Nájdite letenky s najlepšou cenou

Maurícius Chamarel Waterfall

Dovolenka Maurícius Chamarel Waterfall


Maurícius je ostrov plný turistických atrakcií, avšak jednou z nejkrásnějších z nich je bezpochyby Chamarel Waterfall, která leží v západní části ostrova v obci Chamarel.

Chamarel Waterfall je vysoká 83 metrů a nachází se v překrásném tropickém porostu, kde se mísí zelené lesy s mnoha druhy květin a stromů. K vidění je to opravdu nádherné místo, které si vás určitě získá na první pohled.

Kromě samotné Chamarel Waterfall jsou zde i další turistické atrakce, jako jsou třeba místa k pozorování ptáků, procházky v lese spojené s pozorováním přírodních nádherností a v neposlední řadě i nejen pro ty milovníky kávy, ale i pro ty, kteří se o ni zajímají, navštivte návštěvnické centrum a farmu, kde se vám ukáže výroba kávy a prodej surovin.

Je zde mnoho možností jakým způsobem tuto nádhernou přírodní krásu navštívit. Jednou z možností, jak se tam dostat, je samostatná cesta turistů a další alternativou jsou turistické exkurze organizované mnoha turistickými agenturami.

Nejlepší čas pro návštěvu Chamarel Waterfall je od listopadu do května, kdy jsou průměrné teploty kolem 30 °C a relativně suché počasí. Takže si dobré boty a nádherné prostředí Chamarel Waterfall pojďme užít na vlastní oči.

Nutno podotknout, že návštěva tohoto magického místa je zážitek, který nezapomenete a který si uchováte v srdci po celý život.


Letenka Maurícius Chamarel Waterfall


Ak hľadáte miesto, ktoré by vás inšpirovalo svojou krásou a prírodným bohatstvom, potom by ste mali zamieriť na Maurícius. Tento ostrov sa nachádza v Indickom oceáne a je známy svojimi plážami, koralovými útesmi a nádhernou prírodou. Avšak, ak chcete ochutnať niečo úplne iné, musíte si určite naplánovať cestu na nádherný Chamarel Waterfall.

Chamarel Waterfall, ktorý sa nachádza medzi zelenými vrchmi na juhozápade ostrova, je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest na Mauríciu. Je to spektakulárna vodopád, ktorý padá z výšky 95 metrov do veľkého rybníka pod ním.

Cesta k vodopádu sprevádza návštevníkov nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu a krajiny. Po príchode na miesto môžete pokojne ležať na trávniku a obdivovať krásu vodopádu a okolitej prírody. Mnohí turisti sa tiež vydávajú na prieskum okolitých poľnohospodárskych oblastí, kde môžu vidieť farebné pôdy a rôzne druhy rastlín.

Ak hľadáte dobrodružstvo, môžete sa tiež zúčastniť rôznych aktivít, ako je napríklad jazda na koňoch alebo na bicykli, alebo si môžete vypožičať skúter a ísť s neho okolo ostrova. Všetky tieto činnosti vám umožnia objaviť všetky zákutia ostrova a skryté klenoty.

Ak plánujete navštíviť Chamarel Waterfall, potom sa odporúča navštíviť tento krásny klenot na rannej hodine. To vám umožní zažiť úžasné momenty, keď sa slnko postupne zobúdza a polieva svetlom krásne oblohu nad vodopádom.

Letenky na Maurícius sa dajú získať ľahko a rýchlo na internete. Chcete-li zarezervovať letenku na opulentný ostrov, neváhajte a začnite hľadať svoju ideálnu letenku práve teraz. Rozhodne stojí za to na vlastné oči vidieť túto nádhernú prírodu a prejaviť sa cestou na Chamarel Waterfall.


Počasie Maurícius Chamarel Waterfall


Maurícius je tropický ostrov, ktorý sa nachádza vo východnej časti Afriky. Jeho klima je subtropické s vlhkým obdobím od decembra do marca a suchým obdobím od mája do novembra.

Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Mauríciu je Chamarel Waterfall, ktorý sa nachádza v Chamarel Park. Je to impozantný vodopád, ktorý padá z výšky 83 metrov. Voda sa sladká a vyteká z rieky Rivière de Cap. Je to nádherný pohľad a zážitok navštíviť toto miesto.

Keď prídete na Chamarel Waterfall, počasie vám môže ponúknuť rôzne scenérie a pohľady. V deň s jasným nebom môžete vidieť jasné nebo a slnko, ktoré ozvláštni pohľad na vodopád. V období decembra až marca sa ale môžu vyskytnúť aj búrky, ktoré pokropia okolie vodopádu. Vtedy sa môžete tešiť na mohutnejší a na pohľad ešte krajší vodopád, ale kvôli dážďu by ste si mali dať pozor na klzkú zem.

Počas surfovania v okolí vodopádu by ste mohli mať veľa zábavy, ale zároveň nezabudnite, že počasie v této oblasti môže byť nepredvídateľné. Väčšinou však býva vhodné na surfovanie.

Je však potrebné poznamenať, že z dôvodu ochrany vodopádu sú navštevníci obmedzení vo svojich aktivitách. Nie je dovolené kúpať sa v jeho vode, dokonca nie je dovolené ísť pod vodopád, aby sa zabezpečila jeho ochrana a zachovanie.

Celkovo povedané, Chamarel Waterfall je jednou z najkrajších atrakcií Maurícia a ponúka návštevníkom skutočne unikátne zážitky. Počasie má na ne veľký vplyv, no s obavy, že ho nestihnete vidieť v jeho najlepšom svetle, sa nemusíte obávať. V každom prípade je toto miesto určite stojí za návštevu, pretože ponúka nádherný zážitok, ktorý návštevníkovi ponúka úplne iný pohľad na kúsky zaujímavých scenérií tohto krásneho ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Chamarel Waterfall


Otázka: Aká je vstupná cena do Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Vstupné na návštevu Chamarel Waterfall sa pohybuje od 150 do 300 Maurícijských rupií.

Otázka: V akom čase je vhodné navštíviť Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu Chamarel Waterfall sú v raných ranných hodinách alebo poobede, kedy nie je veľa turistov.

Otázka: Ako sa najlepšie dostať do Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Najlepšie je prenajať si auto alebo si objednať taxi. V blízkosti vodopádu nie sú autobusové zastávky.

Otázka: Môže sa v Chamarel Waterfall kúpať?
Odpoveď: Nie je povolené kúpanie v Chamarel Waterfall.

Otázka: Aká je výška Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Vodopád dosahuje výšku 83 metrov.

Otázka: Je potrebné si priniesť jedlo a pitie na návštevu Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Áno, je vhodné si priniesť jedlo a pitie, pretože v blízkosti vodopádu nie je žiadna reštaurácia alebo obchod.

Otázka: Aké sú ďalšie atrakcie okolo Chamarel Waterfall?
Odpoveď: V blízkosti Chamarel Waterfall sa nachádza aj tzv. Sedem farieb Zeme a Chamarel Rum Distillery, kde si môžete pozrieť výrobu rumu.

Otázka: Aká je najlepšia doba roku na návštevu Mauríciusu a Chamarel Waterfall?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Mauríciusu a Chamarel Waterfall je medzi máj a december, kedy sú nižšie teploty a nižšie zrážky.


Ubytovanie Maurícius Chamarel Waterfall


Ak sa chystáte na Maurícius a máte radi krásnu prírodu, nemôžete si nechať ujsť Chamarel Waterfall. Nachádza sa v oblasti Black River Gorges National Park a je to najvyšší vodopád na ostrove.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto nádherného miesta, máte niekoľko možností. Na výber máte luxusné hotely, rodinné penzióny aj lacné apartmány.

Jednou z top možností je luxusný hotel LUX* Le Morne, ktorý sa nachádza v blízkosti vodopádu. Hotel ponúka nadštandardné izby s výhľadom na oceán, bazény a nekonečnú ponuku zábavy pre celú rodinu.

Ďalším skvelým výberom je rodinný penzión Esprits Libre, ktorý sa nachádza v údolí Pribyl. Penzión ponúka možnosť stravovania, kúpanie v bazéne a oddych na terase s výhľadom na hory. V okolí penziónu môžete ochutnať tradičné maurícijské jedlá a ubytovať sa v klimatizovaných izbách.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu, môžeme odporučiť apartmány La Scalarine, ktoré sú vzdialené len niekoľko minút jazdy od vodopádu. Apartmány sú plne vybavené, majú kuchynku a sú vhodné pre rodiny s deťmi.

Nezabudnite si zarezervovať ubytovanie v najbližší možný termín a tým by ste si zabezpečili nezabudnuteľný zážitok. Ubytovaním v blízkosti Chamarel Waterfall si užijete nielen krásnu prírodu, ale aj miestne gastronomické špeciality a kultúru Maurícia.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky