Nájdite letenky s najlepšou cenou

Maroko Draa Valley

Dovolenka Maroko Draa Valley


Výhľad na Draa Valley

Maroko, krajina plná exotických miest a kultúrnych skvostov, rozhodne nezostane pozadu v ďalšom dobrodružstve - Dovolenka v Draa Valley. Draa Valley, najväčšia palmyriadnica na svete, sa nachádza v južnej časti Maroka a predstavuje nádherný domov pre tisíce palmových stromov a mnoho indigenóznych obyvateľov.

Draa Valley je súčasťou rozsiahlej cesty, ktorá sa ťahá po celom Maroku, známej ako Route of a Thousand Kasbahs. Z tejto cesty si môžete vychutnať úchvatné scenérie, ktoré sa nachádzajú medzi skalnými formáciami, riekami a údoliami plnými palmy a kvetov.

Pri ceste po Draa Valley môžete navštíviť mnoho miest zaujímavých pre turistov. Väčšina z týchto miest sú opevnené kasbahy a tradičné marocké domy - miejsca, ktoré sa starajú zostali zachované tak ako osmanské vojenské veže.

Zároveň si môžete vychutnať tradičnú marockú kuchyňu, ktorá je plná chutí a vôní a charakteristická používaním korenia a byliniek. Tu môžete ochutnať mäsitú tajine, ktorá je typickou marockou jedlom, alebo mať možnosť ochutnať po lahode vyrobené s datľami, ktoré sú hlavným produktom v údolí.

Ubytovanie v Draa Valley je tiež rôznorodé, s možnosťou pobytu v luxusných kasbahoch alebo v kempoch pod obrovskými palmami s výhľadom na okolitú scenériu. Tí, ktorí sa radi bavia, sa môžu zúčastniť mnohých aktivít, ako sú prechádzky na kameňoch, jazda na konskom, jazda na terénnom aute alebo ríčne plavby.

Napriek tomu, Draa Valley nie je len o cestovnom ruchu, ale je to tiež miesto, kde sa môžete doslova povzniesť hlboko do života Maročanov. Vzhľadom k tomu, že túto oblasť obývajú veľmi malé komunity, to dáva cestovateľom zážitok o tom, ako sa od života v chudobných oblastiach Maroka odvíjajú tradičné deň po dni marockých báb a mužov.

V oblasti Draa Valley sa každým dňom zvyšuje počet turistov, ktorí prechádzajú touto oblasťou a ponúkajú určitú podporu obyvateľom, ktorí majú pocit, že sú čoraz viac uzavretí z hlavného prúdu marockej spoločnosti. Preto môže byť váš turistický pobyt v Draa Valley nielen obdivuhodným zážitkom, ale aj prínosom pre miestnych obyvateľov.

V Draa Valley máte príležitosť byť súčasťou tejto krajiny, kde sa stretávajú staré a nové, tradičné a moderné, exotické a uvoľnené. Tento kúsok nezabudnuteľnej cesty zanechá určite v pamäti poučenie a sled príbehov, ktoré vás bude pokračovať v tomto krásnom kúsku sveta, ktorý je v plnej explodejhodnote prírody a kultúry.


Počasie Maroko Draa Valley


Draa Valley je jednou z najkrajších lokalít Maroka a jedným z jej najznámejších údolí. Svojou nádhernou krajinou a bohatou kultúrou získalo Draa Valley povesť jedného z najpôvabnejších miest v celej Afrike. Ľudia, ktorí sem prišli, sa zamilovali do jeho pôvabu a pokladovali Draa Valley za jedno z najlepších miest na oddych.

Vďaka svojmu geografickému umiestneniu má Draa Valley celoročne teplé počasie. V lete sú teploty vysoké, ktoré sa pohybujú okolo 30 °C. V noci sa teploty zvyknú znížiť na približne 20 °C. Zimy sú miernymi, teploty sa pohybujú okolo 20 °C počas dňa a klesajú na 10 °C v noci. V oddychovom regióne Draa Valley nie je nijaké zvláštne obdobie sucha alebo mokra, pretože údolie dostáva celoročne dostatok zrážok.

Budete mať možnosť vidieť rôzne druhy zelene, kvetov, rastlín a stromov, ktoré rastú na väčšine územia Maroka. Oblasti, ktoré sú viac púštnou, sú plné suchých a trávených oblastí. V oblastiach ísťe viac na juh, v strede krajiny, sa pozoruje viac zelenej vegetácie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Draa Valley, mali by ste byť pripravení na horúce počasie a vysokú vlhkosť. Dôležité je, aby ste mali pri sebe dostatok vody, aby ste sa mohli udržať hydratovaný počas celého dňa.

Najlepšie obdobie pre návštevu Draa Valley je od júna do septembra, keď teploty sú najvyššie a turisti sa tešia z obdobia najväčšieho zrenia vybraných plodín. Okrem toho budete môcť navštíviť miestne trhy. Pravdepodobne sa tu stretnete s miestnymi obyvateľmi a môžete s nimi rozprávať o kultúre, histórii a živote na farmách.

Draa Valley ponúka rôzne zážitky pre turistov. Môžete navštíviť púštne oblasti, prejsť si medzi oázami palmových hájov a vychutnať si horskú túru. Ak máte radi pikniky, niekoľko rezortov a hotela usporadúva piknikové popoludnia a večere pre svojich hostí.

Celkovo možno povedať, že počasie v Maroku Draa Valley je ideálne takmer po celý rok. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, neváhajte navštíviť Draa Valley. Čakajú na vás jedny z najkrajších západných pláží sveta, nádherné krajiny a kultúrne zážitky, ktoré vás budú očarovať.


Ubytovanie Maroko Draa Valley


Maroko Draa Valley je krásna oblasť v južnej časti Maroka, ktorá návštevníkom ponúka množstvo aktivít a pamiatok na obdivovanie. Jednou z najdôležitejších vecí však je správne ubytovanie, ktoré nám poskytne komfortné prostredie pre oddych a relaxáciu po celodenných výletoch.

V Draa Valley máte k dispozícii celý rad ubytovacích možností od kempov po luxusné hotely, preto si určite vyberiete to, čo bude vyhovovať vašim požiadavkám i rozpočtu.

Ak sa rozhodnete pre luxe variant, veľmi dobrým hotelom je napríklad Kasbah Dar Daif. Tento hotel sa nachádza v blízkosti Osazy, a ponúka svojim hosťom luxusné pokoje s nadštandardným vybavením, vzdialeným – keďže sme v Maroku – práve toľko od miestnych starobylých trhov. Svojim hosťom ponúka služby ako sú hamam a masáže, bazén, reštauráciu s tradičnou marockou kuchyňou a množstvo iných. Hostia môžu tiež využiť služby personálu v zmysle organizácie výletov po okolí.

V prípade, že sa obrátite na cestovnú kanceláriu, ponúknu vám celý rad možností ubytovania v Draa Valley. Jednou z nich sú napríklad tradičné marocké domy, tzv. riady. Tieto domy sú prerobené na krásne hotely, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. V týchto riadoch si budete môcť vychutnať starobylú marockú architektúru, zatiaľ čo vám poskytnú všetky pohodlia modernej doby.

Medzi najlacnejšie ale funkčné ubytovania patria kempy. Ide o skvelé možnosti pre tých, ktorí chcú zažiť cestovanie po Afrike v sparte. Kempy v Draa Valley sú rozmiesťané po celom území a poskytujú základnú službu až po pohodlné vybavenie a skromné stravovacie služby.

V Draa Valley vás čakajú krásne scenérie, malebné dedinky a množstvo kultúrnych pamiatok na obdivovanie. Preto neváhajte a zarezervujte si svoje ubytovanie v Maroko už dnes!


Letenka Maroko Draa Valley


Ak hľadáte exotické dobrodružstvo, Maroko vám ponúka všetko, čo si môžete priať. A keďže Maroko je obľúbenou destináciou turistov z celého sveta, hľadanie letenky na tento klenot severnej Afriky nie je žiadnym problémom. Medzi atraktívne miesta patrí aj Draa Valley, ktorá ponúka nádherne scenérie a kultúrne bohatstvo.

Draa Valley sa nachádza v južnej časti Maroka a je považovaná za jednu z najdlhších údolí na svete. Vzhľadom na svoju historickú dôležitosť bola Draa Valley považovaná za srdce južného Maroka. Toto krásne údolie leží medzi púšťou Sahara a pohorím Anti-Atlas. Počas jedného z mnohých výletov do tohto regiónu môžete vidieť množstvo krásnych a unikátnych miest.

Ten, kto touži po vypätí adrenalinu, môže absolvovať túry po púšti Sahara alebo sa vydávať na turistiku pohorím Anti-Atlas. Pre zvedavých turistov, ktorí chcú spoznať kultúru a životný štýl Maročanov, sú k dispozícii dediny roztrúsené po celom údolí.

Medzi najspektakulárnejšie miesta v Draa Valley patrí skutočne oku lahodiaci pohľad na palmy, ktoré rastú v okolí rieky Draa. Pre turistov sú k dispozícii aj nezabudnuteľné výlety cez púšť, kde sa môžu dozvedieť o histórii a kultúre Maroka.

Ak už budete mať letenku do Maroka Draa Valley, nemôžete sa nudiť. S rozmanitým prírodným bohatstvom, historickým a kultúrnym dedičstvom a vynikajúcou kuchyňou by ste si mali naplánovať dovolenku na niekoľko dní alebo týždňov a spoznať všetky tajomstvá Maroka. Je preto čas vybrať si túto atraktívnu destináciu ako svoj nasledujúci cieľ.


Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Draa Valley


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Draa Valley v Maroku?
- Najlepšie obdobie na návštevu Draa Valley v Maroku je od októbra do mája.

2. Aké sú najväčšie atrakcie v Draa Valley?
- Medzi najväčšie atrakcie v Draa Valley patrí prechádzka oázou, ktorá trvá 3-4 hodiny, návšteva kasb, tržníc a starobylých miest.

3. Ako sa dostanem do Draa Valley z Marrákeša?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Draa Valley z Marrákeša, je autom alebo autobusom. Cesta trvá približne 7 hodín.

4. Je bezpečné cestovať do Draa Valley?
- Áno, cestovanie do Draa Valley je bezpečné. Však, ako v každom cestovnom mieste, bolo by lepšie byť vždy opatrný.

5. Akú menu používajú v Maroku?
- V Maroku používajú marocký dirham.

6. Aké typy jedál sú k dispozícii v Draa Valley?
- V Draa Valley je k dispozícii rozmanité jedlo vrátane tradičnej marockej kuchyne, ako sú tajines, kebab, kuskus a tagine.

7. Potrebujem si zobrať vakcíny pred návštevou Draa Valley?
- Áno, pred návštevou Maroka sa odporúča zaočkovať proti hepatitíde A a B, tetanu a chrípke.

8. Aké sú miestne zvyky a zvyšky kultúry v Draa Valley?
- V Draa Valley sa nachádza množstvo kasb a hrobky, ktoré sú súčasťou miestnych zvykov a zvykov. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a radi rozprávajú o svojich zvykoch a tradíciách.

9. Kde si môžem kúpiť suveníry v Draa Valley?
- V Draa Valley sa dá kúpiť množstvo suvenírov vrátane keramiky, kobercov, bižutérie a kožených výrobkov, ktoré sa dajú kúpiť na tržniciach a obchodoch v miestnych kasb.

10. Ako dlho by som mal plánovať návštevu Draa Valley?
- Odporúča sa plánovať návštevu Draa Valley na 2-3 dni, aby si človek mohol vychutnať všetky atrakcie a zvyky tohto krásneho miesta.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky