Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kanada Fundy National Park

Ubytovanie Kanada Fundy National Park


Fundy National Park je jedným z najkrajších miest v Kanade, ktorého návšteva odporúča každý cestovateľ. Park sa nachádza v najvýchodnejšej časti Kanady, v provincii Nového Brunšviku a rozprestiera sa na ploche vyše 200 km². Ubytovanie v tomto parku ponúka niekoľko možností, v závislosti od vašich potrieb.

Kempovanie

Ak máte radi prírodu a radi kempujete, Fundy National Park je tou správnou voľbou pre vás. Park ponúka širokú škálu kempovacích zón pre karavany aj stany. Najpopulárnejšou zónou je Chignecto South Campground, ktorý sa nachádza na južnej strane parku. Tento kemping je ideálny pre rodiny s deťmi, ponúka vybavené miesta pre stanovanie a karavany, ale aj predajne a iné zariadenia. Ďalšími populárnymi kempoviskami sú Point Wolfe Campground a Headquarters Campground.

Hostely

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť ubytovania, sú v parku k dispozícii aj hostely. Fundy Highlands Inn and Hostel ponúka jednoduché, ale čisté a útulné ubytovanie. Hostel sa nachádza na kopci s krásnym výhľadom na park a v jeho blízkosti sa nachádza mnoho turistických trás.

Chateaux

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, potom si v parku môžete prenajať jeden z chateaux, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali vysoké nároky na pohodlie a kvalitu ubytovania. Najznámejšími chateaux v parku sú The Fundy Resort a The Algonquin Resort. Tieto chateaux sú perfektným miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto na oddych a relax s možnosťou užívať si krásy parku.

Vzhľadom k obmedzeným kapacitám ubytovania v parku je vhodné si svoje miesto rezervovať vopred. V parku platí pravidlo prvý príchod, prvý obsadený, takže ak plánujete návštevu v období vysokého turistického ruchu, rezervujte si svoje miesto skôr.

Fundy National Park je jedinečné miesto s krásnou prírodou a množstvom atrakcií pre každého návštevníka. Ubytovanie v parku ponúka možnosti pre každého cestovateľa a pre tú správnu spomienku na Kanadu je toto miesto jednou z najlepších volieb.


Dovolenka Kanada Fundy National Park


Ak hľadáte neuveriteľnú dovolenku v nejakej z najkrajších krajín na svete, potom by ste mali zvážiť cestu do kanadského Fundy National Park. Tento park sa nachádza v provincii Nového Brunswiku, na východnom pobreží Kanady, a ponúka návštevníkom nádhernú prírodu, ktorá sa zdá byť z inej planéty.

Fundy National Park je známy svojimi vysokými prílivmi a odlivmi, ktoré sú najvyššie na svete a ročne dosahujú až 16 metrov. Toto jedinečné javisko vytvára množstvo zátok, útesov a pláží, ktoré sa menia niekoľkokrát denne a zanechávajú na pobreží množstvo morských rýb, krabov a ďalšieho morského života.

Okrem týchto prílivov park ponúka aj mnoho možností na prechádzky a turistiku. Môžete sa vybrať na mnoho značených trás a vidieť nádherné vodopády, skalné útesy a lesy plné divočiny, kde sú často vidieť medvede, jelene a ďalšie druhy zvierat.

Fundy National Park je tiež domovom pre množstvo vtáctva a mnoho druhov vtákov sa tu hrnie na jeseň v rámci migračných trás. Ak ste milovníkom vtáctva, tak vám park ponúka veľa príležitostí na pozorovanie a fotografovanie.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové aktivity, park ponúka mnoho možností na kanoe, kajak, rybolov, plachtenie a mnoho ďalších vodných športov.

Na konci dňa môžete relaxovať v niektorom z mnohých kempovísk alebo hotelov na území parku, kde sa budete môcť nabažiť krásnej prírody, kludu a harmonie s prírodou.

Vyhľadajte nezabudnuteľné zážitky a zážitky z prírody, ktoré ponúka Fundy National Park v Kanade. Ak hľadáte dobrodružstvo, turistiku, kampery alebo jednoducho relax, mali by ste túto park navštíviť. Budete mať príležitosť počuť zvuky prírody, vidieť nádherné scenérie a získať zážitky na celý život.


Počasie Kanada Fundy National Park


Fundy National Park sa nachádza na východnom pobreží Kanady v provincii Nového Brunswiku. Tento národný park je jedným z najkrajších kanadských parkov, kde sa návštevníci môžu tešiť z unikátnej prírody, pôvabného scenérie a množstvo turistických možností. Napriek tomu, že ide o park, ktorý leží približne na rovnakej zemepisnej šírke ako Paríž, môžete sa v ňom stretávať so značne náročným a nepredvídateľným počasím.

V Kanada Fundy National Park je dotknuté Panenskou lesotvorou Atlantského oceánu, čo znamená, že sa môžu očakávať extrémne víchrice a silné búrky. Počas letnej sezóny sú dni dlhé a slnečné a teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20° do 30°C. Návštevníci by si mali byť vedomí, že prudké zmeny počasia dokážu nastať v priebehu niekoľkých hodín. Počas krátkej búrky sa môže teplota vystúpiť až na 35°C, následne môže nasledovať chladné a daždivé obdobie s teplotami klesajúcimi na 10°C.

Najlepší čas na návštevu Kanada Fundy National Parku býva v jarných a letných mesiacoch, keď sú dni dlhé a hlavné turistické atrakcie sú otvorené. Prevádzkovatelia parku odporúčajú obliekať sa dovrš čoho viacerých vrstiev, aby ste boli na všetky možné zmeny počasia pripravení. Keďže v parku býva aj veľa hmyzu, nezabudnite si so sebou zobrať repelent.

V zimnom období môže byť národný park pre turistov náročnejší, avšak ponúka úplne iný zážitok. Sneg a ľadové kry môžu vytvárať skvelé podmienky na zimné športy, ako je napríklad bežkársku. Teploty sa obvykle pohybujú od -15° do -5°C, takže je nutné si obliecť dostatočne teplú a vetru odolnú vrstvu oblečenia.

V období jar a jesene môže byť v parku relatívne menej návštevníkov, ale turisti môžu zažiť fascinujúci západ slnka v kombinácii s farbami jari a jeseňou na jazerách a riekach v okolí.

Kanada Fundy National Park ponúka návštevníkom skutočne unikátny zážitok buď v slnečnom alebo chladnom počasí. Všetci, ktorí sa na cestu do tohto krásneho kanadského národného parku vydajú, by však mali očakávať, že počasie v priebehu dňa môže byť veľmi rozmanité.


Letenka Kanada Fundy National Park


Fundy National Park v Kanade je jedným z najkrajších národných parkov v celej Kanade, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Nového Brunšviku. Je to veľmi populárne miesto, ktoré priláka každý rok tisíce turistov z celého sveta. Letenka do Fundy National Parku sa tak stáva stále obľúbenejšou.

Fundy National Park je známy svojim unikátnym prírodným prostredím a vodnými útvarmi, ktoré sú v Kanade zriedkavosťou. Je to národný park, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat, ako napríklad medveďa, jelena, bobrov alebo losov. Park sa tiež vyznačuje mnohými turistickými chodníkmi, z ktorých si každý návštevník môže zvoliť ten svoj. V letných mesiacoch si môžu turisti užiť kanoistiky, rybárčenia alebo raftingu, kým v zime ponúka park lyžovanie, bežecké lyžovanie a iné zimné športy.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Fundy National Parku je príliv a odliv Bay of Fundy, ktorá je známa svojimi obrovskými prílivovými vlnami a čistými plážami. Tieto vlny vytvárajú unikátny svetový rekord a približujú park k návšteve celého sveta, kde turisti môžu sledovať ako sa počas jednej hodiny úroveň mora zmení o 13 metrov. Táto úžasná prírodná krása vytvára niečo, čo nikde inde na svete nenájdete.

Letenka do Fundy National Parku je veľmi jednoduchá a cenovo dostupná. Najlepšie spektáklom však je návšteva parku v jesenných mesiacoch, kedy sa lesy menia na nezabudnuteľné palety farieb a pripomínajú tak obrazy z pohľadníc. Takže, len si zarezervujte letenku do Fundy National Parku a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo uprostred nezameniteľnej kanadskej prírody!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Fundy National Park


Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Fundy National Park v Kanade?
A: Najlepším časom na návštevu parku je od mája do októbra, keď je počasie relatívne teplé a môžete sa tešiť na množstvo zelene a kvetov.

Q: Aké aktivity môžem robiť vo Fundy National Park v Kanade?
A: V parku si môžete vychutnať túry na rôznych značkovaných chodníkoch, rybolov, jazdu na kanoe, kajak, viac ako 100 km cyklochodníkov, kempovanie a mnoho ďalších aktivít.

Q: Ktoré zvieratá môžem vidieť vo Fundy National Park v Kanade?
A: Medzi zvieratami, ktoré môžete vidieť v parku, patrí medveď čierny, rys, vidra, los, srnec, jelen a mnoho ďalších.

Q: Kde sa najlepšie ubytovať vo Fundy National Park v Kanade?
A: V parku je niekoľko kempov a chatov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre návštevníkov.

Q: Ako sa tam dostať?
A: Park sa nachádza v južnej časti provincie Nového Brunswiku. Je možné tam prísť cestou autom alebo autobusom. Najbližšie letiská sú v meste Fredericton a Moncton.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky