Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nepál Makalu Base Camp Trek

Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Makalu Base Camp Trek


1. Aké je trvanie Makalu Base Camp Trek a aký je jeho náročnost?

Makalu Base Camp Trek trvá zvyčajne 18-20 dní a je považovaný za stredne ťažký. Táto túra vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a schopnosť prekonať strmé úseky.

2. Ako sa dostať na začiatok trasy na Makalu Base Camp Trek?

Makalu Base Camp Trek sa zvyčajne začína v meste Tumlingtar, ktoré sa dá dosiahnuť letecky z Kathmandu. Cesta letecky trvá približne hodinu a pol.

3. Potrebujem víza na návštevu Nepálu?

Áno, potrebujete víza na návštevu Nepálu. Môžete si ho získať buď priamo na letisku v Kathmandu, alebo ho predem zohnať prostredníctvom veľvyslanectva Nepálu v vašej krajine.

4. Ako je to so stravou a ubytovaním počas trasy na Makalu Base Camp Trek?

Počas trasy budete ubytovaní v rôznych horských chatách alebo stanoch. Strava sa väčšinou zabezpečuje na mieste, a to zahŕňa raňajky, obedy a večere. Menu je bežne založené na paleo strave, ktorá zahrnuje rôzne mäsové a rastlinné jedlá.

5. Je potrebná aklimatizácia počas trasy na Makalu Base Camp Trek?

Áno, potrebná je niekoľkodňová aklimatizácia na výšku, aby sa predišlo výškovým ťažkostiam. Trasa na Makalu Base Camp Trek má mnoho strmých výškových kilometrov a je dôležité byť silný a aklimatizovaný pred pokračovaním.

6. Je potrebné počas túry brať so sebou vodu a ako sa dá zabezpečiť pitná voda?

Áno, je potrebné si vziať so sebou dostatok vody. Počas trasy sa dá získať pitná voda z rôznych zdrojov, ale odporúčame vám brať si so sebou vlastný filter alebo čistič, aby ste si mohli dezinfikovať vodu a predísť chorobám.

7. Kedy je najlepší čas pre túru na Makalu Base Camp?

Najlepší čas pre túru na Makalu Base Camp Trek je od marca do mája a od septembra do novembra. Tieto obdobia zvyčajne ponúkajú najlepšie počasie a dobrú viditeľnosť. V lete môže byť príliš horúco a v zime môže byť príliš chladno a zima a môžu byť prítomné veľké množstvá snehu.


Dovolenka Nepál Makalu Base Camp Trek


Jedným z najobľúbenejších trekov v Nepále je Makalu Base Camp Trek. Nachádza sa v údolí Arun a vedie k základnej stanici Makalu, druhého najvyššieho vrcholu v Nepále. Táto trek je vhodná pre skúsených turistov, ktorí majú záujem o zážitok pre život.

Trek začína v mestách Tumlingtar a Basantapur. Odtiaľ sa musí prejsť asi 5-7 dní cez dediny, pralesy a rieky s nezabudnuteľnými výhľadmi na vrcholy Himalájí. Cestou sa turisti stretávajú s miestnymi obyvateľmi, ktorých kultúra nás fascinuje a šokuje.

Po niekoľkých dňoch sa dostanete k základnej stanici Makalu, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 4 870 metrov. Cesta k základnej stanici je veľmi ťažká, ale úsilie stojí za to. Po príchode do stanice bude všetko okolo vás veľmi živé a farebné! Tento okamih si určite pamätajte po celý život.

Po príchode k základnej stanici sa turisti vracajú späť po rovnakej ceste, ale toto nie je koniec zážitkov. Ďalšie dni strávené v Trek - u sú plné ešte ďalších zážitkov, ktoré si určite nesmiete nechať ujsť. Trek Makalu Base Camp je skutočne unikátne dobrodružstvo, ktoré musia vyskúšať všetci turisti, ktorí navštívia Nepál!

Nielen preto, že tento trek zahŕňa všetky prvky ideálnej dovolenky - krásne prírodné scenérie, nekonečné množstvo zážitkov, a pravé dobrodružstvo. Navštívite miesta, ktorých krása a tajomnosť nie je pre turistov zvyčajne prístupná. V každom kroku objavujete niečo nové a fascinujúce.

Ak chcete zažiť dobrodružstvo svojho života, zistite viac o dovolenke v Nepále Makalu Base Camp Trek.


Ubytovanie Nepál Makalu Base Camp Trek


Nepál je krajina, ktorá ponúka mnoho prekrásnych a najvyšších vrcholov na svete. Jedným z týchto vrcholov je aj Makalu Base Camp, nachádzajúci sa v oblasti Makalu Barun v Národnom parku Sagarmatha. Makalu je piaty najvyšší vrchol na svete s výškou 8485 metrov.

Makalu Base Camp Trek ponúka výnimočný zážitok pre tých, ktorí majú radi prírodu, dobrodružstvo a výzvy. Trasa zahŕňa prechody cez rieky, zlaté polia, lesy a ladovce. Táto trekkingová trasa ponúka pozoruhodné výhľady na himalájsky systém, vrátane Kangchendzongy, Lhotse, Makalu a ďalších.

Väčšina turistov prechádza cez trasy Tumlingtar, Num, Sedua, Tashigaon, Khongma, Mumbuk, Yangri Kharka, Shersong, Makalu Base Camp a záverečný Spádum Lhabsa. Celý nepálsky Makalu Base Camp Trek trvá zhruba 22 dní a môže sa zmenšiť aj na 18 dní.

Vzhľadom na obmedzené počty turistov v Národnom parku Sagarmatha a Makalu Barun musia turisti získať povolenie na vstup do oblasti Makalu Base Camp. Je potrebné získať povolenie aspoň tri mesiace vopred od Ministerstva kultúry, turizmu a civilizácie.

Ubytovanie pre turistov na ceste do Makalu Base Camp sa nachádza v chatkách, ktoré sa nachádzajú v rôznych bodoch zájazdu. Väčšina chatiek ponúkajú jednoduché spoločné izby, ktoré majú základné vybavenie, ako sú postele, prikrývky a elektrické zásuvky.

V regionálnom centre Tumlingtar je možné nájsť hotely a hostely s rôznymi cenami a vybavením. Turisti, ktorí hľadajú pohodlné a čisté ubytovanie, môžu zvoliť hotelové izby. Pre tých, ktorí hľadajú lacné možnosti, majú hostely miesta s viacerými lôžkami a jednoduché spoločné sprchy.

Celkové náklady na ubytovanie v Makalu Base Camp Trek sa líšia v závislosti od toho, aké vybavenie vyberiete. Väčšina turistov trávi približne 25 - 30 dolárov na jednu noc. V niektorých prípadoch môže byť cena vyššia, ak zvolíte vybavenie so súkromnými izbami a osobnými sprchami.

Celkovo je ubytovanie na trase do Makalu Base Camp pre turistov pohodlné, no nie príliš luxusné. Napriek tomu ponúka čarovnú atmosféru a skvelé úniky od civilizácie. Ak sa chystáte na tento trekking, nezabudnite získať povolenie a všetko si plánujte dopredu a vychutnajte si úžasnú prírodu a scenérie týchto miest.


Letenka Nepál Makalu Base Camp Trek


Nepál je fascinujúcou krajinou so zaujímavou kultúrou a impozantnou prírodou, ktorá si získala srdcia mnohých turistov. Jedným z najkrajších a najdivokejších miest v Nepále je Makalu Base Camp, ktorý sa nachádza v pohorí Himaláje.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, ktorý Vám umožní odpočinúť si od ruchu mesta a preskúmať nedotknutú prírodu Himalájí, potom cesta na Makalu Base Camp Trek je tou najlepšou voľbou. Táto cesta ponúka dokonalý mix vzrušenia a krásy Himalájí.

Aby ste sa dostali na Makalu Base Camp, musíte si zabezpečiť letenku do Nepálu. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Katmandu, ktorý je hlavným mestom Nepálu. Cena letenky závisí od toho, v akom čase roka sa rozhodnete cestovať, a od kvality služieb, ktoré si zvolíte.

Po príchode do Katmandu sa budete musieť zaregistrovať na prieskum v hoteli a získať potrebné dokumenty a povolenia. Po tomto procese možno začať s cestovaním na Makalu Base Camp.

Trek trvá zhruba 18 až 21 dní a ponúka nádherné výhľady na okolo sa týčiaci pohorie Himaláje, čisté vody riek a jazier, nekonečné lesy a prekrásne horské dedinky, ktoré Vám umožnia porozumieť kultúre miestnych obyvateľov.

Celá cesta viede cez oblasti s rôznymi nadmorskými výškami a terénmi. Výškové zmeny sú síce náročné, ale aj tak je cesta pre každého, kto je fyzicky pripravený a má záujem o preskúmanie prírody Himalájí.

Trek na Makalu Base Camp vás zavedie do miest, ktoré sú mimo dosah bežných turistov. Bude to pre vás nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá vám umožní vidieť Nepál a Himaláje z inej perspektívy. Vychutnajte si tichú krásu hor, objavujte nedotknuté oblasti, stretnite miestnych ľudí a získajte neoceniteľné skúsenosti a inšpirácie, ktoré si môžete pripomenúť celý život.

Výlet na Makalu Base Camp je jedna z najlepších vecí, ktoré si môžete zahrnúť do svojho zoznamu dobrodružstiev. Ak túto cestu odbavíte, určite nebudete sklamaní. Nepál a jeho krása však nečakajú, takže hneď si objednajte letenku a začnite plánovať túto nezabudnuteľnú cestu už dnes.


Počasie Nepál Makalu Base Camp Trek


Nepál je krajina, ktorá je charakteristická svojou horskou krajinou. Jedným z najviac obľúbených trekkov je trek k základnému tábore Makalu. Tento vrchol, ktorý je vysoký 8 485 metrov, je piatym najvyšším vrcholom na svete a najvyšším vrcholom Himalájí v oblasti Khumbu. Trek k základnému tábore Makalu je náročný a trvá niekoľko dní, ale ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto sa rozhodne ho absolvovať.

Počasie na treku k základnému tábore Makalu sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Najlepším obdobím pre tento trek je jesenné a jarné obdobie - teda od septembra do mája. Táto doba ponúka jasnú oblohu, mierne teploty a minimálny výskyt dažďov a sneženia, čo zvyšuje pravdepodobnosť vidieť skutočne krásne výhľady na okolité hory a obce.

Počas zimného obdobia, teda od decembra do februára, je napriek čistému ovzdušiu značne mráz a všetky trasy sú pokryté snehom, čo robí treking naliehavo nebezpečný a nemožný. Letné obdobie, teda od júna do augusta, prináša hojné zrážky a monzún, čo robí trek ešte náročnejším a nie všetky trasy sú priechodné.

Priestor, kde sa stále nachádza menej ľudí v porovnaní s inými trekmi v Himalájach, je to skutočne nezabudnuteľné trekkingové dobrodružstvo. Na treku narazíte na niekoľko horských riek, okolité atmosférické dediny a prírodné lesy, ktoré sú domovom pre divé zvieratá, ako sú leopardy, medvede a rôzne druhy vtákov.

Celkovo možno povedať, že počasie na treku k základnému tábore Makalu je rozhodujúce pre úspešnosť celého dobrodružstva. Preto je najlepšie si určiť vhodné ročné obdobie a pripraviť sa na trek správnym vybavením a adekvátnou fyzickou kondíciou, aby sa vám podarilo zvládnuť túto nezabudnuteľnú výzvu.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky