Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dánsko Helsingør

Letenka Dánsko Helsingør


Dánsko a jeho krásy poznávajú rok čo rok stále viac turistov z celého sveta. Táto krajina ponúka množstvo historických pamiatok, krásnej prírody a útulných miestnych obyvateľov. Počas pobytu v Dánsku by ste nemali vynechať návštevu starobylej pevnosti Helsingør, ktorá sa nachádza na východnom pobreží ostrova Zéland. Letenky do Dánska sú ľahko dostupné a ponúkajú široký výber leteckých spoločností.

Helsingør sa môže pochváliť niekoľkými historickými pamiatkami, ktoré pritiahnu pozornosť každého turistu. Najznámejšou z nich je zrejme starobylá pevnosť Kronborg, ktorá sa nachádza na východnom pobreží ostrova Zéland. Táto pevnosť patrila v minulosti medzi najdôležitejšie obranné stavby Dánska a bola preklomom na tranzitnom obchodnom ťahu medzi Češkom, Poľskom, Švédskom a Nemeckom. Kronborg sa preslávila ako Hrad z Hamletu, keďže práve tam pôsobí William Shakespeare svojim dielom Hamlet, princ dánsky. Pevnosť je teda ako stvorená na návštevu pre milovníkov histórie i kultúry.

Po prehliadke pevnosti sa určite oplatí navštíviť aj malebné prístavné mesto samotné. Helsingør ponúka prechádzky po krásnej promenáde pri pobreží, prehliadku nádherných záhrad alebo výlety do blízkych miest. Okrem krásy samotného mesta vám bude rozhodne chutiť aj miestna kuchyňa s bohatou ponukou rýb a morských plodov. Určite by ste sa nemali vynechať tradičné dánske jedlo – smørrebrød, ktoré sa skladá z krajca tmavého chleba s nátierkou, čerstvou zeleninou a rybím šalátom.

Dostupnosť mesta z ostatných kútov Európy je zabezpečená väčším počtom leteckých liniek, ktoré sú k dispozícii pre turistov. Napríklad letenky do Dánska sú dostupné z miest ako Budapešť, Viedeň alebo Praha. Ceny leteniek v prevažnej väčšine prípadov zahŕňajú aj transfer na letisku v Dánsku, takže sa nemusíte starať o dopravu do mesta. Väčšina letov do Dánska končí na letisku v Kodani, kde si môžete požičať auto alebo využiť inú formu verejnej dopravy, aby ste sa bez problémov a rýchlo dostali do mesta Helsingør.

Výlet do Helsingøru v Dánsku je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú krásu a históriu, ale aj pre tých, ktorí sa chcú zamerať na pobyt v prírode a počas prechádzok objavovať tajomstvá malebného dánskeho mesta východného pobrežia Zélandu. Dánsko je prvotriedna turistická destinácia a určite stojí za to si zabezpečiť letenku a smerovať do krajiny z ktorého si spravíte nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Dánsko Helsingør


Nádherné pobrežie, bohatá história a mnoho pamiatok a atrakcií – to všetko vás čaká na dovolenke v Dánsku. Ak sa rozhodnete navštíviť Helsingør, nemusíte vôbec ľutovať.

Helsingør je jedným z najnavštevovanejších miest v Dánsku. Nachádza sa v blízkosti švédskych hraníc a dobre je známe ako miesto, kde sa odohráva tragédia Othello od Williama Shakespeara. Jeho najväčšou atrakciou je však slávny zámok Kronborg, ktorý je navštíviť vskutku nevyhnutné.

Kronborg bol postavený v 15. storočí a slúžil ako obranná pevnosť. Dnes sa v ňom nachádza múzeum a mnoho iných atrakcií, ktoré sú otvorené pre verejnosť počas celého roka. Rozhodne sa nevyhnete prehliadke unikátnej divadelnej sály, v ktorej sa odohrávajú rôzne predstavenia a koncerty.

Okrem zámku je v Helsingøre mnoho ďalších pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi nimi nájdete napríklad Marienlyst Castle, starý malý prístav a mnoho krásnych kostolov. Z Helsingøre sa dostanete aj na výlet do Švédska, napríklad do známeho mesta Malmö.

Pláže v Helsingøre sú výborné a ideálne na kúpanie a surfovanie. V lete môžete prechádzať popri nádhernom pobreží a taktiež navštíviť niekoľko obchodov, barov a reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Ak ste fanúšikom cyklistiky, určite si nevynechajte cyklostezky v Helsingøre. Sú veľmi dobre značené a ponúkajú vám možnosť vidieť krásne krajinu Dánska a blízkeho Švédska.

Helsingør je prekrásnym miestom na dovolenku v každom ročnom období. Toto miesto naozaj ponúka veľa atrakcií a zážitkov, pretože jeho história je veľmi bohatá a zaujímavá. Vynikajúca gastronómia a ubytovanie, priateľskí obyvatelia a mnoho kultúrnych príležitostí vás určite privedú na výlet do tejto nádhernej oblasti. Prajeme vám peknú dovolenku v dánskom Helsingøre!


Ubytovanie Dánsko Helsingør


Dánsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre turistov. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí aj mesto Helsingør, ktoré sa nachádza na severozápade ostrova Zéland. Toto krásne prímorské mesto je domovom jedného z najkrajších zámkov v Dánsku - zámku Kronborg, ktorý je zároveň zapísaný aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ak sa plánujete navštíviť Helsingør, potrebujete nájsť ubytovanie, aby ste sa mohli dobre načerpať a vychutnať si krásy daného mesta.

Helsingør ponúka širokú škálu ubytovania pre turistov. Ak sa rozhodnete stráviť noc v tomto meste, máte na výber mnoho možností. V Helsingøre si môžete nájsť ubytovanie v hoteloch, apartmánoch, penziónoch, a mnohých ďalších typoch ubytovania podľa vlastnej preferencie.

Hotel Marienlyst Strandhotel, s výhľadom na Öresund, je jedným z najlepších hotelov v Helsingøre. S úžasnou polohou na pláži, nádhernou záhradou a wellness centrom ponúka hostom nezabudnuteľné a luxusné ubytovanie. Hotel má aj vysokorýchlostné internetové pripojenie a konferenčné zariadenia, čo ho robí ideálnym pre biznis aj turistické cesty.

Pre tých, ktorí hľadajú neformálnejšie ubytovanie, sú k dispozícii apartmány ako napríklad Apartment Hornbækvej alebo Angel Central Apartment. Apartmány sú útulné a dobre vybavené, ponúkajú hostom súkromie, ale aj jednoduchý prístup k mnohým zaujímavostiam v Helsingøre.

Ak sa rozhodnete pre skromnejšiu možnosť ubytovania bez luxusu, môžete sa ubytovať v penzióne. Penzionere, ako napríklad Hotel and Restaurant Madam Sprunck alebo Danhostel Helsingor, sú obvinení pre pár, ktorý chce preskúmať krásu mesta bez prekračovania rozpočtu. S jednoduchým, ale pohodlným interiérom a službami ako raňajky vrátane ubytovania ponúkajú rôzne možností a príjemnú atmosféru.

Niektoré ubytovacie miesta ponúkajú aj výhodné balíčky pre hostí, aby im pomohli odoslať viac atrakcií a aktivít v meste. Napríklad, Hotel Marienlyst ponúka zážitkové balíčky vrátane spa procedúr a návštevu niektorých z najkrajších miest Helsingøre. Táto možnosť môže byť ideálna pre hostí, ktorí chcú preskúmať mesto bez plýtvania svojho času na hľadanie vhodných atrakcií.

Helsingør je krásne a priateľské mesto, ktoré ponúka niekoľko možností pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete pre ubytovanie, môžete si byť istí, že Vás Helsingør s nadšením privíta a nesklame Váš výlet so svojou bohatou históriou, krásou prírody a kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Helsingør


1. Ako sa dostanem z Kodane do Helsingöru?

- Najlepšou možnosťou je využiť vlak, ktorý jezdí pravidelne z Kodane. Cesta trvá približne 45-60 minút a vlaky odchádzajú z Kodane priamo do Helsingöru.

2. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Helsingöre?

- V Helsingöre sa nachádza krásny zámok Kronborg, ktorý je známy aj pod názvom "zámok Hamlet". Okrem toho sa tu nachádza aj morské múzeum, múzeum História Helsingöru, jaskyňa Marienlyst, kostol Sv. Olafa a historické centrum mesta.

3. Aký je najlepší spôsob, ako si užiť pobyt v Helsingöre?

- Najlepším spôsobom, ako si užiť pobyt v Helsingöre, je prechádzať sa po historickom centru mesta a navštíviť zámok Kronborg a morské múzeum. Okrem toho sa môžete prejsť aj po nábreží a vychutnať si krásny výhľad na Švédsko.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Helsingöre?

- V Helsingöre sa nachádza množstvo hotelov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť ubytovanie, je využiť online rezervácie na stránkach ako napríklad booking.com alebo airbnb.

5. Aké sú miestne špeciality v Helsingöre?

- V Helsingöre je možné ochutnať rôzne pochúťky, ktoré sú typické pre dánsku kuchyňu. Medzi najznámejšie patrí smørrebrød (sendviče so spáleným chlebom s rôznymi náplňami), ryby ako napríklad úhor alebo kôrovec a tradičné dánske sladkosti ako napríklad pečené jablká s cimbalmi a smotanou.


Počasie Dánsko Helsingør


Dánsko je pre svoje jedinečné klimatické podmienky obľúbenou turistickou destináciou. Mesto Helsingør sa nachádza na severe Dánska, na pobreží Álenu a Baltického mora. Práve preto je v tomto regióne počasie veľmi zaujímavé.

Helsingør sa nachádza v oblasti s miernym podnebím, ktoré sa vyznačuje sezónnymi zmenami teplôt. Najteplejším mesiacom v roku je júl, kedy teploty dosahujú až 20 stupňov Celzia. Najchladnejším mesiacom býva január, kedy teploty klesajú pod bod mrazu.

Dánsko sa nachádza na trase studenej polárnej fronty, ktorá prináša do regiónu chladné a vlhké počasie. V letných mesiacoch je však vplyv studenej fronty výrazne oslabený a teplo z Atlantiku a Nórskeho mora prúdi do zálivu, čím sa zabezpečuje priaznivé počasie.

Helsingør má vďaka svojmu polohovaniu počasie viac podobné slávnemu susedovi, meste Kodaň. Menej zrážok v porovnaní s juhou Dánska, vynikajúca kvalita ovzdušia a čistý okolitý prírodný prostredie robia z Helsingøru skvelú destináciu nielen kvôli atrakciám ako je známe kráľovské zámok Kronborg ale aj pretože mesto je tou správnou voľbou, ak sa chcete vymaniť od stresu a ruchu moderného sveta a ponoriť sa do kľudnej atmosféry.

Počas celoročne sa v Helsingøru darí. Ak hľadáte niečo pokojnejšie a menej preplnené, túto oblasť Dánska si určite potrebujete skontrolovať. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Helsingør, nezabudnite si vziať so sebou kabát a obuv vhodnú na chladnejšie počasie. Sneh môže spadnúť v zime, ale zároveň toto obdobie prináša aj zvláštne kúsky v oblasti polárnej záře (Aurora borealis), ktorá sa objavuje v niektorých najchladnejších obdobiach v zimnom mesiace v závislosti od slnečnej aktivity.

Celkovo, klimatické podmienky v Helsingøre sú prevažne miernymi a kolísajúcou teplôtami, čo robí z tohto mesta veľmi návštevnícke miesto po celý rok. Ak chcete zažiť Dánsko v jeho najlepšej atmosfére, navštívte Helsingør a objavte krásy z nejakej inej perspektívy.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky