Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Fayúm Oasis

Počasie Egypt Fayúm Oasis


Egyptské oáza Fayúm, ktorá sa nachádza na juhozápade Egyptskej republiky, sa môže pochváliť jedným z najlepších a najstabilnejších počasí v krajine. Práve kvôli tomu je táto oáza veľmi populárnou turistickou destináciou pre milovníkov horúceho a suchého počasia.

Fayúm sa nachádza v oblasti, kde sa stretávajú dve klimatické zóny - púštna a stredomorská. Preto je počasie v oáze mierne odlišné od zvyšku Egyptskej krajiny. V lete môžete očakávať veľmi horúce a suché počasie s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 až 45 °C. V zime je teplota o niečo nižšia, ale stále je to dosť teplé s priemernou teplotou okolo 20 až 25 °C.

Fayúm oáza je známa svojou plodnou zemou a veľkým množstvom oáz a jezer, ktoré sa nachádzajú v okolí. Toto prispieva k celkovému vlhkému počasiu v oáze a vytvára tak ideálne miesto pre vegetáciu a bujnú rastlinnosť.

Okolie oázy je plné kultúrnych a historických pamiatok, ktoré si môžete pozrieť v priebehu vášho pobytu v Fayúme. Medzi najznámejšie patria pyramídy v Lahun a Hawara a múzeum Lahun, kde nájdete archeologické nálezy z tejto oblasti.

Pre turistov, ktorí sa vyberajú do Fayúmu, je dôležité si priniesť dostatok vody a nápojov, aby si mohli udržať hydratáciu, najmä v období horúceho počasia. Je aj odporúčané nosiť ľahké oblečenie z lehkých a prirodzených vlákien, aby váš pobyt bol čo najpríjemnejší.

Vzhľadom k svojmu vlhkému a teplému počasiu je oáza Fayúm ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú exotickú destináciu, kde sa môžu ponoriť do histórie a počasie im bude vyhovovať. Toto miesto ponúka nádherné prírodné scenérie, množstvo zaujímavých pamiatok a nespočetné množstvo turistických atrakcií, ktoré stojí za to vidieť.


Letenka Egypt Fayúm Oasis


Jedným z najkrajších a najnevšednejších miest v Egypte je Fayúm Oasis. Toto čarovné miesto je umiestnené zhruba 100 kilometrov juhozápadne od Káhiry a poskytuje návštevníkom úžasné zážitky zo starovekých pamiatok a zároveň tiež nádhernú prírodnú scenériu.

Ako sa tam dostať

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Fayúm Oasis, je prostredníctvom letu z Káhiry do mesta Fayúm. Letenky sú zvyčajne dostupné za dobré ceny a trvajú len asi hodinu. Po prílete do Fayúm môžete pokračovať do Fayúm Oasis taxíkom alebo verejnou dopravou.

Čo vidieť

Fayúm Oasis ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je Qarun Lake, ktorý je najväčším sladkovodným jazerom v Egypte. Okrem toho sa v jazernej oblasti nachádzajú rímske a grécke ruiny, ktoré sú staré viac ako 2000 rokov.

Ďalšou atrakciou je skupina starovekých pyramíd z obdobia rímskej vlády v Egypte. Fayúm Oasis má tiež svoje vlastné múzeum - Fayúm Museum, ktoré ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru oblasti. Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí rímska pevnosť a chrámy z rímskeho obdobia.

Prírodná scenéria

Fayúm Oasis tiež ponúka úžasné prírodné scenérie. Táto časť Egypta je známa svojimi púštnymi krajmi, vrátane krajiny s dunami a so zelenými oázami. Západ slnka v oáze je nádherný, a tak tento okamih rozhodne nevynechajte.

Ak máte radi prírodu, navštívte takzvaný Wadi El-Rayan, ktorý sa nachádza nie ďaleko od Fayúm. Toto prírodné prostredie je zvlášť krásne a poskytuje návštevníkom úžasné zážitky z púštnych jazier, vodopádov a množstva druhov rastlín a zvierat.

Kde sa ubytovať

Ak sa rozhodnete zostať v Fayúm Oasis, máte na výber mnoho možností na ubytovanie. Môžete sa rozhodnúť pre wellness hotel s bazénom, oázový hotel alebo naopak pre ubytovanie v príiemnej tradičnej domečku, ktorý je obklopený palmami a kvetmi.

Fayúm Oasis je určite jedným z najkrajších miest v Egypte a výlet sem vám rozhodne nevyjde nazmar. Či už si prídu návštevníci za starovekými pamiatkami alebo pre nádherné prírodné scenérie, Fayúm Oasis je určite miesto, kde si nájdu niečo pre seba. Ak sa rozhodnete pre tento výlet, budete mať rozhodne o čom rozprávať svojim priateľom a rodine, keď sa vrátite domov.


Dovolenka Egypt Fayúm Oasis


Egyptský Fayúm Oasis patrí medzi najfascinujúcejšie miesta na svete. Tento oáza je ukrytá medzi piesočnými dunami a úbočiami Carriviho púšte. Je to miesto, kde môžete zachytenie jedinečný zážitok: vidieť vodopády v púšti. Okrem toho tu môžete vidieť obrovské množstvo rastlín a zvierat.

Fayúm Oasis je ideálna destinácia pre dovolenku, pretože je menej rušná ako iné oblasti Egypta. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú vyhnúť sa davom turistov a relaxovať v príjemnom a pokojnom prostredí. Tu nájdete tiež veľa príležitostí na objavovanie miestnej kultúry, histórie a zaujímavosti.

Obľúbenou časťou Fayúm Oasis je tzv. Wadi Rayan, ktorý je úplne jedinečným miestom na svete. Je to obrovská oáza s dvojitým vodopádom, ktorý sa nachádza v strede púštnych dun. V tomto mieste môžete vidieť množstvo zvierat, ktoré sa pohybujú vokolo vodopádu a okolitých jazier.

Okrem toho, v této oblasti sa môžete tiež vyskúšať rôzne druhy športov. Môžete sa napríklad pretekárukajakom alebo sa vyskúšať v dievčenskom raftingu. Okrem toho, tu nájdete aj množstvo miest na kempovanie, takže môžete vychutnať pokojné a romantickejší víkend.

Fayúm Oasis je taktiež známe pre svoje historické a archeologické pamiatky. Medzi najzaujímavejšie miesta patria Staroveká pyramída Hawara, Rúinové mesto Karanis a Múzeum Fayúm. V týchto miestach si môžete vychutnaťedomáci život a dobu, v ktorej tu ľudia žili, pochopiť ich spôsoby života a zvyky.

Celkovo, Fayúm Oasis sa môže pochváliť nielen svojou krásou a jedinečným prostredím, ale aj so širokou škálou aktivít a zábavy. Jeden z najlepších spôsobov, ako sa v tomto mieste zorientovať, je dať sa na prehliadku s miestnym vodcom. Týmto spôsobommôžete objaviť pekné detaily této oblasti a zistiť, prečo je táto oáza tak úchvatná.

Ak teda hľadáte miesto, kde budete môcť stráviť svoju dovolenku v krásnom a pokojnom prostredí plnom krásneho prírody a histórie, potom by ste určite mali zvážiť Fayúm Oasis. Je to jednoznačne miesto človeka, kde vás čakajú skúsenosti, ktoré si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Fayúm Oasis


Otázka: Kde sa nachádza Fayúm Oasis?
Odpoveď: Fayúm Oasis sa nachádza v dolnom Egypte, asi 100 km juhozápadne od Káhiry.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Turistické atrakcie v Fayúm Oasis zahŕňajú Pyramidu v Haware, vodopády Wadi el-Rayan, múzeum Karanis a chrámy v Bakchuse a Medúme.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Fayúm Oasis?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Fayúm Oasis je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Vyrábajú sa tu hotely, penzióny a kempy pre turistov.

Otázka: Musím mať víza na návštevu Fayúm Oasis?
Odpoveď: Áno, turisti musia mať platné víza na vstup do Egypta.

Otázka: Ako sa dostanem do Fayúm Oasis?
Odpoveď: Fayúm Oasis je dostupná autom z Káhiry. Cesta trvá približne 2 hodiny.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Fayúm Oasis?
Odpoveď: Áno, cestovanie do Fayúm Oasis je bežne považované za bezpečné pre turistov. Avšak, turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní.

Otázka: Aké je miestne jedlo v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Miestne jedlo v Fayúm Oasis zahŕňa tradičné egyptské pokrmy, ako sú napríklad koshary a falafel.

Otázka: Aké sú miestne trhy a obchody v Fayúm Oasis?
Odpoveď: V Fayúm Oasis sú miestne trhy a obchody, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, ako sú napríklad kobercové výrobky, šperky a rôzne druhy keramických výrobkov.

Otázka: Aké sú ďalšie miestne atrakcie v okolí Fayúm Oasis?
Odpoveď: V okolí Fayúm Oasis sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako je napríklad Sakkára a Memfis, staroveké egyptské metropoly.


Ubytovanie Egypt Fayúm Oasis


Egyptská oáza Fayúm patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v Egypte. Je známa svojimi historickými a archeologickými pamiatkami a taktiež ako jeden z najkrajších regiónov v krajine. Pre turistov je dôležité, aby si zabezpečili ubytovanie, ktoré vám umožní pohodlné a komfortné ubytovanie počas vášho pobytu v tejto oblasti.

Ak hľadáte ubytovanie v Fayúm Oasi, nájdete ho v mnohých rozličných ponukách. Pre turistov je k dispozícii množstvo hotelov, kempov či apartmánových projektov. Tieto ubytovacie jednotky sú zväčša situované v oblasti okolo pyramidy Meidum, ktorá je jednou z najstarších pyramid v histórii Egypta. V neďalekej blízkosti oázy sú k dispozícii aj ubytovacie zariadenia v beduínskych stany.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, mali by ste uprednostniť 5* hotely, ktoré sa nachádzajú v exotickom prostredí oázy. Tieto hotely vám poskytnú pohodlné a komfortné atmosféru, ktorá vám umožní relaxovať a uspokojiť potrebu pohodlia a luxusu.

Ak plánujete túru po okolitých oblastiach, bude vhodné, aby ste sa ubytovali v kempoch alebo stanoch. V kempoch a stanoch sa môžete ubytovať aj v miestnych beduínskych stanoch, ktoré sú v skutočnosti typické pre túto oblasť. Ubytovanie v beduínskom stane vám umožní skutočné zážitky z púšte a beduínskej kultúry, ktorá je tyčná pre orientálny svet.

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, mali by ste sa zamerať na menšie hotely a apartmánové projekty. V týchto ubytovacích zariadeniach môžete očakávať základné vybavenie, kuchynky a kúpeľne, ktoré vám zastanú ako spôsob ubytovania na dobu vášho pobytu v oblasti Fayúm Oasis.

Výber ubytovania v Egypte závisí od vašej prvotnej činnosti. Ak hľadáte niečo luxusné, určite by ste mali zvážiť 5* hotely ako obvyklú možnosť. Ak sa chcete podielať na trekingu alebo jazde na dobytku, stanovanie alebo ubytovanie v beduínskom stane by malo byť vašou prvotnou voľbou. Ak ste príležitostný cestovateľ a hľadáte cenovú dostupnosť a kvalitu základného ubytovania, menšie hotely a apartmánové projekty sú vašou najlepšou možnosťou.

V každom prípade by ste mali zabezpečiť ubytovanie v oáze Fayúm vopred a skontrolovať si možnosti a prístup k jednotlivým službám a atrakciám v oblasti. Súčasný výber ubytovania v tejto oblasti sľubuje kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si skutočne jedinečný zážitok v Egypte.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky