Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Azraq Wetland Reserve

Dovolenka Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je krajina, kde spojenie histórie, kultúry a prírody poskytuje dokonalú dovolenku. Ak ste prírodovedec alebo milovník vtáctva, doporučujeme vám navštíviť Azraq Wetland Reserve.

Azraq Wetland Reserve je oáza života uprostred púšte. Tento rezervát sa nachádza asi 80 kilometrov východne od Ammanu a ponúka jedinečné zážitky v prírode. Rezervát má veľký význam z hľadiska ochrany rastlinného a živočíšneho sveta, pretože je domovom množstva druhov rýb, vtákov a hadov.

V rezerváte sa nachádza veľmi dôležitý mokradný systém, ktorý vytvorili prílivy zo zvyškov Arábskeho mora pred miliónmi rokov. Z tohto dôvodu sa v rezerváte nachádza množstvo rýb, amfibií a vtákov, ktorí sú unikátni pre toto územie. Okrem vtáctva, je tu možné vidieť zvieratá ako srny, hyeny a lišky.

Jordánsko si zachovalo svoju históriu a kultúru, ktorá sa prejavuje aj v tomto rezerváte. Azraq Wetland Reserve je miesto, kde môžete vidieť do výšiny postavený starý hrad, ktorý bol v minulosti využívaný ako morská vojenská základňa a vybudovaný v rímskom štýle.

Pri plánovaní cesty do Azraq Wetland Reserve si nezabudnite vziať so sebou kvalitnú obuv a oblečenie, pretože časť oblasti je bahenná a nerovná. Ak si radi pochutnáte na tradičnej jordánskej kuchyni, máte možnosť navštíviť miestnu reštauráciu v blízkosti Zeme Arabskej.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezmeškajte príležitosť vidieť Azraq Wetland Reserve. Príroda, história a kultúra tohto miesta zostanú s vami navždy v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Otázka: Čo je Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: Azraq Wetland Reserve je chránené územie v Jordánsku, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Azraq. Je to najväčšie sladkovodné mokrade v krajine a je domovom mnohých rôznych rastlín a živočíchov.

Otázka: Ako sa dostanem do Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať do Azraq Wetland Reserve je autom alebo taxíkom. Z mesta Ammán to trvá približne dve hodiny, z mesta Zarqa asi hodinu. V rezerve sú k dispozícii miestni sprievodcovia, ktorí môžu pomôcť v návšteve.

Otázka: Koľko stojí vstup do Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: Vstup do Azraq Wetland Reserve je zadarmo. Avšak, návštevníci musia byť registrovaní a musia dodržiavať niektoré pravidlá, aby sa chránili životné prostredie.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: V rezerve sú k dispozícii rôzne aktivity, ako sú pozorovanie vtákov, turistika, návšteva muzeí, tradičných domov a mešít. Je možné si požičať bicykel, alebo sa môžete vybrať na nočné prehliadky hviezd.

Otázka: Aké živočíchy môžem vidieť v Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: V Azraq Wetland Reserve môžete vidieť rôzne druhy vtákov, ako sú hájnice, labute a kačice. Okrem toho sa v rezerve nachádza aj niekoľko druhov zemného vtáctva, ako sú orechy, ježkovi a lišky.

Otázka: Môžem v Azraq Wetland Reserve stráviť noc?
Odpoveď: V rezerve nie je možné táboriť, ale v blízkosti sú k dispozícii hotely a ubytovacie zariadenia. V rezerve sa tiež udeľujú povolenia na nočné prehliadky hviezd, ktoré sú v období jarných mesiacov veľmi populárne.

Otázka: Aké sú zásady pre návštevu Azraq Wetland Reserve?
Odpoveď: Návštevníci musia dodržiavať niekoľko pravidiel, aby sa ochránilo životné prostredie v rezerve. Napríklad nesmú saberať kvety alebo zvyšky, kempovať, fajčiť alebo hanobiť miesta vo vnútri rezervy. Taktiež sa odporúča, aby návštevníci nechodili mimo chodníkov a dbejú na ochranu fauny a flóry.


Letenka Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je krajina plná krásnych miest a prírody. Ak si láskavý k prírode, potom by si mal navštíviť Azraq Wetland Reserve. Táto rezervácia je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a iných druhov zvierat. Ak hľadáš nezvyčajné miesta a cestovanie, ďaleko od turistických atrakcií, tak je Jordánsko Azraq Wetland Reserve miestom, ktoré by si určite mal vidieť.

Azraq Wetland Reserve sa nachádza v severnej časti Jordánska, a nachádza sa zhruba dve hodiny jazdy automobilom z Ammanu. Rezervácia má rozlohu viac ako 12 kilometrov štvorcových a ponúka rôzne druhy zvierat a vtákov, vrátane ohrozenia rúžová plameniak a velbloud. Prináša to pravdepodobne jednu z najlepších možností na pozorovanie vtákov v Jordánsku.

Okrem toho, nové vodné zariadenia a turistické strediská boli nedávno postavené v rezervácii na zlepšenie turistických možností, a tak sa stala rezervácia jednu z najobľúbenejších turistických destinácií v Jordánsku.

Rezervácia je domovom pre veľa druhov vtákov, a tak je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú vidieť vzácne druhy vtákov. Vtáctvo v Azraq je jedinečné, vrátane vtákov postihnutých rýmou, ktoré sa chodia kúpať v bazénoch.

Okrem toho, rezervácia Azraq Wetland má prekrásne krajiny a vidiecky šarm daleko od mesta. Je to vynikajúce miesto na fotenie a pokojné pozorovanie prírody, pre ktoré je Jordánsko známe.

Okrem toho, všetky vstupné a poplatky z návštev tejto rezervácie sa používajú na ochranu ťažko dostupného ekosystému, takže návšteva je nielen jedinečným zážitkom, ale aj prínosom pre ochranu prírody.

Rezervácia Azraq Wetland je jedným z najlepších miest na cestovanie v Jordánsku pre tých, ktorí hľadajú niečo neobvyklé a zároveň prírodné. Táto rezervácia ponúka úžasné miesta na fotenie, pozorovanie zvierat a jasných modrých jazier. Ak plánuješ cestu do Jordánska, nezabudni zahrnúť tento nádherný miest do zoznamu navštívených miest.


Počasie Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je známe svojou krásnou a rozmanitou prírodou, ktorá láka turistov z rôznych kútov sveta. Azraq Wetland Reserve, nachádzajúci sa v jordánskej púšti, je jedným z miest, ktoré by ste nemali pri vašej ceste po Južnej Ázii vynechať.

Táto rezervácia sa nachádza v oáze Azraq, ktorá je považovaná za jednu z najvýznamnejších oáz v Strednom východe. Jej poloha medzi púšťou a horami Južného Levantu znamená, že tu sa stretávajú rôzne druhy rastlín a zvierat, čím sa vytvára unikátny a fascinujúci ekosystém.

Počasie v Azraq Wetland Reserve môže byť dosť zmenčenlivé v závislosti od ročného obdobia, ale zvyčajne je tu suché a horúce počasie. V lete sa teploty pohybujú okolo 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimných mesiacoch sú teploty o niečo nižšie, približne 10 až 15 stupňov Celzia. Najlepším obdobím návštevy rezervácie je jar a jeseň, kedy sú teploty mierne a pohybujú sa bezpečne medzi 20 a 25 stupňami Celzia.

V Afrike sa často naobzeráme po divokých zvieratách žijúcich v rozsiahlych savanách, ale Azraq Wetland Reserve ponúka úplne odlišný zážitok. Toto miesto je zberoviskom mnohých vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako sú sliepky faraónske, krátkozobci sliepky a belorámne práce. Taktiež tu žijú druhy také ako vodné korytnačky, kobra egyptská a veľké množstvo obojživelníkov.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú pre cestu do Azraq Wetland Reserve, môžu absolútne zažiť pohľad na krásu jordánskej prírody. Ubytovanie v blízkosti oázy Azraq, ako aj v sprievode miestnych sprievodcov, im umožní objavenie tohto jedinečného sveta plného zvierat a rastlín. Pre milovníkov prírody to môže byť tiež príležitosť na stretnutie s lokálnymi komunitami a spoznať ich kultúru a tradície.

V krátkosti, Azraq Wetland Reserve je krásne miesto, ktoré ponúka jedinečné zážitky pre všetkých turistov vo svojom jedinečnom prostredí. Napriek tomu, že počasie môže byť dosť horúce v lete, stojí za to navštíviť toto miesto a počas jarných a jesenných mesiacov sledovať zvieratá a vtáky v ich prirodzenom prostredí.


Ubytovanie Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko ponúka niekoľko miest, kde si môžete vychutnať krásy prírody a zároveň sa ubytovať v blízkosti prírodných atrakcií. Jedným z takýchto miest je Azraq Wetland Reserve.

Azraq Wetland Reserve je unikátny ekosystém, ktorý sa nachádza v strednej časti Jordánska. Tento rezervát je domovom pre viac ako 150 druhov vtákov, z ktorých mnohé sú ohrozené. Okrem rôznych druhov vtákov tu môžete vidieť aj krokodíly, jaštery, hady a kamene. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko vodných prameňov, ktoré prispievajú k bohatstvu flóry a fauny.

Pre tých, ktorí by sa tu chceli ubytovať, je k dispozícii niekoľko možností. V prvom rade, sú tu hotelové izby, ktoré poskytujú komfortné a klimatizované ubytovanie. Tieto izby sú vybavené súkromným kúpeľňou, TV a Wi-Fi pripojením. Okrem toho tu nájdete aj súkromnú terasu s výhľadom na Azraq Wetland.

Ak hľadáte niečo menej luxusnejšie, potom máte k dispozícii aj možnosť kempovať v rezerváte. Kampovanie poskytuje skvelú príležitosť pre tých, ktorí si chcú vychutnať prirodzené krásy rezervácie. Na mieste sú k dispozícii tiež stany a karavany, ktoré sú vybavené spiacimi vreckami a podstielkami.

Pre tých, ktorí sa radi zapoja do aktivít, sú tu tiež vyhliadkové túry a bird-watching výlety, ktoré umožňujú bližšie spoznať krásy tohto miesta. Okrem toho, návštevníci si môžu posedieť v reštaurácii a ochutnať miestne špeciality.

Azraq Wetland Reserve je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v prírode a zároveň spoznať bohatú flóru a faunu Jordánska. Ubytovanie v rezervácii je komfortné, no zároveň naplňuje požiadavky na príjemný pobyt v prírode. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si krásy prírody Jordánska, Azraq Wetland Reserve je pre vás tou správnou voľbou.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky