Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Nzulezo Stilt Village

Letenka Ghana Nzulezo Stilt Village


Ak máte chuť na niečo iné a chcete zážitok, ktorý sa vám napoškriaba na srdce a na duchu, potom by ste si mali skúsiť letenku do Ghany a pozrieť si Nzulezo Stilt Village.

Nzulezo Stilt Village je unikátny, pôvabný a kultúrne významný lokalitou v Ghane. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a jeho názov znamená "Miesto, kde sa vyrábajú kanoe.“ Nzulezo je skutočnou ukážkou toho, ako Áfrické kmene žijú v harmónii s prírodou a preto sa právom považuje za jedno z najzaujímavejších miest na zemi.

Tým, že sú domy postavené z tisícok drevin, korienkov a paličiek a obkolesené lagúnou týmto miestom dáva mierne a pokojné atmoféru. Domáci sa živia rybolovom, poľnohospodárstvom a ukážkovou drevorubačskou prácou. Je tu málo elektrickej energie, väčšina obyvateľov sa tu osvetľuje solárnymi panelmi a na chodníkoch svietia lucerny.

Cesta na Nzulezo Stilt Village nie je úplne jednoduchá, ale stojí za to. Musíte sa vydať na cestu autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Gany, Akkry do mesta Beyin. Odtiaľ pokračujte na tzv. obchodné centrum, kde sa môžete zaregistrovať a urobiť si výlet na Kanoe.

Keď prídete do Nzulezo, susedia vás srdečne privítajú a ste vítaný ako host na ich mieste. Môžete pozrieť si miestnych rybárov, ako zbierajú ryby a prispôsobujú kŕdeľom kanál a jaskýň; môžete sa zahrať s miestnymi deťmi či si kúpiť niečo na trhu. Celkovo sa toto miesto vyznačuje svojou prírodou, kultúrou a spôsobom života, takže určite nie je ničím, čo by ste mali prenechať.

Na záver môžem povedať, že návšteva Nzulezo Stilt Village je jedinečný zážitok, ktorý by si ľudia mali nechať ujsť, ak sa dostanú do Ghany. Je to miesto, ktoré dokáže priam magicky upokojujúciť v dnešnom ruchu života a ponúka krásne prírodné scenérie a pochopenie miestnej ľudskej kultúry. Takže neváhajte a vyberte sa na tento rozpustený chrám harmónie.


Ubytovanie Ghana Nzulezo Stilt Village


Ak hľadáte neobvyklé ubytovanie, ktoré ponúka zážitok, ktorý sa zrejme nikdy nezopakuje, potom musíte navštíviť Nzulezo Stilt Village v Ghane.

Nzulezo je malá osada postavená na drevených sladníckych paliach, ktorá leží na jazere Tadane v západnej Ghane. Ide o miesto, ktoré je úplne odrezané od vonkajšieho sveta, pretože k nemu nevedú cesty ani mosty. Návštevníci sa sem môžu dostať iba loďou.

Osada Nzulezo bola založená v 15. storočí miestnymi rybármi a lovcom. Postupom času sa stala známou turistickou atrakciou, ktorú navštevujú tisíce turistov z celého sveta.

Ak by ste sa rozhodli zostať v Nzulezo, mali by ste vedieť, že tu nie sú žiadne hotely ani penzióny. Avšak miestni obyvatelia vám radi poskytnú ubytovanie v ich domoch. V týchto domoch sa nachádzajú jednoduché izby, ale majú čistú posteľ a kúpeľňu.

Jedinečným zážitkom pri ubytovaní v Nzulezo je pozorovať miestnych rybárov pri práci. Môžete sa pridať k nim a skúsiť si chytiť svoju vlastnú rybu. Okrem toho sa tu nachádza aj nádherný kus prírody, ktorý môžete objaviť prostredníctvom kanoistických výletov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nzulezo, nezabudnite priniesť so sebou potrebné veci, ako sú toaletné potreby a pitná voda, pretože v osade nie je prístup k pitnej vode.

Vzhľadom na izolovanosť osady a ťažkú prístupnosť je toto miesto ideálne pre tých, ktorí chcú zistiť viac o živote miestnych obyvateľov a ich kultúry. Ak chcete zažiť niečo úplne odlišné a nezvyčajné, ubytovanie v Nzulezo Stilt Village by malo byť vašou voľbou.


Dovolenka Ghana Nzulezo Stilt Village


Ak hľadáte jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku, potom by ste mohli zvážiť návštevu Gany a jej úžasného mestečka Nzulezo. Toto miesto je známe predovšetkým svojimi konštrukciami z bambusu a palmových listov, ktoré sa nachádzajú na vodnej hladine a tvoria malú dedinku na západe Afriky. Ako pracovník prediktívneho textu som sa do tohto miesta úplne zamiloval a preto Vám prinášam tento článok, aby ste sa dozvedeli viac o tomto fascinujúcom mieste a jeho príbehu.

Nzulezo Stilt Village sa nachádza v juhozápadnej časti Ghany, asi 90 km od mesta Takoradi. Mestečko bolo postavené priamo na jezere Tadane, ktoré je jedným z najväčších lagúnových systémov v Afrike západne od púšte Sahara. Dedinka je obehnaná pralesmi v lesnom strednom páse Gany, takže je to okolitých prírodných krás veľmi bohatá oblasť.

Toto miesto je charakteristické pre svoje stilted domy, ktoré sú postavené na drevených kôlach. Tieto domy sú vyrobené z bambusu a palmových listov a umožňujú domácim obyvateľom byť bezpečne na vode a chrániť sa pred nepriaznivými klimatickými podmienkami. V dedine žije zhruba 500 ľudí a ich hlavným zdrojom obživy je rybolov. Cestovatelia, ktorí si chcú vyskúšať lovenie rýb, majú možnosť ísť na rybolov s rybármi z dediny a následne si pripraviť získaný úlovok.

Návšteva mestečka Nzulezo je ako cesta do minulosti. Toto miesto je predovšetkým známe svojím starobylým kultúrnym dedičstvom, ktoré stále pretrváva. Obyvatelia dediny sa snažia zachovať svoje tradície a zvyky, ktoré poznali ich predkovia. Keď sa rozhodnete navštíviť tento unikátny kúsok Afriky, máte možnosť vidieť, ako sa ľudia učia loviť rýby, tkajú palmové koše a spracúvajú ryby do tradičných jedál.

Okrem toho, v okolí mesta Nzulezo je množstvo ďalších prírodných krás, ktoré stojí za vidieť. Nachádza sa tu napríklad priehrada, ktorá bola vybudovaná pre reguláciu prúdenia rieky Ankobra a Tadane. Táto oblasť je domovom množstva druhov vtáctva a živá s džungľou a trpasličími krokodilmi. Pre tých, ktorí si želajú vidieť viac zvierat, tu môžu ísť na safari v Národnom parku Mole alebo priehľade Kakum, kde môžu vidieť vzácnych opíc z druhu červený kolobeh.

Cesta do mestečka Nzulezo môže byť dobrodružná, ale návšteva tohto miesta rozhodne stojí za to. Cestujete cestou, ktorá je zväčša neprestávačná, ale zároveň krásna a akonáhle dorazíte, ocitnete sa v úplne inom svete. Mestečko Nzulezo a jeho obyvatelia Vás nadchnú svojou kultúrou a pohostinnosťou a táto nezabudnuteľná dovolenka bude rozhodne na dlhý čas ostávajú v spomienkach.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Nzulezo Stilt Village


1. Čo je Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Ghana Nzulezo Stilt Village je dedina postavená na kôlach vo vode, nachádza sa v západnej Ghane.

2. Aké je vstupné do Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Vstupné do dediny sa líši podľa počtu osôb a môže byť dohodnuté s miestnymi sprievodcami.

3. Ako sa dostanem do Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Dedina sa nachádza asi 90 km od mesta Takoradi. Najlepšou možnosťou je prenajať si miestneho sprievodcu a prejsť cestu lodou cez šumivé jazero.

4. Aké sú turistické atrakcie v Ghana Nzulezo Stilt Village?
- V dedine môžete navštíviť miestne obydlia, trh, školu a kostol. Okolie je obľúbenou oblasťou pre vtáčie pozorovanie a rybolov.

5. Aké je klimatické a počasie v dedine Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Klima je tropická s vyššou vlhkosťou v období dažďov (apríl až jún). Pri návšteve sa odporúča nosiť chrániče proti komárom.

6. Koľko trvá návšteva dediny Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Návšteva dediny môže trvať od niekoľkých hodín až po celodennú exkurziu.

7. Je možné sa ubytovať v dedine Ghana Nzulezo Stilt Village?
- Áno, je možné sa ubytovať v miestnej dedine v jednoduchých podmienkach s miestnymi obyvateľmi.

8. Aké sú miestne jedlá a pitie v dedine?
- Miestne jedlá sa skladajú z rýb, ryže a zeleniny s použitím miestnych korenie. V dedine je možné ochutnať miestne pivo a kokosový olej.


Počasie Ghana Nzulezo Stilt Village


Ghana je krajina so zaujímavou kultúrou a zaujímavými oblastiami. Jednou z takýchto oblastí je Nzulezo Stilt Village, ktorá sa nachádza na juhozápade krajiny. Táto oblasť je známa svojim unikátnym obytným spôsobom a tiež svojou krásnou prírodou. Ak navštívite tuto časť Ghany, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok.

Nzulezo Stilt Village je v skutočnosti dedina, ktorá je postavená na kmeňoch stromov. Táto dedina má dlhú históriu. Je povedané, že dedina bola založená v 16. storočí, keď sa niektorí ľudia rozhodli osadiť sa na jazeru Tadane. Tento jazero je dôležitým zdrojom pitnej vody pre dedinu a pre mnoho okolitých dedín.

Jazeru Tadane sa však mohlo ľahko minúť, pretože jeho hladina stúpa a klesá v závislosti od počasia a množstva zrážok. Vďaka tomu sa ľudia rozhodli postaviť svoje domy na kmeňoch stromov, aby sa mohli držať nad hladinou jazera. Tento spôsob bývania sa zachoval až do dnešných dní a stalo sa charakteristickým znakom dediny.

Určite patríte medzi turistov, ktorí chcú zažiť toto unikátne bývanie. Prístup k dedine je však obmedzený a môže byť trochu náročný. Najlepší spôsob, ako sa dostať do dediny, je cez dugout canoe, ktorým môžete preplávať približne 1,5 hodiny. Počas cesty sa môžete tešiť na krásne výhľady na prírodu a pozerať na rybárov, ktorí lovia ryby v jazere.

Po príchode do dediny sa môžete prechádzať po drevených prechodoch, ktoré vedú k domom a ďalším miestam v dedine. Môžete tiež vidieť miestnych obyvateľov, ktorí vykonávajú svoju úlohu v dedine, vrátane rybolovu, pripravovania jedla alebo výroby miestnych rukodiel.

Okolie dediny je plné prírody a krásy. V dedine si môžete prenajať kanoe a ísť na výlet po jazere Tadane. Môžete sa tiež vydať na pešiu turistiku a objavovať okolité lesy.

Ak chcete navštíviť dedinu Nzulezo Stilt, je dôležité vedieť, že najlepší čas na toto je v období sucha, ktoré trvá od decembra do marca. Počas tohto obdobia sú cesty suché a ľahko sa dostanete do dediny.

Nzulezo Stilt Village je jedinečným miestom na svete a určite stojí za návštevu. Od unikátneho bývania až po krásnu prírodu, budete mať nezabudnuteľný zážitok z vašej návštevy tejto nádhernej časti Ghany.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky