Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nemecko The Lake Constance

Dovolenka Nemecko The Lake Constance


The Lake Constance - miesto, ktoré by malo byť na zozname každého nadšeného cestovateľa, ktorý sa nachádza v Nemecku. Toto prírodné krásne jazero, ktoré sa nachádza na hraniciach Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, ponúka nádherné scenérie, intrigujúce miestne kultúry a vynikajúce možnosti pre rôzne aktivity.

Pokiaľ ide o miesta, ktoré sa nachádzajú v okolí, existuje niekoľko miest, ktoré jednoducho musíte navštíviť. Začnite tým, že navštívite mesto Lindau, ktoré sa nachádza na južnom konci jazera. Je to krásne historické mesto so starými budovami, pevnosťou, radnicou a místom, kde sa môžete kochať pohľadom na vodu.

Inou zaujímavou destináciou je konštanský ostrov, ktorý je známy svätým Konštantínom. Na ostrove nájdete množstvo pamiatok a miest s veľkými významami pre miestnu históriu a kultúru. Z hľadiska kultúry, nie je lepšie miesto ako Meersburg, ktoré je najstarším obytným hradom v Nemecku. Je to krásne miesto na prechádzky po starých uliciach alebo po návšteve tam miestneho múzea.

Okrem toho, The Lake Constance je aj zaujímavým miestom pre rôzne aktivity, ako je napríklad jachtovanie, vodné lyžovanie, plávanie, cyklistika alebo prechádzky v prírode. Jazero je tiež známe svojimi plážami, kde si môžete oddýchnuť a užiť si horúce letné dni.

V blízkosti Lake Constance sa nachádza aj množstvo kempov, hotelov a ubytovaní pre rôzne rozpočty. Či už ste si prišli užiť romantickej víkend alebo aktívnu dovolenku s rodinou, Lake Constance je miesto, ktoré jednoducho musíte vidieť a zažiť.

Celková atmosféra The Lake Constance, ktorá sa neustále mení a zdokonaľuje, ponúka niečo pre každého. Obdivujte krásne výhľady na jazero, prechádzajte sa po stredovekých uliciach, relaxujte na pláži, navštívte historické pamiatky alebo si jednoducho vychutnajte pestrosti, ktoré ponúka tato oblasť. Nikdy nebudete sklamaní od toho, čo The Lake Constance ponúka.


Ubytovanie Nemecko The Lake Constance


Nemecko je úžasná krajina plná skvostov a krásnych miest čakajúcich na návštevníkov. Patrí medzi ne aj nádherné jazero The Lake Constance, ktoré je známe svojou krásou a dokonalým ubytovaním.

The Lake Constance je jedno z najväčších jazier v strednej Európe a rozkladá sa na území Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Vzhľadom k svojmu geografickému umiestneniu ponúka jazero návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať do konca života.

Okolo The Lake Constance sa nachádza mnoho rôznych miest, ktoré sa pýšia svojou krásou a zaujímavou históriou. Počas Vašej návštevy by ste mali navštíviť nemecké mesto Lindau, ktoré leží na malom polostrove a má starobylý centrálny okruh. Ak máte radi aktívny oddych, môžete vyskúšať krásnu cyklotrasu, ktorá vedie okolo jazera. Na cyklotrase si môžete vychutnať krásny výhľad na okolité hory a vidiek. Pre tých, ktorí majú radi vodu, je tu množstvo možností na plachtenie, windsurfing alebo rybolov.

Ako sme už spomenuli, The Lake Constance ponúka neuveriteľné možnosti ubytovania. Existuje tu množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sú ideálne pre rodinnú dovolenku alebo romantický pobyt pre páry. Najlepší spôsob, ako bývať priamo pri jazere a užívať si všetky jeho krásy, je pobyt na plážových kempingoch. Tých je okolo jazera niekoľko a poskytujú návštevníkom všetko, čo potrebujú na príjemný pobyt pri jazere - bazény, reštaurácie, športové aktivity a samozrejme krásny výhľad na samotné The Lake Constance.

Celkovo môžeme povedať, že pobyt na The Lake Constance ponúka návštevníkom naozaj skvelý zážitok. Krásna príroda a množstvo aktivít spôsobujú, že sa sem ľudia radi vracajú znova a znova. Preto ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, The Lake Constance by mala byť jednou z vašich prvých voľieb.


Počasie Nemecko The Lake Constance


Nemecko je známe svojim rôznorodým a často nepredvídateľným počasím. Na juhu krajiny sa nachádza obľúbená turistická destinácia, The Lake Constance, ktorá ponúka nádherné letné počasie a krásne pohorie Alpy na obzore.

Letné počasie na jezere Constance je s priemernou teplotou okolo 25°C a so slabým vetrom veľmi príjemné. Slnko svieti asi 8 - 9 hodín denne a teplota vody dosahuje približne 22°C. Toto počasie je ideálne na kúpanie vo vode, slnenie sa na pláži a rodinné aktivity. Môžete sa prejsť po krásnych okolitých vinohradoch, navštíviť dni otvorených dverí na zámockých záhradách a relaxovať na záhradnej terase s výhľadom na jazero.

Jeseň prichádza v Nemecku skoro a so zmenou ročného obdobia prichádza aj studené, veterné a daždivé počasie. Na Lake Constance sa zrážky stávajú častejšie a teploty klesajú na približne 15°C. Aj keď je to stále dokonale krásne miesto, môžete sa tešiť z menej ľudí na plážiach a viac času vo vnútri, pri prechádzkach a ochutnávaní miestnej gastronómie.

Zima v Nemecku môže byť tvrdá a štátna cesta k jazieru Constance sa môže stať nebezpečnou. Priemerná teplota klesá na približne -5°C a jazeru hrozí zmrznutie. To znamená, že horské aktivity a zimné športy v Alpách sú často lepšou voľbou ako pobyt pri jazere. Avšak, keď sneh zmizne, jazerá sa otvoria na krásne letné plavby a turistické atrakcie.

Jar sa vracia do Nemecka so stabilným teplotami okolo 15°C a teplota vody, ktorá začína stúpať na 10°C. To znamená, že príroda začína kvitnúť a turistické atrakcie sa otvárajú. Spustené šťavnaté lúky plné kvitnúcich kvetov, miestne festivale a výstavy rôznych druhov kvetov vás pripravia na krásne prázdniny.

Ak hľadáte pekné a príjemné počasie, Lake Constance v lete je pre vás ideálne. Čistá a čerstvá voda upokojuje vašu myseľ a chuť na zmrzlinu dostane každého. Zima a jeseň sú obdobia menej turistov, avšak o množstve turistických možností to nič nemení. Nech už sa rozhodnete prečo, Lago di Costanza (talianský názov pre the Lake Constance) je určite stojí za návštevu každého.


Letenka Nemecko The Lake Constance


Nemecko je krajina zaujímavá svojou históriou, kultúrou a prírodou. Medzi najkrajšími miestami, ktoré táto krajina ponúka, je The Lake Constance, ktoré predstavuje dokonalý príklad nádhernej prírody v strednej Európe. Pokiaľ máte záujem navštíviť tento nádherný kút Nemecka, môžete si zarezervovať letenky na letisko v Bodensee, ktorý sa nachádza v blízkosti tohto jazera.

The Lake Constance patrí medzi najväčšie jazerá v tejto časti Európy. Jeho voda je priehľadná a čistá, s možnosťou plávania a vodných športov. Okolo jazera možno nájsť množstvo cyklotrás, turistických chodníkov a výletov loďou. Pokiaľ patríte medzi milovníkov cykloturistiky, môžete vyskúšať jazdu pozdĺž jazera, kde nájdete množstvo rodinných a príjemných trás.

Jazero The Lake Constance sa rozprestiera medzi tri krajiny, Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko. Vzhľadom na výbornú dopravnú infraštruktúru, môžete sa dostať do okolitých miest s pohodlnosťou. Keď už sa do tohto nádherného kúta dostanete, musíte vidieť množstvo zaujímavostí, napríklad starobylé hrady, ako sú Hohentwiel, Wildenstein alebo Neuschwanstein.

Okrem prekrásnej prírody a miestnych pamiatok môžete v okolí The Lake Constance ochutnať typické miestne jedlá. Túto oblasť totiž charakterizuje silná poľnohospodárska tradícia, preto sú miestne krmíčky plné čerstvej zeleniny, ovocia a mäsa. Ak sa radi ponoríte do miestnej kuchyne, rozhodne nevynechajte mäsové jedlá, ako sú Wurstsalat alebo Spätzle.

The Lake Constance je oblasť, ktorá ponúka miesto na oddych, rekreačné aktivity a množstvo zábavy. Pokiaľ sa rozhodnete uskutočniť výlet do tohto kúta Nemecka, uistite sa, že sa rozhodnete pre letenku do letiska Bodensee, kde zažijete nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Lake Constance


1. Kde sa nachádza jazero Lake Constance?
Jazero Lake Constance sa nachádza v južnej časti Nemecka.

2. Ako sa dostanem na jazero Lake Constance?
Jazero Lake Constance je prístupné vlakom, autobusom, autom a letiskom Friedrichshafen.

3. Aké aktivity sa dajú robiť na jazere Lake Constance?
Na jazere Lake Constance sa dá plávať, s kajakom či kanoe loviť ryby, jazdiť na bicykli a turistické túry.

4. Ktoré mesto na jazere Lake Constance je najväčšie?
Najväčšie mesto na jazere Lake Constance je Konstanz.

5. V akom období sa na jazere Lake Constance konajú festivaly?
Festivaly sa na jazere Lake Constance konajú počas leta a jeseňou.

6. Kam sa na jazere Lake Constance najlepšie vybrať plávať?
Najlepšie miesta na plávanie sa na jazere Lake Constance nachádzajú v meste Friedrichshafen.

7. Kde sa dá na jazere Lake Constance najlepšie kempovať?
Najlepšie kempovacie miesta sa nachádzajú na južnom brehu jazera v obci Radolfzell.

8. Aké sú najlepšie miesta na obdivovanie výhľadu na jazero Lake Constance?
Najlepšie miesta na obdivovanie výhľadu sú na vrcholku hory Pfänder a na skalných útesoch u mestečka Meersburg.

9. Kde sa dá kúpiť tradičné jedlo na jazere Lake Constance?
Tradičné jedlá sa dajú kúpiť v meste Konstanz a friedrichshafen.

10. Ako dlho by som sa mal dostať na jazero Lake Constance z Mníchova?
Cesta z Mníchova na jazero Lake Constance by mala trvať asi tri hodiny autom.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky