Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Marsa Alam

Počasie Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam je nádherné miesto sústredené na južnom pobreží Egypta. Toto miesto dostalo svoj názov podľa mesta Marsa Alam, ktoré sa nachádza v jeho blízkosti. Okrem nádherných pláží s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou tohto miesta láka aj nezabudnuteľné počasie.

Egypt Marsa Alam leží v púšti a jeho podnebie je príjemne horúce, suché a slnečné. V zime tu teploty kolíšu okolo 25 až 30 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzky po pláži a prístav na slnku. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 35 až 40 stupňov Celzia, pretože je toho času najteplejší mesiac v tomto regióne. Navyše, v júli a auguste si turisti môžu vychutnať stále teplú vodu v mori, ktorá sa pohybuje okolo 25 až 27 stupňov Celzia.

Okrem toho je v tomto regióne veľmi málo zrážok, takže turisti sa tu môžu tešiť na slnečné a suché dni po celý rok. Ak chcete využiť všetky možnosti, ktoré Marsa Alam ponúka, najlepším obdobím na návštevu sú mesiace od mája do októbra.

Celkovo povedané, Egypt Marsa Alam je miesto, ktoré turistom ponúka príjemné počasie a slnečné dni počas celého roka. Toto miesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú vychutnať si dovolenku na pláži v teple a slnečnom počasí. Takže si prenajmite kvalitný hotel, nechajte svoje starosti doma a užívajte si vašu dovolenku v Marsa Alam!


Letenka Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam je populárna destinácia pre milovníkov slnka a mora. Tento juhozápadný kút Egypta ponúka jedny z najlepších pláži v krajine a úchvatný koralový útes. Cestovať do Marsa Alam sa dá jednoducho letecky, či už z Európy alebo z iných miest v Égypte.

Ak sa rozhodnete pre let do Marsa Alam, môžete vyberať z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do tejto oblasti. Medzi najpopulárnejšie patrí napríklad spoločnosti Egyptair, Flynas alebo FlyEgypt. Ceny leteniek sa pohybujú v závislosti od sezóny a času rezervácie. Ak hľadáte najvýhodnejšie ceny, odporúča sa rezervovať letenky najmenej mesiac vopred.

Marsa Alam má vlastné letisko, ktoré sa nachádza približne 60 km juhozápadne od mesta. Letisko však nie je príliš veľké a nie všetky letecké spoločnosti lietajú priamo sem. V tomto prípade je možné letieť do väčšieho letiska v Hurghade alebo v Káhire a následne absolvovať transfér do Marsa Alam.

Po prílete do Marsa Alam sa turisti môžu ubytovať v niektorom z hotelov alebo rezortov, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Z hľadiska dopravy a prepravy po meste, turisti môžu využiť rôzne možnosti ako sú napríklad taxíky alebo miestne autobusy.

Marsa Alam je ideálny dovolenkový cieľ pre každého, kto miluje vodné aktivity ako sú potápanie alebo šnorchlovanie. Pláže sú pokojné, s jemným pieskom a kristálovo čistou vodou, ktorú zdobí farebné koralové útesy. Okrem toho, v oblasti sa nachádza niekoľko prírodných rezervácií a parkov, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Vzhľadom na počasie, Marsa Alam ponúka teplé a slnečné počasie počas celého roka. Najlepšie obdobie na návštevu je zvyčajne od septembra do mája, keď nie je príliš horúco. V letnom mesiacoch sa môže teplota vyšplhať až na 40°C.

V závere by sme chceli ešte podotknúť, že príjazd do Marsa Alam je jednoduchý a bez komplikácií. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od spoločnosti a času rezervácie, takže odporúčame porovnať ponuky rôznych leteckých spoločností. Ak hľadáte miesto na dovolenku s úchvatným prírodným svetom a slnečným počasím, Marsa Alam je ideálny cieľ pre vás!


Dovolenka Egypt Marsa Alam


Egypt je krajina s historickým bohatstvom a jedinečnými prírodnými zázrakmi. Marsa Alam, východne od populárneho letoviska Hurghada, ponúka nezabudnuteľnú dovolenku spojenú s vodnými športami a krásnymi koralovými útesmi. V tomto článku sa dozviete viac o tom, prečo si vybrať dovolenku v Egypte, najmä v letovisku Marsa Alam.

Jaskyne, útesy a múzeá

Egypt je známy ako jeden z najdôležitejších a najkrajších miest na svete s mnohými historickými pamiatkami. Na vychutnanie si histórie môžete navštíviť národné múzeum v Káhire, ktoré predstavuje množstvo artefaktov zhruba 5 000 rokov histórie Egypta.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že Egypt ponúka aj nádherné miesta na kúpanie. Jedným z nich je Marsa Alam, kde nájdete nádherné útesy s koralovými formáciami a jaskyniami. Táto oblasť je ideálna nielen pre potápanie, ale aj pre vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing.

Nádherné pláže

Marsa Alam ponúka aj krásne pláže s jemným pieskom a priezračnou vodou. Pláže sú obvykle oveľa menej preplnené ako v iných oblastiach Egypta, čo znamená, že tu môžete nájsť veľa priestrania pre relaxáciu a užívaniu si slnečného počasia. Často sa tu vyskytujú aj korytnačky, ktoré môžete vidieť okolo pláže.

Vodné športy

Egypt Marsa Alam je kolískou vodných športov. Jeho koralové útesy sú domovom pre rôzne špecies morských živočíchov, o ktorých sa môžete dozvedieť viac pri potápaní. Ak ste nadšencom vodných športov, nebudete mať problém nájsť možnosti pre kiteboarding, windsurfing a ďalšie.

Počas celého roka môžete v tejto oblasti predovšetkým pozorovať delfíny a rôzne druhy rýb. Existuje mnoho miest, kde môžete pozorovať delfíny, ale najlepšie miesto je Dolphin House, kde môžete plávať s delfínmi a pozorovať ich prirodzené správanie.

Exotická kuchyňa

Egypt je známy svojou vynikajúcou kuchyňou. Marsa Alam sa nechce zaostávať a ponúka množstvo podnikov, kde môžete ochutnať skvelé jedlá. V kuchyni sa používajú najmä miestne ingrediencie, ako napríklad fazuľa, chlieb a olivy. Najmä zeleninové omáčky a polievky sa stávajú obľúbeným jedlom turistov.

Egypt Marsa Alam je ideálnou destináciou pre oddych, ochutnávanie miestnych pochutín a vodné športy. Ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktorá vám umožní spoznať nové kultúry a zároveň sa unaviť, Marsa Alam je tou správnou voľbou. Zvoľte si tento senzáciu, plnú dobrodružstva a relaxu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam – Zlatý pás Riviéry

Egypt Marsa Alam je prístavné mesto na juhu Egypta, ktoré sa nachádza pri Rudom mori. Tento región je známy pre svoje čisté vody, biele pláže a šnorchlovanie na úrovni svetových rekordov. Marsa Alam ponúka krásne turistické rezorty, ktoré sú hojne navštevované turistami po celom svete.

Rezervácia ubytovania v Egypte Marsa Alam môže byť náročná, keďže je to populárny cieľ pre turistov. Najlepšie hotely a rezorty sú často plne obsadené, hlavne v letných mesiacoch. Preto je dôležité, aby ste si ubytovanie zarezervovali vopred.

Marsa Alam ponúka širokú škálu luxusných hotelov a rezortov, kde si môžete užiť prvotriedne zariadenia. Mali by ste však vedieť, že tieto hotely sú dosť odľahlejšie od centra mesta, takže budete musieť využiť dopravné služby alebo požiadať o taxi.

Ak ste však na dovolenke s rodinou alebo skupinou, môžete zvážiť ubytovanie vo vyšších apartmánových komplexoch. Niektoré z nich majú vodné sklzy, tenisové kurty, reštaurácie a obchody.

Pri hľadaní ubytovania v Marsa Alam by ste mali zvážiť niekoľko faktorov. Ak sú pre vás dôležité pláže, mali by ste si zvoliť hotel, ktorý je v blízkosti najlepších pláží. Ak hľadáte klid, rezort, ktorý je vzdialený od mesta bude lepšou voľbou.

Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Marsa Alam sú:

1. Steigenberger Coraya Beach Resort

2. The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort

3. SENTIDO Oriental Dream Resort

4. Sol Y Mar Dolphin House Beach Resort

5. Jaz Solaya

Navštíviť Marsa Alam je určite zážitok. Svojou krásnou prírodou, pozoruhodným koralovým útesom a hlavne s tými najlepšími plážami na svete je ideálne miesto na dovolenku. Výber ubytovania závisí od vašich individuálnych preferencií, ale určite sa vám bude páčiť v ktorejkoľvek z top hotelov a rezortov. Zažite ten správny luxus a získať zážitky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Alam


Otázky:

1. Kam sa môžem ubytovať v Marsa Alam v Egypte?
2. Čo môžem vidieť a robiť v Marsa Alam v Egypte?
3. Aké sú ceny jedál a nápojov v Marsa Alam v Egypte?
4. Aké je počasie v Marsa Alam v Egypte?
5. Ktorej letiskovej hale mám použiť, ak priletím do Marsa Alam v Egypte?
6. Potrebujem víza na cestovanie do Egypta a aké sú náklady?
7. Kedy je najlepšie cestovať do Marsa Alam v Egypte?

Odpovede:

1. V Marsa Alam nájdete viacero hot oferuje rôzne typy ubytovania vrátane 5-hviezdičkových rezortov, luxusných apartmánov a lacnejších hotelov.
2. Marsa Alam ponúka množstvo aktívnych aktivít, ako sú potápanie, surfovanie, jazda na kameňoch, horské túry a safari, a mnoho ďalších. Medzi hlavné atrakcie patrí koralový útes a aquapark.
3. Ceny jedál a nápojov v Marsa Alam sa líšia v závislosti od typu reštaurácie alebo kaviarní, avšak väčšina cien je relatívne nízka v porovnaní s inými turistickými miestami s rovnakou úrovňou pohostinnosti.
4. Počasie v Marsa Alam je väčšinou veľmi teplé a slnečné počas celého roka, s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 20 a 30 ° C v lete a 18 až 25 ° C v zime.
5. Letisko Marsa Alam je jediné letisko v oblasti a nachádza sa asi 60 km južne od mesta. Je potrebné si zabezpečiť predvoľbu taxi, aby si organizovala prevoz z letiska.
6. Víza sú povinné pre všetkých návštevníkov do Egypta a môžu sa kúpiť na letisku alebo v ambasáde. Náklady za víza závisia jednak od dĺžky pobytu v Egypte a jednak od druhu víza, ktoré si budeš žiadať.
7. Najlepší čas na návštevu Marsa Alam v Egypte je v zimnom období, keď je počasie miernejšie a vedľajšie aktivity sú príjemnejšie. Letné mesiace sú často veľmi horúce a vlhké.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky