Nájdite letenky s najlepšou cenou

Etiópia Awash National Park

Ubytovanie Etiópia Awash National Park


Etiópia je známa svojimi nádhernými prírodnými pamiatkami a Awash National Park rozhodne patrí medzi jednu z najkrajších. Tento park sa nachádza vo východnej Etiópii, ktorá je prevažne suchá a púštna oblasť. Park je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, ktoré sú pre túto časť sveta veľmi nezvyčajné.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto národného parku, Oasis Lodge môže byť tým správnym miestom pre vás. Tento lodge sa nachádza iba pár kilometrov od vchodu do parku a ponúka luxusné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov.

Oasis Lodge je navrhnutý tak, aby zabezpečil pohodlie a relaxáciu pre svojich hostí. Každá izba v lodge je klimatizovaná a vybavená tv a privátnou kúpeľňou. Zariadenie je obklopené nádhernými záhradami a je dokonalým miestom na oddych a relax po dni strávenom pozorovaním zvierat v národnom parku.

K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú široký výber jedál a nápojov. Môžete sa teda tešiť na chutné etiopské kuchyne a tiež na medzinárodné kuchyne.

Ak sa rozhodnete pobyt v Oasis Lodge, môžete si zariadiť prehliadku Awash National Park. Park je domovom mnohých zvierat, ako sú napríklad sloni, gepardy, levharti a mnoho ďalších druhov. Aby ste si mohli užiť skutočnú krásu parku, môžete si zariadiť prehliadku s licencovaným sprievodcom.

Celkovo je Oasis Lodge dokonalým miestom na pobyt v blízkosti Awash National Park. Môžete si užiť nádhernú prírodu a súčasne si dopriať luxusné ubytovanie. Takže ak hľadáte miesto pre váš pobyt v Etiópii, Oasis Lodge je dobrá voľba.


Dovolenka Etiópia Awash National Park


Etiópia je známa svojou úchvatnou prírodou a prekrásnymi národnými parkmi. Jedným z najkrajších a najviac navštevovaných parkov v tejto krajine je Awash National Park.

Awash National Park sa nachádza v blízkosti kmeňa Awash, cca 200 km východne od hlavného mesta Addis Abeby a zaujíma plochu takmer 750 kilometrov štvorcových. Park ponúka prekrásne výhľady na horu Fentale, ktorá sa tyčí do výšky 2 027 metrov a na zovreté kaňony, ktoré obklopujú rieku Awash.

V tejto oblasti nájdeme tiež zaujímavé geotermálne pramene, ktoré sú obľúbeným miestom turistov. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo divokej zveri, medzi ktorými nieto iného slony, zebry, pštrosy, levharti, krokodíly a šakali. Awash National Park je tiež domovom mnohých dr uhov vtákov, ktoré oslnia svojim farebným zafarbením a nádherným spevom.

Ak ste milovníkom turistiky, mali by ste určite vidieť zaujímavé miesta v parku, ako sú napríklad Vodopád Awash, kde môžete vidieť aj nádhernú krajinu čo stvorenú na čaro ďalšej Arendelle a Ohariu, alebo kaňony, ktoré stoja za to vidieť. Mnohé cesty v parku sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, ktorí si môžu vychutnávať prírodné scenérie a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Awash National Park však ponúka viac ako len prírodné krásy a turistické atrakcie. Toto územie je bohaté na kultúru a históriu, pretože v tejto oblasti sa nachádza množstvo kmeňov a kultúr. V parku môžete vidieť množstvo starobylých miest, ako napríklad miesto pre spravodliví súd, ktoré bolo postavené v 17. storočí, alebo chrám, ktorý slúžil ako svätyňa pre pôvodných obyvateľov Etiópie.

Záverom možno povedať, že Ak chcete spoznať krásy Etiópie, určite sa nebojte navštíviť Awash National Park. Táto čarovná oblasť vás určite nadchne svojou prírodnou krásou, zaujímavou kultúrou a vzrušujúcimi zážitkami. Takže ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám umožní relaxovať a zároveň objavovať nové miesta a kultúry, Awash National Park je tou správnou voľbou!


Počasie Etiópia Awash National Park


Etiópia Awash National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Etiópii, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky pre turistov. Nachádza sa v regióne Afar v juhozápadnej časti krajiny a zaujíma plochu viac ako 750 kilometrov štvorcových. Tento park je známy pre svoju divokú prírodu, takže návštevníci si môžu vychutnať nádherné scenérie, pestrú faunu a flóru a samozrejme aj nezabudnuteľné zážitky.

Počasie v Etiópia Awash National Park závisí od ročného obdobia. Park sa nachádza v oblasti s vlhkým a suchým klimatom, ktoré ovplyvňuje sezónne dešťové zrážky. Obdobie zrážok trvá od júna do septembra, kedy môžu návštevníci očakávať teplejšie počasie s vyššou vlhkosťou. V tomto období sú krásne vodopády v parku oveľa nápadnejšie a aj fauna a flóra využívajú vlhosť, ktorá je vtedy zväčša prítomná.

Oproti tomu, zvyšok roka v parku je suchý a teplý. Zimné mesiace (december - február) sú zvyčajne najsuchšie, čo znamená, že návštevníci môžu očakávať menej zelene a vodných plôch. Počas tejto fázy oblasti sú aj prevažne žlté plochy a vyschnuté rieky, alebo vodné korytá. Pôžitok z návštevy je ale rovnako intenzívny pre turistov, pretože stejně jako v ostatních obdobích sa dajú vidieť zvieratá a unikátne rastliny, ktoré sa prispôsobili suchým podmienkam. Jediný rozdiel je v tom, že návštevníci by mali pripraviť kvalitné oblečenie a dostatok vody na hydratáciu.

V parku sa nachádza množstvo vodopádov, vrátane mnohých, ktoré tvoria rieky Awash a Fantale. Návštevníci si môžu pozrieť rôzne druhy zvierat, vrátane hyen, paviánov, levov, gepardov, žiráf a antilop. Okrem toho návštevníci, ktorí sa radi spájajú s miestnou kultúrou môžu navštíviť etnické osady v okolí parku.

V záverečnej analýze, Etiópia Awash National Park je ideálnou turistickou destináciou nielen pre dobrodruhov, ale aj pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásy prírody v plnosti. A to v akejkoľvek časti roka. Návšteva tohto parku je pre turistov určite nezabudnuteľnou skúsenosťou a určite súčasťou každej cesty do Afriky.


Letenka Etiópia Awash National Park


Etiópia je jednou z najzaujímavejších krajín na svete vo viacerých ohľadoch - od haarém po nádherné prírodné scenériá. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite by ste nemali vynechať návštevu Awash National Park.

Awash National Park, známy aj ako Awash Falls National Park, sa rozprestiera na ploche viac ako 900 km2 a nachádza sa na východe Etiópie, v blízkosti mesta Awash. Park je domovom množstva druhov vtákov, zvierat, ale aj rastlín, ktoré vytvárajú nádhernú krajinu. Park je najlepšie navštíviť počas obdobia sucha, ktoré trvá od novembra do marca.

Najväčšou atrakciou parku je Awash Falls, nádherný vodopád, ktorý padá z výšky až 46 metrov. Samotný vodopád nie je jedinou vecou, ktorá určuje návštevníkom tohto parku chuť zostať. Park je domovom rôznych druhov vtákov, ako aj zvierat, ktoré sú v záznamu. Medzi zvieratami, ktoré môžete vidieť v parku, patrí slon, žirafa, hyena, šakal a dikdik. Okrem toho sú tu aj mnohé druhy hadov a krokodílov, ktoré môžu byť fascinujúce na pozorovanie.

Turistické prechádzky sú tiež veľmi populárne v tomto parku. Návštevníci môžu vyraziť na vedenú turistickú prechádzku, v priebehu ktorej môžu vidieť rôzne druhy vtákov, opíc, a dokonca aj rôzne druhy hmyzu. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť park, mali by ste sa šetriť vzhľadom na obmedzenia, ktoré sa uvalili na turistické aktivity. Základné turistické prechádzky, ktoré vám umožnia vidieť vodopád, trvajú v priemere 4-5 hodín.

Letenky do Etiópie sú v súčasnosti pomerne lacné, a preto je to perfektná príležitosť na prežitie dovolenky v zaujímavom a jedinečnom mieste. Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, určite nevynechajte awashský národný park, ktorý vám ponúka príležitosť prečkať prírodné scenérie, ktoré sú typické pre tento kontinent.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash National Park


Q: Aké sú hlavné atrakcie v Awash National Park?
A: Hlavnými atrakciami v Awash National Park sú prírodné scenérie, ako sú vodopády, sopečné krátere, horstvá a rieky. Park ponúka tiež možnosť pozorovania divokej zveri, ako sú slony, paviány, hyeny, levharti, krokodíly a mnoho iných druhov.

Q: Kedy je najlepšie navštíviť Awash National Park?
A: Najlepším obdobím na návštevu Awash National Park je jar (marec až máj) a jesenné mesiace (september až november). Teploty sú v tomto období príjemné a zver je častejšie vidieť.

Q: Aký je vstupný poplatok do parku?
A: V roku 2021 vstupný poplatok do Awash National Park bol 500 ETB (cca 12 eur) na osobu.

Q: Je potrebné cestovať s miestnou príručkou pri návšteve Awash National Park?
A: Áno, odporúča sa cestovať s miestnou príručkou, ktorá pozná park a má skúsenosti s pozorovaním divokej zveri.

Q: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park, je autom z Addis Abeby (cca 200 km). V parku je tiež možné si prenajať džíp alebo taxík.

Q: Kde sa dá ubytovať v parku?
A: V parku sa nachádza niekoľko kempov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú rôzne druhy ubytovania. Medzi najpopulárnejšie patria Awash Falls Lodge, Genet Hotel a Fentale Safari Lodge.

Q: Môže sa Awash National Park navštíviť na jednodňový výlet?
A: Áno, park je možné navštíviť na jednodňový výlet, ale dá sa tam stráviť aj niekoľko dní, aby ste mohli preskúmať všetky oblasti a zaujímavosti.

Q: Aké sú povolené aktivity v Awash National Park?
A: V parku sú povolené rôzne aktivity, ako sú pozorovanie zvierat, turistika, treking, pikniky a fotografovanie. V niektorých oblastiach je tiež povolené rybolov a lovu.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky