Nájdite letenky s najlepšou cenou

Mongolsko Ongi Monastery

Počasie Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko sa nachádza v jednom z najextrémnejších podnebných pásom na Zemi a počasie v krajine sa môže meniť pomerne rýchlo a nečakane. Jedno z miest, ktoré má unikátne klimatické podmienky, je Ongi Monastery, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny.

Ongi Monastery je bývalý kláštor v provincii Dundgovi. Bola to bývalá budhistická kultúrna prvok v Mongolsku, ktorá bola zničená počas režimu stalinských komunistov v roku 1930. Kláštor bol obnovený po roku 1990 a dnes je jedným z najspektakulárnejších miest v krajine, s tradičnými stúpmi, pamiatkami a kláštornými budovami.

Počasie v Ongi Monastery je podobné ako v iných oblastiach južného Mongolska, kde je suchá a menej daždivá sezóna v lete a chladnejšia a vlhkejšia v zime. Letné mesiace sú charakteristické vysokými teplotami, ktoré sa často pohybujú nad 30°C. V zime však teploty môžu klesnúť na -20°C, so silnými snehovými búrkami, preto sa často doporučuje návšteva až v lete.

Okolie Ongi Monastery je prevažne pustatina, s vyschnutými riekami a rozsiahlymi plošinami. Väčšina cestovateľov sa do regiónu dostáva pomocou áut alebo autobusov a vzhľadom k tomu, že je to relatívne odľahlá oblasť, je lepšie dopredu si plánovať cestovanie a informovať sa o miestnych stravovacích a ubytovacích možnostiach.

Napriek tomu, že Ongi Monastery môže byť náročné na cestu, jeho jedinečné kultúrne dedičstvo a scenéria si zaslúžia, aby bol súčasťou vašej cestovnej itineráre. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci nájdu výnimočné a fascinujúce miesto s pozoruhodnou históriou a krásnou divokou prírodou.


Letenka Mongolsko Ongi Monastery


Ak hľadáte dobrodružstvo s jedinečným kultúrnym zážitkom, navštívte Mongolsko a navštívte Ongi Monastery. Táto histórická budova sa v súčasnosti nachádza v diaľkovom tajomnom mieste krajiny, ukrytá v púštnom kaňone v blízkosti rieky Ongi.

Ongi Monastery bolo kedysi najväčšou budovou buddhistického kláštora v Mongolsku. Kláštor bol postavený v rokoch 1660 až 1779 a mal viac ako 1000 meditačných miestností a ubytovacích priestorov pre mníchov. Kláštor bol hlavným centrom štúdia a výučby meditácie a buddhistických učení v strednom Mongolsku.

V roku 1930 však prišla sovietska invázia do Mongolska a kláštor bol zničený. Mníchovia boli prinútení opustiť svoje útočisko a tiež sa rozptýlili na rôzne miesta po celom Mongolsku. Dnes už kláštor nie je taký impozantný ako kedysi, avšak aj napriek tomu zostáva fascinujúcim turistickým cieľom pre tých, ktorí hľadajú púštny kúsok ticha a pokoj.

Navštívenie Ongi Monastery je vynikajúcim spôsobom ako preniknúť do hlbokého vnútra buddhistických učení z Mongolska. Ongi Monastery je dnes obnovované s cieľom prinavrátiť kláštoru jeho niekdajšiu slávu. Napriek skutočnosti, že nie je to jednoduchý výlet – musíte absolvovať niekoľkohodinovú jazdu z hlavného mesta – cesta stojí za to.

Ak plánujete navštíviť Ongi Monastery, najlepšie je zakúpiť letenku do Ulánbátaru (hlavného mesta Mongolska) a premávku M3 vlaku až do najbližšej stanice rieky Ongi. Odtiaľ je vhodné si prenajať miestneho vodiča alebo zohnať taxík. Od stanice rieky Ongi je ešte treba ísť asi 2 hodiny autom, no cesta sa určite oplatí.

Celkovo platí, že púštna krajina v okolí Ongi Monastery je nádherná a ponúka jedinečný zážitok, ktorý by ste nemali len tak prehliadnuť. Navštívenie Ongi Monastery môže byť osviežujúcou mentálnou pauzou a doplnením energie pre každého turistu, ktorý sa zameriava na kultúrne emočné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Ongi Monastery


Otázky:

1. Kde sa nachádza Ongi kláštor v Mongolsku?
2. Aké sú atrakcie v Ongi kláštore?
3. Aký je vstupný poplatok do Ongi kláštora?
4. Ako sa dostať do Ongi kláštora z Ulanbátaru?
5. Existuje ubytovanie v Ongi kláštore?
6. Ako dlho trvá prehliadka Ongi kláštora?
7. Je potrebné rezervovať prehliadku v Ongi kláštore vopred?
8. Aký je najlepší čas na návštevu Ongi kláštora?
9. Existuje v Ongi kláštore reštaurácia alebo obchod?
10. Je vstup do Ongi kláštora povolený počas náboženských slávností?

Odpovede:

1. Ongi kláštor sa nachádza na juhu Mongolska v púštnej oblasti Gobi.
2. Medzi hlavné atrakcie v Ongi kláštore patrí stupa, mnísi, buddhistické chrámy a kultúrne aktivity.
3. Vstupný poplatok závisí od toho, ktorú časť kláštora chcete navštíviť. Ceny sa pohybujú medzi 5-10 USD.
4. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Ongi kláštora, je cez jazdný lístok alebo taxík z Ulanbátaru, alebo na súkromnom turné s miestnymi cestovnými kanceláriami.
5. Áno, existuje ubytovanie v Ongi kláštore pre turistov.
6. Prehliadka Ongi kláštora trvá asi 2-3 hodiny.
7. Nie je potrebné rezervovať prehliadku v Ongi kláštore vopred, ale mohlo by to pomôcť v rušnejch obdobiach.
8. Najlepší čas na návštevu Ongi kláštora je v jarnom a jesennom období, keď je počasie mierne.
9. V Ongi kláštore neexistuje reštaurácia alebo obchod, ktorý ponúka stravu alebo suveníry. Turisti si musia priniesť vlastnú potravu.
10. Je možné prísť do Ongi kláštora počas náboženských slávností, ale návštevníkom sa odporúča byť rešpektujúci a nenarušovať priebeh podujatia.


Dovolenka Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko je fascinujúcou krajinou, plnou histórie a kultúry. Jedným z najzaujímavejších miest na dovolenku v Mongolsku je Ongi Monastery.

O Ongi Monastery

Ongi Monastery sa nachádza na juhu Mongolska, pri rieke Ongiin Gol. Bolo postavené v druhej polovici 18. storočia a bola to jedna z najväčších buddhistických kláštorov v Mongolsku. Počas svojho vrcholu v 20. storočí tu žilo až 1000 lám a bolo miestom pre učenie a výskum.

V rokoch 1930 až 1940 komunistické režimy v Mongolsku začali tlačiť na kláštory, aby sa vzdali svojich náboženských a kultúrnych zvykov. Ongi Monastery nebolo výnimkou a v roku 1939 bolo zničené. Mnoho lámov bolo zabité alebo uväznených, a kláštor bol zborený na zem.

Dnes je Ongi Monastery známe ako Ongiin Khiid. Hoci sa v priebehu rokov snažili zrekonštruovať niektoré z jeho kabín a obnoviť tradície, kláštor už nikdy nedosiahne svoju bývalú slávu. Napriek tomu stojí za to sa tam ísť, najmä pre jeho historickú hodnotu a krásu.

Kam ísť a čo vidieť

Keď sa z rodného mesta Ulan Batora dostanete na juh, potrebujete cestu. Pretože Ongi Monastery sa nachádza v relatívne neosídlenom regióne, cestovanie tam môže byť náročnejšie ako v iných častiach Mongolska. Tu je zoznam miest, ktoré by ste mali vidieť:

1. Ongi Monasteries

Ongi Monasteries sú hlavným dôvodom, prečo by ste mali ísť na juh Mongolska. Zostatky kláštora sú rozptýlené po celom území, takže si môžete prejsť rôzne časti. Najväčšie časti, ktoré môžete vidieť, sú chrámy, kabíny a múry.

2. Gobi Desert

Približne 75% Mongolska je púšť Gobi. Ak ste na dovolenke v Ongi Monasteries, určite budete chcieť vyskúšať jazdu na velbloudovi a využiť výlet do púšte Gobi.

3. Východné aj západné saly

Ongi Monasteries ležia na mieste, kde sa spoja dve rieky. Na južnom brehu Ongii sa nachádza pohorie, v ktorom môžete vidieť rôzne druhy kamenných útvarov, vrátane soli. Západná a východná sala sú nádherné prírodné scenérie, kde si môžete vychutnať vodopády a rieku Ongiin Gol.

4. Chameidoský kláštor

Chameidoský kláštor sa nachádza približne 100 km od Ongi Monasteries. Je to jeden z najstarších kláštorov v Mongolsku a je plný historických artefaktov a zvyškov.

5. Vodopád Orkhon

Na ceste späť do Ulan Batora sa môžete zastaviť pri vodopáde Orkhon. Je to jeden z najväčších a najimpozantnejších vodopádov v Mongolsku a určite stojí za to vidieť.

Záver

Ongi Monastery je fascinujúce miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname miest, ktoré musíte vidieť v Mongolsku. Napriek tomu, že už nie je to, čo kedysi býval, stále je to krásne a zaujímavé miesto, ktoré vás zaujme jeho históriou a kultúrou. Ak hľadáte cestu do Mongolska, Ongi Monasteries sú určite miestom, kde by ste si mali zastaviť.


Ubytovanie Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko je krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, mali by ste uvažovať o ubytovaní v Ongi kláštore. Ongi kláštor sa nachádza v provincii Dundgovi v južnom Mongolsku, medzi pouštnymi oblasťami Gobi a Steppe.

Historicky Ongi kláštor bol veľkým buddhistickým kláštorom, ktorý bol nepochybne jedným z dôležitých centier buddhizmu v strednej Ázii. Kláštor bol založený v roku 1660, ale bol zničený počas obdobia komunistickej vlády v Mongolsku v polovici 20. storočia. V súčasnosti kláštor slúži ako turistická atrakcia a hostel pre tých, ktorí sa chcú naučiť o mongolskej kultúre a histórii.

Ubytovanie v Ongi kláštore ponúka prekrásne výhľady na údolie a rieku Ongi. Hostel má priestranné izby s jednoduchým nábytkom a súčasne poskytuje základné vybavenie, ako napríklad tečúcu vodu a elektriny. Hostel disponuje spoločnou kuchyňou, kde si môžete uvariť obed alebo večeru. K dispozícii sú aj spoločné priestory na oddych a relax.

Okrem ubytovania, v Ongi kláštore nájdete aj bohatý program aktivít a skvelých turistických atrakcií. Môžete si pozrieť ruiny kláštora, navštíviť múzeum buddhizmu, prechádzať sa po okolí, jazdiť na koni a oveľa viac. Najmä turisti, ktorí sú zvedaví, budú mať túto časť Mongolska na uvedomenie, ponúka mnoho možností na prehliadky a zážitky.

Hoci Ongi kláštor nie je taký nápadný ako niektoré iné atrakcie v Mongolsku, to mu nedáva menej dôležitý charakter. Táto časť Mongolska ponúka krásne scenérie, spočinutie a zábavné možnosti. Takže, ak chcete navštíviť kúsok Mongolska, ktorý je odlišný od ostatných, potom by ste určite mali uvažovať o ubytovaní v Ongi kláštore. Je to skvelá príležitosť spoznať buddhizmus a mongolsku kultúru a cítiť sa blízko k histórii tejto krajiny.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky