Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rakúsko Wachau Valley

Počasie Rakúsko Wachau Valley


Rakúsko je krajina, ktorá nás fascinuje svojou krásou a veľkým množstvom turistických destinácií. Jednou z najkrajších oblastí v Rakúsku je Wachau Valley. Táto oblasť s krásnymi vinohradmi, majestátnymi hradmi a zámky, úchvatnými údoliami a riekou Dunaj ponúka návštevníkom nielen krásne prírodné scenérie, ale aj výborné víno a kulinárske zážitky.

Ako je to však s počasím v tejto oblasti?

Rakúsko Wachau Valley leží v strednej Európe, medzi alpskými pohoriami a Panónskou nížinou. Preto má mierna, kontinentálna klíma, s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime.

Leto: Júl a august sú najteplejšími mesiacmi v roku, keď teploty často dosahujú 30 stupňov Celsia a väčšinou sa nachádzajú medzi 20 a 25 stupňami. Súčasne sú letá vo Wachau Valley zvyčajne suché, s niekoľkými dnami dažďa a častými búrkami.

Jeseň: Jeseň sa v tomto regióne začína v septembri, keď sa teploty začínajú postupne znižovať a dni sa stávajú kratšími. Na konci októbra sú teploty buď chladné alebo sa môžu blížiť k bodu mrazu. Dokonca aj v tomto období sa však vyskytuje množstvo slnečných a teplých dní.

Zima: Zima v Rakúsku Wachau Valley trvá od decembra do marca a teploty sa môžu pohybovať od 0 do -10 stupňov Celsia. Súčasne môže prísť aj sneženie a zamrznutie toku rieky Dunaj. Avšak väčšina zimy v tomto regióne je relatívne mierumilovná a suchá, takže ani tu sa turisti nemusia obávať extrémnych zimných podmienok.

Jar: V marci a apríli sa teploty postupne zvyšujú a ochladzujú sa v tomto období noci. Výhodou jarnej návštevy Wachau Valley je, že turisti môžu vychutnať kvitnúce vinohrady a okolitú prírodu. Takmer všade je okolo plné kvetov.

Wachau Valley v Rakúsku je prekrásne miesto, kde sa návštevníci môžu tešiť z krásy prírody a zaujímavých kultúrnych pamiatok. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, nezabudnite sa pripraviť na počasie, ktoré sa bude meniť podľa ročného obdobia a času dňa. Ale bude to určite stáť za to.


Ubytovanie Rakúsko Wachau Valley


Rakúsko je krajinou, ktorá má v sebe spojené krásy kultúry a prírody. Medzi najkrajšie miesta Rakúska patrí Wachau Valley - údolie rieky Dunaj. Tento región je obľúbeným cieľom turistov, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli krásam prírody, ale aj kvôli bohatej histórii a kultúre. Ak sa rozhodnete navštíviť Wachau Valley, prečítajte si náš článok o ubytovaní.

Wachau Valley ponúka množstvo možností ubytovania pre každého návštevníka. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, penziónmi alebo apartmánmi. Väčšina týchto ubytovaní sa nachádza v blízkosti rieky Dunaj a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Jeden z najkrajších hotelov v oblasti je Hotel Schloss Dürnstein, ktorý sa nachádza v historickom zámku. Tento luxusný hotel ponúka ubytovanie v elegantných izbách a apartmánoch so všetkým potrebným vybavením. Okrem toho má hotel aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné rakúske jedlá.

Ďalším skvelým ubytovaním je Landhaus Rossatz, ktoré sa nachádza v tichom prostredí priamo na brehu rieky Dunaj. Tento penzión ponúka príjemné a priestranné izby, s výhľadom na rieku a okolitú prírodu. Majitelia penziónu sú veľmi láskaví a ochotní pomôcť s akýmkoľvek problémom či dotazom.

Pre tých, ktorí preferujú apartmánový typ ubytovania, je tu Falkensteiner Residences Senia. Tento apartmánový komplex je nového typu ubytovania a ponúka moderné a útulné apartmány so všetkým potrebným vybavením. Okrem toho majú hostia prístup k spoločným priestorom, ako je wellness centrum, vonkajší bazén a fitnescentrum.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, v Wachau Valley sa určite nebudete nudiť. Toto miesto ponúka množstvo aktivít, ako sú prehliadky vinárstiev, vodné atrakcie, cykloturistika a mnoho ďalších. Okrem toho môžete aj vychutnať tradičné jedlá rakúskej kuchyne a ochutnať miestne vína.

Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy prírody, históriu a kultúru, navštívte Wachau Valley. Vyberte si ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje Vašim potrebám a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom kúsku Rakúska.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Wachau Valley


Otázky a odpovede týkajúce sa Rakúska a Wachau Valley môžu zahŕňať:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Wachau Valley?

Najlepšou dobou na návštevu Wachau Valley je obvykle medzi júnom a septembrom, keď počasie je priaznivé a vinohrady sú plné hrozna.

2. Kde sa nachádza Wachau Valley?

Wachau Valley sa nachádza v Dolnom Rakúsku, medzi mestečkami Melk a Krems.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Wachau Valley?

Hlavné atrakcie v Wachau Valley zahŕňajú vinné pivnice, cykloturistiku, hrad Dürnstein a kláštor Göttweig.

4. Aké tradičné jedlá sa dajú ochutnať v Rakúsku?

Tradičné jedlá v Rakúsku zahŕňajú schnitzel, knedľu, tvarohové štrúdle, guličky a rajčiny.

5. Môže sa v Wachau Valley robiť vodné športy?

Áno, v Wachau Valley sú dostupné rôzne vodné športy, ako sú napríklad kajakovanie, kanoe, hádzanie siete a plachtenie.

6. Čo je typickou časťou rakúskej kultúry?

Typickou časťou rakúskej kultúry je kvalitné víno a káva, ako aj tradícia drotárskej práce a jej výroby.

7. Ktoré mestá sú populárne pre turistov v Rakúsku?

Medzi populárne mestá pre turistov v Rakúsku patria Viedeň, Salzburg, Innsbruck a Graz.

8. Koľko je cesta do Wachau Valley z Viedne?

Cesta do Wachau Valley z Viedne trvá približne hodinu autom alebo pár minút jazdy vlakom.

9. Môžu turisti navštíviť vinohrady v Wachau Valley?

Áno, turisti môžu navštíviť vinohrady v Wachau Valley a ochutnať miestne vína v rôznych vinných pivniciach.

10. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Rakúska?

Najlepší spôsob ako sa dostať do Rakúska závisí od vašej polohy. Väčšina turistov vstupuje do Rakúska cez letisko vo Viedni alebo Salzburgu, kde sú k dispozícii priame lety z viacerých krajín. Cestovanie po krajine sa dá ľahko uskutočniť vlakom alebo autom.


Letenka Rakúsko Wachau Valley


Wachau Valley v Rakúsku je nezabudnuteľné miesto, ktoré má o tom, prečo ho milovníci vín a prírody milujú, množstvo dôvodov. Nachádza sa na hranici medzi Dolným Rakúskom a Štajerskom a ponúka úchvatné panoramatické výhľady na údolie rieky Dunaj. Je to miesto, kde sa stretávajú klimatické podmienky a pôda, ktoré umožňujú pestovanie rôznych odrôd hrozna pre výrobu vynikajúcich vín.

Ak plánujete navštíviť Wachau Valley, letenka do Rakúska vás tam rýchlo a jednoducho dostane. Krajina okolo Dunaja a údolia Wachau sú ako stvorené pre turistiku a ponúkajú množstvo možností pre milovníkov prírody a outdoorové aktivity.

Okrem nádherných vinohradov, Wachau Valley ponúka aj niekoľko historických miest v blízkosti rieky Dunaj, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z nich je barokové mestečko Dürnstein, kde sa nachádza hrad, na ktorom bol niekoľko mesiacov držaný vo väzení slávny kráľ Ryszard Lev srdcový. Tento hrad dominuje celému mestečku a ponúka nezabudnuteľný výhľad na Dunaj a okolité vinohrady.

Wachau Valley je tiež ideálnym miestom kde môžete vyskúšať niektoré z najlepších rakúskych vín a špecialít. Predovšetkým vínna cesta ponúka turistom možnosť zastaviť sa v malých vinárňach a ochutnať niektoré z najlepších rakúskych vín, ako sú Grüner Veltliner a Riesling.

Pri návšteve Wachau Valley sa určite nezabudnite vybrať na prechádzku v okolí. Príroda v okolí rieky Dunaj je krásna a ponúka množstvo turistických chodníkov pre milovníkov prírodných krás. Národný park Danube Floodplain ponúka jeden z najkrajších príkladov stepi v Európe, ako aj veľa druhov rastlín a zvierat.

Letenka do Rakúska je rýchde, bezpečné a pohodlné vstupenky na cestu do jedného z najkrásnejších regiónov Európy. Wachau Valley ponúka svojim turistom nádherné miesta, pamiatky a nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Wachau Valley už dnes!


Dovolenka Rakúsko Wachau Valley


Wachau Valley je krásny región v Rakúsku, ktorý križujú úchvatné rieky Dunaj a Kamp. Nachádza sa približne 80 km západne od Viedne a rozprestiera sa na ploche 33 km až po mesto Krems. Wachau Valley je známy svojou nádhernou prírodou, vinicami a kultúrnymi skvostami. Pre milovníkov histórie a kultúry je toto miesto idealnejšie ako iné, avšak aj pre relaxáciu tu nájdete to, čo hľadáte.

Rieka Dunaj ponúka priestor pre rôzne aktivity ako napríklad splavovanie rieky, kajakárske túry a vodné bicykle. Odporúča sa prejsť sa po brehu rieky, kde budete mať možnosť navštíviť vinice a tradičné dediny. Wachau Valley je už roky známy svojimi cukrárnami a slávnou bublaninou z gastronómie.

Keďže Wachau Valley je súčasťou UNESCO, nájdete tu množstvo histórických pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí kláštor Melk, ktorý sa nachádza na brehu rieky Dunaj a patrí k najprestížnejším opátstvám v Rakúsku. Ďalšie dôležité miesta zahrňujú Dürnstein, najznámejšie vinárske mesto v regióne, a hrad Aggstein, ktorý sa nachádza na skale nad Dunajom a ponúka úžasné výhľady.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do rakúskej kultúry a tradície, odporúčame navštíviť tradičné vinárske pivnice a ochutnať miestne vína. Tiež tu môžete nájsť množstvo tradičných obchodov s remeselnými výrobkami, ktoré sú typické pre Wachau Valley.

Na záver možno dodať, že Wachau Valley je ideálnym miestom na rodinnú dovolenku alebo romantický víkendový pobyt. Je to región bohatý na kultúru, históriu a prírodu, ktorý ponúka množstvo rôznych aktivít pre návštevníkov a je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a dobrodružstvo.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky