Nájdite letenky s najlepšou cenou

Mexiko Tulum

Počasie Mexiko Tulum


Mexiko Tulum sa nachádza na pobreží Karibského mora a ponúka jedno z najkrajších a najexotických miest na svete. Táto oblasť je predovšetkým známa svojimi krásnymi plážami a koralovými útesmi, ale tiež má veľmi zaujímavé a exotické počasie.

Miestne leto je v Tulum veľmi teplé a vlhké, čo sa deje prevažne v čase od mája do septembra. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 28 do 32 stupňov Celzia a vlhkosť je veľmi vysoká. Práve preto, ak sa rozhodujete ísť do Tulumu počas tejto doby, nezabudnite si na seba vziať oblečenie s ľahkým materiálom a priložiť si rôzne výrobky s vysokým UV filtrom.

Október až máj sú obdobím, kedy je počasie najpríjemnejšie a najsuchšie. Teploty sú o pár stupňov nižšie, no vlhkosť značne ubúda. Ideálne počasie pre tých, ktorí vyhľadávajú slnko a teplo, ale nie až takú vysokú vlhkosť.

Vzhľadom k zemepisnej polohe Tulumu nájdete tu celoročne mierne teploty, takže ak vás príde v zimnom období, čakajte teploty okolo 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež veľmi prijateľné pre turistov, ktorým sa nechce prekonať horúčavy a vysokú vlhkosť pobrežného leta.

V zime sa môžete tiež stretnúť s viacerými miestnymi zrážkami, ale nič, čo by vás rozhodilo z plánov. V priebehu dňa sa teploty pohybujú v rozmedzí od 23 do 28 stupňov Celzia a v noci dochádza k poklesu teploty až o 5 stupňov.

Väčšina turistov sa preto rozhoduje ísť do Tulumu v období od októbra do maja, kedy je počasie prevažne priaznivé a voda v mori dosahuje až 28 stupňov, čo robí plávanie v Karibskom mori veľmi príjemným zážitkom.

V Tulumu sa môžete tešiť na celoročne krásne a teplé počasie, ktoré vám umožní užiť si všetky krásy, ktoré v tomto meste nájdete. Pripravte sa na to, že to tu bude vždy teplé a slnečné a že si budete môcť užívať pláže, koralové útesy, prekrásnu prírodu a miestnu kuchyňu, či už sa rozhodnete ísť v lete alebo v zime.


Ubytovanie Mexiko Tulum


Mexiko je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií na svete a obľúbenejšie je mesto Tulum. Toto malé prímorské mesto má mnoho atrakcií na návštevu a mnoho krásnych miest, kde si môžete užiť svoj pobyt. Ak hľadáte útulné a pohodlné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých možností.

Jednou z možností je ubytovanie v apartmánoch. Tieto apartmány sú väčšinou obklopené krásnou prírodou a dostatok priestoru, ktorý môžete využiť na relaxáciu alebo prechádzky. Veľa apartmánov má balkón alebo terasu, kde sa môžete užívať pohľadu na krásu okolitých miest. Tieto apartmány ponúkajú všetky základné pohodlia ako klimatizáciu, televíziu so satelitnými programami a vlastné kúpeľne.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v hoteloch. Tulum má niekoľko luxusných hotelov s nádhernými výhľadmi na more. Tieto hotely sú vybavené mnohými zariadeniami ako sú bazény, masážne miestnosti a posilňovne. Okrem toho sú v blízkosti mnohé reštaurácie, bary a obchody.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo unikátne, existuje možnosť ubytovania v tzv. „eco-resortoch“. Tieto miesta sú obklopené prírodou a sú navrhnuté tak, aby boli ekologické a priateľské k životnému prostrediu. V niektorých týchto miestach je tiež možné vidieť miestne druhy rastlín a zvierat.

Pre tých, ktorí hľadajú úplne iné miesto na pobyt, môžu navštíviť „glamping“. Je to nový trend ubytovania, ktorý zahŕňa kempovanie s luxusnými prvkami. Tento druh ubytovania ponúka nielen pohodlné posteľné prádlo a klimatizáciu, ale aj hamaky, vonkajšie kúpeľne a terasy s nádherným výhľadom.

V Tulum je teda mnoho možností na ubytovanie, či už hľadáte luxusné hotely alebo ekologické rezorty. Toto mesto ponúka niečo pre každého, čím ho robí ideálnym miestom pre vašu volnočasovú aktivitu. Užite si krásu Mexika a pobyt v Tulum bude pre vás rozhodne nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Mexiko Tulum


Mexiko je krajina, kde sa stretávajú kultúrna histórie a divoká príroda. Tulum je jedno z najobľúbenejších letovísk v Mexiku. Leží na východnom pobreží, kde sa stretávajú Karibské more a Mexický záliv. Tulum ponúka niekoľko krásnych pláží, ktoré sú medzi turistami veľmi populárne. Tuto sa dozvieš niečo o tom, prečo by si si mala naplánovať dovolenku v Tulum v Mexiku.

Pláže

Pláže sú najväčšou atrakciou tohto miesta. Tulum má krásne pláže, ktoré sú čisté a priezračne modré. Oceánové vlny sú pokojné, takže sa môžeš tešiť z bezpečného a príjemného kúpania. Keď sa budeš prechádzať po pláži, užiješ si nádherný pohľad na ruiny, ktoré ležia priamo nad plážou.

Ruiny

Tulum je tiež známe svojimi historickými pamiatkami. Sú tu starobylé mayské ruiny, ktoré sú charakteristické tým, že sú položené na útesoch takmer priamo nad Karibským morom. Pokojný vietor voňavým oceánom zastiera zvuky miestnej obce a tiché vlny. Zvláštnym zážitkom je vidieť ruiny z oceánu. V pozadí sa za nimi týči pozadie skutočne divokých kôl, ktoré iné pláže v okolí.

Potápanie

Podmorský svet Tulumu je nesmierne pestrý a krásny. Potápači z celého sveta priťahuje úžasná podvodná flóra a fauna v Mexickom zálive. Môžeš si vychutnať nádhernú podvodnú scenériu s koralmi, koralovými útesy a nezvyčajnými druhmi rýb. Tulum je tiež známy svojimi podvodnými jaskyňami a cenotami, ktoré sú jedinečné v celom Karibiku. To určite nenechaj ujsť!

Kuchyňa

Mexická kuchyňa je známa svojimi sladkosťami a pikantnosťou. Ak poznáš niečo zo základov kuchyne, určite sa ti bude páčiť tradicionálna dominická variácia na tacos alebo burritos. Ak máš radi morske plody, čerstvé guacamole alebo chrupavé tortilly, nemôžeš ísť do Tulumu a nepochutiť si na týchto miestnych lahôdkach.

Vo vrchole sezóny si pred návštevou zarezeruj ubytovanie, len aby si sa uistila, že si nájdeš to, čo presne hľadáš. Tulum je malý, ale rýchlo sa rozvíjajúci turistický raj, a preto sa návštevnosť stáva stále populárnejšou. Na druhej strane táto popularita robí Tulum dosť drahšie, preto je potrebné plánovať dopredu a vybrať sa mimo sezóny.

Spláchni si pobyt v Tulum, aby si zažila záhadné záznamy v podvodnom svete, pätnásty storočný skaut a nekonečné trojuholníky solných trošiek v solných jaskyniach. Tulum je jedno z tých miest, ktoré sa ti zaujmú od prvej chvíle. Ak je Tulum v Mexiku pred vášnivým nomádom, nezabudni si návštevu tohto úžasného miesta zapísať na zoznam priorit.


Letenka Mexiko Tulum


Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, pláží s bledým pieskom a úžasnej mexické kuchyne, potom by ste mohli zvažovať cestu do mesta Tulum v Mexiku. Tento krásny obalný raj sa nachádza na juhu polostrova Yucatán a preslávil sa svojimi starobylými mayskými ruinami a krásnou biodiverzitou.

Ak vás už cestovné obmedzenia a opatrenia neprekážajú, potom prečo by ste si nekúpili letenku do Tulumu? Zvlášť, ak túžite po nezabudnuteľnej dovolenke plnej zážitkov a dobrodružstva. Obloha Travel, Ryanair, Air France, KLM a mnoho ďalších leteckých spoločností ponúka letenky do Tulum na celý rok.

Jednou z najlepších vecí na plážovom meste Tulum je jeho krásna mexická pláž s bledým pieskom a tyrkysovou vodou. Nájdete tu slnečné lúče a relax, ktoré siahajú od jednej končiny po druhú. Pláže sú dokonalé pre plávanie, potápanie, šnorchlovanie, kajakárenie a ďalšie vodné športy.

Okrem pláži nájdete v Tulumu mnoho miest s históriou a kultúrou, ktoré určite stojí za návštevu. Najslávnejšia z nich sú staré mayské ruiny Tulum, ktoré sa nachádzajú zhruba 70 km od Cancúnu. Starí Mayovia postavili túto budovu nad krásnou modrou vodou pre obchodné účely a ako jedno z obranných miest. Dnes sú tieto ruiny jedným z najpopulárnejších turistických miest v Mexiku.

Tulum je tiež domovom niekoľkých úžasných parkov, ako sú napríklad Xcaret a Xel-Ha. Ideálne pre rodinné výlety, tieto parky ponúkajú návštevníkom možnosť spoznať mnoho druhov rastlín a zvierat, ktoré sú pre oblasť charakteristické. Taktiež nájdete tu rôzne atrakcie, turistické aktivity a miesta, kde môžete uviazať a načerpať energiu pre ďalšie dobrodružstvá.

Aby sme to zhrnuli, letenky do Tulumu sú dokonalým spôsobom, ako sa dostatočne oddýchnuť, spoznať krásy Mexika a načerpať energiu. Ponúkajú návštevníkom unikátne dobrodružstvá, krásne pláže, úžasnú mayskú kultúru a bohatú biodiverzitu. Tak prečo ešte váhať? Kúpte si letenku, zbalte si batoh a odletením do slnečného Tulumu zmeňte svoje plány na dovolenku na okamih!


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Tulum


1. Aké je počasie v Tulum?
Odpoveď: V Tulum je väčšinou teplé a vlhké počasie s tropickými dažďami. Teploty sa pohybujú od 25 do 35 °C.

2. Aké atrakcie sú v Tulum najkrajšie?
Odpoveď: Medzi najkrajšie atrakcie v Tulum patria ruiny starovekého mesta Maya a Cenotes - podzemné jazerá.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Tulumu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Tulumu je medzi novemberom a aprílom, kedy sa dažde znižujú a teploty sú príjemné.

4. Aké sú náklady na stravu a ubytovanie v Tulumu?
Odpoveď: Náklady závisia od typu obľúbeného ubytovania a kvality stravy. Na ubytovanie sa môžu ceny pohybovať od 30 do 300 USD za noc a jedlo sa dá kúpiť za 5 až 20 USD v priemere.

5. Je Tulum bezpečný pre turistov?
Odpoveď: Áno, Tulum je relatívne bezpečné miesto pre turistov, ale ako v každej inej destinácii je potrebné dodržiavať opatrnosť a byť obozretný.

6. Môžem si prenajať auto v Tulumu?
Odpoveď: Áno, je možné prenajať si auto v Tulumu, ale je potrebné mať platný vodičský preukaz a poistenie.

7. Ako najlepšie cestovať v Tulumu?
Odpoveď: Najlepšie je cestovať v Tulumu taxíkom alebo prenajať si bicykel, aby ste mohli vidieť blízke atrakcie a pláže.

8. Kam môžem ísť na pláži v Tulumu?
Odpoveď: Medzi najlepšie pláže v Tulumu patria Playa Paraiso, Playa Akumal a Playa Ruinas.

9. Je potrebné si zohnať vakcíny pred návštevou Tulumu?
Odpoveď: Neexistuje povinná vakcinácia pre návštevu Tulumu, ale existujú odporúčané vakcíny, ako sú hepatitída A a B, chrípka a tetanus.

10. Kde môžem zmeniť meny v Tulumu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na výmenu meny v Tulumu je v bankách alebo výmenných kanceláriách, kde sa väčšinou ponúkajú lepšie kurzy výmeny.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky