Nájdite letenky s najlepšou cenou

Laos Tham Phu Kham Cave

Ubytovanie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je jednou z najkrajších krajín v juhovýchodnej Ázii a Tham Phu Kham Cave je jedným z najuznávanejších turistických miest v krajine. Je to jaskyňa v oblasti Vang Vieng, ktorá je známa svojim nádherným vzhľadom a turistickými aktivitami. Ak sa chystáte na toto kúzelné miesto, pripravili sme pre vás všetky informácie, ktoré potrebujete na ubytovanie v tejto oblasti.

Najlepšie ubytovanie pre turistov v Tham Phu Kham Cave, sú penzióny a hotely rozmiestnené v blízkosti jaskyne. Vang Vieng je malé mestečko a ubytovanie nie je veľký problém. Preto sa môžete rozhodnúť buď pre niektorý z penziónov, ktoré sú lacnejšie a poskytujú základné vybavenie, alebo pre hotel, ktorý poskytuje luxus a väčší komfort.

Medzi najlepšie hotely sú Vang Vieng Suites a Thavikhounjom Guesthouse. Vang Vieng Suites je luxusný hotel s vonkajším bazénom a nádhernými izbami s výhľadom na rieku a tiež má veľmi dobrý servis. Thavikhounjom Guesthouse je lacnejší hotel, ale ponúka jednoduché a útulné izby s klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou.

Avšak, ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých penziónov v blízkosti jaskyne, ako sú napríklad Inthira Vang Vieng, Central Backpackers Hostel alebo Champa Lao Bungalow.

Inthira Vang Vieng je nádherný penzión s náučnými turistickými aktivitami a súkromnými izbami, ktoré sú veľmi dobre zariadené. Central Backpackers Hostel je cenovo dostupný ubytovací zariadenie s jednoduchými izbami a spoločenskou miestnosťou. To je pre tých, ktorí chcú zdieľať izbu s ostatnými cestujúcimi.

Ak hľadáte niečo v prírode a menej komerčné, môžete sa rozhodnúť pre Champa Lao Bungalow. Nachádza sa na okraji Vang Viengu a ponúka ubytovanie v bambusových bungalovoch priamo na brehu rieky. Je to čisté, jednoduché a zelené miesto.

Všetky tieto možnosti ubytovania sa nachádzajú v blízkosti nádherných turistických atrakcií, ako napríklad Tham Phu Kham Cave. To je turistická destinácia, ktorá musí byť súčasťou vašej cesty do Laosa. Ubytovanie v tejto oblasti je príjemné a ponúka rôzne možnosti pre každého. Od drašších hotelov až po cenovo dostupnejšie penzióny, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduché a útulné.

Ak teda hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu mesta a užijete si kratšiu dovolenku v jednom z najkrásnejších miest na svete, potom by ste mali vážiť možnosti, ktoré Vang Vieng ponúka pre vás. Severské svetlo, krásne scenérie a útulnost lacného ubytovania sú nepochybne niečo, čo vás posunie do fantastického sveta, ktorý budete určite ďalej odporúčať svojim známym.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Phu Kham Cave


1. Čo je to Tham Phu Kham Cave?
- Tham Phu Kham Cave je jeskynní systém nachádzajúci sa v Laoskej provincii Khammouane.

2. Aká je veľkosť jaskyne Tham Phu Kham?
- Tham Phu Kham Cave má dĺžku viac ako 7 kilometrov a nachádza sa v nej rieka Kham.

3. Ako sa dostať do jaskyne Tham Phu Kham?
- K Tham Phu Kham Cave sa dá dostať lodou alebo autom. Cesta autom z Vientiane trvá asi 6 hodín.

4. Aká je cena vstupenky do jaskyne Tham Phu Kham?
- Vstup do jaskyne Tham Phu Kham stojí asi 10 dolárov.

5. Je v jaskyni Tham Phu Kham možné robiť fotky a videá?
- Áno, je možné robiť fotky a videá, no treba počítať s tým, že osvetlenie v jaskyni je slabé a fotky a videá nebudú jasné.

6. Aké sú obľúbené atrakcie v jaskyni Tham Phu Kham?
- Najviac obľúbenou atrakciou je Čierna diera, kde sa nachádza podzemný vodopád.

7. Čo si zobrať so sebou do jaskyne Tham Phu Kham?
- Odporúča sa si zobrať so sebou pevné topánky, ktoré sú vhodné na chôdzu v jaskyni, svetlá a vodu.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu jaskyne Tham Phu Kham?
- Najlepším časom na návštevu je obdobie sucha v Laoskej provincii Khammouane, ktoré trvá od decembra do marca.


Dovolenka Laos Tham Phu Kham Cave


Ak ste milovníkom dobrodružstva a chcete spoznať krajiny, ktoré sú ešte neobdreté turizmom, Laos je ten správny cieľ. Zažijete tu mnoho vzrušujúcich zážitkov a prírodu, aká vám bude stáť slovo. Jedným z miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je Tham Phu Kham Cave.

Tham Phu Kham Cave sa nachádza v Luang Prabang, ktorý je západnou provinciou Laosu. Táto jaskyňa je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších atrakcií v oblasti a návštevníkom ponúka neuveriteľný pohľad na divočinu, ktorou Laos znamenite oplýva.

Cestu do jaskyne Tham Phu Kham Cave si môžete užiť pešo alebo na slone. Ak sa rozhodnete pre túto atrakciu a váš cieľ bude jasno, budete musieť prejsť okolo 300 schodov, predtým než sa dostanete do jaskyne. Schody sú pomalé a niekedy nemajú zábradlia, takže by ste mali byť opatrní a postupovať pomaly.

Pri vstupe do jaskyne Tham Phu Kham Cave ucítite úplnú tmu, ale keď si zvyknete na tmavé prostredie, prejdete do fascinujúceho sveta skalných útvarov, ktoré sú ohromujúce, keď uvidia vaše oči. V jaskyni sa nachádzajú kryštály, ktoré odrážajú svetlo a vytvárajú rozprávkovú atmosféru okolo vás.

V jaskyni Tham Phu Kham Cave môžete vidieť malé vodopády, rieky, skaly a stienky pokryté stalaktitmi a stalagmitmi. Pri prechádzaní jaskyňou budete mať možnosť vidieť množstvo rastlín a zvierat. Okolo jaskyne sa nachádza aj veľké množstvo opíc, ktoré sa vášho príchodu neboja a radi vás sprevádzajú počas vašej cesty.

Po prechádzke jaskyňou sa dostanete k malej rybnej riečke, kde sa môžete osviežiť vodou. Ryby v rieke sú tu celkom zvyknuté na ľudskú prítomnosť a radi si privodnú vaše nohy ako malý spôsob, ako sa najesť.

Tham Phu Kham Cave je miesto, ktoré rozhodne stojí za návštevu, ak sa ocitnete v Laose. Spočiatku sa vám môže zdať prístup trochu obtiažny, ale ak sa rozhodnete ísť, vaše úsilie sa rozhodne vyplatí. Získate neuveriteľný zážitok a budete mať možnosť spojiť sa s prírodou, ako vás to už predtým možno nebolo zvyknutí.


Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je krásna krajina v juhovýchodnej Ázii s nespočetným množstvom prírodných pokladov. Jedným z nich je aj jaskyňa Tham Phu Kham. Táto jaskyňa sa nachádza v dedinke Ban Nalan, ktorá je oddelená od mesta Vang Vieng iba zopár kilometrov.

Tham Phu Kham Cave patrí medzi najväčšie jaskyne v celom Laosu. Jeho vnútro sa šíri na rozlohu 200 krát 60 metrov a má výšku až 15 metrov. V jaskyni sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, medzi ktorými sú rôzne stalaktity a stalagmity. Najväčšou atrakciou jaskyne však je podzemný jazierko, ktoré je obklopené vysokými skalnými múrmi. Voda v jazierku je úplne čistá a preto si môžete dovoliť aj kúpanie.

Prístup k jaskyni Tham Phu Kham samozrejme nie je veľmi jednoduchý. Cesta tam vedie po kopci a niektoré úseky sú dosť strmé. Treba byť pripravený na pár kilometrov chôdze. Ak sa dostať na miesto úplne unavíte, môžete si vždy oddýchnuť v neďalekej reštaurácii a vychutnať si chutné miestne pokrmy.

Ak uvažujete o návšteve Tham Phu Kham Cave, rozhodne si nezabudnite zobrať svetlo, pretože v jaskyni je prítmie. Okrem toho by ste si však mali so sebou zobrať aj plavky, pretože kúpanie v jazierku je nezabudnuteľným zážitkom.

Návšteva Tham Phu Kham Cave si určite zaslúži miesto na vašom cestovnom zozname Laosu. Cesta k jaskyni a jej vnútorné okolie sú jedinečné a ponúkajú návštevníkom neskutočný zážitok. Balcek leteniek a ubytovania nájdete na webovej stránke https://travelovej. com. Skúste teda plánovať svoju cestu do Laosu čo najskôr a užite si krásy tejto nádhernej krajiny.


Počasie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos Tham Phu Kham Cave je krásna jaskyňa nachádzajúca sa v Laose, ktorá je obľúbeným miestom turistov. Pred návštevou by si však mal zistiť aktuálne počasie, pretože môže ovplyvniť tvoju skúsenosť.

V Laose panuje subtropické a tropické podnebie, ktoré sa však líši v závislosti od oblasti. Tham Phu Kham Cave sa nachádza v provincii Vientiane, ktorá má vlhké tropické podnebie. To znamená teplé teploty počas celého roka, ale s vysokou vlhkosťou a občasnými dažďami.

Hlavná turistická sezóna v provincii Vientiane je od novembra do marca, kedy sa teploty pohybujú okolo 25-30 °C a vzduch je suchší. V týchto mesiacoch môže byť návšteva jaskyne veľmi príjemná a prijemne chladná. V zime však môže byť celkom chladno v noci, tak si nezabudnite zobrať niečo teplejšie.

Od apríla do júla je vo Vientiane horúco a vlhko, s teplotami dosahujúcimi až 35 °C. Tieto mesiace sú tiež obdobím monzúnových dážďov, takže sa pripravte na možné búrky a zrážky. Ak sa rozhodnete navštíviť jaskyňu v tomto období, odporúča sa nosiť ochrannú obuv, pretože cesty môžu byť klzké a šmykľavé.

Od augusta do októbra je obdobie medzi monzúnovými dažďami a obdobie sucha. Táto doba býva menej rušná, ale teploty môžu byť horúce. Uistite sa, že máte so sebou dostatok vody a chráňte sa pred slnkom.

Všeobecne platí, že najlepším obdobím na návštevu jaskyne Tham Phu Kham Cave je od novembra do marca, keď sú počasie a teploty príjemnejšie a dažďov je menej. Avšak, ak chceš vidieť impozantné vodopády v ich plnej kráse, možno bude lepšie navštíviť látku od júna do septembra, keď sú zvyčajne najintenzívnejšie zrážky.

Napriek tomu, akékoľvek počasie sa z konca ukáže, jaskyňa Tham Phu Kham Cave je nádherným miestom na návštevu, ktoré sa ti určite zapíše do pamäte. Tak sa vydaj na cestu a užij si krásy Laose a jaskyne Tham Phu Kham Cave!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky