Nájdite letenky s najlepšou cenou

Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)

Dovolenka Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)


Guatemala je nádherná a rozmanitá krajina, plná biologickej a kulturnej rozmanitosti. Ah, a nezabudnime na jej krásne pláže a úchvatné jazerá. Ak hľadáte niečo skutočne zvláštne a jedinečné, navštívte Lago de Atitlán - jeden z najkrajších klenotov v Guatemala.

Lago de Atitlán (Jazero Atitlán) sa nachádza na juhu stredoeurópskej krajiny, v trópoch blízko pohoria El Volcán Tajumulco. Jazero Atitlán je omnoho viac než len miesto, kde sa oddýchnete a zrelaxujete. To je skutočne magické miesto. Jeho okolie totiž pripomína ako pastoralistickú oblasť, tak i lúky a karpatské ťaženie.

Návšteva Lago de Atitlán je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás ohromí krásou prírody a kultúrou miestnych ľudí. Toto jazero je obklopené nádhernými vrchmi a tiež prírodnými zaujímavosťami. Môžete plaviť okolo jazera na lodi, či vylezť na horu až do výšky 3 200 metrov a vidieť celé jazero zo súvislosti.

Keďže sa nachádzaju v tropických oblastiach, jazero Atitlán ponúka množstvo druhov rastlín a zvierat. Okrem toho, je rajom pre milovníkov turistiky a dobrodružstva. A ak chcete prežiť niečo skutočne pamätné, môžete sa zúčastniť na jednom z mnohých tradičných miestnych festivalov a udalostí.

Lago de Atitlán je takisto domovom pre viaceré pôvodné kmeňové skupiny, ktoré si zachovali svoju unikátnu kultúru a tradície. Ak navštívite tradičné dedinky a chatrče pri jazere, budete mať možnosť ochutnať miestnu kuchyňu a vyskúšať si rôzne remeslá.

Ak sa rozhodnete pre úplne odlišnú dovolenku a zážitok, navštívte Lago de Atitlán. Garantujeme vám, že nebudete sklamaní. Táto oblasť je nezvyčajne krásna a ponúka množstvo aktivít pre každého. Či už chcete len odpočívať, turistikať, skúšať nové jedlá, oboznamovať sa miestnou kultúrou alebo relaxovať na pláži, Lago de Atitlán vám poskytne všetko toto a ešte niečo navyše. V dovolenkách nie je dôležitý len čas, ktorý strávime, ale aj zážitky, ktoré si z nich odnesieme. A Lago de Atitlán je zážitkom, ktorý si určite pamätáte na celý život.


Ubytovanie Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)


Guatemala je krásna krajina v Strednej Amerike, bohatá na kultúrnu a histórickú dedičinu, exotickú prírodu a úchvatné výhľady. Medzi najkrajšie miesta v Guatemale patrí Lago de Atitlán, ktoré je obklopené horami so zeleňou a ponúka výhľady na kľukaté cesty a miestne dediny. Bolo vyhlásené za jedno z najkrajších jazier na svete a preto priláka tisícky turistov.

Keď hľadáte ubytovanie v Lago de Atitlán, máte na výber mnoho krásnych miest, kde si môžete užiť pobyt v Guatemale. Existuje mnoho hotelov, rezortov a hostílov rozložených po celej oblasti, čo znamená, že nájdete tie správne ubytovacie možnosti pre vaše potreby.

Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú umiestnené priamo na brehu jazera a poskytujú nevšedný výhľad na horúce, modré vody a okolitú prírodu. Mnoho z týchto hotelov a rezortov ponúka útulné izby s balkónmi s výhľadom na jazero a hory, ktoré sa kotviace mimo najvýznamnejších vidieckych oblastiach, aby sa poskytli pohodlia a kľudného prostredia. Takže, ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka krásny výhľad na Lago de Atitlán, potom sú izby v hoteli Atitlan sú skvelou voľbou.

Iné miesta na ubytovanie Lago de Atitlán sú mestské oblasti, kde zostanete nablízku k najzaujímavejším oblasťam na jazere. Tieto hotely poskytujú ľahkú prístup k miestnym atrakciám a vyhliadkam jazera, ako sú napríklad hobiti, jazero Santiago, a mnoho ďalších. Jednými z najlepších možností pre ubytovanie v meste sú hotely Lila May, Hotel Aaculaax a San Pedro Hostel.

Okrem hotelov a hostílov vo vidieckych a mestských oblastiach môžete tiež nájsť domy na prenájom priamo na brehu jazera, ktoré vám ponúknu úplnú slobodu v pohodlnom a útulnom prostredí. Tieto domáce herné domy často poskytujú viac miesta a väčšiu súkromie ako hotely a hostílne. Populárnymi možnosťami pre domáce ubytovanie sú Casa Colibri a Casa Atitlan.

Celkovo, ubytovanie v Lago de Atitlán je ľahko dostupné a ponúka množstvo možností, aby sa uspokojili potreby všetkých turistov v Guatemale. Od miestnych dediniek a vidieckych oblastí po mestské a kúpeľné oblasti, nájdete tu ubytovanie rozmanitého charakteru, ktoré sa bude zapínať do vašich požiadaviek. Preto si povedzte, aký typ ubytovania by vám vyhovoval a prejdite si ponuku. Môžete byť prekvapení, čo nájdete v komplikovanej kraine Slovene.


Letenka Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)


Guatemala je krajina plná kultúry, histórie a nádherných prírodných scenérií. Jednou z najkrajších častí tejto krajiny je Lago de Atitlán, známe tiež ako Jazero Atitlán. Toto jazero je jedným z najväčších jazier v strednej Amerike a predstavuje jedno z najkrajších miest v Guatemale. Ak teda plánujete navštíviť Guatemala, je nutné zaradiť do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť, práve Lago de Atitlán.

Lago de Atitlán sa nachádza medzi hrebeňom Guatemalských vrchov a sopečným pohorím. Voda je v jazere navždy modrá, okolité kopce pokryté lesmi a farebné domčeky na brehu vonia po kave a cukriku. Na jazere môžete vidieť rôzne loďky s miestnymi obyvateľmi a turistami. Miestny dopravný prostriedok predstavujú lode na kolesách, ktoré vám umožnia presúvať sa po celom jazere a obdivovať krásu okolitej prírody.

Existuje niekoľko miest, kde môžete stráviť čas okolo jazera. K najkrajším patrí obec San Juan de la Laguna, ktorá je známa svojimi kreatívnymi spôsobmi výroby rôznych potravín a krásnych obrazech. Môžete navštíviť tiež obce Santiago a Santa Catarina Palopó, ktoré sú jedinečné svojimi farebnými domami a tradičnými odevmi.

Ak patríte k dobrodružným duchom, môžete sa vybrať na výlet na hrebeň sopky San Pedro. Táto sopka sa dvíha nad jazerom a ponúka nádherný výhľad na celé okolie. Po náročnom výstupe si môžete užiť lázně v juhozápadnej časti sopky.

Cesta na Lago de Atitlán môže byť pre niekoho náročná, pretože Guatemala je veľmi kamenistá a rozbitá. Ale ak máte chuť na dobrodružstvo, tak určite neváhajte a zarezervujte si letenku do Guatemaly a vyberte sa na nezabudnuteľný výlet k jazeru Atitlán. Bude to určite zážitok, ktorý nezabudnete a ktorý sa na vás navždy vryje do pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)


1. Čo je Lago de Atitlán?
Lago de Atitlán je jazero v Guatemale, nachádza sa v centre krajiny a je obklopené sopkami a horským masívom.

2. Ako sa dostať k Lago de Atitlán?
Najlepšie spôsobom je vlakom alebo autobusom z hlavného mesta Guatemaly - Guatemala City. Cesta trvá približne 3 hodiny.

3. Aké sú možnosti ubytovania v okolí jazera Atitlán?
Okolie jazera ponúka širokú škálu ubytovacích možností od luxusných hotelov a viliek po ubytovanie v miestnych hostinoch a hosťovských domoch.

4. Aké aktivity sú vhodné na jazere Atitlán?
Jazero je ideálne pre rôzne vodné športy ako sú kajak, windsurfing, potápanie a plávanie. Okolie jazera ponúka aj množstvo turistických trás a bicyklovacích chodníkov.

5. Ktoré miesta v blízkosti jazera Atitlán stojí za návštevu?
Medzi najpopulárnejšie miesta v okolí jazera patria klenotnica Chichicastenango, antické maya mesto Tikal a mestá San Pedro La Laguna a San Marco La Laguna.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu jazera Atitlán?
Najlepšie mesiace na návštevu jazera Atitlán sú od decembra do marca. Teploty sú príjemné, časté sú slnečné dni a zriedkavejšie býva daždivo.

7. Aké bezpečnostné opatrenia je potrebné dodržiavať v okolí jazera Atitlán?
V okolí jazera Atitlán je potrebné dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia, napríklad, nechodiť po tmavej uliciach, nechať cennosti v hotelovej izbe a nevstupovať do miestnych podnikov s neznámymi ľuďmi.

8. Ktoré jazyky sa hovoria v okolí jazera Atitlán?
V okolí jazera Atitlán sa hovorí hlavne španielsky a tzv. "kaqchikel", ktorý je jedným z mayských jazykov. V turistických oblastiach sa však bežne hovorí aj anglicky.

9. Aké sú miestne špeciality v okolí jazera Atitlán?
Miestne špeciality zahŕňajú nápoje z kávy a čaju, typické guatemalské jedlá a miestne rukodielné výrobky, ako sú napríklad tkané koberce.

10. Aké je počasie v okolí jazera Atitlán?
Počasie v okolí jazera Atitlán je subtropické a vlhké, pričom teploty sa pohybujú medzi 20 a 28 stupňami Celzia. Dažde sú bežné počas celého roka, ale najčastejšie padajú v období máj-jún a septembra-októbra.


Počasie Guatemala Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)


Guatemala - Lago de Atitlán (Jazero Atitlán)

Guatemala je krajina bohatá na prírodné krásy a jazero Atitlán, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, je jednou z jej hlavných turistických atrakcií. Lago de Atitlán (Jazero Atitlán) je považované za najkrajšie jazero v celom Strednej Amerike.

Jazero Atitlán sa rozkladá na ploche 115 kilometrov štvorcových a je obklopené horami a sopkami. Jeho hladina sa nachádza na 1562 metroch nad morom a preto je v tejto oblasti príjemnejšie počasie ako v iných častiach krajiny. Teploty sa pohybujú celoročne medzi 15 a 25 stupňami Celzia a nie sú príliš vysoké ani v období najväčšej horúčavy.

Na jazere sa nachádza niekoľko obcí, ktoré sú obľúbenými turistickými miestami. Patria medzi ne napríklad Panajachel, San Pedro La Laguna a Santiago Atitlán. Okrem krásnych výhľadov a možností na turistiku ponúkajú tieto obce aj možnosti na nákupy miestnych výrobkov a rôzne kultúrne zážitky.

Keďže sa jedná o tropickú oblasť, je v niektorých mesiacoch v roku zvýšené riziko zrážok a hurikánov. Najväčší počet zrážok sa očakáva v období od mája do októbra, kedy však tiež ale počasie predstavuje najlepšiu možnosť na poznávanie mesta. V období od novembra do apríla sa očakávajú optimálne podmienky na turistiku v tejto oblasti.

Jazero Atitlán je veľmi veľký vodný zdroj pre miestnych obyvateľov a turistov a záleží na každom jednotlivcovi, aby sa správal zodpovedne k tejto prírodnej kráse. Okrem turistiky sa v tejto oblasti tiež pestuje káva a kakaové bôby, ktoré sú základom pre miestnu kuchyňu a dopĺňajú atmosféru tohto nádherného prírodného úkazu.

Jazero Atitlán je miestom, kde sa stretáva miestna kultúra, jedinečná príroda a turistické atrakcie. Pri rozprávaní o Guatemale by sa nemala zabudnúť zmieniť tento klenot, ktorý turisti navštevujú z rôznych kútov sveta.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky