Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Paga Crocodile Pond

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Paga Crocodile Pond


Ako toto miesto nazývajú? Toto miesto sa nazýva Crocodile Pond alebo Sacred Crocodile Ponds.

Kde sa nachádza Crocodile Pond? Crocodile Pond sa nachádza v Paga v severovýchodnej časti Ghany.

Aké druhy krokodílov môžete vidieť v Crocodile Pond? V Crocodile Pond sa nachádzajú väčšie druhy krokodílov, ktoré sú nebezpečné pre ľudí.

Môžete sa dotýkať krokodílov v Crocodile Pond? Miestni duchovní veria, že dotykom ruky s krokodílom sa dá preniesť krutosť a bohatstvo, ale je to nebezpečné a neodporúča sa to.

Aké ďalšie zaujímavosti sú v blízkosti Crocodile Pond? V blízkosti sa nachádza niekoľko chrámov a starovekých miest ako Bolgatanga s ich rôznymi trhmi, kde si môžete kúpiť miestne umenie a remeslá.

Aký je vstupný poplatok na Crocodile Pond? Niektoré miestne spoločenstvá žiadajú turistov o dobrovoľné príspevky za návštevu.

Aké sú časy návštevy pre Crocodile Pond? Miesto je otvorené väčšinou počas dňa a je možné sa s miestnymi dohodnúť aj na návšteve v neskorých hodinách.

Môžete sa do Paga dostať verejnou dopravou? Áno, existujú autobusové linky a taxíky.

Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Crocodile Pond? Najlepšie obdobie pre návštevu je v suchom období od decembra do marca.

Môžete si strážiť veci počas návštevy? Áno, miestne spoločenstvá zvyčajne zabezpečujú miesto na uskladnenie vecí a majetku turistov.


Počasie Ghana Paga Crocodile Pond


Ghana Paga Crocodile Pond je fascinujúce miesto, ktoré si získalo pozornosť milovníkov exotických zvierat a turistov z celého sveta. Táto atrakcia sa nachádza v meste Paga v severovýchodnej časti Ghany a je známa svojimi krokodílmi, ktoré žijú vo voľnej prírode. Okrem toho, je to tiež obľúbené miesto na pozorovanie vtákov a len tak relaxovať v prírode.

Počasie v Paga je ovplyvnené savanovým podnebím, ktoré sa vyznačuje suchými a daždivými obdobiami. Suché obdobie trvá od novembra do marca, kedy je teplota vo vzduchu pomerne vysoká a môže dosahovať až 40°C. V tomto období je množstvo zrážok nízke, čo môže byť problémom pre miestnych farmárov, ktorí závisia od poľnohospodárskej činnosti. Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od apríla do októbra, kedy sa teplota znižuje a množstvo zrážok narastá. To znamená, že miestni farmári majú bohatú plodinu počas tohto obdobia.

Ak chcete navštíviť Ghana Paga Crocodile Pond, ideálne obdobie je počas suchého obdobia. To znamená veľa slnka a tepla, a takisto veľa príležitostí na pozorovanie krokodílov a vtákov. V daždivom období sa môže pozorovanie trochu skomplikovať kvôli dažďu a menej pravdepodobnosti, že krokodíly sa ukážu na povrchu.

Okrem toho, môžete navštíviť Paga počas slávností pôvodu na začiatku júna, kedy miestny ľud oslavuje ich kultúru a môžete sa zoznámiť s tradičnými tancami, piesňami a jedlami, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické.

Zhrnutím: Ghana Paga Crocodile Pond je jedinečnou atrakciou, a ak si chcete užiť návštevu počasie by malo byť jasné a slnečné, pretože krokodíly a vtáky sa pravdepodobne ukážu priamo pred vašimi očami. Mimo toho, sa môžete dočkať aj zaujímavých kultúrnych slávností, ktoré sú pre túto oblasť typické.


Dovolenka Ghana Paga Crocodile Pond


Ghana Paga Crocodile Pond - určite jedna z najzaujímavejších atrakcií, ktoré krajina ponúka. Ak ste na dovolenke v Ghane, určite si ju nenechajte ujsť.

Paga Crocodile Pond sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, v meste Paga. Je to miesto, kde sa obyvatelia zaoberajú ochranou krokodílov, ktorí sú pre Ghanu veľmi dôležití a ktorých obdivujú aj turisti z celého sveta.

Návštevníci majú možnosť vidieť tieto impozantné zvieratá uplne zblízka. Krokodíly v Pang Crocodile Pond sú zvyknuté na prítomnosť ľudí a sú celkom pokojné. Krokodíli sú dobre upravení a vedia, kedy majú byť v pohybe a kedy sa zastaviť.

Kokodíly sú v Pane chované veľmi starostlivo, keďže sú pre miestnych veľmi dôležité. Majú tu svoje svätyne, kde sa k nim modlia a sú považované za posvätné zvieratá.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pang Crocodile Pond, nezabudnite si priniesť kus mäsa alebo ryže, ktorú môžete priniesť krokodílom ako pochúťku. Samozrejme, je to na vlastné riziko, nakoľko krokodíli sú divoké zvieratá a treba dodržiavať opatrnosť.

Okolie Paga je mimoriadne príjemné a unikátne, krajina pozostáva z kamenistých pahorkov a plnej exotickej zelene. Okrem Pond Crocodile môžete vidieť aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad Kolombou House - miesto, kde si môžete kúpiť tradičné oblečenie a drobnosti z ručnej výroby.

Paga Crocodile Pond je určite miestom, kde sa zážitky a dobrodružstvo spájajú v jedno. Ak navštívite toto miesto, nezabudnite na fotoaparát, pretože budete mať možnosť zhotoviť úžasné zábery krokodílov i miestnej krajiny.

Všetci, ktorí sú nadšení zvieratami, kultúrou a dobrodružstvom by určite nemali minúť návštevu Paga Crocodile Pond v Ghane. Je to jeden z najneskôrjších a najzvláštnejších zážitkov, ktoré krajina poskytuje. Tak neváhajte a vyberte sa na svoju nezabudnuteľnú dovolenku v Ghane!


Ubytovanie Ghana Paga Crocodile Pond


Ak hľadáte zážitkovú dovolenku v Afrike, určite nezabudnite zahrnúť do vášho itinerára návštevu Ghana Paga Crocodile Pond. Tento mierumilovný rybník je domovom množstva krokodílov a obdivovateľov z celého sveta.

Aby ste dokázali poriadne vstreb’ať atmosféru a okolie tohto fascinujúceho miesta, ubytovanie v blízkosti crocodile pond nie je nielen dobrým nápadom, ale aj nevyhnutnosťou. Našťastie, v blízkosti sa nachádza niekoľko možností pre ubytovanie, ktoré vyhovia rôznym potrebám a rozpočtom.

Ak hľadáte neformálny prístup k ubytovaniu, sú tu niektoré možnosti, ktoré stoja za zmienku. Jedno z možných riešení je stačiť si stan, ktorý vám pomôže spoznať prírodu tak ako nikdy predtým. Väčšina organizátorov ponúka túto možnosť obvykle s možnosťou tímového ubytovania.

Ak je vám však potrebný niečo trochu menej avanťádne, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie na farme alebo v bežnej obytnom dome. Niektoré farma v okolí crocodile pond sú prístupné turistom, ktorí hľadajú odpočinok v pokojnom prostredí, mimo hluku reštaurácií a diskoték. Ak radšej ostávate v bežnej obytnej časti, uistite sa, že si vyberiete ubytovanie v blízkosti crocodile pond, kde bude len pár krokov na miesto, ktoré chcete navštíviť.

Ak hovoríme o luxusnom ubytovaní v okolí crocodile pond, sú k dispozícii niektoré kvalitné hotely a resorty. Niektoré z týchto ubytovaní ponúkajú návštevníkom skutočný zážitok, tak ako i štandardné radové hotely na všetkých svetadieloch.

Myslíme si, že toto miesto a jeho nezabudnuteľné krokodíly stoja za to, aby ste si našli čas a prežili si nezabudnuteľný zážitok. Vyberte si preto ubytovanie podľa vašich preferencií a rozpočtu a užite si tento krásny kúsok Ghány.


Letenka Ghana Paga Crocodile Pond


Cestovanie do exotických krajín je pre mnohých z nás túžbou a snom. Ak sa nachádzate medzi týmito ľuďmi, určite by ste mali uvažovať o návšteve ghanského mesta Paga. Toto malé mesto v severovýchodnej časti Ghany má niečo, čo určite stojí za to navštíviť - krokodílí rybník.

Krokodíli v Paga sú vo veľmi osobitom vzťahu s miestnymi obyvateľmi. Ako sa hovorí, krokodíly sú chránenci božského kultu a miestni veria, že ak sa krokodíly v súkromí dotknú, môže to mať následky. Preto sú krokodíly v Paga sväté a obyvatelia sa o ne starajú a uctievajú ich.

K ceste do Paga sa dostanete jednoducho, ako zvyčajne. Letenky je možné kúpiť v destinácii, kde žijete, kanceláriách cestovných kancelárií alebo online.

Po príchode do letisk v Gane ťa čaká cesta po peknej zelenej krajine, v ktorej vidíte mnoho malých dediniek, dokonca aj nilských koní. Pri príchode do Paga sa vám naskytne krásny výhľad na mesto a jeho rôzne atrakcie.

Krokodílí rybník je samozrejme hlavnou atrakciou v Paga a milovníci zvierat a prírody si určite prídu na svoje. Krokodíli sú obyčajní krokodíli, ktorí sú však uctievaní miestnymi a sú ústredným bodom miestneho kultu. Krokodíli sú skutočne priateľskí a turisti môžu dokonca vstávať a pristupovať k nim. Môžete dokonca položiť hlavu krokodíla na vaše telo a netreba sa báť - krokodíli nie sú agresívni.

Okrem krokodílích rybníkov si môžete v Paga užiť množstvo ďalších atrakcií vrátane výletov do národného parku Mole, kde môžete vidieť slony, antilopy a mnoho ďalších zvierat. Môžete sa tiež pridružiť ku kultúrnemu tancu saobrazzie, ktorý sa v meste koná. Tento tanečný výkon je považovaný za jeden z najdôležitejších vývojov v ghanskej kultúre a ponúka turistom úžasný dôvod, prečo navštíviť toto krásne miesto.

Výlet do Paga a navštívenie krokodílích rybníkov je skutočne skvelý zážitok a určite sa dobre zapamätáte. Ak milujete prírodu, zvieratá a chcete sa oboznámiť s miestnou kultúrou, neváhajte a zakúpte si letenku do Ghany hneď. Paga je síce malé mesto, ale určite stojí za návštevu.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky