Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek

Dovolenka Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Dovolenka v Nepále - Kanchenjunga Base Camp Trek

Nepál, krajina s hornatým terénom, fascinujúcou kultúrou a scenickej kráse, patrí medzi obľúbené turistické destinácie na svete. Ak ste plánovať dovolenku plnú dobrodružstva a osobného rastu, nemáte pochybnosti o tom, že Kanchenjunga Base Camp Trek v Nepále by mal byť na vašom zozname.

Kanchenjunga je tretí najvyšší vrchol na svete, s výškou takmer 8586 metrov nad morom. Trek pozostáva z prechodu okolo Kanchenjunga v osmiľňačkovej oblasti, kde sa stretáte s kultúrou slovanského obyvateľstva a ich pestrými trhmi, zároveň musíte prekonať rieky a strmé kopce. Je to výzva pre každého turistu, ktorý sa chce pustiť na túto dobrodružnú cestu.

Trasa trekovania sa začína v Taplejungu - západnej časti Nepálu, odkiaľ sa postupne stúpa do horského masívu Kanchenjungy - cez dediny a mestá obývané tamtejšími obyvateľmi - dolami a cez úseky lesov. Celá životnosť a umenie týchto kultúrnych skupín sa prejavuje v krojoch miestnych obyvateľov, ich tanciach, hudbe a jedle, ktoré vám môžu ochutnať v obchodoch, aké tam nájdete.

Celá túra trvá 25 dní, vo zvyšku, kedy sa plne dostanete do terénu, sa budete pohybovať v nadmorskej výške medzi 1 950 až 5 180 metrov. Trek je jedinečnou príležitosťou pre turistov, ktorý chcú spoznať všetko, čo Nepál môže ponúknuť. Po celú túru budete môcť obdivovať krásu horských scenérií, divokých riek a možno dokonca aj stretnúť tradičné zvieratá, ako napríklad jaky, divé kozy alebo opice. V kombinácii s úžasným výhľadom na samotnú Kanchenjungu, tento trek je nezabudnuteľný zážitok.

Trekingová trasa je úžasná, ale nie je pre slabých - na každý deň sa vydáte pomaly 4 až 7 hodín. To znamená, že potrebujete dobrú fyzickú kondíciu, aby ste prekonali náročnú cestu - určite je preto dôležité sa na ňu dobre pripraviť a dodržovať pravidlá, ktoré vám poskytnú miestni turistickí sprievodcovia. V triede ste však odmenení krásnou scenériou a zážitkom z neopakovateľnej cesty.

Okolie Kanchenjunga Base Campu je dobývateľské miesto, preto budete musieť získať povolenie na vstup - to platí pre všetkých turistov, ktorí sa chcú pripojiť na trek. Je tu aj turistická kotva, ktorá vám umožní pripraviť sa na cestu a oboznámiť sa s miestnymi zvyklosťami. Hlavne sa vďaka nim môžete stať súčasťou miestnych tradícií a stotožniť sa s kultúrou tamtejších obyvateľov.

Ak ste dobrodruh, ktorý hľadá nezabudnuteľný zážitok, neváhajte a vyberte si Kanchenjunga Base Camp Trek do Nepálu. Budete mať možnosť spoznať úplne iný svet, ochutnať jeho jedinečné jedlá a získate skvelé zážitky, ktoré budete môcť s ostatnými rozprávať na dlhé roky.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


1. Aký je celkový počet dní trvania treku?

Trek trvá 21 dní.

2. Aké je ubytovanie?

Ubytovanie pre väčšinu dní je v horských chatách a lôžkach. Jedna noc je v hoteli v Kathmandu.

3. Je potrebné mať nejaký špecializovaný zdravotný preukaz na tento trek?

Nie, nie je potrebný žiadny špecializovaný zdravotný preukaz.

4. Aké je obtiažnosť trekovania?

Trek je pomerne náročný, s mnohými strmými stúpaniami a klesaniami a vysokou nadmorskou výškou.

5. Ako sa môžem pripraviť na tento trek?

Najlepšie je cvičiť na schodoch a zvyšovať svoju kondíciu pred odchodom.

6. Aký je najvyšší bod, ktorého sa dosiahne pri tomto treku?

Najvyšší bod, ktorý sa dosiahne pri tomto treku, je 5 143 m n. m. na Kanchenjunga Base Camp.

7. Aké sú zvyčajné náklady na tento trek?

Náklady sa líšia v závislosti od rôznych faktorov ako je výber trasy, počet dní, ubytovanie atď. Avšak zvyčajne sa pohybujú od 1 500 do 2 000 USD na osobu.

8. Aké je počasie počas tohto treku?

Počasie je veľmi nepredvídateľné a môže byť ovplyvnené sezónou. Všeobecne je to suché počasie, ale môžu sa vyskytnúť aj zrážky a búrky.

9. Je povinné mať miestneho sprievodcu pre tento trek?

Áno, je potrebné mať miestneho sprievodcu pre tento trek.

10. Aké sú najlepšie mesiace na tento trek?

Najlepšie obdobie na tento trek je od októbra do novembra a od marca do mája.


Letenka Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Nepál, verná krajina horolezcov, je domovom mnohých vysokých hor, medzi nimi aj pohoria Annapurna a Kanchenjunga. Spočiatku sa turisti sústredia najmä na výstup na Mount Everest, no na takejto ceste je čoraz väčšie množstvo seniorov a turnajských výletov, ktoré ich sprevádzajú. Pre týchto turistov, ktorí sa hľadajú v úľavných turistických miestach a s obmedzeným časom, by mal byť trek na Kanchenjunga Base Camp Trek v Nepále skvelou a pútavou voľbou.

Kanchenjunga Base Camp Trek ponúka turistom krásne výhľady na Kanchenjunga, tretiu najvyššiu horu na svete. Cesta trekov na Kanchenjunga Base Camp je prevažne vo vnútrozemi Nepálu, v regióne Skyakha, kde môžete vidieť krásne hory a zároveň skupiny miestnych obyvateľov, ktorí vás privítajú s otvorenými srdcami.

Hlavným cieľom treku je vidieť Kanchenjunga, no turisti sa tiež stretávajú s niektorými miestnymi vesničkami, kde sa predávajú lokálne suveníry, príležitosti k fotografii a fotografickým záznamom. Na ceste sa môžete zastaviť aj v kláštore Lamasangu a stretnúť sa s mníchmi, ktorí tu žijú.

Pred tým, ako sa pustíte na takýto trek, by ste si mali zabezpečiť cestovné poistenie, a to najmä vo vzťahu k zdravotnej starostlivosti a možnosti úrazu. Trek na Kanchenjunga Base Camp vyžaduje primeranú fyzickú kondíciu a pripravenosť na cestu, preto je potrebné sa pred cestou riadne pripraviť.

Na záver, opakujúc aspiráciu mnohých cestovateľov, ktorí sa rozhodnú vydať sa na tento trek, že krajina Nepálu je nádherným miestom, plným prírodných krás, ktoré si môžete užiť na vlastnej koži. Ak sa chystáte na cestu do Nepálu a máte dostatok courage, odvahy a zdravotnej kondície, Kanchenjunga Base Camp Trek je pre vás tou správnou voľbou.


Počasie Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Nepál je veľmi bohatý na prírodné krásy a Kanchenjunga Base Camp Trek je skvelým spôsobom, ako si ich vychutnať. Tento trek je jedným z najťažších na svete a vyniká svojou prírodnou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.

Počasie na Kanchenjunga Base Camp Trek môže byť veľmi nepredvídateľné a mení sa v závislosti od sezóny. Na jar a jeseň je počasie na treku obvykle miernym s veľkým množstvom slnečného svitu a malým množstvom zrážok. V zime sú tu nízke teploty, ale počasie je väčšinou jasné. Leto je obdobím monzúnov, ktoré prinášajú silné dažde a situácia môže byť nebezpečná kvôli zosuvom pôdy a povodniam.

V oblasti Kanchenjunga sa počasie môže zmeniť v priebehu niekoľkých minút. Môže byť slnečno ráno a popoludní môže prísť silná búrka. Je veľmi dôležité, aby si turisti zabalili vhodné vrstvy oblečenia a prípadne zabezpečili kvalitné zimné vybavenie. V každej sezóne si treba zvážiť, kedy ísť na trek. Mnoho turistov sa rozhodne pre jar alebo jeseň, keď sú teploty prijateľné a počasie je stabilnejšie.

Napriek nezvyčajnému počasiu sa turisti vydávajú na Kanchenjunga Base Camp Trek, pretože vidia krásy, ktoré inak nevidia. Cestou môžu vidieť krásne výhľady na údolia a hory, ako aj miestnych obyvateľov, ktorí žijú s mnohými obmedzeniami. Turisti budú mať tiež príležitosť navštíviť rôzne chrámy a stupne, ktoré sa nachádzajú v oblasti.

Celkovo, Kanchenjunga Base Camp Trek poskytuje nezabudnuteľný zážitok pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a ktorí chcú vidieť krásy prírody. Treba si však dávať pozor na počasie a zvoliť si správny čas na trek. Je tiež dôležité sa riadiť radami miestnych sprievodcov a vedieť, kedy sa treba vrátiť kvôli bezpečnosti.


Ubytovanie Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Kanchenjunga Base Camp Trek je jednou z najobdivovaných túr v Nepále, ktorá ponúka neuveriteľné výhľady na štvrtý najvyšší vrch na svete, Kanchenjungu. Trek sa zameriava na zdravotne zdatných turistov a ponúka rôzne ubytovacie možnosti, ktoré sa líšia podľa preferencií a rozpočtu cestovateľa.

Základné ubytovanie počas Kanchenjunga Base Camp Trek

Ak hľadáte jednoduché a lacné ubytovanie, základná chatka alebo pozemok môže byť tou najlepšou voľbou pre vás. Chatky sú zvyčajne malé a jednoduché s veľkým spoločným priestorom pre všetkých hostí. Pozemky na spanie poskytujú len základné ​​zariadenie a cestovatelia si musia priniesť vlastné spacáky a matrace. To je však dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a musia do svojho rozpočtu zaradiť čo najviac.

Ubytovanie v domácnostiach

Ak chcete zažiť skutočnú krásu miestnej kultúry, ubytovanie v domácnostiach by mohlo byť tá správna voľba pre vás. Toto ubytovanie umožňuje turistom ubytovať sa v miestnych domácnostiach a stravovať sa s miestnymi ľuďmi. Takýto pobyt umožní turistom vidieť, ako sa v miestnej kultúre funguje, a môžete sa vzdelávať o miestnom živote a ich tradičnej kuchyni. Je to tiež vhodný spôsob, ako podporiť miestnu ekonomiku.

Turistické chaty

Turistické chaty sú jednou z najpohodlnejších možností ubytovania pre cestovateľa. Ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, ako sú izby s privátnou kúpeľňou alebo spoločné izby s kúpeľňou na poschodí. Chaty tiež zvyčajne ponúkajú rôzne aktivity pre turistov, ako sú horské bicykle a turistické výlety.

Luxusné hotely

Pre tých, ktorí hľadajú vyšší štandard ubytovania, ktoré by mohlo zodpovedať západným normám, sú dostupné aj luxusné hotely. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby, vlastné kúpeľne, satelitnú televíziu a iné prvky luxusu, ktoré si cestovatelia môžu vychutnať po dlhom dni turistiky.

V každom prípade, ak sa rozhodnete pre túru Kanchenjunga Base Camp, rozhodnúť sa pre vhodné ubytovanie závisí na vašom rozpočte a preferenciách. Nie je to však problém, v Nepále môžete nájsť ubytovanie pre každého. S cestovateľmi prichádza aj veľa turistických možností, a preto nie je ťažké nájsť ideálne miesto na pobyt.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky