Nájdite letenky s najlepšou cenou

Myanmar (Barma) Dawei

Dovolenka Myanmar (Barma) Dawei


Dawei, tretie najväčšie mesto v Mjanmarskej provincii Tanintharyi, sa stáva obľúbeným turistickým cieľom pre tých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť v krajine, ktorá je stále len pomaly otváraná turizmu. Nachádza sa južne od Rajského zálivu, Dawei ponúka návštevníkom krásne pláže, vynikajúce jedlo, kultúrne dedinky, zvieratá a krásnu prírodu.

Dawei nie je preplnené turistami a zachováva si svoj autentický charakter. Navštívte trh Than Lwin Market, ktorý ponúka množstvo exotických a miestnych produktov, ako napríklad ryby, ovocie, zeleninu a mäso. Prechádzajte sa po uliciach a obdivujte prírodné plátno na stenách a budovách, ktoré sú pokryté malbami z Mjanmarskej histórie a kultúry.

Hlavnou atrakciou Dawei sú pláže a zátoky. Na pláži Maungmagan Beach si môžete užívať výhľad na Rajský záliv, pričom vás vlny umožnia nechať sa vynášať mimo bežného života. V zátoke Nabule Beach sa môžete kúpať a okúpať sa v slanom mori, pričom obdivujete nádherný výhľad na horský pás a zalesnené pobrežie.

Dawei je tiež známym miestom pre jazdu na bicykli. Horské túry v okolí majú prekrásne panorámy a ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť miestnu kultúru a život v dedinách. Môžete navštíviť dediny ako napríklad Myin Khaing, kde sa nachádza veľký trh morských plodov, ktoré sa predávajú priamo na pláži.

Keď si natučete chuť a príjemnú jazdu na bicykli, navštívte neďaleké potraviny a domáce reštaurácie. V Dawei si môžete vychutnať najlepšie z mjanmarskej kuchyne, ktorá je známa svojimi korenistými a exotickými prísadami. Skúste miestne špeciality ako Shan Noodles, Škorica a kanál – grilované raže.

Dawei ponúka turistom autentickú prírodu, kultúru a miestnu kuchyňu. Mnoho cestovateľov si toto miesto zamilovalo pre jeho nezvyčajnú krásu a zachovaný autentický šarm. Viete, kam sa vám bude chcieť ísť počas ďalšej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Dawei


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Myanmaru (Barma) a mestu Dawei:

1. Ako sa dostanem do Dawei z Yangonu?
Odpoveď: Existujú dva spôsoby ako sa dostať do Dawei z Yangonu: autobusom alebo lietadlom. Autobus trvá približne 16 hodín a let trvá približne 2 hodiny.

2. Mám si zarezervovať ubytovanie vopred alebo si ho môžem nájsť na mieste?
Odpoveď: Odporúčame si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože mesto nemá veľa hotelov a vysokú sezónu, môžu byť všetky obsadené.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Dawai?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Dawei patrí Pagoda Shin Motehti, pláž Nabule a Ostrov Maungmagan.

4. Aké je klima v Dawei?
Odpoveď: Klima v Dawei je tropická, s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Najlepším časom na návštevu je od decembra do marca, keď sú teploty nižšie a vlhkosť je menej.

5. Akú menu používajú v Dawei a ako si môžem vymeniť peniaze?
Odpoveď: V Dawei sa používa miesto Kyat. Môžete si vymeniť peniaze v miestnych bankách alebo menových výmenných kanceláriách.

6. Mám sa nechať zaočkovať pred návštevou Myanmaru (Barma)?
Odpoveď: Odporúča sa sa nechať vakcínovať proti hepatitíde A a B, chrípke a tetanu pred návštevou Myanmaru. Odporúča sa tiež očkovanie proti žltej zimnici, ak cestujete z niektorých krajín.

7. Je Dawei bezpečné pre turistov?
Odpoveď: Dawei je považované za pomerne bezpečné mesto pre turistov. Odporúča sa vyhýbať sa oblastiam, kde sa vyskytuje nepokoje a udržiavať opatrnosť pri cestovaní.

8. Je Dawei drahé miesto na cestovanie?
Odpoveď: Dawei je pomerne lacné miesto na cestovanie a ubytovanie a strava sú veľmi cenovo dostupné. Ceny sa však môžu zvýšiť v období vysoké sezóny.

9. Aký je najlepší spôsob, ako sa prepraviť po Dawei?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa prepraviť po Dawei, je motorka, najímanie tuk-tukov alebo miestnych autobusov. Cestovanie taxíkom je tiež možné, ale je o niečo drahšie.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície v Dawei?
Odpoveď: Miestnymi zvykmi a tradíciami v Dawei sú napríklad náboženské rituály, ako sú modlitby v chrámoch a pagodách. Odporúča sa rešpektovať miestnu kultúru a obliekať sa skromne pri návšteve náboženských miest.


Letenka Myanmar (Barma) Dawei


Ak hľadáte exotickú a nepresýtenú destináciu v juhovýchodnej Ázii, Myanmar (Barma) by mohol byť presne to, čo potrebujete. Toto krajina vyniká svojou zmesou unikátnej kultúry a nádhernou prírodou. A keďže sa ešte stále ponáhľate, aby ste si naplánovali svoje letné dobrodružstvo, spozornite si na mesto Dawei, ktoré je skvostom tejto krajiny.

Dawei je najzápadnejšie mesto v juhovýchodnej Ázii a je rozlohou druhým najväčším mestom v Myanmare, leží v zálive Dawei River, neďaleko Thajska. Mesto je populárne hostiteľom mnohých obyvateľov. Už len naplánovanie vašej cesty k tomuto úžasnému mesta bude víťazstvom, a je skvelým miestom na začiatok vašej dovolenky.

Jednou z hlavných atrakcií Dawei je jeho prekrásna eklektická zmes koloniálnej a tradičnej budovy. Najvýznamnejšie atrakcie zahŕňajú Hnaw Kyaw a Myaw Yit Taw Pagoda, ktoré sú postavené na vrchole pahorku, odkiaľ sa otvárajú neuveriteľné výhľady na celé mesto. Pôvabne starobylý chrám Baweikaweik a populárna Golfové ihrisko Kalaw Yaebyu sú medzi ďalšími najvýznamnejšími pamiatkami mesta, ktoré určite stojí za to navštíviť počas dovolenky.

Keď sa vydáte mimo mesta, nájdete veľa zaujímavých miest a jedinečných výhľadov, ktoré pre vás stvorili bohovia. K dokonalosti vašej cesty sa uistite, že navštívite nádherné pláže zvrchu Kyauk Taw Gyi. Toto miesto je perfektné pre návštevy západu slnka, rybačieho jarmoku a mnoho iných fascinujúcich zážitkov.

Prvotriedna doprava je kritická súčasťou vášho výletu a v Dawei to nie je problém. Letenky do Dawei sú dostupné z mnohých medzinárodných letísk spolu s miestnymi spojeniami, kde sa ceny líšia podľa miesta a času. Najlepším spôsobom, ako kúpiť letenku, je prostredníctvom internetu, keďže vám umožní získať najlepšie ceny a ušetriť peniaze.

V jednom zo svojich reportáží návštevník hovoril, že Dawei „je to úžasné a neporovnateľné mesto, kde skutočnosť stretáva fantáziu“. Ak sa teda chcete dostať na miesto, ktoré je jedinečným súhrnom myanmarskej histórie, kultúry a prírodného krásy, nie je to nič iné ako letenka do Dawei. Veľa šťastia a dúfame, že si tento článok pomohol vybrať vaše najlepšie letové spojenie do této zaujímavej destinácie.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Dawei


Myanmar, známa aj ako Barma, je fascinujúcou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentické a neotvorené miesta. Jedným z týchto miest je Dawei, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Dawei je rozmanitá destinácia s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou, bohatou kultúrou a tradíciou.

Ak hľadáte ubytovanie v Dawei, je dobré si uvedomiť, že väčšina možností je v mestskom centre. Z tohto dôvodu nájdete tu hotely v rôznych cenových kategóriách, od luxusných po cenovo dostupné. Niektoré z možností zahŕňajú aj ubytovanie v bungalovoch, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo exkluzívne a romantické.

Ak by ste sa rozhodli pre bungalov, jednou z možností je ubytovanie v Salone Island Lodge. Tento bungalov ponúka nádherný výhľad na more a je obklopený zeleňou. Je veľmi dobre vybavený a vybavený súkromným balkónom, klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. Okrem toho budete mať k dispozícii bufetové raňajky.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, Hotel Dawei River View je pre Vás ideálnou voľbou. Nachádza sa v peknej lokalite a ponúka čisté a jednoducho zariadené izby. V hoteli sú k dispozícii služby, ako sú 24-hodinová recepcia, reštaurácie, parkovanie, práčovňa a mnoho ďalších.

Nemusíte sa však obmedzovať na hotely, pretože Dawei má ešte mnoho ďalších možností ubytovania ako napríklad hostely a penzióny, ktoré sú rovnako populárne ako hotely. Hostely môžu byť dobrým riešením pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacnejšie formy ubytovania a chcú zdieľať izbu s inými cestujúcimi.

Jedným z najlepších hostelov v Dawei je Yadanapon, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hostel ponúka izby s klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a niektoré izby majú výhľad na mesto. Hostel má aj bufetovú raňajku a sú k dispozícii bicykle na prenájom.

Celkovo je ubytovanie v Dawei pomerne lacné a cenovo dostupné pre cestovateľov. Mnoho hotelov, hostels a penziónov majú veľkú ponuku zariadení a služieb, ktoré uspokoja potreby a požiadavky cestujúcich z celého sveta. Zvážte teda ubytovanie v Dawei a zažite jedinečnú dovolenku v tejto nádherná lokalite.


Počasie Myanmar (Barma) Dawei


Dawei sa nachádza na juhu Myanmaru a má subtropické podnebie so suchými a daždivými obdobiami.

Počas suchých mesiacov od novembra do apríla je teplota vysoká a môže dosiahnuť až 36°C. V noci sa teplota znižuje na približne 22°C. Tieto mesiace sú suché a nízka vlhkosť v kombinácii s teplým počasím robí z Dawei populárny turistický cieľ.

Daždivé obdobie začína v máji a končí v októbri. Počas týchto mesiacov sa vlhkosť zvyšuje a teplota klesá na približne 27°C počas dňa a 19°C v noci.

V Daewei sa priemernie vyskytne 3565 mm zrážok ročne, čo je v porovnaní s inými časťami Myanmaru menej. Najvyššie množstvo zrážok sa vyskytuje v júni a júli.

Hurikány môžu byť v Dawei zriedkavé, ale keď sa vyskytnú, môžu byť veľmi silné a spôsobiť rozsiahle škody. Pravdepodobnosť, že sa hurikán vyskytne, je najvyššia v októbri a novembri.

Celkovo povedané, Dawei má subtropické podnebie s vysokými teplotami a suchými mesiacmi od novembra do apríla. Daždivé obdobie trvá od mája do októbra a prináša vyššiu vlhkosť a zrážky. Výskyt hurikánov je zriedkavý, ale môžu spôsobiť veľké škody.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky