Nájdite letenky s najlepšou cenou

Maroko Atlas Mountains

Letenka Maroko Atlas Mountains


Maroko je fascinujúcou krajinou plnou krásnych scenérií a kultúrnych skvostov. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, zvážte cestu do Ázijského kontinentu a pozrite sa na úžasné krásy Atlas Mountains v Maroku.

Atlas Mountains sú pohoria rozprestierajúce sa po celom Maroku a protiahnute sa cez niekoľko krajín v Afrike. Nachádzajú sa v západnej Afrike a zaberajú približne 2 tretiny Maroka. Pohorie sa delí do troch hlavných častí - High Atlas, Middle Atlas a Anti- Atlas. High Atlas sú najvyššie a najatraktívnejšie z týchto troch.

Najvyšší vrchol tohto pohoria je Jbel Toubkal a dosahuje krásnu výšku 4 167 metrov. Táto atrakcia je lákadlom pre návštevníkov z rôznych kútov sveta, ktorí žiadajú o dobrodružstvo a to, aby sa vyšplhali na vrchol. Táto turistická destinácia ponúka krásne výhľady na celé okolie. Okrem toho, Maroko Atlas Mountains ponúkajú rôzne trasy na turistiku, jazdu na koňoch, bicyklových pretekov a rôzne iné aktivity pre dobrodružného ducha.

Krajinu okolo pohoria Atlas tvoria podhorské dedinky s kultúrou, ktorá sa odráža v ich architektúre a tradíciách. Navštívil by ste mohli miestne trhy a vidieť, ako sa predávajú rôzne druhy miestneho ovocia a zeleniny. Je to skutočne skúsenosť zo života veľa miestnych ľudí.

Akýkoľvek druh dovolenkového cestovania máte v pláne, návšteva Maročných Atlas Mountains bude určite vašou vynikajúcou voľbou. S vysokým horským masívom, historickými miestami a kultúrou obyvateľov, tu si užijete neuveriteľné zážitky. Len si treba kúpiť letenku, zorganizovať cestovanie a užívať si.

Napriek tomu, že je Maroko v súčasnosti celosvetovo známe ako turistická oblasť, nájdete tu stále miesta, kam si turisti môžu utiecť od početných davov návštevníkov. Maročská krajina je vyvrcholením histórie a kultúry, ktoré môžu navštíviť a zažiť všetci návštevníci.

Po návrate domov budete mať pocit, že ste navštívili nejaké tajuplné miesto, ktoré si dokáže zachovať svoje tajomstvá a na ktoré si budete chcieť spomínať stále dokola. Takže choďte do Maroko Atlas Mountains a spoznajte krásy jednej z najkrajších krajín sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Atlas Mountains


Najčastejšie otázky a odpovede o Maroku a Atlaských horách sú:

1. Čo je najlepší čas na návštevu Maroka a Atlaských hôr?

Najlepší čas na návštevu Maroka a Atlaských hôr je od októbra do mája, kedy je počasie miernejšie a suchšie.

2. Kde sa nachádza Atlaské pohorie v Maroku?

Atlaské pohorie sa nachádza v strednej a južnej časti Maroka.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Atlaských horách?

Najlepšie miesta na návštevu v Atlaských horách sú Toubkal, Oukaimeden, Asni, Ourika Valley, Imlil a Aït Benhaddou.

4. Je potrebné mať určitú fyzickú kondíciu na prechádzky po Atlaských horách?

Áno, prechádzky po Atlaských horách môžu byť náročné a vyžadujú si určitú fyzickú kondíciu. Odporúča sa preto vhodný odev a obuv a pravidelné oddychové prestávky.

5. Ako sa dostať do Atlaských hôr z Marrákéša?

Z Marrákéša sa dá do Atlaských hôr dostať buď verejnou dopravou alebo súkromnou dopravou. Najlepšie je využiť služby miestnych cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú prepravu a organizačné zabezpečenie prechádzok po horách.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Atlaských horách?

Medzi najlepšie aktivity v Atlaských horách patrí turistika, horolezectvo, cyklistika, jazdenie na koňoch, pozorovanie vtákov a tradičná marocká kuchyňa.

7. Aké je počasie v Atlaských horách v lete?

Počasie v Atlaských horách v lete je veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. Odporúča sa preto navštíviť hory v zimnom a jarnom období.

8. Aké sú typické jedlá v Atlaských horách?

Typickými jedlami v Atlaských horách sú tajiny, kuskus, harira polievka, kebabs a tagine s opečenou zeleninou.

9. Potrebujem víza na návštevu Maroka a Atlaských hôr?

Pre väčšinu krajín nie je potrebné vízum na návštevu Maroka a Atlaských hôr. V prípade Slovenska a Česka je vízum potrebné, ale jednoducho sa dá získať pri príchode na letisko.

10. Aké sú typické suveníry z Maroka a Atlaských hôr?

Typickými suvenírmi z Maroka a Atlaských hôr sú koberce a kobercové predmety, keramika, kožené výrobky, kovové a drevené predmety, parfémy a korenie.


Počasie Maroko Atlas Mountains


Maroko Atlas Mountains sú jedným z najkrajších miest v Maroku a svojou rozmanitosťou terénu a klímy robia z tejto oblasti ideálne miesto na turistiku. Zvlášť v lete, keď teploty v nižších oblastiach stúpajú nad 40°C, je pohorie Atlas Mountains ideálnym miestom na únik od tepla.

Hory Atlas sú rozdelené do troch hlavných oblastí – Južné hory, Centrálne hory a Severné hory. Každá z týchto oblastí sa vyznačuje unikátnym klimatickým charakterom a prírodnými krásami. Napríklad Južné hory sú púštnou krajinou so zriedkavými sypanými dažďami a vysokými letnými teplotami, čo znamená, že v lete je tam suché a horúce počasie.

Centrálne hory zahŕňajú najvyšší vrch Afriky – Toubkal, ktorý je takmer 4 200 metrov vysoký. Klima tu je chladnejšie ako v južných horách, na konci leta sa teploty pohybujú okolo 20 °C a v zime klesajú až na -10 °C pod nulou. Voda napájajúca rieky, ktoré sú pre Maroko dôležitým zdrojom života, pochádza práve z centrálneho pohoria.

Severné hory Atlas Mountains sú menej známe a menej navštevované turistami, ale tiež sa vyznačujú krásnou scenériou. Táto oblasť má najvlhčie podnebie z troch hlavných oblastí a preto sa tam nachádza veľa zelených pozemkov a dobre zavlažovaných polí.

Celkovo je počasie v Maroko Atlas Mountains relatívne ľahké na predpovedanie. V lete môžu byť teploty extrémne vysoké a v zime extrémne nízke. Najlepším časom na návštevu je od začiatku jari, keď teploty stúpajú až k letnému vrcholu, až do konca jesene, keď sú príjemné teploty a menej turistov.

Ak sa chystáte na túru na horu Toubkal alebo iné horské trasy v Atlas Mountains v lete, pamätajte, že topánky asi nebude dobré nosiť a keďže po horách je dost rovných ciest, tak by párochy boli lepšie. Tiež samozrejme je potrebné mať dostatočný zdroj vody so sebou, aby ste sa predišli dehydratácii.

Spolu s nádhernými prírodnými scenériami, krásnymi výhľadmi a úspešnými výškovými túrami ponúkajú Maroko Atlas Mountains skvelé príležitosti na strávenie aktívnej dovolenky v každom ročnom období.


Dovolenka Maroko Atlas Mountains


Ak hľadáte dobrodružstvo a uniknúť z mesta a bežného životného štýlu, cestovanie do Maroka by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. Svoju dovolenku si môžete užiť v krásnych Atlas Mountains, kde sa ponúka mnoho aktivít a atrakcií pre turistov.

Atlas Mountains sú horské pásma, ktoré sa nachádzajú v severnom Afrike a zasahujú cez Maroko, Alžírsko a Tunis. Tieto pohoria sú najväčšie v Severnej Afrike a tu nájdete aj najvyšší vrchol - Toubkal, ktorý je vysoký viac ako 4 000 metrov nad morom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Atlas Mountains, budete sa môcť tešiť z krásneho a farebného prírodného prostredia. Vo vrcholových oblastiach sa nachádza množstvo horských vrcholov, kaňonov a jazier. Môžete si zvoliť niekoľko vyhliadkových túr a obdivovať okolitú krajinu a panorámu, ktorá je nádherná.

Okrem túr môžete vyskúšať aj mnoho outdoorových aktivít. Medzi tie najpopularnejšie patria cyklistika, rafting, jazdenie na koňoch, poľovačka a prechádzky v púšti.

Pre tých, ktorí sa radi ponoria do miestnej kultúry, môžete navštíviť miestne dediny a mesta, kde sa ponúka obdivovať marockú architektúru a tradičnú kuchyňu. Maroko je známe svojimi trhoviskami, kde môžete nájsť mnoho suvenírov a kúpiť si čajové pomôcky, koberce alebo miestne oblečenie.

Pre užívateľov relaxu a pohodlia sú tu k dispozícii aj wellness a spa centrá, ktoré ponúkajú rôzne procedúry a masáže. Môžete si dopriať aj relax na plážach Atlantického oceánu, ktoré sú vzdialené nie viac ako dve hodiny jazdy automobilom.

Cestovanie do Atlas Mountains v Maroku nie je pre každého, ale pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a odpočinku od bežného života, je to skvelá voľba. S množstvom aktivít a kultúrnych zážitkov sa nebudete nudiť a určite si prídete na svoje.


Ubytovanie Maroko Atlas Mountains


Maroko je v posledných rokoch stále populárnejšou turistickou destináciou, pretože ponúka návštevníkom nádherné prírodné scenérie, bohatú kultúru a úchvatné historické pamiatky. Jednou z oblastí, ktoré stojí za návštevu, sú Átraské hory, ktoré ponúkajú úchvatné krásy a množstvo aktivít pre milovníkov prírody. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, niekoľko možností vám môže priniesť zážitok z pobytu v Maroku na úplne novú úroveň.

Jeden z najobľúbenejších spôsobov, ako navštíviť Átraské hory, je cez turistickú trasu Toubkal. Táto trasa je veľmi populárna medzi turistami, ktorí sa chcú vydať na náročný výstup na najvyšší vrchol severnej Afriky - Toubkal, ktorý meria 4 167 metrov. Ak hľadáte ubytovanie pri tejto trase, hostelový pobyt v Imlil je ideálnou voľbou. Niektoré hostely v tejto oblasti poskytujú možnosť objednať si cateringu a tiež sprievodcu na túry. Turistický sprievodca môže byť akýmsi predpokladom pre úspešný výstup na vrchol Toubkal.

Ak preferujete luxusnejší pobyt, niektoré horské hotely v oblasti ponúkajú nadštandardné ubytovanie s prvotriednym servisom a zázemím. Napríklad, Kasbah du Toubkal je unikátny hotel, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí a ponúka pohodlné ubytovanie v kombinácii s exotickou atmosférou. Tento hotel poskytuje tiež servis vedenia turistických túr po Átraských horách.

Okrem trasy Toubkal, existuje mnoho ďalších krásnych oblastí v Átraských horách, ktoré stojí za navštívenie. Zvláštne ubytovacie miesta sa nachádzajú v údolí Ourika, ktoré sa nachádza asi hodinu jazdy od Marrakechu. V samoobslužnom horskom hoteli, Douar Samra, máte možnosť zážitkov priamo od domácich obyvateľov, ktorí poskytujú typické marocké jedlá, miestne remeslá a výlety do okolitých dedín a kaňonov. Tento hotel sa nachádza v kľudnej oblasti Les Jardins de Mouassine, ktorá okolo neho ponúka množstvo turistických trás a výletov.

Celkovo, Átraské hory ponúkajú mnoho krásnych oblastí a ak hľadáte ubytovanie, máte možnosť výberu z rôznych možností pre všetky typy turistov s rôznou rozpočtovou flexibilitou. Návšteva Átraských hôr počas vašej cesty do Maroka bude určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám otvorí oči pre nové kultúry, prírodné scenérie a históriu.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky