bucuresti Mall, ale aj trhy, ako sú piata Romana a Obor.


Ubytovanie Rumunsko Bukurešť


Rumunsko je krajina, ktorá láka turistov na svoje bohaté kultúrne dedičstvo, krásne scenérie a historické pamiatky. Bukurešť, hlavné mesto Rumunska, predstavuje jedno z najdôležitejších miest v tejto krajine. Ak hľadáte miesto na ubytovanie, možností je viacero.

Hotelové ubytovanie

Bukurešť má mnoho hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pamiatok a turistických atrakcií. Ceny sa rôznia v závislosti od kategórie hotela a jeho umiestnenia. No bez ohľadu na to, aký typ hotela si vyberiete, môžete očakávať, že budete mať k dispozícii moderné a dobre vybavené izby, klimatizáciu a televízor.

Airbnb

Ak máte radi nezávislosť, možno by pre vás bola lepšia voľba Airbnb. Táto platforma vám umožní zarezervovať si ubytovanie z ponuky miestnych ľudí. Dostupných je veľa možností a ceny sú zvyčajne spravodlivé. Budete mať k dispozícii celý byt alebo izbu v spoločnom byte. Väčšina z ponúkaného ubytovania je moderná, dobre vybavená a najbezpečnejší spôsob, ako vstúpiť do srdca miestnych kultúr a tradícií.

Hostely a penzióny

Ak ste rozpočtovo obmedzený turista, hostely a penzióny sú pre vás určite najlepšou voľbou. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú rozumné ceny, výhodnú polohu a skvelý spôsob, ako stretávať nových ľudí. Hostely a penzióny v Bukurešti sú často zariadené v modernom štýle, s kuchyňou, spoločenskými miestnosťami, vybavením pre voľnočasové aktivity a kvalitným internetovým pripojením.

V poslednej dobe sa však turistický ruch v Bukurešti zvyšuje, takže si ubytovanie určite zarezervujte vopred, aby ste sa vyhli sklamaniam. Bez ohľadu na to, aké ubytovacie zariadenie si vyberiete, tým najdôležitejším je, aby bola jeho poloha v súlade s vašimi potrebami a záujmami.

Bukurešť je nielen hlavné mesto, ale aj srdcom kultúry a histórie. Oplatí sa jej venovať aspoň niekoľko dní, aby ste si mohli náležite vychutnať všetky jej krásy. Stojí za to vidieť Rumunsko nielen očami turistov, ale aj tými, ktorí si užijú jedinečný zážitok v ich zvykoch a tradíciách.


Letenka Rumunsko Bukurešť


Rumunsko je fascinujúcou krajinou s mnoho tvárami a rozmanitou históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, odporúča sa začať v hlavnom meste Rumunska – Bukurešti. Bukurešť je jedno z najväčších a najkrajších miest v krajine a je známe ako "Malý Paríž".

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať do Bukurešti, je kúpiť si letenku. Zaujímajúci sa o návštevu Rumunska z Bratislavy by sa mali rozhodnúť vopred a kúpiť si letenku aspoň niekoľko týždňov pred odletom. Cena letenky sa bude líšiť v závislosti od toho, kedy a ako skoro si ju kúpite. Budete mať možnosti zakúpiť si letenky za nízke ceny v prípade, že letíte počas nelepších mesiacov, ale ceny sa zvyšujú v období vrcholovej sezóny.

Pri návšteve Bukurešti môžete vidieť niektoré z najkrajších miest v Rumunsku, ako napríklad Arcul de Triumf, Museu de la Sati Mare či Parlament. Akékoľvek obdobie v roku môže byť veľmi dobrým časom na návštevu mesta, či už budete chcieť vidieť zlaté lístie na jeseň alebo západy slnka v lete.

Bukurešť je tiež známa pre svoje množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete zaobstarať ich miestne špeciality. Rumunská kuchyňa je vyplnená chutnými jedlami a nápojmi. Určite by ste nemali vynechať tradičný rumunský guláš známy ako "ciorba de burta" alebo rumunskú "pálenú žubra".

Letenky do Bukurešti sú k dispozícii celý rok a sú určené pre cestovateľov, ktorí hľadajú nové skúsenosti a dobrodružstvo. Takže, ak hľadáte novú destináciu, Bukurešť je určite miesto, ktoré chcete navštíviť. Táto krajina je plná kultúrnych a histórických pamiatok a určite si v nej nájdete niečo, čo sa vám zapáči. Pustite sa preto do hľadania a zažite niektoré z najkrajších zážitkov v živote!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky