Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Killarney

Letenka Írsko Killarney


Ak hľadáte miesto na odpočinok a relax, kde sa môžete cítiť ako doma, neváhajte navštíviť írsky šarmantný mestečko Killarney. Toto malé a kúzelné mesto v južnej časti Írska vás určite očarí. A ak ste si netrpezlivo hľadali letenku do Killarney, máme pre vás skvelú správu - nájdete tam priame lety zo Slovenska.

Killarney je známe svojou nádhernou prírodou a scenériou, ktorá vám dokáže vyraziť dych. Medzi najnavštevovanejšie miesta tu patrí Národný park Killarney, ktorý ponúka nádhernú prírodu, jazero Muckross Lake, vodopády Torc Waterfall, zelené lúky, hory a kopce. Okrem nádhernej prírody si však môžete užiť aj írsku kultúru a históriu. V centre mesta nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov s miestnymi suvenírmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Killarney, určite nevynechajte vzácne útesy Skellig Michael, ktoré sa nachádzajú v južnej časti mesta. Patrí k najkrajším prírodným zázrakom Írska a nedávno boli zahrnuté aj do UNESCO svetového dedičstva.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, navštívte horolezecký park High Ropes Course Killarney, kde nájdete množstvo rôznych prekážok a atrakcií. Naopak, ak preferujete relax a oddych, navštívte aj miestny wellness hotel a nechajte sa hýčkať.

Letenky do Killarney nájdete za veľmi prijateľné ceny, a preto sa určite oplatí ísť do tohto mesta na dovolenku alebo len tak na víkend. Nech už hľadáte nádheru prírody, kvalitný relax alebo spoznanie novej kultúry, Killarney je ideálnym miestom pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Killarney


Otázky o Killarney, Írsko:

1. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Killarney?
Najlepšie miesta na návštevu v Killarney sú Národný park Killarney, Muckross House a Gardens, Torc Waterfall, Ross Castle, a Ladies View.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Killarney?
Najlepší čas na návštevu Killarney je od júna do septembra, keď sú teploty zvyčajne vyššie a je menej daždivých dní.

3. Aké aktivity sa dajú v Killarney robiť?
Možnosti aktivít v Killarney zahŕňajú turistiku, cykloturistiku, ložisko a rybolov, jazdu na koni, plavbu po jazere, golf, a výlety.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Killarney?
Medzi najlepšie reštaurácie v Killarney patria The Smokehouse, Mlýn at Muckross, a Cellar One.

5. Kde sa dá ubytovať v Killarney?
Ubytovanie v Killarney nájdete v hoteloch, penziónoch, apartmánoch, a bed and breakfasts.

6. Aké sú tradičné jedlá v Írsku?
Tradičné jedlá v Írsku zahŕňajú husté polievky ako guinnessová polievka, ryby a čipy, irské alebo plnené zemiaky, a tradičný irský guľáš.

7. Aký je časový rozdiel medzi Írskom a USA?
V čase letného posunu hodín je časový rozdiel medzi Írskom a východnými časovými pásmami USA päť hodín. V čase zimného posunu hodín je to šesť hodín.

8. Aký je najlepší spôsob dopravy v Killarney?
Najlepším spôsobom dopravy v Killarney je chôdza, cykloturistika alebo jazda na aute. Verejná doprava je tiež k dispozícii, vrátane autobusov a železničnej stanice.

9. Ako zabezpečiť cestovné poistenie pre cestu do Írska?
Cestovné poistenie sa dá zakúpiť od cestovných kancelárií alebo poisťovní. Cestovné poistenie zahŕňa lekársku pomoc, vrátenie cestovných nákladov a havarijnú lekársku pomoc.

10. Aké cestovné doklady sú potrebné pre cestu do Írska?
Pre cestu do Írska sa občanom USA potrebujú platné cestovné pasy. Cestovné pasy musia byť platné počas celej doby pobytu v krajine. Pre viac informácií o cestovaní do Írska sa odporúča pozrieť na oficiálne stránky Ministerstva zahraničných vecí a obchodu.


Počasie Írsko Killarney


Írsko je známe svojou vysokou vlhkosťou a častými dažďami, ktoré sa môžu vyskytovať kedykoľvek počas roka. Avšak, Killarney, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v hrabstve Kerry, má o niečo teplejšie a suchšie počasie ako iné oblasti Írska.

Počas leta, ktoré trvá zvyčajne od júna do augusta, sa teploty v Killarney pohybujú od 10°C do 20°C. Zvyčajne býva prevažne oblačné a počasie je nestále, s mnohými prechodnými dažďami. Ak sa chystáte na turistiku v lesoch a horách, môžete sa stretnúť so zrážkami, preto je lepšie si zobrať vhodné oblečenie a obuv.

Jeseň má v Killarney dlhšie dni a teploty sa zvyšujú približne o 1°C, avšak zrážky sa tiež objavujú častejšie. Je vhodné mať so sebou dáždnik a teplejšie oblečenie.

Zimné mesiace od decembra do februára sú v Killarney chladné a daždivé. Teploty bývajú zvyčajne okolo 5°C a počasie je často zamračené a daždivé. Mimo toho, v horách môže dôjsť k sneženiu, preto je dôležité mať so sebou vhodné a teplejšie oblečenie.

Jar prichádza do Killarney od marca do mája. Teploty začínajú stúpať a zrážky sa často striedajú s jasnými obdobiami. Aj v tomto období je dôležité pripraviť sa na rôzne typy počasia a vhodne sa obliecť.

Všeobecne platí, že počasie v Killarney je nestále a môže sa meniť kedykoľvek počas dňa. Preto je vhodné byť pripravený na rôzne typy počasia a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv. Avšak, aj napriek tomu, Killarney je krásne mesto so svojimi zelenými vrchmi, riekami a jazerami a stojí za to ho navštíviť za každého počasia.


Dovolenka Írsko Killarney


Ak hľadáte miesto na dovolenku s úchvatnou prírodou, bohatou históriou a tradičnými kultúrnymi zážitkami, potom by ste mali zvážiť návštevu Killarney v Írsku.

Killarney je mestečko v juhozápadnej časti Írska, ktoré sa nachádza v oblasti Kerry. Známe je pre svoje nádherné scenérie, ktoré sú navrhnuté tak, aby uspokojili aj najnáročnejších návštevníkov.

Prechádzky v prírode

Jazierá, vrchy a nádherné krajiny sú skvelými miestami pre prechádzky a turistiku. Killarney National Park je najlepším miestom na začiatok vašej cesty. Nachádza sa tu veľa turistických trás a okruhov, ktoré si môžete vybrať podľa vašich schopností. Zaujímavosťou národnej parku sú torfiská, ktoré sa dnes už nemôžu vidieť v mnohých častiach Európy.

Návšteva hrádzy Ross Castle

Ross Castle bol postavený v 15. storočí a je umiestnený na brehu jazera Lough Leane, jedného z najväčších jazier v oblasti. Navštívenie hrádzy vám umožní vidieť, ako starodávne hrady vyzerali a ako fungovali.

Vidiecka tradičná kultúra

Prechádzky po meste a návštevy rôznych pubov vám umožnia zistiť viac o vidieckej tradičnej kultúre Írska. Môžete ochutnať tradičné jedlá a nápoje spolu s hudbou a tancami.

Dramatický rozruch

Killarney má aj svoju časť drámy. Okrem prechádzok v prírode a návštev kultúrnych miest, môžete vidieť starý zvyk poľovníkov na jelene. Tento starobylý zvyk sa práve v Killarney drží dodnes. Turisti sú vítaní, aby sa zapojili do tradície a videli hon na jelene na vlastné oči.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete ochutnať prírodné krásy, históriu a kultúru, Killarney v Írsku je ideálnym miestom pre vás. Nechajte sa okúzliť jeho krásami a objavte plnosť a tradičné korene Írska na vlastnej koži!


Ubytovanie Írsko Killarney


Írsko je krajina plná zelenej prírody, útesových pobreží a malebných miest. Jedným z miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, je aj malé mesto Killarney. Toto mesto sa nachádza v provincii Munster a je často označované ako brána do národného parku Killarney. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť toto krásne a pohostinné mesto, sa ponúka možnosť ubytovať sa v niektorom z jeho mnohých hotelov a penziónov.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť čas relaxáciou v krásnom prostredí, môžete si vybrať niektorý z hotelov ponúkajúcich výhľady na úchvatný park. Napríklad, Muckross Park Hotel & Spa je ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po zlatom prostredí a zdravotných procedúrach. Tento hotel so 5 hviezdičkami sa nachádza v parkových záhradách a ponúka hosťom spa, bazén a veľké izby s elegantným nábytkom a obývacou izbou.

Ďalšou možnosťou môže byť Killarney Park Hotel, ktorý ponúka rovnakú kvalitu služieb a navodzuje luxusné pohodlie. Ide o klasický hotel s 5 hviezdičkami a ponúka pohodlné izby s krbom, parketovou podlahou a kúpeľňou s podlahovým vykurovaním, ako aj eleganciu a vynikajúce jedlo.

Takisto môžete zvážiť ubytovanie v penziónoch s tradičným írskym šarmom, ako napríklad O Donoghue Ring Hotels, ktorý sa nachádza v srdci mesta a ponúka útulné izby a reštauráciu s tradičným írskym jedlom. Penzión Fairview - Michael O’Donohue je ďalšou dobrou voľbou pre tých, ktorí cítia, že ubytovanie írsko Killarney by malo mať svoje špecifické čaro. Táto útulná rodinná vila má dych berúci výhľad na park a ponúka priateľské a teplé prostredie.

Na záver, írske ubytovanie Killarney je skutočne výnimočné. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, nájdete zaručene niečo vhodné pre svoje potreby. Dôležité je vybudovať si pekné pamiatky a zážitky, ktoré nenechajú v dušiach návštevníkov nič iné, ako smútok pri odchode a nádej na rýchle navrátenie.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky