Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Qasr Al-Mushatta

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Qasr Al-Mushatta


Q: Čo je Qasr Al-Mushatta?
A: Qasr Al-Mushatta je palácová stavba z obdobia umajjovskej dynastie, ktorá sa nachádza v Jordánsku.

Q: Kedy bol Qasr Al-Mushatta postavený?
A: Qasr Al-Mushatta bol postavený v 8. storočí po Kr.

Q: Aké sa nachádza v Qasr Al-Mushatta?
A: V Qasr Al-Mushatta sa nachádza množstvo zdobených stien a stĺpov, ktoré sú ukážkou tradičnej umajjovskej architektúry.

Q: Je Qasr Al-Mushatta verejne prístupný?
A: Nie, Qasr Al-Mushatta nie je verejne prístupný, pretože je momentálne v rekonštrukcii.

Q: Kedy bude Qasr Al-Mushatta opäť otvorený pre návštevníkov?
A: Presný dátum otvorenia Qasr Al-Mushatta pre verejnosť zatiaľ nie je známy.

Q: Aké sú blízke atrakcie k Qasr Al-Mushatta?
A: Blízke atrakcie k Qasr Al-Mushatta zahŕňajú kráľovský palác Al-Muwaqqar, mesto Zarqa a archeologický park Azraq.


Počasie Jordánsko Qasr Al-Mushatta


Jordánsko je krajina s rôznorodým a mnohokrát nevyspytateľným počasím. V horúcich letných mesiacoch môžu teploty dosiahnuť aj cez 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné mesiace sú prevažne chladné, najmä v noci. Svoje špecifikum má aj počasie v oblasti Qasr Al-Mushatta.

Qasr Al-Mushatta je vynikajúcou ukážkou umenia a architektúry, ktoré bolo raz veľkým palácom Umajjadskej ríše. Tento obľúbený turistický cieľ sa nachádza v provincii Džeráš, v severovýchodnom Jordánsku.

Väčšinou je toto miesto zasnežené v zimných mesiacoch, a to najmä v januári a vo februári. Priemerná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje okolo 12 až 13 stupňov Celzia. Je tu však veľký rozdiel v teplote medzi dňom a nocou. Počas noci môžu teploty klesnúť až na 6 stupňov Celzia, takže návštevníci by si mali zabezpečiť oblečenie, ktoré ich ochráni pred chladom.

V lete je Qasr Al-Mushatta horúci a suchý. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a iných nápojov na hydratáciu. Zároveň však nemožno zabudnúť na ochranu pred slnkom, pretože slnečné žiarenie je intenzívne a môže byť nebezpečné pre zdravie.

Celkovo je počasie v Qasr Al-Mushatta náročné na prispôsobenie sa, ale návštevníci tohto miesta by si mali naplánovať svoju cestu tak, aby si užili všetky zaujímavosti a zároveň si užili výlet bezpečne a bez nežiaducich zdravotných komplikácií. Bez ohľadu na ročné obdobie si turisti nebudú chcieť nechať ujsť výnimočnú atmosféru a architektúru, ktorú ponúka Qasr Al-Mushatta.


Letenka Jordánsko Qasr Al-Mushatta


Jordánsko je krásnou krajinou plnou kultury a historie. Jedním z nejvýznamnějších a nejlépe dochovaných historických památek v této zemi je Qasr Al-Mushatta. Jedná se o zříceninu královského paláce z 8. století, který se nachází v blízkosti města Ammánu.

Letenka do Jordánska je snadno dostupná prostřednictvím mnoha leteckých společností a nabízí cestovatelům unikátní zážitek. Po příletu do Ammánu lze navštívit mnoho historických památek, parků a trhů.

Qasr Al-Mushatta je symbolem islámského období Jordánska, kdy byla země pod vlivem Abásidské říše. Palác byl postaven pod vládou Umajjovské dynastie a jeho mohutné zdi a sloupoví stále stojí dodnes.

V paláci se nacházela velkolepá audiencová síň s ostrůvkovým stropem a balkonem. V suterénu byly nalezeny stáje pro koně a místnost pro hospodářské účely. Celkově se tam nacházelo více než 20 místností, které byly používány k různým účelům.

Palác je uznáván pro svůj unikátní styl, kterým se odlišuje od ostatních islámských paláců té doby. Architektura budovy byla ovlivněná řeckou, římskou a perskou kulturou.

V současné době se Qasr Al-Mushatta nachází v podobném stavu jako v době svého zániku. Vstup do paláce je možný jen díky povolení Ministerstva turistiky Jordánska.

Návštěva Qasr Al-Mushatta je pro každéh zájemce o kulturu a historii velkým zážitkem. Jeho zříceniny přináší návštěvníkovi úchvatné pocity. Je to místo, které je nutné vidět při návštěvě Jordánska.

Většina cestovatelských společností nabízí návštěvu této památky jako součást celodenního programu v Jordánsku. Pokud tedy plánujete návštěvu této země, nechybí v programu návštěva Qasr Al-Mushatta. Obtížnost vstupu do celé oblasti se snižuje díky dostupnosti letenek a organizacím cestovních agentur.


Ubytovanie Jordánsko Qasr Al-Mushatta


Qasr Al-Mushatta je historický hrad v Jordánsku, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Ammán. Tento starobylý hrad sa datuje do obdobia 8. storočia a bol postavený za vlády Umajjovcov. Qasr Al-Mushatta je ukážkou nádhernej architektúry a poskytuje návštevníkom jedinečné ubytovanie počas ich návštevy Jordánska.

V súčasnosti je Qasr Al-Mushatta zrekonštruovaný a upravený na ubytovanie a turistickú atrakciu. Hostia môžu zažiť úžasný pobyt v klimatizovaných izbách, ktoré sú luxusne zariadené a vybavené modernými zariadeniami. Každá izba má svoju vlastnú kúpeľňu a výhľad na historické atrakcie, ktoré sa nachádzajú okolo.

Jedinečnosť ubytovania v Qasr Al-Mushatta spočíva aj v poskytnutí stravy v marockom štýle. Hostia si môžu vychutnať autentické jordánske jedlá pripravené podľa tradičných receptov. Okrem toho môžu návštevníci ochutnať aj niektoré z miestnych specialít, ako sú kozie syry a olivy.

Qasr Al-Mushatta je výnimočným miestom, ktoré ponúka svojim návštevníkom možnosť zažiť luxusné ubytovanie v historickej pamiatke. Hostia sa tu môžu vrátiť do minulosti a pocítiť atmosféru starovekej Umajjovskej ríše. Pre tých, ktorí hľadajú unikátne a neopakovateľné zážitky, je Qasr Al-Mushatta tou správnou voľbou.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka niečo zaujímavé, Qasr Al-Mushatta je to správne miesto pre vás. Jedinečné prostredie, luxusné ubytovanie a autentická jordánska kuchyňa sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo sa sem vydať. V Qasr Al-Mushatta nájdete pokoj a oddych, ktorý vám pomôžu zrelaxovať a načerpať nové sily. Navštívte Jordánsko a zažite nezabudnuteľnú dovolenku!


Dovolenka Jordánsko Qasr Al-Mushatta


Návšteva Jordánska je pre mnohých z nás snom. Táto krajina je plná zaujímavostí a fascinujúcej histórie, ktorá nás zanechá úplne bez slov. Ak sa chystáte na dovolenku do Jordánska, určite by ste mali navštíviť aj Qasr Al-Mushatta.

Qasr Al-Mushatta je pôvodom umajadská pevnosť, ktorá sa nachádza v centre krajiny. Toto historické miesto bolo postavené v 8. storočí po Kr. a dodnes je fascinujúcim miestom plným histórie. Nachádza sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ammánu a je tak ľahko dostupné pre turistov.

Táto umajadská pevnosť bola postavená v rannom stredoveku a stala sa miestom, kde králi a ich rodina relaxovali a stretávali sa s vysokopostavenými úradníkmi. Qasr Al-Mushatta bola známa svojimi krásnymi múrmi zdobenými nádhernými mozaikami a obrázkami, ktoré popisovali život a každodennosť v tej dobe.

Návšteva Qasr Al-Mushatta môže byť pre mnohých turistov veľkým zážitkom a skutočným zdrojom inšpirácie. Úžasná architektúra s mozaikami, nádhernými oblúkmi a klenbami sú nezvyčajné a fascinujú turistov z celého sveta. Toto miesto však nie je len pre milovníkov histórie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú krásne miesta na fotografovanie.

Navštíviť Qasr Al-Mushatta môžete počas väčšiny roka, no najlepšie obdobie na návštevu je v jar alebo v jeseni. V týchto obdobiach je počasie mäkšie a príjemnejšie na prechádzky po areáli.

Vstup na toto miesto nie je lacný, ale určite stojí za to si ho zaplatiť. Vstupné do Qasr Al-Mushatta sa líši podľa krajiny z ktorých prichádzate. Vstupné sa pohybuje okolo 7 jordánskych dinárov, čo je približne 9€.

Qasr Al-Mushatta je miestom plným histórie, ktoré určite stojí za návštevu. Okrem toho, že si tu môžete pozrieť krásne mozaiky a skutočne zaujímavú architektúru, tu nájdete aj skvelé miesta na fotografovanie a zážitky, ktoré vás navždy zmenia. Ak sa chystáte na dovolenku do Jordánska, rozhodne nevynechajte návštevu tohto historického miesta.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky