Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Óbidos

Dovolenka Portugalsko Óbidos


Portugalsko je krajina, kde si môžete vychutnať krásne pláže, nádherné mestá, chutné jedlá a dlhú históriu. Medzi najkrajšie miesta určite patrí malé mestečko Óbidos. Táto perla Portugalska ponúka návštevníkom nádherné stredoveké uličky plné kvetov, historické pamiatky a rôzne miesta na relaxáciu.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, Óbidos je skvelou voľbou. Mesto sa nachádza v oblasti Costa de Prata v blízkosti Atlantického oceánu. Okrem malebných uličiek a historických pamiatok, môžete navštíviť aj hrad a múzeum mesta. Vstupné lístky stoja iba niekoľko eur, takže je to vhodná aktivita pre celú rodinu.

Konečne, nezabudnite ochutnať tradičné portugalské jedlo, ktoré je v meste hojne dostupné. Školka ryb, krevety, kalamáre alebo chobotnice, to sú impozantné mořské produkty, na ktoré si v západních oblastech Portugalie nebudeš musieť dlouho počkat. Samozrejme, nechýba ani dobré víno a možnosti na nákup kvalitných portugalských suvenírov.

Určite sa teda vyhnite bežným turistickým cestám a zvoľte si minimálne týždňovú dovolenku v Óbidos. Úplne si oddýchnete a načerpáte nové sily do pracovnej alebo školskej činnosti.


Ubytovanie Portugalsko Óbidos


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín v Európe a Óbidos je jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali pri návšteve krajiny určite navštíviť. Óbidos je malé mestečko, ktoré sa nachádza v centrálnom Portugalsku, asi hodinu jazdy severne od Lisabonu. Toto kúzelné miesto vás prekvapí svojou neopozeranou krásou, starobylým opevnením a úzkymi, zákutnými uličkami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Óbidos, rozhodne by ste si mali zarezervovať ubytovanie v jednom z mnohých hotela v centre mesta, aby ste si mohli cítiť pohodlne a užiť si maximum z vašej cesty.

Jedným z hotelov, ktoré sú v Óbidosu k dispozícii, je hotel Casa das Senhoras Rainhas. Tento hotel sa nachádza v srdci mesta a je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú preskúmať krásy Óbidosu. V hoteli je k dispozícií množstvo pohodlných izieb, ktoré sú zariadené v rustikálnom, ale pohodlnom štýle. Navyše, hotel disponuje spa a wellness centrom, kde si môžete užiť relaxačné procedúry a relaxovať.

Ďalším luxusným ubytovaním v Óbidosu je hotel Pousada Castelo de Óbidos. Tento hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti hradu Óbidos, a ponúka prekrásny výhľad na krásne okolité prostredie. Hotel má krásne, elegantné izby a luxusné predmety, ktoré z nich robia výnimočné ubytovanie.

Okrem týchto hotelov v Óbidosse sú tiež mnohé jednoduchšie a cenovo dostupnejšie hotely, hostely a apartmány, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie. Ak hľadáte niečo drahšie a luxusnejšie, sú tu aj možnosti súkromných vil alebo apartmánov.

V Obidos sa nachádza celá rada ubytovacích možností, ktoré sa prispôsobia každému cestujúcemu a jeho požiadavkám. Či ste na víkendovú dovolenku alebo dlhú, relaxačnú razítkara, Óbidos bude miestom, kde sa budete cítiť pohodlne. Pre túto krásnu lokalitu sa oplatí zaplatiť trochu viac a stráviť pár dní fariebné v centre tohto starobylého mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Óbidos


Otázky:

1. Kde sa nachádza Óbidos v Portugalsku?
2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Óbidos?
3. Ako dlho stojí za návštevu Óbidos?
4. Aké pamätihodnosti sú v Óbidos?
5. Čo sa môže robiť v Óbidos a jeho okolí?
6. Kde si môžem kúpiť suveníry v Óbidos?
7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Óbidos?

Odpovede:

1. Óbidos sa nachádza na západnom pobreží Portugalska, v regióne Centro.
2. Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Óbidos, sú vlakom alebo autom.
3. Óbidos je krásne mestečko so starobylou pevnosťou, ktoré stojí za návštevu minimálne na jeden deň.
4. V Óbidos nájdete starobylé kostoly, múzeá, jarmok s tradičnými rukodielami a množstvo reštaurácií a kaviarní.
5. Okolie Óbidos ponúka prekrásnu prírodu, pláže a golfové ihriská, ako aj historické miesta a mestečká, ako je napríklad Alcobaça alebo Batalha.
6. Suveníry si môžete kúpiť na jarmoku v centre mesta alebo v tradičných obchodoch s rukodielami a keramikou.
7. V Óbidos sú veľmi dobré reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné portugalské jedlá, ako napríklad kôpr alebo caldeirada. Odporúčame reštaurácie A Nova Casa de Ramiro alebo Tasca Torta.


Počasie Portugalsko Óbidos


Portugalské mesto Óbidos sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, v jeho západnej časti. Vzhľadom na svoju polohu, je jasné, že sa tu vyskytuje pomerne mierne a vlhké podnebie. Okrem toho, sú tu ďalšie charakteristické rysy počasia, ktoré ťažia nielen z turistov, ale aj z miestnych obyvateľov.

Miesto Óbidos je známe pre svoje príjemné podnebie, ktoré sa prejavuje počas celého roka. Najmä v lete sa tu teploty pohybujú okolo 26 až 28 stupňov Celzia, pričom sa tu vyskytujú aj vyššie teploty. V zime sa teploty prepadávajú tesne pod nulu alebo sa držia na mrazivej nule. V zime sa v Óbidose prejavuje také typické zrážkové počasie.

Okrem toho, pomerne častá je tu aj oblačnosť, ktorá sa výrazne prejavuje v niektorých mesiacoch roka. Dážď nemusí byť celkom bežnou záležitosťou, no vo väčšine prípadov sa tu môže očakávať, najmä počas zimy.

Pre turistov, ktorí chcú navštíviť Óbidos, je odporúčané obdobie leta, kedy návšteva mesta nie je obmedzená zlého počasia. Opäť treba poznamenať, že letné mesiace sú tu horúce, no teploty sú stále v normálnych hraniciach, takže to nemusí byť pre väčšinu turistov problém.

Celkovo možno povedať, že Óbidos ponúka pomerne príjemné podnebie, ktoré ťažia nielen záchytným miestom, ale aj z históriou. Navštíviť toto výnimočné mesto je jednoducho povinnosťou, ktorú by mal zvládnuť každý, kto má radi krásne prírodné scenérie, kultúru a históriu.


Letenka Portugalsko Óbidos


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín na svete a jeho miestne pamiatky sú úchvatné a plné histórie. Jedným z takýchto miest je aj malé mesto Óbidos, ktoré sa nachádza v historickej oblasti Leiria, približne 80 km severozápadne od Lisabonu.

Ak chcete navštíviť toto magické miesto, môžete si zakúpiť letenku do Lisabonu a odtiaľ sa dostať do Óbidosu. Cesta z letiska v Lisabone do Óbidosu trvá približne 1 hodinu, ale ak máte svoj vlastný prenajatý automobil, môže trvať o niečo menej.

Mesto Óbidos sa nachádza na kopci s výhľadom na okolité polia a uprostred ňho sa nachádza stredoveký hrad, ktorý bol postavený v 12. storočí. Hrad bol v minulosti dôležitým obranným bodom proti útokom, ale dnes je známy svojou architektúrou a históriou.

Najkrajšie miesto v Óbidos je jeho historické centrum. Úzke uličky sú lemované kamenami a farebnými domami a nájdete tu mnoho malých obchodov, kaviarní a reštaurácií. V centre tiež nájdete katedrálu, ktorá bola postavená v 12. storočí a patrí medzi najkrajšie kostoly v Portugalsku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Óbidos, nezmestíte sa do jedného dňa. V meste a jeho okolí je toľko pamiatok a krásnych miest, že sa určite nestihnete všetko vidieť. Medzi najlepšie veci, ktoré môžete urobiť v Óbidos, patrí prechádzka po stene hradu alebo návšteva miestnych vinární a ochutnávka portugalského vína.

Celkovo, ak chcete zažiť skutočné starobylé Portugalsko, Óbidos je miesto, ktoré by ste mali určite vidieť. Letenka do Portugalska nie je drahá a cesta z Lisabonu do Óbidosu je prekrásna, takže určite stojí za to tento kúsok Portugalska navštíviť.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky