Nájdite letenky s najlepšou cenou

Katar Katarské národné múzeum

Letenka Katar Katarské národné múzeum


Katar je fascinujúci destináciou pre cestovateľov-zberateľov, pretože krajina má veľa histórie, umenia a kultúry, ktoré stojí za to preskúmať. Jedným z najvýznamnejších pamiatok v Katarskom hlavnom meste Dauhe je Katar národné múzeum. Ak sa chystáte navštíviť toto múzeum, tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať letenku do Kataru.

Katar národné múzeum je symbolickou stavbou krajiny a ponúka jedinečný pohľad na históriu a kultúru Qatara. Múzeum sa nachádza v centre mesta a jeho budova sama o sebe je divom architektúry. Svojím pôdorysom v tvare kostry morského pásu a striebornou fasádou budova evokuje mestské trhliny, ktorými sa odzrkadľuje ich kultúra a život. Pri návšteve tohto múzea budú milovníci umenia a histórie určite nadšení.

Okrem nádherného dizajnu budovy ponúka múzeum množstvo interaktívnych výstav, ktoré vám umožnia učiť sa o katarskej histórii a kultúre. Na každom poschodí budovy nájdete množstvo informácií o histórii krajiny, archeologických nálezoch a o spoločnosti a kultúre v súčasnosti. Okrem toho, výstavy sú disponibilné v angličtine takže budete sa môcť v pokoji pozrieť na každú jednu exponat.

Ak máte radi archeologické nálezy, určite si nenechajte ujsť stálu výstavu „Príroda, históra a kultúra“ v múzeu. Tá vám umožní vidieť exponáty od starovekých do moderných čias - vrátane nájdených predmetov z obdobia praveku, bohatstva a tradičných ručných prác Qatarky hrdinky.

Pre tých, čo sa zaujímajú o katarské umenie, ponúka múzeum jedinečnú výstavu „Infinite Perspectives“ odtalentovaných katarských umeleckých spoločností a jednotlivcov. Táto výstava vám umožní vidieť krásu a rôznorodosť katarského umenia.

Keď budete v múzeu, nezabudnite navštíviť Dar Al Athar Al Islamiyya, ktorá je zaradená k národnému múzeu ako jedna z jeho inštitúcií pre výskum. Ponúka ​​výstavu s zameraním na islamskú kultúru.

Vzhľadom k tomu, že Katarské národné múzeum sa považuje za kultúrne centrum krajiny, ponúka široké spektrum aktivít, vrátane pracovných dielní, seminárov a prednášok. A nakoniec, nezabudnite sa zastaviť v múzejnej kaviarni a ​​reštaurácii a ochutnať najlepšie z platínskej kuchyne.

Všetky tieto funkcie robia z Katar Národného múzea jedno z najlepších miest na návštevu na Blízkom východe. Ak plánujete cestu do Dauhy, mal by ste si zaobstarať letenku do Kataru a návštevu tohto múzea určite nevynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Katar Katarské národné múzeum


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Katar Katarského národného múzea?
Odpoveď: Katar Katarské národné múzeum je otvorené od pondelka do stredy od 10:30 hod. do 17:30 hod., v piatok od 14:00 hod. do 20:00 hod. a v sobotu a nedeľu od 09:00 hod. do 20:00 hod.

Otázka: Koľko stojí lístok do Katar Katarského národného múzea?
Odpoveď: Vstup do Katar Katarského národného múzea je zdarma.

Otázka: Ako sa dostanem do Katar Katarského národného múzea?
Odpoveď: Katar Katarské národné múzeum sa nachádza v hlavnom meste Dauha. Je to iba krátky chodník od stanice metra Musheireb. Taktiež sú k dispozícii verejné autobusy a taxíky.

Otázka: Aké výstavy sú momentálne v Katar Katarskom národnom múzeu?
Odpoveď: Výstavy v Katar Katarskom národnom múzeu sa menia na základe sezóny a iných faktorov. Pre aktuálny prehľad výstav nás kontaktujte alebo pozrite oficiálnu webovú stránku múzea.

Otázka: Je Katar Katarské národné múzeum vhodné pre deti?
Odpoveď: Áno, Katar Katarské národné múzeum je vhodné pre deti a ponúka niekoľko interaktívnych výstav a aktivít pre najmladších návštevníkov.

Otázka: Ponúkate v Katar Katarskom národnom múzeu prehliadky?
Odpoveď: Áno, v Katar Katarskom národnom múzeu sú k dispozícii prehliadky s odbornými sprievodcami. Je potrebné si ich vopred rezervovať.


Ubytovanie Katar Katarské národné múzeum


Katar je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín na svete a svojim návštevníkom ponúka množstvo skvostov. Jedným z nich je aj Katar Katarské národné múzeum, ktoré je skutočným klenotom tohto bohatého a historicky významného emirátu.

Ak sa chystáte na návštevu Katarského národného múzea a hľadáte vhodné ubytovanie, máte na výber nespočetné množstvo hotelov a apartmánov v rôznych cenových kategóriách. Aby ste si svoju návštevu užili čo najviac, odporúčame si ubytovať sa v blízkosti múzea.

Jedným z možností je hotel Alwadi Hotel Doha MGallery. Nachádza sa len pár minút chôdze od múzea a ponúka svojim návštevníkom luxusné ubytovanie v moderných izbách, ktoré sú vybavené klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou. K dispozícii je aj krytý bazén, fitnescentrum a wellness centrum.

Ďalšou možnosťou ubytovania v blízkosti Katarského národného múzea je hotel The Westin Doha Hotel & Spa. Jeho návštevníci majú k dispozícii súkromné izby s balkónom a výhľadom na Dauhá. V hoteli sa nachádza aj krytý bazén, fitnes centrum, spa centrum a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné katarské jedlá.

V prípade, že hľadáte niečo viac cenovo dostupné, môžete sa ubytovať v hoteli Retaj Inn Doha, ktorý je od múzea vzdialený približne 10 minút jazdy autom. K dispozícii sú izby s klimatizáciou, balkónom a vlastnou kúpeľňou. Hotel ponúka aj raňajky formou bufetu a parkovisko pre svojich hostí.

Akonáhle si zabezpečíte svoje ubytovanie, môžete sa vybrať na návštevu Katarského národného múzea, ktoré sa nachádza na brehu zálivu Al Khor. Múzeum vás prevedie históriou Kataru, od prehistorických období až po súčasnosť. V rámci múzea sa nachádza aj knižnica, kde návštevníci môžu preskúmať knihy a dokumenty týkajúce sa histórie a kultúry Kataru.

Ak hľadáte skutočne jedinečnú návštevu, môžete si objednať aj exkluzívnu prehliadku s odborníkom na históriu a kultúru Kataru. Tá vám umožní vidieť múzeum z druhej strany a spoznať históriu Kataru a jeho kultúru z odbornejšieho hľadiska.

Katar Katarské národné múzeum je jedným z najimpozantnejších a najkrajších múzeí na svete. Preto neváhajte a zarezervujte si svoje ubytovanie v blízkosti múzea, aby ste si mohli užiť túto jedinečnú návštevu na maximum.


Počasie Katar Katarské národné múzeum


V Katar večne svieti slnko – to si možno myslí mnoho turistov, ktorí sa vyberú do tohto púštného štátu. Avšak počasie v Katar nie je také jednotvárne, ako by si mohlo kto myslieť. V skutočnosti tu nájdeme množstvo rôznorodých podnebných oblastí.

Katar leží na Arabskom polostrove, na pobreží Arabského zálivu, a preto má tropické počasie s vysokými teplotami a vlhkosťou. Letné mesiace môžu byť veľmi horúce a dosahovať teploty až 50 stupňov Celsia. V zime sú teploty príjemnejšie a pohybujú sa okolo 20 stupňov Celsia počas dňa a 10 až 12 stupňov Celsia v noci.

Okrem toho sa v Katar vyskytujú občasné prívalové dažde a búrky, ktoré môžu spôsobiť problémy, hlavne v oblastiach, kde nie sú dostatočné melioračné práce a kanalizácia. Práve vďaka týmto dažďom, sa však táto krajina premenila z nehostinnej púšte na zelenú oázu.

Ak sa však vyberiete na severozápadné pobrežie Kataru, nájdete tu úplne odlišné klimatické podmienky. V oblasti okolo Doha a v púšti se severným smerom od hlavného mesta, sa vyskytuje celoročne suché, púštne počasie. Na druhej strane, v severovýchodnej časti Kataru a na polostrove Ras Laffan, kde sa nachádza Kalímanjský prieplav, sú teploty miernosťou a vlhkosť je príjemná.

Napriek rôznorodým klimatickým a počasovým podmienkam v Kataru, navštívenie tejto krajiny by sme mali rozhodne odporúčať. Okrem nekonečnej piesočnatej púšte, tu nájdeme aj mnoho miest pre relaxáciu, luxus a dokonalý oddych. Jeden z nich je Katar Kráľovstvo múzeí, ktoré je miestom, kde vrcholí kultúra a históriu Kataru. Múzeum hostí mnoho rôznych zážitkov, takže si každý nájde to svoje. Našim odporúčaním je návšteva múzea v neskorých večerných hodinách, kde si môžete vychutnať posedenie pri krásnych západoch slnka a príjemnom počasí.


Dovolenka Katar Katarské národné múzeum


Katar je úchvatná krajina na pobreží Arabského zálivu, ktorá poskytuje návštevníkom nekonečnú škálu zážitkov a skúseností. V súčasnej dobe sa stáva čoraz populárnejším cieľom turistov, pričom ho láka nielen jeho špirálová architektúra, ale aj jeho bohatá kultúrna a tradičná história.

Jedným z najznámejších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť v Kataru, je Katar národné múzeum. Toto múzeum patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie múzeá na Blízkom východe a ponúka fascinujúce uvidet a počuť o histórii a kultúre Kataru.

Už len vzhľad exterieru budovy vás upúta, keďže sa podobá na rakvu, ktorá si zachováva tradičný katarský štýl. Čím viac sa budete približovať, tým viac prekvapení vás bude čakať. Interiér budovy totiž ponúka moderné technológie a inovatívne spôsoby prezentácie histórie a kultúry Kataru.

Výstavy v múzeu sú usporiadané tak, aby poradie jednotlivých izieb nadväzovalo na seba. Návštevníci sa tu dostanú do stredu minulosti Kataru a spoznajú bohatstvo a rôznorodosť kultúr, ktoré tvoria túto krajinu. V srdci múzea sa nachádza historická os, ktorá je múzeom rozdelená na tri hlavné výstavy. Prvá ponúka úvod do katarskej histórie, druhá predstavuje katarské prostredie a posledná výstava predstavuje katarskú kultúru.

Medzi najzaujímavejšie exponáty patria poklady typické pre katarskú kultúru ako orientálne poľnohospodárstvo, morské plavby a tradičný život pod beduínskymi stanmi. Návštevníci sa môžu tiež tešiť na voľne prechádzajúcich kamelách a interný bazén s nádhernou kolekciou lodí, ktoré sú typické pre katarskú históriu.

Ak plánujete navštíviť Katar, musíte si rozhodne zarezervovať čas na návštevu tohto úžasného múzea. Osladíte si dovolenku jedinečnými skúsenosťami a poznatky o histórii a kultúre Kataru. Múzeum ponúka aj rôzne prehliadky s vysvetlenie exponátov, čo však treba zarezervovať dopredu a plánovať celý program dopredu.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky