Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Saint-Malo

Letenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo je francúzska destinácia plná histórie, kultúry a nádherného pobrežia Atlantiku. Ak plánujete navštíviť tento miestny revír, musíte si zabezpečiť letenku do Francúzska, a najlepšie priamo do Saint-Malo.

Jediným priamym letom do Saint-Malo je z Londýna, no existuje množstvo alternatív. Záleží len od vás, akou formou cestovania si vyberiete.

Najlepšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Saint-Malo, sú Air France, British Airways a Ryanair. V závislosti od ázijských destinácií ponúka aj spoločnosť Cathay Pacific priame lety do Saint-Malo.

Základné ceny leteniek do Francúzska sa pohybujú od 150-250 € v závislosti na období, kedy budete letieť. Najlepším ročným obdobím pre lety do Saint-Malo je letná sezóna, od júna do septembra. V tomto období si však musíte počuť s vysokou turistickou sezónou a prípadne si plánovať vaše plány vopred.

Mimoriadne výhodná je nákup letenky minimálne dva mesiace pred odletom. Týmto dokážete ušetriť až 23%. Cena leteniek môže byť vysoká aj v prípade krátkeho vopred naplánovaného letu. Pokiaľ sa rozhodnete letieť s jednou z leteckých spoločností Air France, British Airways alebo Ryanair, môžete získať veľké zľavy spolu s rezerváciou hotelových ubytovaní v Saint-Malo.

Po prílete sa môžete rozhodnúť pre transfer, ktorý vás privezie priamo k ubytovaniu, alebo si vypožičať auto. Väčšina miestnych autobusov a taxíkov sú k dispozícii na letisku, takže nemusíte mať obavy z hľadania prepravy v poslednej chvíli.

Podľa toho, ako sa rozhodnete letieť a nastaviť si vaše cestovné plány, môžete ušetriť veľa peňazí a užite si nádherné dovolenky v Saint-Malo. Táto destinácia ponúka veľa možností zábavy a kultúry, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude jedinečným zážitkom.


Počasie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo, považovaný ako jedno z najkrajších miest Bretónska v západnej Francúzsku, je populárne turistické stredisko celoročne. Toto mesto, ktoré bolo kedysi pirátskym prístavom, je plné histórie, krásnej architektúry a niektorých z najlepších pláží v Bretónsku.

Počasie v Saint-Malo sa mení v závislosti na ročnom období, pričom najlepší čas na návštevu tohto mesta je v lete. Letné počasie v Saint-Malo je veľmi priaznivé a príjemné, s teplotami od približne 20 až 25 stupňov Celzia. Zvyčajne sú dni slnečné a jasné, s niekoľkými zrážkami v priebehu mesiaca.

Jeseň je pre Saint-Malo obdobím množstva dažďov a zrážok, s teplotami medzi 10 až 15 stupňov Celzia. Ak sa však zabičujete na prechádzky po pláži, nebudete sklamaní, keďže väčšina z nich má práve v tomto ročnom období málo návštevníkov.

Zima v Saint-Malo je obdobím, kedy teploty klesajú na asi 5 stupňov Celzia, s občasnými silnými dažďami a silným vetrom. Mesto sa však stále zdá byť krásne vo svetle sviečok a kozubov v reštauráciách a kaviarňach.

Jarné počasie v Saint-Malo je o niečo teplejšie ako zima, pričom teploty sa pohybujú medzi 12 a 18 stupňami Celzia. V tomto období sa mesto prebúdza k životu a po turistickom zimnom výpadku pulzuje opäť novými hostmi a atrakciami.

Nie je pochýb, že Saint-Malo je klenotom juhu Francúzska a bol by to perfektný cieľ na určitú dovolenku. Preto, ak plánujete cestu do Bretónska, nezabudnite zvážiť počasie, ktoré je zvyčajne návykové a priaznivé pre turistov celoročne.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Aké je počasie v Saint-Malo v lete?
Odpoveď: V lete je v Saint-Malo teplé počasie s priemernou teplotou okolo 20°C a občasnými dažďami.

2. Ako sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes?
Odpoveď: Možno sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes vlakom, autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo je zo západnej spanilej veže, ktorá ponúka výhľad na celé mesto a okolie.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšími plážami v Saint-Malo sú Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

5. Koľko stojí vstup na hrad v Saint-Malo?
Odpoveď: Vstup na hrad v Saint-Malo stojí približne €7 pre dospelých a €4 pre deti.

6. Kde si môžem v Saint-Malo najlepšie pochutnať na morskej strave?
Odpoveď: V Saint-Malo môžete skúsiť najlepšiu morskú kuchyňu v reštauráciách Le Bistrot du Roy, La Belle Epoque, Le Chalut a La Brasserie du Sillon.

7. Aké je oslavy v Saint-Malo počas leta?
Odpoveď: Počas letných mesiacov sa v Saint-Malo koná množstvo festivalov, ako napríklad Festival Etonnants Voyageurs a Festival La Route du Rock.

8. Kde sa dá kúpať v Saint-Malo?
Odpoveď: Kúpať sa dá v Saint-Malo na pláži Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

9. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Saint-Malo je na Rue de l'Orme, kde sa nachádza množstvo obchodov a butikov.

10. Aké aktivity ponúka Saint-Malo pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Saint-Malo sa môžete s deťmi vybrať na výlet na pláže, navštíviť akvárium, pevnosť a múzeá alebo sa vydať na cykloturistiku po okolí.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Francúzska krajina je plná krásnych miest pre turistov. Jedným z nich je Saint-Malo, ktoré je zaujímavým miestom pre milovníkov histórie aj plážových hier. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, určite budete potrebovať ubytovanie.

Dobrým miestom na ubytovanie v Saint-Malo môže byť niektorý z hotelov priamo na pobreží. Väčšina hotelov ponúka úžasný výhľad na more a tiež krásne západy slnka, ktoré môžete sledovať z balkóna alebo terasy. Medzi tieto hotely patrí napríklad Les Charmettes, ktorý má možno trochu jednoduchšie priestory, ale zato sa môžete tešiť z priameho výhľadu na pláž. Ak hľadáte viac luxusu, potom si môžete vybrať z hotela Grand Hôtel des Thermes alebo Le Nouveau Monde, ktoré sú plné zariadení ako spa, bazén, posilňovňa, reštaurácia a ďalšie.

Ak by ste chceli zažiť skutočnú atmosféru mesta a to v kombinácii s romantikou, potom budete vyzerať po ubytovaní v centre mesta. V meste Saint-Malo sa nachádza mnoho krásnych ulíc a historických budov, a tak si môžete zájsť na prechádzku, než sa vyberiete na pláž. Napríklad, môžete si vybrať z hotelov, ako sú Hotel de France a Hotel Cartier, ktoré sa nachádzajú v časti mesta s názvom Intra-Muros alebo môžete si vybrať z ponuky viacerých apartmánových domov, ktoré ponúkajú rôzne typy apartmánov vo všetkých veľkostiach a cenách.

Mierny rozpočet a niekedy aj potrebu reštauráciu v mieste, kde sa budete ubytovávať, predstavuje ubytovanie v motely. Ubytovanie v motely môže byť riešením pri cestovaní s väčšími skupinami alebo veľkou rodinou. V Saint-Malo si môžete vybrať z ponuky rôznych motelov na okraji mesta alebo môžete zvoliť niektorý z trochu ďalej od mesta, ako napríklad Hotel Campanile, ktorý sa nachádza v blízkosti nákupného centra a je asi 10 minút jazdy autom od centra mesta.

Všetky uvedené typy hotelov sú vhodné pre rôzne druhy návštevníkov hlavne preto, že Saint-Malo ako každé mesto má svoje unikátne momenty a čaro. Je to preto dôležité, aby ste si za Vašu návštevu vybrali ubytovanie, ktoré bude zodpovedať Vašim potrebám a očakávaniam.


Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo: Tajuplná a kúzelná dovolenka v Bretónsku

Ak hľadáte neuveriteľne krásne miesto na dovolenku, Saint-Malo v Bretónsku je ideálnou voľbou. Toto maľovaniebné pobřežie Francúzskej riviéry, ktoré spája koloritné ulice plné historických pamiatok, lukratívnych trhov a pláží, bude pre vás ako stvorené na nezabudnuteľnú dovolenku.

Saint-Malo je malé, opevnené, stredoveké mesto ležiace na brehu Atlantického oceánu. Jeho karo navonok môže pôsobiť ponurým dojmom tajomna a záhady, avšak keď sa pridáte k davu ľudí, zistíte, že vlastne je to miesto plné života a zábavy.

Pri prechádzaní ulicami mesta si nenechajte ujsť návštevu katedrály Sv. Vincenta, l’Eglise Saint-Jean-Baptiste alebo zámockú vežu Porte Saint-Thomas. K dispozícii sú tu aj množstvo pivníc, kde si môžete vychutnávať tradičný bretonský jedlo a pivo.

Okolo Saint-Malo sa nachádza množstvo atrakcií a zaujímavých miest. Vhodným miestom na príjemný výlet bude prírodný park Bretonská zátoka alebo Cap Frehel, majestátny krajinný múzeum v Bretónsku. Ak máte radi vodu, navštívte labuť Palace Grand Aquarium, ktorý patrí medzi najväčšie akváriá v Európe.

Pre tých, ktorí sa radi opaľujú a plánujú dovolenku s relaxom na pláži, Saint-Malo je ideálny výlet i pre nich. Na plážach Cabourg, La Baule alebo Deauville môžete užívať slnečné lúče a morské vlny po celý deň. Najlepšie časy na plážiach sú zvyčajne od mája do septembra.

Miesto na ubytovanie v Saint-Malo je možné zohnať tradične cez hotelové reťazce, sektory, apartmány alebo tiež cez ubytovanie u miestnych Airbnb hostí. Počas leta býva zvyčajne vyššia návštevnosť, takže zarezervujte si ubytovanie vopred.

Celkovo Saint-Malo patrí medzi najkrajšie a najúžasnejšie miesta na dovolenku v Bretónsku. Ak sa rozhodnete stráviť svoj voľný čas v tomto kúzelnom meste, máte istotu, že nebudete ľutovať ničoho. Prežijete si príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky