Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nový Zéland Kaikoura

Letenka Nový Zéland Kaikoura


Ak obľubujete krajiny s krajovými scenériami, kde možete stráviť svoj voľný čas sledovaním divokých zvierat a pozorovaním z tretieho najväčšieho oceánu sveta, veľké šance sú, že by ste mohli byť nadšeným cestovateľom, ktorý sa chystá navštíviť Nový Zéland. Medzi mnohými krásnymi miestami v tejto krajine sa nachádza aj čarokrásne mesto Kaikoura, ktoré tiež ponúka mnohé možnosti pre turistov.

Keď príde na cestovanie, letenky sú jednou z najdôležitejších a v zásade nedeliteľných súčastí celého zážitku. Letenky sú pokladom pre tých, ktorí sa snažia prísť na Nový Zéland, ktorý leží na samote medzi Južným Tichým oceánom a Tasmánskym morom, a pričom lety sú najlepším spôsobom, ako dosiahnuť toto niečo, čo by sa mohlo stať s vami, pokiaľ sa rozhodnete cestovať z iných krajín.

Preto ak sa chystáte navštíviť Kaikouru, existuje niekoľko rôznych letových liniek, ktoré ju ponúkajú ako cieľové letisko. Ak sa rozhodnete pre let z krásneho hlavného mesta Nového Zélandu, Aucklandu, máte jednu možnosť - spoločnosť Air New Zealand, ktorá tento let poskytuje. V prípade, že cestujete z hlavného mesta Južnejho ostrova, Christchurchu, máte na výber medzi následujúcimi prepravcami: Air New Zealand, Sounds Air a Kaikoura Aero Club.

Okrem týchto letových spoločností sa môžete tiež rozhodnúť pre medzinárodné lety do Aucklandu, a potom cestovať po Novom Zélande priamo z Nového Zélandu. Vzdialenosť medzi Aucklandom a Kaikourou je však viac ako 1000 km, preto by pre tento cestovný režim bolo lepšie, ak by ste mali plán, že navštívite viac miest v rámci krajiny.

Nakoniec, ak sa rozhodnete cestovať do Kaikoury, nezabudnite si urobiť rezerváciu na letenky, aby ste mohli bez problémov čo najskôr navštíviť toto čarovné miesto a vychutnať si všetky jeho krásy. Toto miesto je dokonalou destináciou pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodné scenérie, a každý rok pritiahne veľký počet návštevníkov z celého sveta. Preto neváhajte a objavte túto krajnu, ktorá je plná nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Kaikoura


1. Ako sa dostať do Kaikoura?
- Kaikoura sa nachádza približne 2,5 hodiny jazdy od Christchurchu a 2 hodiny od Blenheimu. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo autobusom.

2. Čo je v Kaikouře na vidieť?
- Kaikoura ponúka nádhernú prírodu a mnoho aktivít, ako sú plávanie s delfínmi, pozorovanie vtákov a tulení, alebo jazda na koni.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Kaikouře?
- Najlepší čas na návštevu Kaikouře je v lete, od decembra do februára, keď sú teploty vyššie a môžete sa na pláži kúpať. Avšak aktivita s pozorovaním velrýb sa odohráva od júna do augusta.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Kaikouře?
- V Kaikouře je k dispozícii mnoho hotelov, hosteľov a apartmánov. Skúsiť môžete napríklad Dolphin Lodge, Whalers Backpackers alebo Nautilus Lodge.

5. Je potrebné si zakúpiť lístky na pozorovanie velrýb vopred?
- Áno, je odporúčané si lístky zakúpiť vopred, pretože počet miest je obmedzený. Lístky môžete zakúpiť na oficiálnej stránke Whale Watch Kaikoura.

6. Kam sa môžem obrátiť, ak potrebujem radu alebo informácie o Kaikouře?
- Na turistickom informačnom centre v Kaikouře nájdete mnoho informácií a brožúr o meste a jeho okolí. Môžete sa tam tiež obrátiť s akýmkoľvek konkrétnym dotazom.


Ubytovanie Nový Zéland Kaikoura


Nový Zéland je jednou z najkrajších krajín na svete a tisíce turistov ho každý rok navštívia. Jedným z klenotov tejto krajiny je mestečko Kaikoura, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Južného ostrova. Ich ubytovanie je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú tam ubytovať a skúsiť tam miestne nádherné atrakcie.

Kaikoura je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú vychutnať nádhernú scenériu a pozorovať množstvo divokých zvierat. Toto mestečko ponúka skvelé príležitosti na pozorovanie rýb, delfínov, veľrýb a ďalšej morskej fauny. Existuje všenožný spôsob, ktorým cestovatelia úplne vyčerpajú, a to je plavba na lodi, ktorú lze skládat s profesionálnymi plavcami.

Ale kde sa môžete ubytovať počas svojho pobytu v tomto zázračnom mestie? Existujú možnosti ubytovania pre každého, a to od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely.

Ubytovacie možnosti v Kaikouře

Dôkladný výber ubytovania je dôležitým prvkom pri cestovaní, a Kaikoura ponúka rôzne možnosti pre všetkých cestovateľov.

• Fairways Bed & Breakfast: Ak hľadáte útulnú a pohodlnú dovolenku, potom ubytovanie v B&B Fairways je to pravé miesto pre vás. Sú to neveľké hostiteľské služby, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na Kyperskом mountains a sú ideálnou voľbou pre rodiny a pary.

• Nikau Lodge: Nikau Lodge je luxusný hotel s piatimi hviezdami a ponúka krásne izby s vlastným balkónom s výhľadom na more. Hostia si môžu vychutnať kozmopolitnú kuchyňu, ktorú ponúka kuchyňa a sú umiestnení v tichej oblasti, ideálnej pre oddych a regeneráciu.

• Kaikoura Top 10 Holiday Park: Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie na dovolenku, táto priestranný campingový apartmán je priamo pre vás. Tento park ponúka nádherné stavby, kde si môžete oddýchnuť a spoznať dobrodružný svet Nového Zélandu.

Kaikoura je takmer nekonečným zdrojom dobrodružstva a krásy. Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si zvolíte - B&B, luxusné apartmány alebo campingové miesto - Kaikoura je miestom, ktoré vám ponúka skvelé možnosti na relaxáciu. Navštívením tohto kúzelného mesta si určite odnesiete nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Nový Zéland Kaikoura


Nový Zéland je pre mnohých z nás synonymom pre úchvatné scenérie, ktoré si vás vryjú do pamäti na celý život. Je to krajina, ktorá ponúka niekoľko miest, kde si môžete užiť dokonalú dovolenku na plný plyn.

Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste na Novom Zélande mali určite navštíviť, je Kaikoura. Toto malé rybárske mestečko sa nachádza v regióne Canterbury na juhu Severného ostrova a je známe nielen svojou krásou, ale aj svojou bohatou históriou a kultúrou.

Ak si chcete užiť ideálne dovolenkové miesto, ktoré kombinuje prírodné krásy s aktivitami, potom je Kaikoura tou správnou voľbou. Toto mestečko totiž ponúka širokú paletu zážitkov pre turistov, od sledovania kytíc, cez rybolov až po turistiku.

S zámorského pobrežia je možné vstúpiť do turistických lodí a sledovať plávajúce kytice v ich prirodzenom prostredí a s morskými levami, delfínmi alebo orkami sa môžete stretávať aj na mnohých potápačských miestach.

Ak máte radi rybolov, potom v Kaikoure si určite prídete na svoje. Na južnej časti mestečka je rybárska zóna, ktorá patrí medzi najlepšie miesta na rybolov pstruhov, ďatelínov a sýkoriek. Môžete si tu teda vychutnať čerstvú rybu alebo sa dokonca aj zapojiť do rybolovu a ušetriť si niečo na večernej večeri.

Ako ste si mohli všimnúť, Kaikoura ponúka širokú škálu aktivít. Množstvo túr ponúkajú prechádzky po hrebeňoch a púštnych oblastiach, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na mestečko a okolité hory.

V Kaikoure nájdete aj mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať kávu s čerstvo praženým zrnám alebo si užiť tradičné novozélandské jedlo založené na čerstvých surovniach.

Na záver treba zdôrazniť, že Kaikoura je miesto, ktoré si musíte na Novom Zélande určite pozrieť. Nádherné scenérie, kultúra, bohatý zdroj zaujímavých aktivít a možnosti relaxácie vám zaručia ideálny oddych vo Vašej dovolenke.


Počasie Nový Zéland Kaikoura


Nový Zéland je známy svojou krásnou prírodou a jedinečným počasím a jedným z miest, kde môžete zažiť toto všetko spolu, je mesto Kaikoura. Toto mesto v južnej časti Severného ostrova má niekoľko skvelých turistických atrakcií a ponúka tiež pôsobivé počasie.

Kaikoura sa nachádza pri morskom pobreží a má výnimočné počasie, ktoré ovláda Cievka Tichomoria. V lete, ktoré v Novom Zélande trvá od decembra do februára, teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 23 stupňov Celzia, no na opačnej strane spektra, najmä v noci môžu klesnúť aj na 12 stupňov Celzia. Lietanie a plávanie s delfínmi alebo pozorovanie velrýb je v tomto ročnom období obzvlášť populárne.

Na jeseň, od marca do mája, môže byť Kaikoura trochu chladné a zamračené, s priemernými teplotami okolo 15 stupňov Celzia. Avšak, aj napriek chladnejšiemu počasiu, jeseň je stále dôležitou sezónou pre turistov, ktorí radi sledujú veľrýby s krmíceho mora, alebo so zodpovedajúcim povolením aj sledujúť veľrýby na vlastnú päsť.

Zima, od júna do augusta, je najchladnejšou sezónou v Kaikoure s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Aj keď tieto teploty môžu znieť príliš nízko pre mnohých turistov, Kaikoura v zime ponúka niektoré z najväčších výhľadov na mori a zvierat, ktoré sa snažia predčiť mrazivé počasie. Tento rok sa turisti tešia na možnosť vidieť hneď tri druhy veľrýb - južné, orkové a krotalé veľrýby.

Na jar, od septembra do novembra, teploty v Kaikoure začínajú opäť stúpať a mesto prichádza do života na zimu spánok. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 17 stupňov Celzia a v tomto období môžete zažiť veľkolepé veci ako veľrýby, tulene alebo kiti.

Východiskový bod pre vaše dobrodružstvá v Kaikoure, môže byť počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kaikoura poskytuje úžasný zážitok, vždy keď sa rozhodnete ísť. Preto neváhajte, navštívte toto miesto a zažite nezabudnuteľné zážitky v jednom z najkrásnejších miest na Novom Zélande.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky