Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Širakawa-gó

Ubytovanie Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je krajina, kde kultúra a tradície sa stále dodržiavajú až dodnes. Ak hľadáte miesto, kde by ste si užili kúsok japonskej krásy a pokoja v prírode, v Japonsku nájdete množstvo skvelých miest. Jedným z nich je Širakawa-gó.

Tento prekrásny región leží v prefektúre Gifu, v juhozápadnej časti Japonska. Širakawa-gó je známe svojimi tradičnými domami zvanými gassho-zukuri, ktoré sú vytvorené z kusov dreva a majú tvar ako polovica klenby a vyzerať ako dvojitý štít. Tiež sa nachádza v nádhernom horskom prostredí, kde sa budete cítiť ako keby ste sa prenášali do inej doby.

Ak sa chystáte navštíviť Širakawa-gó, mali by ste zvážiť ubytovanie v jednej z tradičných domov v dedine. Tieto domy boli premenované na hotely, nazývané "ryokan", ktoré poskytujú bezkonkurenčné ubytovanie, ktoré vám umožní okúsiť japonskú kultúru v jej najautentickejšej forme.

V každom dome nájdete tradičné japonské bubniny, ktoré slúžia ako zvonec na upozornenie, kedy chcete ísť na dobrodružstvo. Po príchode do vášho izby budete musieť vyzuť si topánky a obliecť si tradičné japonské oblečenie s názvom "yukata". Tieto oblečenia sú vo veľmi príjemnej hodnote, ktoré sa budete cítiť ako v pohodlí v akejkoľvek izbe.

Najčastejšou aktivitou, ktorú si budete užívať v Širakawa-gó, je návšteva prírodnej kúpeľovný. Tieto kúpele sú na Japonsku známe ako "onsen", a ponúkajú príjemný relax v horúcej a minerálnej vode. Vňutenie sa do týchto kúpeľov si vyžaduje značné sústredenie, pretože existuje určitý postup, ktorého sa musíte držať.

Okrem týchto aktivít, môžete tiež navštíviť miestne múzeum, kde sa dozviete viac o histórii regiónu a tradičných domov. Počas zimy, sa Širakawa-gó mení na miesto kde sa každý rok organizujú malé festivaly, kde môžete vyskúšať tradičné jedlo a divácke predstavenie.

Celkovo povedané, Širakawa-gó ponúka úžasné miesto kde môžete okúsiť Japonskú kultúru v jej najautentickejšej forme. Ak hľadáte miesto kde by ste boli ďaleko od rušného mesta a cítili by ste sa ako keby ste sa prenášali do iného sveta, Širakawa-gó je určite miesto, ktoré stojí za návštevu.


Letenka Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je kraj, ktorý si želá navštíviť každý cestovateľ, ktorý túži zažiť kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Jedným z najkrajších miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť, je Širakawa-gó. Toto miesto je jednou z najkrajších krajín v Japonsku a vďaka svojmu tradičnému charakteru sa tam cestovatelia cítia, akoby boli na časovom páse do minulosti.

Ak chcete navštíviť Širakawa-gó, najjednoduchší spôsob ako sa dostať tam je letecky. Musíte si kúpiť letenku do Tokya, keďže letiská ako Širakawa, Kanazawa alebo Nagoya sú z tohto miesta presnejšie a najlepšie dostupné lietadlom. Po pristátí na letisku v Tokyu sa môžete rozhodnúť, či chcete ísť na Širakawa-gó vlakom alebo autobusom.

Ako si nájsť najlacnejšie letenky do Tokya?

Aby ste nadobudli dojem ako sa nájdu najlacnejšie letenky do Tokya, poskytne vám spoľahlivý asistent a pomocník v podobe internetu a širokého výberu web stránok, ktoré Vám umožnia nájsť si tú najlepšiu ponuku a akciu na letenky. Odporúčam vám navštíviť stránku Skyscanner.com, kde nájdete všetky najlepšie lety za najlepšie ceny. Okrem toho si doprajte aj viacero porovnávaní stránok, ako sú napr. momondo, Expedia, Kayak a podobne, aby ste získali čo najlepšiu cenu.

Po prílete na letisko v Tokyu sa presunte autobusom alebo vlakom a po pár hodinách cesty uvidíte krásy tejto oblasti. Širakawa-gó je známe svojimi ťažkými snehovými zrážkami, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru a poskytujú nádherné scenérie.

Čo vidieť v Širakawa-gó?

V Širakawa-gó sa nachádza množstvo kultúrnych, priemyselných a historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Odporúčame vám navštíviť starý hrad či historickú oblasť Gokayama, kde nájdete tradičné japonské domy, ktoré sú zároveň jedným z najkrajších príkladov tradičnej architektúry. Určite sa zamyslite nad návštevou obľúbeného chaty Higashiyama-so, ktorá bola postavená v roku 1192 a využívaná ako útočisko bojovníkom.

Ak ste priaznivcom prírodných krás, nemôžete vynechať návštevu Okarakura v Širakawa-gó. Toto miesto sa nachádza v neďalekej oblasti a ponúka nádherné scenérie, kde si užijete pohľad na vodopády a hory. Ďalším miestom vhodným na turistiku je Arashiman, kde si užijete panoramatický výhľad na hory a údolia, ktoré sú zároveň tichými a pokojnými miestami vhodnými pre oddych.

Napriek svojmu nenápadnému miestu východu je Širakawa-gó jedným z najkrajších miest na svete - miestom, ktoré cestovateľom poskytuje kľúč k porozumeniu histórie a kultúry Japonska, ako aj k pripomínanie jeden deň v rovkú, kedy Japonsko zachováva svoje tradičné dedinské životné prostredie. Ak hľadáte miesto, kde si užijete prírodu, kultúru a históriu, Širakawa-gó je ideálne miesto pre Vás. Stačí si len kúpiť letenku a osviežiť svoju dušu živou históriou.


Počasie Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je krajina s rozmanitým počasím a jedným z miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je archeologická oblasť Širakawa-gó.

Širakawa-gó sa nachádza v západnej časti prefektúry Gifu v strednej oblasti Honšú. Táto oblasť sa vyznačuje veľkým množstvom snehu a návštevníci si môžu užiť výhľadu na tradičné japonské chaty obklopené snehovými vrchami.

V zimnom období, od decembra do marca, sa Širakawa-gó ocitne pod vrstvou snehu s hrúbkou až 2 metre, čo ťažkým snežením a búrkam. Tento obraz je veľmi obľúbený pre fotografov.

Aby sme sa dostali do Širakawa-gó, potrebujeme si zabezpečiť vhodné dopravné spojenie. Prvá možnosť je vlakovej stanice Takayama, a odtiaľ musíme absolvovať približne 50 minút jazdy busom.

Ak by ste chceli navštíviť Širakawa-gó v letných mesiacoch, v júni až júli, môžete sledovať miestne festivaly, kde sa konajú tradičné tanec a hudobné predstavenia.

Návšteva miesta, kde sa funkčné činnosti krásne zmiešali s historickým dedinským životom, plného tradícií, zvykov a odkazu minulosti, nám poskytne veľa dojemov. A rozhodne by sme si nemali nechať ujsť krásy japonskej kultúry a krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Širakawa-gó


1. Čo je Širakawa-gó?
Širakawa-gó je historická japonská dedina situovaná na severozápad od Tokia.

2. Kde sa nachádza Širakawa-gó?
Širakawa-gó sa nachádza v horskom údolí blízko mesta Takayama v prefektúre Gifu v Japonsku.

3. Aký je vstupné do Širakawa-gó?
Vstupné do Širakawa-gó je zdarma, ale niektoré pamiatky si vyžadujú vstupné.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Širakawa-gó?
Najlepšie obdobie na návštevu Širakawa-gó je počas zimy, keď sa v dedine konajú tradičné festivaly a oslavy.

5. Aké sú hlavné atrakcie Širakawa-gó?
Hlavnými atrakciami Širakawa-gó sú historické tradičné obydlia, múzeá, chrámy, festivaly a scenický výhľad na okolitú krajinu.

6. Je možné v Širakawa-gó prespať?
Áno, je možné prespať v tradičných japonských ryokanoch alebo hosťovských domoch.

7. Je Širakawa-gó prístupné verejnou dopravou?
Áno, Širakawa-gó je prístupné vlakom a autobusom z mesta Takayama.

8. Aké sú najlepšie možnosti stravovania v Širakawa-gó?
V Širakawa-gó sú k dispozícii tradičné japonské reštaurácie a kaviarne, ktoré ponúkajú miestne špeciality.

9. Je v Širakawa-gó povolené fotografovanie?
Áno, fotografovanie je povolené, ale niektoré miesta si vyžadujú povolenie.

10. Ako dlho trvá návšteva Širakawa-gó?
Návšteva Širakawa-gó závisí od každého návštevníka, ale obvykle trvá 2 až 3 hodiny.


Dovolenka Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je veľmi rozmanitá krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na objavovanie. Jedným z nich je aj malé historické mestečko Širakawa-gó, ktoré sa nachádza v horskom regióne Gifu. Toto miesto ponúka návštevníkom unikátne skúsenosti a dokonca umožňuje spoznať zaujímavú japonskú kultúru.

Širakawa-gó je známe pre svoje tradičné japonské domy zvané "Gassho-zukuri", ktoré sú zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tieto domy sú charakteristické svojou strechou, ktorá pripomína tvar ruky, ktorá sa skláňa pri modlitbe. Tento dizajn bol vyvinutý ľuďmi žijúcimi v horských oblastiach, ktorí potrebovali vybudovať domy, ktoré odolajú ťažkým snehovým a vetrom.

Okrem návštevy týchto historických domov, návštevníci si môžu vychutnať krásny výhľad na okolitú prírodu. V Širakawa-gó sa nachádza aj niekoľko turistických trás, ktoré vás zavedú do hôr a ponúknu vám príležitosť ochutnať tradičné jedlá z tejto oblasti.

Návštevníci môžu tiež navštíviť miestny chrám Wada, ktorý sa nachádza v blízkosti dediny. Tento chrám je známy svojou nádhernou architektúrou a tiež ponúka krásny výhľad na okolitú krajinu. Ďalším miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je múzeum tradičných domov, ktoré sa nachádza v centre dediny. Múzeum vám ukáže, ako sa domy Gassho-zukuri stavali a dá vám možnosť vidieť ich vnútorné usporiadanie.

V Širakawa-gó sa konajú aj rôzne festivity počas roka. Medzi najpopulárnejšie patrí zimný festival, ktorý sa koná v januári a februári. Tento festival je známy pre svoje vystúpenia s tradičnými japonskými bubnami a tancami. Cestovné ruchy ho chvália aj pre nádhernú propagáciu japonskej kultúry.

Celkovo, Širakawa-gó ponúka návštevníkom krásne miesto, ktoré vás prenesie do minulosti. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí majú radi prírodu, japonskú kultúru a históriu. Ak hľadáte miesto s atmosférou, ktoré vás zoberie preč od ruchu veľkého mesta, Širakawa-gó by mohlo byť práve to, čo hľadáte.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky