Nájdite letenky s najlepšou cenou

Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival

Počasie Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Počasie v Myanmar (Barma) sa môže líšiť pomerne dramaticky v závislosti od ročného obdobia a konkrétneho regiónu. Avšak, v období novembra a decembra sa v meste Taunggyi koná každoročný Festival balónov, a to v čase, keď je počasie v tejto oblasti obzvlášť priaznivé.

Taunggyi Balloon Festival, ktorý sa koná tradične prvých dvanásť dní druhého mesiaca podľa lunárneho kalendára, je jedným z najväčších okrúhlych festivalov na svete. Tento festival zdobí oblohu okrem rôznych druhov balónov a osvetlenia aj veľké množstvo ohňostrojov.

Na mieste sa stretávajú rôzne národnosti a kultúry, aby sa zúčastnili tohto veľkého podujatia, ktoré sa koná na pomedzí suchých a daždivých sezón. Počas Letnej musónskej sezóny, ktorá trvá od mája do októbra, býva v oblasti vyššia vlhkosť.

V mesiacoch november a december však býva v Taunggyi veľmi jasné a priaznivé počasie, bez dažďa a so slnečnými lúčmi zahladenými pokojnými hmly. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 ° C, takže je to príjemné obdobie pre turistov, ktorí sa chcú zúčastniť tohto zaujímavého festivalu.

Ľudia sa stretávajú, aby mohli vidieť vysoké modely zvierat a ľudských postáv, ktoré niektorí vyrobili v prekrásnych detailoch. Tieto balóny bývajú svetlami rôznych farieb ožiarené a vyzdvihnuté do neba.

Pre pútnikov, ktorí hľadajú niečo okúzľujúce v počasí v Barme, Taunggyi Balloon Festival je bez pochýb jedným z najkrajších festivalov na celom svete. A to nielen vďaka počasiu, ale vďaka kultúrnej a spoločenskej atmosfére, ktorá v tomto období v Barme zavládne.


Dovolenka Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Myanmar (Barma) je krajina, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a pohostinnými ľuďmi. A jedným z najväčších lákadiel pre turistov na dovolenke v tejto krajine je Taunggyi Balloon Festival, ktorý sa koná v meste Taunggyi každý rok na jeseň.

Tento festival je považovaný za jeden z najfarebnejších a najkrajších v celom juhovýchodnej Ázii. Každý rok sa koná počas mesiaca novembra a trvá štyri dni. Hlavným bodom festivalu sú nádherné horkovzdušné balóny, ktoré boli tradične používané pri rôznych oslavách a súťažiach.

Balóny, ktoré sú ručne vyrobené, sú veľké ako malý dom a sú vyrobené z rôznych farbených papierových plôch. Sú umiestnené na tradičných košíkoch, ktoré sú zavesené na množstve provizórnych ovládacích káblov. Každý balón sa osvetľuje v noci a je to skutočne nádherné zážitok.

Okrem toho, že sa môžete pozerať na nádherné balóny, ktoré sa vznášajú do vzduchu, máte príležitosť vidieť aj rôzne iné súťaže a vystúpenia, ktoré obohacujú tento festival. Medzi tieto súťaže patrí napríklad súťaž v tradičnej hudbe a tancoch alebo súťaž v tradičnom kulinárstve.

Okrem súťaží sú tu aj rôzne atrakcie, ktoré si môžete pozrieť, ako napríklad tradičné remeslá, miestne trhy a ďalšie.

Vzhľadom na popularitu festivalu, mali by ste si zabezpečiť ubytovanie vopred, aby ste si mohli užiť tento divoký a krásny festival naplno. Doporúča sa, aby ste si ubytovanie zarezervovali aspoň tri mesiace vopred.

Tiež je dôležité poznamenať, že ak navštevujete Myanmar (Barma) a chcete prísť na tento festival, mali by ste si skontrolovať, či sú momentálne v platnosti akejkoľvek zmeny v cestovných podmienkach súvisiacich s politickou situáciou v krajine. To je dôležité pre vaše bezpečie a pohodu počas vašej dovolenky.

Ak sa vám podarí prísť na Taunggyi Balloon Festival, zaručujeme vám, že to bude skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život. Tento festival je jedným z najkrajších a najfarbenejších v celej Ázii a rozhodne stojí za návštevu. Pokojne sa pripravte na nekonečné množstvo zábavy, osláv, jedla, tanca a nádherných obrazov, ktoré budete môcť vidieť počas tohto festivalu.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


1. Kedy sa koná Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Taunggyi Balloon Festival sa bežne koná v prvých týždňoch novembra.

2. Kde sa koná Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Taunggyi Balloon Festival sa koná v Taunggyi, hlavnom meste štátu Shan v strednom Myanmaru.

3. Aké sú zvyčajne vstupné poplatky na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti na deňoch a miestach konania festivalu, zvyčajne však nie sú vyššie ako 5 USD.

4. Čo môžem očakávať vidieť na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Festival je plný neuveriteľných farieb a zábleskov, keď sa stovky veľkých vodcov balónov zdvíhajú do tmy nočného neba. Okrem toho môžete vidieť tiež ďalšie tradičné ukážky, ako napríklad tanečné predstavenia a súťaže v pištoľovaní z luku.

5. Je potrebné si vopred zarezervovať miesto na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Nie je to nevyhnutné, ale odporúčame rezervovať si miesto vopred, pretože festival pritiahne veľké množstvo návštevníkov a je lepšie mať miesto zabezpečené.

6. Je bezpečné cestovať do Myanmare (Barmy) na Taunggyi Balloon Festival?
Odpoveď: Myanmarská vláda odporúča, aby turisti prichádzali do krajiny len so skupinami, ktoré majú určeného sprievodcu. Je tiež dôležité podniknúť základné opatrenia na ochranu zdravia a bezpečnosti. V období pandémie COVID-19 by ste mali dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa cestovania.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Myanmar, známa tiež ako Barma, je krajina bohatá na kultúru, históriu a fascinujúce miesta na návštevu. Ak ste záujemcovia o netradičné festivaly, Taunggyi Balloon Festival nesmie chýbať na vašom zozname.

Tento festival, ktorý sa koná každoročne v mesiaci novembri, privádza do Taunggyi, hlavného mesta štátu Shan, stovky tisíc ľudí z celého sveta. Ako už názov napovedá, hlavným klenotom festivalu sú obrovské balóny vôd, ktoré sú zdobené farebnými lucernami, zrkadlami a rôznymi druhmi palíc.

Pripravené sú rôzne druhy balónov, ktoré sa líšia nielen velkosťou, ale aj dizajnom. Návštevníci môžu vidieť kreatívne tvary, ako sú zvieratá, postavy z rozprávok, anjeli, domy a ďalšie zaujímavosti.

Miestna populácia pripravuje na festivalie rôzne špeciálne jedlá, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého podujatia v Myanmar. Medzi najobľúbenejšie patrí mohinga - tradičná polievka s ryžovými rezancami, omáčkou na ryby a zeleninou, kebab z kozacieho mäsa a množstvo iných chutných jedál.

Pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o kultúru a tradície Myanmar, sa organizujú rôzne prednášky, koncerty a literárne podujatia. Môžete navštíviť aj trhy plné prírodných darov - kožušiny, kožené výrobky, umelecké predmety a mnoho ďalších.

Keďže Taunggyi Balloon Festival je veľmi populárnou udalosťou, ubytovanie je lepšie rezervovať vopred. Voľba závisí na vašom rozpočte a preferenciách. V Taunggyi nájdete rôzne typy ubytovania - od hotelov s väčším komfortom až po lacnejšie hostelové ubytovanie.

Ak ste prívržencom aktívneho životného štýlu a radi by ste sa zúčastnili všetkých aktivít, môžete si vybrať aj kempovanie, ktoré ponúka unikátny zážitok zo spoznávania miestnej kultúry.

Okrem toho, festival sa odohráva počas obdobia sucha, kedy je počasie príjemné a optimálne pre cestovanie a turistiku.

Tak čo teda ešte váhate? Zarezervujte si vstupenky na Taunggyi Balloon Festival a užite si nezvyčajný a kultúrne bohatý zážitok v srdci Myanmaru.


Letenka Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Každoročný festival balónov v Taunggyi v Barme (tiež známom ako Myanmar) je ohromujúcou podívanou, ktorú by každý milovník cestovania mal zažiť. Tento festival je ideálnym miestom pre pozorovanie fascinujúcich zariadení a balonov, ktoré sú ozdobené junakmi a postavami z miestnych folklórnych príbehov a legend.

Každý rok sa festival Barmy zvyšuje na popularite a pritahuje mnoho návštevníkov, ktorým ponúka úchvatné zážitky. Festival sa obvykle koná v novembri pri plnom mesiaci, kedy sa Barmou a celou oblasťou krúti veľké množstvo balónov. Pozoruhodná je aj nadýchaná kostra v tvare slonovej hlavy, ktorá vzlieta na nebesá a zahaľuje atmosféru v úchvatný vzdušný jav.

Festival ožíva každý večer, keď sa tisíce divákov zhromaždia, aby sledovali nádherný nočný prejav balónov. Každý balón vyzerá jedinečne a predstavuje miestnu históriu a kultúru. Pre tých, ktorí sa nechcú pozerať iba na tieto krásne zariadenia z diaľky alebo z námestia, je k dispozícii aj let balónom, aby ste mohli získať vtáčieho pohľadu na celý festival.

Okrem letu balónom je v Taunggyi možnosť vidieť miestne pamiatky a navštíviť miestne obce, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a prežiť pobyt v Barme v celom jeho kráse. Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť festivalu, je potrebné zarezervovať letenky a ubytovanie vopred. Letenky do Barmy sa môžu líšiť, ale často sú cenovo dostupné. Miestne letiská máte v hlavnom meste Yangon alebo v Mandalay.

Navštívenie festivalu balónov v Taunggyi v Barme by malo byť nezabudnuteľným zážitkom pre každého cestovateľa. Tento festival je kombináciou histórie, kultúry a jednoznačne jedinečnej zábavy. Takže, ak hľadáte niečo iné a chcete sa zapojiť do niečoho, čo robia miestni obyvatelia, neváhajte a objednávajte si letenky na festival balónov v Taunggyi v Barme. Sľubujeme vám, že to bude skutočne úchvatné a nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky