Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nemecko Kolín nad Rýnom

Počasie Nemecko Kolín nad Rýnom


Kolín nad Rýnom, mesto nachádzajúce sa v západnej časti Nemecka, leží v strednom poradí približne medzi Frankfurtom a Bonnom. Mesto je známe svojou históriou, ktorá siaha až do rímskych čias, ale aj svojou modernou dopravou a energetickými zdrojmi.
Všetky tieto faktory sa však dajú ovplyvniť klimatickými podmienkami.

Počasí v Kolíne nad Rýnom má oceľový charakter. Chladné zimy a teploty klesajúce niekedy až pod bod mrazu, sa striedajú s teplými letami. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 22 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime sa dostáva priemerne na -2 stupne Celzia. Tieto mrazy sú ojedinelé, ale portál DWD(Wetterservice Deutscher) spadajúceho pod Nemecký národný hydrologický inštitút, tu vydal zopár výstražných upozornení pred silným snehom a náhlým poklesom teploty na -10 stupňov.

V lete je zasa typická vysoká vlhkosť, ktorá vedie k intenzívnym búrkam a záplavám. Aj keď dlhodobé očakávanie počasia nemožno predpovedať, existuje istá pravdepodobnosť, že v lete by sa mali nájsť daždivé dni.

Okrem týchto extrémov, Kolín nad Rýnom má veľa slnečného počasia. Slnečných hodín tu je viac ako v priebehu roka vo Francúzsku. Týchto približne 1630 hodín sa môžu zmeniť v dôsledku klimatických zmien a extrémnych podmienok spravidla tým, že zvýšia alebo znížia túto čiastku.

Klima je dynamická oblasť, a s každým rokom, k tejto chladnej alebo teplejší oblasti sa môžu pripojia ďalšie extrémy, ktoré môžu mať vplyv na počasie v rámci krajiny aj celého sveta. Preto je dôležité sledovať aktuálne informácie o počasí a klimatických podmienkach vo vašej lokalite po celý rok.


Letenka Nemecko Kolín nad Rýnom


Letenky do Kolína nad Rýnom sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať kúsok Nemecka mimo vyznaných turistických destinácií. Kolín nad Rýnom sa nachádza v územnej oblasti Severné Porýnie-Vestfálsko a je štvrtým najväčším mestom tejto oblasti.

Čo navštíviť v Kolíne nad Rýnom?

Ak plánujete navštíviť Kolín nad Rýnom, nezabudnite si pozrieť slávny kolínsky dómsky chrám Sv. Petra a Márie. Tento románsky kostol bol postavený v 13. storočí a je považovaný za príklad nadchádzajúcej gotickej architektúry. Na chráme sa tiež nachádza veža, z ktorej sa dá vidieť panoráma celej Kolínskej katedrály.

Ak ste milovníkom umenia, zavítajte do múzea Wallraf-Richartz, kde nájdete umenie starého mesta ako aj moderné diela. V múzeu sa tiež nachádza rozsiahla zbierka obrazov a rytín z Nemecka, Holandska a Flandrii.

Kolín nad Rýnom ponúka aj množstvo obchodov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné nemecké jedlá a miestne pivo.

Ako sa dostať do Kolína nad Rýnom?

Do Kolína nad Rýnom môžete cestovať napríklad lietadlom z Bratislavy alebo Viedne. Hlavným letiskom je medzinárodné letisko Köln Bonn, ktoré sa nachádza vzdialené necelých 15 km od centra mesta.

Alternatívnou možnosťou je cesta autom, ktorá by vám trvala asi 8 hodín z Bratislavy a z Viedne asi 9 hodín.

Ak plánujete navštíviť ďalšie časti Nemecka alebo Európy, môžete využiť aj vlakové spojenie, keďže Kolín nad Rýnom je významnou dopravou strediskom.

Výlet do Kolína nad Rýnom môže byť zaujímavou a originálnou alternatívou ku klasickým turistickým destináciám v Nemecku. Návšteva tohto mesta vám môže ponúknuť kúsok histórie a kultúry této krajiny.


Ubytovanie Nemecko Kolín nad Rýnom


Kolín nad Rýnom je pôvabné historické mesto nachádzajúce sa v západnom Nemecku, blízko hlavného mesta Berlín. Jeho vzdialenosť od Berlína je 587 kilometrov a od Prahy 677 kilometrov. Svojím arzenálom historických a kultúrnych pamiatok si získava srdcia mnohých turistov a návštevníkov.

Ak sa plánujete do mesta Kolín nad Rýnom na dlhší pobyt, určite bude potrebné sa zaoberať aj otázkou ubytovania. Na výber máte z celého radu rôznych možností, ktoré sú prispôsobené vašim požiadavkám a potrebám.

Ubytovanie v hotely

Mesto Kolín nad Rýnom má širokú ponuku hotelov rôznych kategórií, ktoré sú prispôsobené rôznym rozpočtom a požiadavkám. Od luxusných päťhviezdičkových hotelov s najmodernejšími zariadeniami po jednoduchšie ubytovania v podobných apartmánov alebo hosteli.

Keď hovoríme o ubytovaní v hoteli, nemôžeme obísť hotel Marriott Cologne či Hilton Cologne, ktoré patria medzi hotely s najlepším hodnotením návštevníkmi z celého sveta. Tieto hotely sú vybavené najmodernejším vybavením, súťažia v ponúkaní luxusu, a sú ideálnym miestom na oddych a relax.

Hostely a apartmány

Ak preferujete niečo lacnejšie, existuje viacero hosteľov, penziónov a apartmánov, kde sa ubytovať. Ideálna možnosť pre študentov, cestovateľov, či pre rodiny s deťmi.

Hostel Meininger Cologne City Center sa nachádza v blízkosti hlavnej stanice, v modernom štýle, ktorý z neho robí skvelé miesto pre hostel a pre turistiku. Hostel ponúka bezplatný internet, TV, bar, jedáleň a mnoho iného.

Ak chcete svoje ubytovanie prispôsobiť svojim potrebám, mohlo by byť zaujímavé vyskúšať hotelové apartmány. V Kolíne nad Rýnom sa nachádza množstvo apartmánov, ktoré sú prispôsobené potrebám návštevníkov. Apartmán Cabaret Cologne ponúka vo svojich apartmánoch vybavenie, ako je klimatizácia, kuchyňa, TV a voľný prístup na internet.

Ubytovanie vo verejných prístrojoch

Ubytovanie vo verejných prístrojoch, ktoré sú vo veľkých mestách bežným štandardom. Pre tých, ktorí chcú nasávať atmosféru mesta a sú ochotní spoliehať sa na svoje skúsenosti a inšpirácie.

Ubytovanie v Karavanoch predstavuje možnosť byť blízko mesta a zaradiť sa do ľudí. Ostatné zariadenia ako festivaly, kuchyne alebo sprchy, môžu byť tiež k dispozícii pre ubytovaných.

Väčšina turistov uprednostňuje ubytovanie v hoteli z dôvodu pohodlia, bezpečnosti a prispôsobenia sa individuálnym potrebám. Ak však chcete nasávať atmosféru mesta a prispôsobiť sa životu s miestnymi ľuďmi, môže byť ubytovanie v hosteli, vermietungen, alebo v Karavanoch pre Vás nezabudnuteľný zážitok.

Svoje ubytovanie v Kolíne nad Rýnom je potrebné naplánovať vopred a pripraviť si finančné zostavy, aby ste si mohli zorganizovať čo najlepší pobyt v tomto historickom meste s výnimočnou atmosférou. Koniec koncov, mesto Kolín nad Rýnom ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého turistu.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Kolín nad Rýnom


1. Aké je hlavné letisko v blízkosti Kolína nad Rýnom?
Odpoveď: Hlavné letisko je Letisko Kolín nad Rýnom/Bonn.

2. Ako sa môžem dostať z letiska do Kolína nad Rýnom?
Odpoveď: Môžete použiť verejnú dopravu, ako je metro alebo autobus, alebo si požičať auto.

3. Kde sa nachádza centrum mesta v Kolíne nad Rýnom?
Odpoveď: Centrum mesta sa nachádza v okolí Rynku (Rathausplatz) a Dómu sv. Petra a Pavla (Sankt Peter und Paul).

4. Kde sa dajú zohnať lístky na vlak alebo autobus v Kolíne nad Rýnom?
Odpoveď: Lístky môžete zakúpiť na staniciach vlakov a autobusov, ako aj v niektorých trafikách a na niektorých automatoch pre lístky.

5. Aké sú najlepšie možnosti ubytovania v Kolíne nad Rýnom?
Odpoveď: Najlepšie možnosti ubytovania zahŕňajú hotely, apartmány a penzióny v centre mesta a jeho blízkom okolí.

6. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Kolíne nad Rýnom?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta patria Dóm sv. Petra a Pavla, Katedrála sv. Udilfilda, moderné umenie v Ludwigskunstforum, Rímsko-germánske múzeum a Dóm sv. Bartolomeja.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Kolína nad Rýnom?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v lete, keď je počasie teplejšie a je možné si užiť viac aktivít na vonku. V prospechu informácií, pre váš pobyt je najlepšie skontrolovať aktuálne informácie na webovej stránke mesta Kolína nad Rýnom.

8. Je potrebné sa učiť nemecky, pre návštevu Kolína nad Rýnom?
Odpoveď: Nie, nemusíte sa učiť nemecky, pretože v meste sa veľa ľudí zhovára v angličtine alebo v iných svetových jazykoch. Avšak, základné vedomosti nemeckého jazyka by vám mohli pomôcť pri cestovaní.


Dovolenka Nemecko Kolín nad Rýnom


Dovolenka v Nemecku môže byť pre mnohých z nás jednou z najlepších voľieb. Ak vám chýba inšpirácia, kde sa zastaviť, môžeme vám odporučiť Kolín nad Rýnom.

Kolín nad Rýnom leží na západnom brehu rieky Rýn a je jedným z najstarších miest v Nemecku. Mesto má okolo 100 000 obyvateľov a ponúka mnoho príležitostí pre turistov. Mnohí prichádzajú do mesta najmä kvôli jeho nádhernému stredovekému centru, ktoré sa stalo súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jedným z najvyšších bodov Kolína nad Rýnom je jeho katedrála, známa ako Kölner Dom. Táto nádherná gotická stavba je vnímaná ako jeden z najvýznamnejších klenotov kresťanstva. Pre ich gotickú architektúru a veľkoleposť sú veľmi populárne katedrály. Vstupenku si môžete zakúpiť online alebo kúpiť priamo v katedrále.

Mesto ponúka aj veľa príležitostí pre nákupy. Jednou z najvyhľadávanejších ulíc je Hohe Strasse, ktorá sa nachádza v historickom centre mesta. Práve táto ulica hostí mnoho obchodov najrôznejších značiek, ale aj tradičné darčeky a suveníry nemeckej kultúry.

Kolín nad Rýnom ponúka aj mnoho zaujímavostí pre milovníkov umenia a kultúry. Samozrejme, jednou z najvýznamnejších atrakcií je národné múzeum Römisches-Germanisches, ktoré ponúka pohľad na historické artefakty z rímskej doby. Okrem toho môžete tiež navštíviť Museum Ludwig, ktoré je zamerané na moderné umenie.

Mesto je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ponúka mnoho atraktívnych miest, ako je napríklad Zoo v Kolíne nad Rýnom, v ktorej môžu deti vidieť zvieratá z celého sveta. Navyše, pre tých najmenších tu môžete nájsť aj rôzne hracie zóny a atrakcie.

Počas letných mesiacov môžete tiež navštíviť Rheinpark, ktorý sa nachádza priamo na brehu rieky Rýn. Tento park ponúka množstvo zábavy pre celú rodinu - od cyklovýletov až po zdroj vody.

Kolín nad Rýnom je ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú dostať mimo davov turistov a spoznať nemecké korene a kultúru. Mesto ponúka mnoho možností na zaujímavú dovolenku pre jednotlivcov aj pre rodiny s deťmi. Stačí si vybrať, čo vás zaujme a plánovať vašu nezabudnuteľnú dovolenku.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky