Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Dahab

Ubytovanie Egypt Dahab


Egypt má mnoho kúziel! Môžeš tam nájsť pláže, koraly, divokú prírodu a staroveké pamiatky. Ametystové hory, kultúra a tradičné potraviny sú všetko neodolateľné prvky, ktoré privádzajú návštevníkov do Egypta. Medzi týmito kúzelnými miestami je aj Dahab, ktoré získalo povesť ako "Mekka pre potápačov".

Dahab leží na západnom brehu Sinajského polostrova a je pokojným a príjemným mestom, ktoré dýcha starovekou históriou a bohatou kultúrou. Je to ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku, kde sa môžu oddýchnuť od každodenného ruchu a vychutnať si krásu života v Egypte.

Jedným z kľúčových faktorov, prečo by si mal zvoliť Dahab ako miesto svojho pobytu v Egypte, je jeho bohatstvo na plážach a koraly. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Laguna a Eel Garden. Pláže sú dokonalým miestom na relaxáciu a hodovanie na starovekom egyptskom slnku. Sú tiež ideálnym miestom pre potápačov, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú podmorskú skúsenosť s koralovým útesom a morskými tvormi.

Ďalším úžasným prvkom Dahabu je jeho cenovo dostupné ubytovanie. Môžeš si vybrať z rôznych hotelov, rezortov, apartmánov a hostelite, ktoré sú vhodné pre každého. Najobľúbenejšími sú hostely a rezorty s orientálnou atmosférou. Ubytovanie sa pohybuje od jednoduchých chatiek a apartmánov po luxusné hotely a rezorty s plným servisom.

Ak si do Dahabu prichádzaš za plážami, koralmi a potápaním, nezabudni preskúmať Koralovú Záhradu, známu aj ako "The Blue Hole", ktorá je svetovo známym potápačským miestom. To je miesto, kde môžeš vidieť jedny z najkrajších korálových útesov na svete.

Okrem potápania a korálových útesov, Dahab ponúka turistom aj niekoľko starovekých pamiatok, ktoré môžeš navštíviť. Medzi najznámejšie patrí Blue Lagoon, ktorá je známa pre krištáľovo čistú vodu a bielu pláž, kde sa môžeš vykúpať a opalieť.

Ak hľadáš miesto plné uvoľnenia, krásneho počasia, scény plnej kúziel a kultúrneho vzrušenia, Dahab je tou správnou voľbou. Užite si tamojšiu pohostinnosť a krásu, ktorú tento staroveký klenot Egypta má pre návštevníkov na každom kroku.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je jedným z najnavštevovanejších turistických miest na celom svete. Tento raz vám predstavíme malé mesto Dahab, ktoré sa nachádza v oblasti Sinaj a je obľúbenou destináciou pre milovníkov potápania.

Ak sa chystáte na dovolenku, ale netradičnú a nezvyčajnú, tak by mohlo byť pre vás správnou voľbou let do mesta Dahab. Letenky na tento úžasný ostrov sa môžu kúpiť veľmi jednoducho a za veľmi prijateľné ceny.

Dahab je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Pre každého, kto miluje potápanie a ostrovy, by to malo byť na zozname najlepších kúskov, ktoré nájdete na zemi. Pretože tu môžete vidieť tygričie žraloky, delfíny ​​a ostatné morské zvieratá, ktoré sa nedajú vidieť nikde inde na svete. Pre tých, ktorí sa chcú pripraviť na potápanie, sú tu k dispozícii rôzne kurzy v potápaní a pre tých skúsenejších sú na výber rôzne potápačské výlety.

Okrem toho, v mestečku Dahab môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing, čo znamená že vám v Daheb nikdy nebude nuda. Pre tých, ktorí milujú púšť, tu môžu absolvovať rôzne výlety do púšte. V blízkosti mesta sa nachádza púštna oáza a svetoznáme kloktavé doliny. Pre tých, ktorí sa radi v tradičných kultúrach a relikviách, sú tu starobylé kameny v meste a môžete vidieť niektoré z najvýznamnejších kráľovských hrobiek v Egypte.

Letenky do mesta Dahab s líniou EgyptAir sa rozhodnete kúpiť vopred, určite získate lepšiu cenu. Lety sa najčastejšie uskutočňujú so zastávkou v Cairo alebo Hurghadé.

Vrátite sa z Dahabu ako iný človek. Vrátite sa bohatší a so zážitkami, ktoré nezískate nikde inde. Egypt a jeho krása vám ukážu svet z inej perspektívy. A ak ešte váhate, buďte rozhodní a pridajte sa k miliónom turistov, ktorí si užívali pohľad na tygričie žraloky v najkrajšom meste Egypta - Dahabu.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Dahabu?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú letisko Sharm El Sheikh (asi 90 minút jazdy) a letisko Taba (asi 2 hodiny jazdy).

Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy do Dahabu z letiska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je rezervovať si dopravu vopred cez hotel alebo cestovnú agentúru. Taktiež je možné využiť taxi služby.

Otázka: Ktorá je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú od októbra do apríla, keď je počasie miernejšie a teploty sú pohodlnejšie.

Otázka: Ktoré miesta v Dahabu stoja za to navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z miest, ktoré stoja za to navštíviť, sú Sinajské hory, Červené more, pláže Lagoon a Mashraba a tradičné beduínske dediny.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Dahabu?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v tradičných beduínskych obchodoch alebo v obchodoch so suvenírmi. Najobľúbenejšími suvenírmi sú rôzne druhy keramiky, šperkov a beduínske tkaniny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Dahabu?
Odpoveď: Niektoré z aktivít, ktoré sú k dispozícii v Dahabu, sú potápanie, windsurfing, plachtenie, súťaže v kiteboardingu, jazda na kameľoch a off-road jazdy.

Otázka: Kde sa nachádza najlepšia kúpanie v Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na kúpanie v Dahabu sú v Lagoon a Mashraba plážach, kde sa voda zahrieva až na teplotu 28 stupňov.

Otázka: Je v Dahabu bezpečne cestovať?
Odpoveď: Áno, Dahab je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie, ale stále sa odporúča, aby ste boli opatrní a sledovali aktuálne bezpečnostné opatrenia.


Počasie Egypt Dahab


Dahab je populárna turistická destinácia v Egypte, ktorá sa nachádza na pobreží Červeného mora. Patrí medzi najkrajšie miesta na svete pre potápanie a surfovanie, no jeho atraktívnosť je ovplyvnená aj počasím.

Klima v Dahabe je desertné. V lete teploty vystupujú na 40°C a v zime klesajú na 20°C. Morské vody sú teplé celý rok a teplota vzduchu je mierna v porovnaní s inými oblasťami Egypta.

Zima v Dahabe je obdobie s najsilnejšími a najpríjemnejšími vetrovmi, ktoré umožňujú ideálne podmienky pre surf, kitesurf a windsurfing. V zime sa počasie v Dahabe považuje za najpríjemnejšie, pretože teploty sú pohodlné a nemusíte bojovať s veľkými horúčavami.

Jarné obdobie v Dahabe znamená búrky, ale v zime sú šance na dážď minimálne. Ako sa blíži jeseň, počasie sa stáva prijemnejším. Teplota vzduchu je nižšia a v morskej vode je viac chladu. Toto obdobie tiež poskytuje dobré podmienky pre rôzne druhy turistiky, napríklad prechádzky po pustatinach a výlety do okolitých hôr.

Leto v Dahabe môže byť veľmi horúce. V tejto dobe roka sa môžete stretnúť s vysokými teplotami a veľmi horúcimi dňami. Nočné teploty sú takisto vysoké, čo znamená, že nemusíte obliekať ťažké oblečenie. Najlepšie je prísť v lete do Dahabu, ak máte radi viac slnka a chcete sa okúpať v teplej vode.

V záverečnej analýze je počasie v Dahabe na väčšinu ľudí vhodné, ak chcete ísť potápať, surfovať, kitesurfing a windsurfing. Na druhej strane, ak chcete urobiť výlet mimo turistického sektoru, tak zima a jar sú tie najlepšie ročné obdobia pre turistiku. V konečnom dôsledku, nech už prídete kedykoľvek, Dahab ponúka jedinečné skúsenosti a neopakovateľnú atmosféru, ktorá Vás uchváti.


Dovolenka Egypt Dahab


Ak hľadáte krásy a nezabudnuteľné zážitky, dovolenka v Egypte v mieste nazvanom Dahab je tou správnou voľbou. Tento malebný, pokojný prímorský letovisko leží na brehu Červeného mora a je oblúbený nielen pre svoje úchvatné koralové útesy, ale aj pre svoje pozoruhodnosti a bohatú históriu.

Pre krajinu v Dahabu je charakteristický púštny krajinný reliéf a sú tu mnohé možnosti pre turistov. Dych berúce koralové vrcholky útesov v horskom bradlí Sinaí a klziska pod hladinou, pozorovanie delfínov a ryby pri potápaní, surfovanie, kitesurfing a windsurfing, jazda na kameňoch motorového člnu a mnoho ďalších aktivít sú len niektoré z možností pre dobrodružného cestovateľa.

Pre tých, ktorý sa zaujímajú o históriu a kultúru, je tu veľa pozoruhodností ako napríklad benátska veža, ktorá slúžila ako bod navigácie v časoch staroveku, alebo kláštor sv. Kataríny, z ktorého pochádza Bibliotheca Sinensis, jeden z najstarších známych evanjelií.

V centre Dahabu sa nachádza tradičné trhove námestie, kde je možné zakúpiť miestne suveníry, rôzne druhy oblečenia a kobercov.

Okrem toho, v Dahabu si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi špecialitami z čerstvého morského rybolovu, tradičné beduínske jedlá, ako aj orientálne sladkosti.

Dahab má aj množstvo hotelov a apartmánových domov a rôznych iných ubytovacích zariadení. Ceny sa zvyčajne pohybujú v priemere, čo znamená, že aj pre turistov s nižším rozpočtom tu sú k dispozícii cenovo dostupné možnosti.

Pre skvelú dovolenku v Egypte, prídite do Dahabu a voľte si z dostupných možností. Tu si určite nájdete svoju cestu k oddychu, ktorý vám poskytne nové sily do ďalšieho roka.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky