Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Marsa Matruh

Ubytovanie Egypt Marsa Matruh


Egypt je krásna krajina plná kultúry, histórie a nádherných pláží. Jednou z najkrajších lokalít, kde si turisti môžu užiť svoj pobyt, je Marsa Matruh. Tento malý letoviskový ostrov sa nachádza na pobreží Stredozemného mora na západnom pobreží Egypta. Je to nádherné miesto s množstvom hotelov a ubytovacích možností.

Marsa Matruh ponúka pre turistov krásne piesočnaté pláže s tyrkysovými vodami, priam ideálne na oddych, prechádzky a plážové hry. Pláže sú dostupné z väčšiny hotelov, ktorých rozmanitosť zahŕňa hotely pre každý rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, ktoré ponúka rozmanité služby a prístup na súkromnú pláž priamo z hotela, The Beau Site Belle Vue Hotel je jedným z najlepších hotelov v Marsa Matruh. Tento hotel ponúka plávanie v súkromnom bazéne, wellness centrum, reštaurácie s jedlami medzinárodnej, stredomorské a egyptské kuchyne a večerné zábavy pre hostí. Hotel síce nie je najlacnejší, ale určite stojí za každú cenu.

Ak hľadáte skromnejšiu cenovú reláciu s kvalitným ubytovaním a službami, potom je Jaz Almaza Beach Resort dobrá voľba pre Vás. Hotel ponúka súkromné pláže, posilňovne, wellness centrum, kaviareň, bary a reštaurácie, kde sa podávajú rôzne typy jedál vrátane talianskej, stredomorskej a egyptské kuchyne. Jaz Almaza Beach Resort je ideálny pre rodiny s deťmi a pre obľúbencov vodných športov.

Panorama Matrouh Beach Hotel je ďalšou dobrou voľbou pre rodiny. Je to lacnejší hotel s kupeľmi, bazénmi a reštaurácie s egyptskými jedlami. Hotel má priamy prístup na pláž a ponúka rôzne druhy vodných športov. Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, je toto ideálne miesto na prechádzky v okolí a na výlety po meste.

Všetky tieto hotely poskytujú krásne ubytovanie, vynikajúce služby, fantastické pláže a množstvo zábavy. Takže, ak hľadáte úžasné miesto na dovolenku, kde môžete oddychovať a užiť si slnko, piesok a more, nechajte sa prekvapiť krásami Marsa Matruh v Egypte.


Dovolenka Egypt Marsa Matruh


Egypt je veľmi obľúbená dovolenková destinácia, ktorá sa s radosťou navštevuje rok čo rok. Najmä letoviská ako Hurghada či Sharm el-Sheikh sú známe po celom svete. Avšak ak by ste chceli navštíviť niečo trochu menej preplnené, potom je tu pre vás krásne letovisko Marsa Matruh.

Toto letovisko sa nachádza na západnom pobreží Egypta, približne 4 hodiny jazdy od Alexandrie. Mesto sa tiahne pozdĺž pobrežia a je obklopené prekrásnymi plážami a turistickými zónami, kde nájdete mnoho hotelov, reštaurácií a obchodov. Mnohé zo zón turistov privádzajú k čarovným zátokám a lagúnam, kde sa ponáhľajú k plávanie, kitesurfingu a iným vodným športom.

Marsa Matruh je známe svojimi plážami, ktoré patria k najkrajším na svete. Jemný piesok a čistá voda sú karakteristické pre celé toto pobrežie. Najkrajšie pláže sú ale tajné, nie sú označané žiadnymi nápismi. Ak máte šťastie a nájdete niektoré z nich, máte šancu sa osviežiť v miestnej báchorkovitej vode, ktorá je dokonale čistá.

Ak ste príznivcom histórie a kultúry, môžete sa z Marsa Matruh vydať do okolitých miest alebo archeologických lokalít. Napríklad v meste Sidi Barrani nájdete pevnosť z druhej svetovej vojny, tzv. Fort Capuzzo. V meste Marsa Matruh sa nachádza malé múzeum, kde môžete vidieť krásne antické nálezy.

Okolie Marsa Matruh je známe svojimi úžasnými hriadkami a skalnatými útesmi. Mnohé z týchto miest stoja za to vidieť a bližšie sa s nimi zoznámiť. Ak máte záujem pozrieť si rif, ponúkajú miestne cestovné kancelárie rôzne organizované výlety. Ďalšou z možností, ako stráviť voľný čas je potápanie. V Marsa Matruh nájdete množstvo potápačských klubov, ktoré sa zaoberajú odvozov a vedením potápačov k najlepším miestam a útesom.

Marsa Matruh, dokonale zapadá do predstavy o dokonalej dovolenke. Krásne pláže, vodné aktivity, úžasné antické pamiatky a neuveriteľná krajina, v ktorej sa nájde niečo pre každého. Ak plánujete dovolenku v Egypte, vyskúšajte toto nie príliš známe, ale o to krajšie letovisko. Berte na vedomie, že v lete môže byť v Marso Matruh extrémne horúco, takže by ste sa mali pripraviť na existujúcu odolnosť a pri vychádzaní von by ste si mali vzdať jedlo a pitie zásob a zabezpečiť rezervu vody a iných vecí, ako sú ochranné krémy.


Letenka Egypt Marsa Matruh


Egypt má mnoho fascinujúcich miest, ktoré je možné navštíviť, ako sú napríklad Káhira, Luxor, Alexandrija alebo Hurghada. Avšak jeden z menej známych, ale zato o to krajších, je Marsa Matruh. Toto pobrežné mesto sa nachádza na západnom pobreží Egypta v regióne Matruh a je známe svojimi čistými plážami, tyrkysovo modrým morom a jedinečnou kultúrou.

Ak sa chystáte navštíviť Marsa Matruh, čakajte na vás nádherné pláže s jemným pieskom, ktoré sa tiahnu po celej pobrežnej čiare. Táto oblasť je v mnohých ohľadoch neodpustiteľne podcenovaná, ale jednou z jej zaujímavostí sú utečenci a migrantky, ktoré sem v posledných rokoch čoraz častejšie prichádzajú z Líbye a Tuniska. Tieto ženy si tu budovali svoje domovy a vytvorili si svoju vlastnú komunitu.

Okrem toho, Marsa Matruh je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dostať trochu z dobytka a pestovať si niečo miestne. Mesto je známe aj svojimi pastvami v okolí, kde sa pestujú stromy olív, fíky, granáty, avokáda a nespočetné množstvo aromatických plantiek. Tieto zložky prispievajú k jedinečnej chuti jedál, ktoré sú tu pripravované.

Niektoré atrakcie mesta zahŕňajú zrúcaniny rímskych hradov, ktoré sa nachádzajú na mnohých kopcoch okolo mesta, ako aj múzeum, ktoré vystavuje záhadné artefakty z minulosti. Okrem toho je možné tu rôzne potápať, párancovať alebo prejsť sa na koňoch alebo velblodoch po pláži.

Cesta do Marsa Matruh je možná len cez letisko v Alexandrii. Výhodou je, že letenky do Alexandrie sú často lacnejšie ako napríklad letenky do Káhiry. Z Alexandrie potom trvá cesta do Marsa Matruh obvykle v oblasti 4 hodín. Aby sa dostali do mesta, cestujúci si musia požičať auto a prejsť asi 280 kilometrov po diaľnici.

Všetko však stojí za to, pretože Marsa Matruh ponúka príležitosť vnímať egyptskú kultúru a krásu z inej strany. Toto mesto bude určite počas vášho pobytu na egyptskom pobreží stojí za to navštíviť a byť svedkom nádherných pláží, morskej chytrosti a pozorovať miestnych obyvateľov v kultúre.


Počasie Egypt Marsa Matruh


Egypt je známy svojimi turistickými lákadlami, ktoré mnohokrát súvisia s teplým a slnečným počasím. Marsa Matruh, na severozápade Egypta, nie je výnimkou - jeho prirodzené krásy a pláže pri Sredozemnom mori sú obľúbené u mnohých návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Marsa Matruh je celoročne teplé a vlhké, s opačnými trendmi medzi letom a zimou. V lete sa teploty pohybujú medzi 25 až 35 stupňami Celzia a vlhkosť vzduchu je vysoká. Tento obdobie, ktoré sa pohybuje od júna do septembra, je známe pre intenzívne slnečné svit, ktorý sa nedá v tomto meste vyhnúť. Preto je dôležité sa ochrániť pred slnkom a nosiť chrániace oblečenie a opaľovací krém.

Zima na druhej strane, ktorá trvá od decembra do februára, je chladnejšia, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Vlhkosť vzduchu sa v tomto období pohybuje od 50 do 60 percent, čo znamená, že to nie je až také vlhké ako v lete.

Celkový obraz pre Marsa Matruh počasia je taký, že jeseň a jar sú obdobia najvhodnejšie pre návštevu tohto miesta, s miernymi teplotami a nízkou vlhkosťou vzduchu. Letné mesiace by mali byť pre turistov, ktorí nehľadajú pot a intenzívne slnečné svetlo, menej atraktívne.

Navyše, keďže je Marca Matruh umiestnený pri Sredozemnom mori, obdobie vonkajšej sezóny sa môže javiť aj vhodné pre plávanie a vodné športy. Vysoké teploty mora počas júna a júla sa môžu javiť ako žiadúce, no opäť tu platí, že turisti si musia dávať pozor na pomoc krémy na opaľovanie a mať na sebe dostatočne chrániace oblečenie a vybavenie.

V každom prípade, Marsa Matruh má čaro, ktoré bez ohľadu na počasie každého turistu určite zaujme. Oázové zákruty, krásne pláže, modré a pokojné more, to všetko sú miesta, ktoré sú varte navštíviť a po niekoľkých dňoch pobytu naozaj podmania a vracajú návštevníkov stále znova a znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Matruh


Otázky:

1. Kde sa v Egypte nachádza Marsa Matruh?
2. Ako sa dostanem do Marsy Matruh?
3. Aké sú najlepšie pláže v Marsa Matruh?
4. Aké sú turistické atrakcie v Marsa Matruh?
5. Aké sú najlepšie hotely v Marsa Matruh?

Odpovede:

1. Marsa Matruh sa nachádza na severozápade Egypta pri Stredozemnom mori.
2. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Marsa Matruh, je lietadlom alebo autobusom z väčších miest, ako je Káhira alebo Alexandrija.
3. Niektoré z najlepších pláží v Marsa Matruh sú Agiba Beach, Cleopatra Beach, Almaza Bay Beach a Dabaa Beach.
4. Turistickými atrakciami v Marsa Matruh sú zvyčajne pláže, ako aj rôzne kultúrne a historické pamiatky, ako napríklad staroveké rímske kúpele Hamam Marat al-Qadim, Ptolemaiovská pevnosť v El Alamein alebo Sidi Youssef Oasis.
5. Niektoré z najlepších hotelov v Marsa Matruh sú Jaz Almaza Bay, Almaza Gian Resort a Sol Y Mar Marsa Matruh.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky