Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kostarika Golfito

Dovolenka Kostarika Golfito


Kostarika je krajina, ktorá ponúka nekonečné možnosti dovolenky. Táto destinácia je navštevovaná miliónmi turistov každý rok kvôli jej neobmedzeným možnostiam pre relaxáciu a rôznorodým aktívnym zážitkom.

Pre tých, ktorí si chcú užiť kombináciu oddychového kúpania a golfového športu, je Golfito ideálna dovolenková destinácia. Golfito je mestečko nachádzajúce sa v Tichom oceáne, v regióne Puntarenas, na polostrove Osa na juhu Kostariky. Táto oblasť je známa aj ako „krajina divokej prírody“.

Golfito je dostupný iba z vodnej cesty alebo letecky, takže sa tu cítiš skutočne na úplnom konci sveta. Z tohto dôvodu bola táto oblasť v minulosti populárnym útočiskom korzárov až do začiatku 20. storočia. Teraz je to miesto, kde si turisti môžu vychutnať krásne pláže, skvelú kuchyňu a samozrejme golfové ihrisko.

Golfito ponúka rôzne možnosti pre golfistov bez ohľadu na ich úroveň zručnosti. Najlepšie golfové ihrisko tu ponúka nádhernú kombináciu zelene, piesočnatých bunkrov a krásneho výhľadu na oceán. Golfová ihrisko je obklopené nádhernou divokou prírodou, ktorá robí tento zážitok ešte jedinečnejším.

Ale nielen golfové ihrisko robí Golfito miestom ideálnym pre dovolenku. Mesto je posiate malými plážami, ktoré ponúkajú úžasné miesta na oddych a kúpanie. Jazda na kajaku, potápanie a rybolov sú tiež niektoré z aktivít, ktoré poskytuje Golfito. Okolie mesta je takisto plné rôznych prírodných zvierat, ako napríklad ovce, leguány, korytnačky a opice.

Naviac, v Golfito je možné ochutnať najčerstvejšie miestne plody mora, ktoré sú pripravené s použitím tradičných techník. V mestečku sú aj rôzne reštaurácie a hotely, ktoré ponúkajú typické kostarické jedlá.

Celkovo, Golfito je krásny a pokojný zákutok, ideálny pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať na pláži a vychutnať si krásnu prírodu. Ak hľadáte niečo nové a nezvyčajné, určite vezmite Golfito do úvahy pri plánovaní svojej nasledujúcej dovolenky v Kostarike.


Ubytovanie Kostarika Golfito


Kostarika je krajinou zázračnej prírody, bohatstva fauny a flóry a rozmanitej kultúry. Ak sa chystáte navštíviť toto pobrežné mesto na juhu Kostariky, určite sa nezabudnite zastaviť v Golfito, kde vám okrem malebného prístavu a krásnych pláží ponúkne aj množstvo možností na ubytovanie.

Ak hľadáte prvotriedne ubytovanie, priamo v centre mesta nájde sídlo hotel Casa Rolando. Tento hotel poskytuje možnosť ubytovania v krásnych izbách, vybavených klimatizáciou, TV a s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú aj malé balkóny s výhľadom na mesto. Okrem ubytovania máte aj možnosť navštíviť hotelovú reštauráciu, kde si môžete vychutnať jedlá z kuchyne Kostariky.

Ak preferujete pokojnejšie miesto, na konci mesta nájdete malebný hotel Pacific Bay Resort. Tento rodinný hotel ponúka návštevníkom 16 izieb s výhľadom na záliv Golfito. Izby sú klimatizované a vybavené TV a minibarom. Okrem toho máte možnosť relaxovať aj na hotelovej terase s bazénom, kde sa môžete osviežiť aj počas horúcich dní.

Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo netradičné, je tu možnosť ubytovať sa aj v malej lodičke na rieke. Táto forma ubytovania je vhodná pre tých, ktorí hľadajú niečo originálne a milujú prírodu. V lodičkách nájdete pohodlné postele a sanitárne zariadenie. Práve toto ubytovanie v lodičke Vám umožní prebudiť sa do úplne nového prostredia a zároveň si užiť nádherný východ slnka nad riekou.

Golfito ponúka aj cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú zamerať skôr na výlety a aktivity. Váš výber môže padnúť na hotel Bananito. Tento hotel ponúka ubytovanie v malých apartmánoch s jedálenským kútom. Izby sú vybavené klimatizáciou a majú vlastnú kúpeľňu. Priamo na hoteli vám poskytnú aj informácie o najlepších výletoch a aktivitách v Golfito a jeho okolí.

Golfito ponúka výborné ubytovanie pre každého, v závislosti na Vašich požiadavkách a predstavách. Všetky tieto hotely a možnosti ubytovania vám ponúkajú krásne ubytovanie, ktoré dotvárajú aj množstvom zelene a kúska prírody. Ubytovanie v Golfito vám umožní objaviť krásy južnej Kostariky a spoznať miestnu kultúru a zvyky. So svojimi pestrofarebnými plážami, nízkymi cenami a pestrou ponukou je Golfito ideálnym miestom na dovolenku.


Letenka Kostarika Golfito


Letenku do Kostariky v Golfito môžete získať celkom jednoducho. Golfito sa nachádza v južnej časti Kostariky, na pobreží Tichého oceánu, a je známe svojou prírodnou krásou a rôznorodosťou divokej zveri a rastlín.

Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, ale aj dobrodružstvo. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Golfito zo San José, hlavného mesta Kostariky.

Predtým ako sa rozhodnete pre leteckú spoločnosť, máte na výber niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane ceny, času letu a pohodlia. Najpopulárnejšie letecké spoločnosti zahŕňajú Sansa Airlines, Aerobell Airlines a Skyway Costa Rica.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a času letu. Mal by ste sa snažiť minimalizovať cenu letenky, ak chcete, aby ste mali dostatok rozpočtu na ďalšie aktivity a zážitky v Golfito. Niekedy sa stanú aj akcie a zľavy, ktorých by ste mali využiť.

Dĺžka letu trvá približne 45 minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na pobrežie Tichého oceánu a horu Chirripó v San Jose. Po príchode budete musieť absolvovať prechádzku alebo taxíkom sa dostať do mesta Golfito.

Hlavné letiská v San Jose, odkiaľ sa lietadlá smerujú do Golfito, sú Juan Santamaria a Tobias Bolanos. Je potrebné poznamenať, že letové informácie bývajú často aktualizované, preto bude dobré sledovať webovú stránku vašej leteckej spoločnosti pre informácie o vašom lete.

Golfito ponúka skvelé aktivity na vodnom i suchom obraze. Môžete sa ísť kúpať do morských vôd a pozorovať morské živočíchy alebo ísť na prehliadku dažďového pralesa a vidieť zvieratá ako ocelotovia a kapucínka.

Po návrate domov budete mať na svoju cestu do Kostariky nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krásne miesta a dobrodružstvá, ktoré ste zažili v Golfito. Letenka Kostarika Golfito je celkom dostupná a určite to stojí za jej využitie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Golfito


Otázky:

1. Kde sa nachádza Golfito v Kostarike?
2. Aké aktivity a zážitky môžem očakávať v Golfito?
3. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Golfito?
4. Aké sú najlepšie reštaurácie a jedlá, ktoré si môžem vyskúšať v Golfito?
5. Ako sa môžem dostať do Golfito?

Odpovede:

1. Golfito sa nachádza na juhu Kostariky, v blízkosti hraníc s Panamou.
2. V Golfito si môžete užiť rôzne aktivity, ako napríklad rybolov, potápanie, surfovanie, plachtenie a turistiku. Môžete navštíviť aj národný park Corcovado, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta v rámci celej Kostariky.
3. Golfito je známe ako obchodný raj, a tak nájdete množstvo miest na nákupy rôznych druhov produktov. Najlepšie miesta na nákupy sú Golfito Marina Village a Golfito Duty-Free.
4. V Golfito nájdete množstvo reštaurácií, kde si môžete vyskúšať miestne špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií vrátane Restaurante Maracuya a Restaurante Banana's sú špecializované predovšetkým na morské plody a ryby.
5. Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Golfito, je letecky z San José alebo Quepos. V prípade, že sa chcete dostať autom, najlepšie je využiť autobusovú dopravu. Je však potrebné mať na pamäti, že cesta autom môže byť pomerne náročná.


Počasie Kostarika Golfito


Kostarika je známa pre svoje nádherné pláže a tropickú prírodu, no mnohí turisti nechápu, aké je počasie v Golfito - jednom z najteplejších a najvlhkejších miest na zemi.

Golfito leží na juhu Kostariky, v blízkosti Panamského prieplavu a hory Coto Brus. Mestom pretiekajú rieky Río Águila a Río Coto Colorado a pôda je pokrytá hustou džungľou a palmovými hájmi. To všetko tvorí ideálne podmienky pre teplé a vlhké počasie.

Celoročne je v Golfito teplota okolo 30°C s minimálnou odchýlkou. Najlepšou sezónou pre návštevu Golfito je obdobie medzi decembrom a aprílom, kedy je najmenej daždivých dní. V zvyšku roka môže pršať naozaj veľa, s priemernou ročnou zrážkou okolo 4 500 mm.

Vlhkosť je v Golfito obrovská, najmä počas džungľovej sezóny. Vzduch je takmer stále vlhký, s priemernou vlhkosťou 90%. To môže byť pre niektorých turistov otravné, no pre väčšinu je to vítané osvieženie a pripomienka toho, že sa nachádzajú v tropickom raji.

Ak sa rozhodnete navštíviť Golfito v období, keď prší, pripravte sa na dosť silné dažde a bahnité chodníky. Väčšina turistov sa vyhýba Golfitu v daždivých mesiacoch, kedy sú pláže a turistické atrakcie pomalé až zatvorené. No pre niektorých turistov môže byť práve toto obdobie najvhodnejšie na objavenie autentického tropického rovníkového dažďového lesa.

V každom prípade, počasie v Golfito je jedinečné a nezabudnuteľné. Teplé a vlhké podnebie, nádherná príroda a pohostinní ľudia robia z Golfito skvelé miesto na dovolenku. Ak sa rozhodnete Gofito navštíviť, nezabudnite si balenie s vhodnou obuvou, odevom a inými vecami, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť vlhký a daždivý počasie.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky