Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kanada Banff National Park

Počasie Kanada Banff National Park


Banff National Park je jedným z najkrajších parkov v Kanade a ponúka odvážnym turistom veľa možností na nádherné výlety. Zima je v Banffu tradične dlhá a studená, ale s nástupom jarnej sezóny sa začínajú objavovať prvé príznaky tepla a slamky sa pokojne začínajú topiť. V letných mesiacoch môže byť Banff dosť teplý a jasný, ale s príležitostným zrážaním, no zima je najpríjemnejším obdobím návštevy.

Zimná sezóna v Banff National Park

Začiatkom decembra prichádza do oblasti Banffu prvá červená zimná čapica, ktorá znamená oficiálny začiatok zimnej sezóny. V tomto období klesá teplota na ľadové fyzikálne až na -30°C, ale stále nie je dosť chladno na to, aby to turistov odhodlalo od návštevy. Krajina pokrytá vrstvou snehu poskytuje perfektné prostredie pre zimné športy.

V Banff Národnom parku a okolí sú vynikajúce strediská na lyžovanie, ako je napríklad Mount Norquay, Nakiska, Sunshine Village a Lake Louise. Tieto strediská sú v tomto období plné lyžiarov a snowboardistov, ktorí radi využívajú perfektné podmienky na zjazdovky. Po lyžovačke a snowboardovaní môžete tiež absolvovať prechádzku na snežniciach, využiť zjazdovky na bežkách alebo vyskúšať klzisko.

Jar v Banff National Park

S príchodom jari zmizne snežný kabát a dunivé zvuky sopiek sa počujú čoraz hlasnejšie, čím sa prvotriedne možnosti turistiky ešte zvýraznia. V marci a apríli sa teploty pohybujú okolo nuly a aj keď sneh často ďalej pokrýva hrebeňá, okolitá krajina naberá misiu zelených odie. Teplé jarné dni sú ideálnym časom na horolezenie, turistiku po náročných chodníkoch a precvičovanie si zručnosti na horských bicykloch.

Letné mesiace v Banff National Park

Teploty v Banff National Park sa počas leta skutočne zvýšia a dosahujú maximálne hodnoty okolo 30°C. Okolitá krajina je v tomto období živá a kvitne, čo je dotvára dobrú náladu a harmóniu. V lete v Banffu sa turisti môžu kochať krásou jazier, ktoré sa vytvárajú zo šmelín, a ktorých kryštáľovo čisté vody sa týčia v mestách Banff a Jasper.

V Banff National Park a jeho okolí môžete absolvovať celodenné turistiky, medzi ktoré patrí napr. pešia túra k Banff Hoodoos alebo kúpanie v horúcich prameňoch v Banff Hot Springs. Môžete tiež vyskúšať niektorý zo športov na vode, ako je napr. kajakovanie alebo pagajovanie. A keď sa príliš zapotíte, môžete sa skrývať v mnohých príbytočných parkoch, ktoré ponúkajú chlad a osvieženie.

Záver

Banff National Park je krásnou oblasťou Kanady, ktorá ponúka mnohé turistické atrakcie v každom ročnom období. Ako najlepšie obdobie pre návštevu sa však javí zima, keď môžete absolvovať športy na snehu v horách a pokochať sa krásou zasneženého krajiny. Ak hľadáte príjemné počasie, kedy môžete využiť množstvo aktivít, leto je najlepšou alternatívou. Ak by ste sa však rozhodli navštíviť Banff National Park v jare, môžete sa tesiť na stabilné podmienky a pestrosť krásnej prírody.


Dovolenka Kanada Banff National Park


Kanadský národný park Banff je rajom pre turistov z celého sveta, ktorí sa túžia ponoriť do krásnej prírody a jesť niektoré z najlepších kanadských jedál. Nachádza sa v srdci Skalistých hôr a je domovom mnohých zvierat, vrátane rysa, medveďa a losa. Je to tiež domovom niektorých z najkrajších horských scenérií na svete, ktoré vás uchvátia a nechajú sa vám v pamäti navždy.

Ak sa chystáte do tohto krásneho kúta Kanady, určite by ste mali navštíviť aj známe jazero, ktoré je vyhľadávané pre svoju krásu a nádherné okolie. Jazero má modro - zelenú farbu a preto má aj svoje unikátne meno "Jazero Jazier". Toto jazero je dokonalým miestom na rybolov, plávanie, člne, alebo aj pre kajakovanie.

Tento park vás prekvapí krásnymi skalnatými oblasťami, ktoré sa nachádzajú na okraji mnohých hôr. Pre tých, ktorí radi turistia, sa ponúka množstvo turistických ciest, ktoré sa nachádzajú v rôznych oblastiach. Dochádzajte k zátokám, tajomným oblastiam a horám, kde je celkom možné, že uvidíte niektoré z najzaujímavejších zvierat lesa.

Ak ste prevažne dobrodružné typy, určite nezabudnite navštíviť niektorý z najnáročnejších trekov v Kanade. Zaručene si vychutnáte nádherný výhľad na okolité hory a uvidíte zvieratá ako sú rysi a medvede, ktoré sú vlastne symblom národného parku Banff.

Samozrejme návšteva tohto parku je prekrásnym zážitkom. Určite si vychutnáte nádherné scenérie, ktoré vám ostane v spomienkach na celý život. Ak ste turista, ktorý je zvyknutý cestovať komfortne, rozhodne návštevu Banff National Park umiestnite na vrchol svojho zoznamu!


Ubytovanie Kanada Banff National Park


Banff National Park je jedným z najkrajších parkov v Kanade a od roku 1885 je zároveň prvým národným parkom v krajine. Park sa nachádza v srdci pohoria Skalnaté hory a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, ktoré by ste inde len ťažko našli. Ak sa rozhodnete navštíviť Banff National Park, určite sa musíte zastaviť v meste Banff, ktoré je centrom parku a ponúka návštevníkom množstvo možností na ubytovanie.

V Banff máte skutočne na výber. Toto mesto je totiž dostupné pre každého, nech už chcete utratiť len minimum peňazí, alebo máte radi luxusné hotely. V meste Banff nájdete obrovskú ponuku ubytovania, od malých rodinných penziónov až po veľké hotely. Cena za ubytovanie sa pohybuje od 50 do niekoľkých stoviek dolárov.

Ak máte radi luxus, môžete si dopriať ubytovanie v kvalitnom hoteli, ako je napríklad prestížny Banff Springs Hotel či hotel Rimrock. Tieto hotely ponúkajú luxusné izby, elegantné reštaurácie a množstvo zariadení pre vaše pohodlie, medzi ktoré patria spa, detské ihriská a obrovské vnútorné bazény.

Ak však máte obmedzený rozpočet, nájdete množstvo cenovo dostupného ubytovania. Môžete sa ubytovať v hosteli alebo väčšom apartmáne, ktoré si môžete zdieľať so zvyškom cestovnej skupiny. Ak máte radi prírodu, môžete zvoliť ubytovanie v kempe, kde si postavíte stan, alebo si prenajmete karavan. V tomto prípade si však musíte uvedomiť, že nebudete mať k dispozícii vybavenie luxusných hotelov.

V prípade, že máte radi bazény či sauny a nechcete utratiť príliš veľa peňazí, doporučujeme si zvoliť ubytovanie v penzióne. Zvyčajne majú tieto objekty menší počet izieb a často aj bazén alebo saunu. Ceny ubytovania v penziónoch sa pohybujú niekde medzi cenou hotela a cenou hostela.

V každom prípade rozhodnutie o vašom ubytovaní závisí na vašich preferenciách a na tom, koľko peňazí máte k dispozícii. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v meste Banff, nezabudnite si predtým zohnať ubytovanie, hlavne ak cestujete v letnej sezóne alebo v dňoch pred Veľkou nocou. Banff National Park je totiž nádherným miestom a preto ho navštevuje množstvo turistov z celého sveta. Môže sa stať, že vás pre značný nápor turistov čakajú vyššie ceny ubytovania a nižšia dostupnosť ponúkaných služieb. Ideálne tak je zabezpečiť si svoje ubytovanie vopred a užívať si krásy Banff National Park.

V Banff National Park nájdete množstvo možností na ubytovanie – od nepatrne vyšších cen po relatívne cenovo dostupné možnosti. Ak chcete zažiť ten najlepší zážitok z tohto krásneho miesta, určite by ste mali zvoliť ubytovanie, ktoré vám splní všetky vaše predsavzatia a bude zodpovedať vašim finančným možnostiam.


Letenka Kanada Banff National Park


Banff National Park v Kanade je raj pre turistov a cestovateľov z celého sveta. Tento park vznikol prvýkrát v roku 1885 a je prvým národným parkom v Kanade.

Banff National Park sa nachádza v srdci pohoria Rocky Mountains a ponúka turistom jedinečnú príležitosť stroskotať sa v nádhernej prírode a obdivovať krásne výhľady a scenérie. Park ponúka turistom množstvo aktivít, napríklad turistiku, lyžovanie, rybolov, kajakárske a kanoe zážitky. V zime je park obľúbeným miestom pre lyžovanie, pretože ponúka množstvo sídlisk a príjemné počasie.

Jednou z hlavných atrakcií Banff National Parku je jeho príroda. Turisti tu nájdu krásne jazerá, rieky, potoky a nádherné lesy. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí jazero Moraine, ktoré je jedným z najfotografickejších miest v Kanade a jazero Louise, ktoré je krásne celoročne. Svoje miesto tu nájdu aj poľovníci a rybári, pretože park ponúka bohatú faunu a ďalšie prírodné krásy.

Ak ste fanúšikom turistiky, Banff National Park ponúka množstvo nádherných trailov. Napríklad náročná túra na vrch Mount Temple, ktorý je vysoký 3 544 metrov alebo jednoduchá prechádzka po jazeru Johnston. Tu môžete obdivovať nádherné výhľady na Rocky Mountains a vychutnať si krásu Banff National Parku.

Keď už následne víkendový pobyt v Banff National Park plánujete, zvážte preto kúpu letenky a let do Kanady, konkrétne do mesta Calgary. Z Calgary jazdia autobusy priamo do národného parku, kde sa dostanete do svojej destinácie.

Ak ste dovolenkárik, ktorý sa chce ponoriť do nádherného sveta prírody a užiť si trocha adrenalínu a dobrodružstva, Banff National Park v Kanade je presne pre vás! Pozrite si ponuky lacných leteniek a ponorte sa do tejto krásnej časti sveta, kde sa vám dostane nezabudnuteľných zážitkov a krásnych fotografií.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Banff National Park


1) Ako sa dostanem do Banff National Park?

Banff National Park sa nachádza v albertských Kaskadových horách v Kanade. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom na letisko v Calgary a potom autom alebo autobusom do mesta Banff.

2) Kedy je najlepší čas navštíviť Banff National Park?

Najlepší čas na návštevu Banff National Park je v lete, keď je najmenej zimných obmedzení na činnosti a viditeľnosť je tiež najlepšia. Avšak, návšteva v zime ponúka skvelé možnosti na lyžovanie v jednom z mnohých stredísk v okolí.

3) Aké aktivity môžem robiť v Banff National Park?

V Banff National Park nájdete veľa aktivít vrátane turistiky, cyklistiky, kajakovania, rybolovu, lyžiarskych aktivít, geotermálne kúpele a mnoho ďalších.

4) Kedy môžem vidieť zver v Banff National Park?

Zver sa nachádza v Banff National Park po celý rok, avšak najlepší čas na ich pozorovanie je v jarnej a jesennej sezóne, keď sa presúvajú vo vyšších nadmorských výškach a na jeseň, keď hľadajú miesta na zimu.

5) Potrebujem povolenie na pobyt v Banff National Park?

Áno, návštevníci potrebujú povolenie na parkovanie, kempovanie a na pobyt v národnom parku. Povolenie si môžete získať on-line alebo v návštevníckom centre v centre mesta Banff.

6) Kde sa v Banff National Park nachádza najlepšie miesto na západ slnka?

Horseshoe Bend a Moraine Lake sú obľúbenými miestami na západ slnka v Banff National Park. Obe miesta sú bohaté na krásne scenérie a spektakulárne západy slnka.

7) Aké sú najlepšie túry, ktoré by som mal vyskúšať v Banff National Park?

Niektoré z najlepších túr vrátane Lake Agnes Tea House, Plain of Six Glaciers, Johnston Canyon a Sentinel Pass. Všetky tieto túry ponúkajú nezabudnuteľné výhľady na prírodné krásy v okolí Banff National Park.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky