Nájdite letenky s najlepšou cenou

Mongolsko Khustai National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khustai National Park


Otázka: Kde sa nachádza Khustai National Park?
Odpoveď: Khustai National Park sa nachádza v strednom Mongolsku, približne 100 km západne od hlavného mesta Ulaanbaatar.

Otázka: Aké zvieratá možno vidieť v Khustai National Park?
Odpoveď: V parku žijú divé koňe Przewalského, gazely, vlky, lisy, jazvece, fretky a mnoho iných druhov zvierat.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Khustai National Park je otvorený celoročne, avšak otváracie hodiny sa môžu meniť v zvislosti na sezónu.

Otázka: Ako sa dostať do Khustai National Park?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať do parku je autom alebo autobusom z Ulaanbaataru.

Otázka: Aké turistické aktivity možno v parku robiť?
Odpoveď: V parku si môžete vychutnať krásne prechádzky po lesoch, cyklistiku, jazdenie na koni, sledovanie divých zvierat a podobne.

Otázka: Môžem si v parku kempovať?
Odpoveď: Áno, v parku sú kempoviská s možnosťou vybavenia vody a toaliet.

Otázka: Koľko stojí vstup do parku?
Odpoveď: Vstupné do parku stojí približne 3 USD pre miestnych a 8 USD pre zahraničného turistu.

Otázka: Aká je najlepšia sezóna na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je od mája do októbra, keď sú teploty prijemné a vidieť je najviac divých zvierat.


Dovolenka Mongolsko Khustai National Park


Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť pravý kontakt s divočinou a zároveň vychutnať krásy prírody, navštíviť mongolský Khustai National Park by mohlo byť tou správnou voľbou.

Khustai National Park sa nachádza asi 100 km na západ od ulánbátarskej metropoly Mongolska. Park bol vytvorený s cieľom zachovať a ochrániť divoké koňské druhy, ktoré sú pôvodné pre tento región. Najznámejším druhom je Przewalského koň, ktorý bol v minulosti jediným pôvodným druhom divokého koňa. Vyskytuje sa tu aj množstvo iných druhov, ako napríklad gazely, jelenie, divé ovce a medvede.

Khustai National Park ponúka širokú škálu aktivít. Môžete si objednať výlet na koňoch alebo na forme sedla na divokých koňoch. Tí, ktorí milujú turistiku, sa môžu vydať na trasy, ktoré budú prechádzať okolo horských vrcholov a cez rieky. V lete si môžete vyskúšať aj rafting v riekach Onon alebo Orchon. Park ponúka aj rôzne cyklotrasy a jazdu na konoch.

Okrem toho, Khustai National Park ponúka tiež príležitosti na pozorovanie vtákov. Park má zaujímavú históriu, ktorá zahŕňa aj prítomnosť tisícročnej kamenného menhiru, ktorý sa datuje do 5. tisícročia pred n.l.

Pre nocľah sa môžete ubytovať v miestnych hosťovských domoch (geroch). Bývanie v geroch vám umožní zažiť pravú koňarčiu kultúru a poznať miestnych obyvateľov. Na obed môžete vyskúšať miestne jedlá zvané buuz (mäsový koláč) alebo dumplings (plnené knedle).

Celkovo povedané, navštíviť Khustai National Park sa vypláca, ak chcete zažiť pravé dobrodružstvo viac súvisiace s prírodou a mať možnosť vidieť divoké koňské druhy naživo, a zároveň mať možnosť poznávať mongolskú kultúru a jej jedinečnú históriu.


Letenka Mongolsko Khustai National Park


Pokuste sa nasledovný článok preložiť do Slovenčiny:

Mongolia’s Khustai National Park is a stunning natural wonder which offers travelers a unique cultural experience and a close encounter with the region’s wildlife. Located just 96km west of the nation’s capital, Ulaanbaatar, this park is home to the majestic Takhi horses, also known as Przewalski’s horses, which were nearly extinct in the wild before being reintroduced to the area in the 1990s.

Visitors to the park will have the opportunity to observe these magnificent creatures grazing on the grasslands, as well as other native species like red deer, Mongolian gazelles, and wolves. The Khustai River, which runs through the center of the park, provides a habitat for fish such as the Siberian taimen and Osman.

In addition to its natural beauty, Khustai National Park is also rich in cultural heritage. The park is home to three small nomadic communities, who welcome visitors with open arms and share their traditional way of life. They offer various cultural experiences like horseback riding, archery, and traditional meals made from locally sourced ingredients.

For those adventurous enough to explore more of the park, there are also hiking trails, birdwatching opportunities, and even camping areas available. One popular destination is the ancient ruins of the 13th-century Khustai Fortress, which offers unparalleled views of the surrounding landscape.

To reach Khustai National Park, visitors can take a domestic flight from Ulaanbaatar to the nearby city of Tsetserleg, followed by a short drive to the park. Alternatively, travelers can hire a guide and make the journey by car from the capital.

Overall, a visit to Khustai National Park is an unforgettable experience that allows travelers to immerse themselves in Mongolia’s rich culture and breathtaking natural scenery.


Ubytovanie Mongolsko Khustai National Park


Mongolsko je jednou z najprírode nádherných krajín sveta. Keď sa tam vyberiete, rozhodne by ste mali navštíviť Khustai National Park. Nachádza sa na západnom okraji hlavného mesta Ulaanbaatar a rozprestiera sa na takmer 50 000 hektároch. Je to miesto, ktoré ste si určite nemali nechať ujsť.

Aby ste si mohli užiť park na maximum, musíte si zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku sa dozviete o možnostiach ubytovania v Khustai National Park.

Tazi Tour Guesthouse

Toto ubytovanie sa nachádza v blízkosti vstupu do Khustai National Park. Je ideálnym miestom pre turistov, ktorí sa chcú priblížiť k horským ťahom. Okrem toho je tu možnosť vychutnať si chutné tradičné jedlá a Mongolský slávnostný nápoj Kymyz.

Ger Camp

Ger je tradičný mongolský stan, ktorý sa používa ako ubytovanie od čias vzbura Džingischána, ktorý bolo prispôsobené pre prírodné prostredie. Na toto miesto chodia turisti, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú navštíviť Khustai National Park. V Ger kempoch sa môžete cítiť ako miestny obyvateľ, prakticky v skutočnej mongolskej rodine. Je to skvelý spôsob, ako spoznať kultúru a tradície Mongolska.

Nomads Ger Camp

Táto ponuka ubytovania vás prenesie do srdca mongoloskej stepi. Ubytovanie v Nomads Ger kempoch vám poskytne možnosť sústrediť sa na krásu prírody, zdieľanie tradičných zvykov a bude to pre vás skutočný zážitok. V kempoch Nomads Ger, ktoré sa nachádzajú v Khustai National Park, môžete vidieť divé zvieratá, ako sú napríklad kopytnaté zvieratá alebo jeleňi.

Terelj Hotel

Toto ubytovanie sa nachádza asi dve hodiny od Ulaanbaataru v údolí Terelj, v okolí Khentii Mountains Národného parku. Má 52 izieb s výhľadom na hory a Terelj údolie. Terelj Hotel bolo postavené v štýle mongolských tradičných stavieb, ktoré sú známe ako Ger. Terelj Hotel ponúka možnosť sledovania mongolských programov, tradičných tancov a ďalších zábav.

Takže ak sa rozhodnete navštíviť Khustai National Park, nemusíte sa obávať, že nebudete mať kde prespať. Vyberte si ubytovanie, ktoré sa najviac bude hodíť k vašim potrebám a užite si krásy mongolskej prírody v plnej miere!


Počasie Mongolsko Khustai National Park


Mongolsko je známe svojou rozmanitosťou a jedinečnými prírodnými zdrojmi. Khustai National Park, nachádzajúci sa v centrálnom Mongolsku, ponúka jedinečný zážitok pre milovníkov prírody, kde sa stretávajú rôzne druhy rastlín a živočíchov v ich prirodzenom prostredí.

Mongolsko sa nachádza v kontinentálnom podnebnom pásme. Khustai National Park zažíva veľké výkyvy teplôt, s letnými teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia a zimnými teplotami klesajúcimi až na -40 stupňov Celzia. V zime býva v parku silný vietor, ktorý sprevádza snehové búrky.

V jarnom období sa teploty postupne zvyšujú a parkom sa rozléva zeleň. Rastlinné druhy zahŕňajú borovicu, zvončeky, divé rakytníky a trávy, medzi ktorými nájdeme najviac púčikových druhov.

V lete park často postihujú dažde a búrky. Avšak toto obdobie ponúka tiež nádherný pohľad na rôzne druhy vtákov, ktoré sa v parku hniezdia, ako sú napríklad orly, sovy, belasé labute a mačacie zubi.

Jeseň prináša so sebou čerstvý vzduch a jasnú modrú oblohu, ktorá umocňuje krásu parku. Toto je obdobie, keď sa mnohé zvieratá pripravujú na zimu a hľadajú si miesta na prezimovanie. V tejto dobe môžete vidieť kamzíky, jelenie, srnky, vlky a lišky.

Zima sa na Khustai National Park obzvlášť rozvinie v záverečnej fáze, kedy parkom prevláda zasnežená krajina a studené zimné noci. Tento obdobie je veľmi vhodné na lyžovanie, obdivovanie zimných krajín a sledovanie zvierat, ktoré pripravujú svoje obydlia pre zimu.

Každé obdobie v Khustai National Parku ponúka zvláštne zážitky. Nech sa rozhodnete navštíviť park v lete alebo v zime, môžete si vychutnať krásy prírody a mať nezabudnuteľný zážitok z Mongolska.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky