Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Luštica

Letenka Čierna Hora Luštica


Letenky do Čiernej Hory sú teraz dostupné aj na letisko Luštica, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Tento nový letovisko od jej otvorenia v júni 2021 privíta turistov s modernými zariadeniami a nádhernými plážami.

Letisko Luštica sa nachádza iba 20 minút jazdy od súkromného letoviska Porto Montenegro a 30 minút jazdy od budvy hlavného mesta Čiernej Hory. Vďaka svojej polohe je letisko Luštica ideálnym miestom na dovolenku na pláži, ktorá sa môže pochváliť jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lušticu, určite nezmeškajte pohľad na Perast, starobylé mestečko obklopené zelenými horami. Bolo ním slávne kvôli svojim barokovým palácom a kostolom. Mesto je tiež výnimočné národnou kultúrnou pamiatkou.

Luštica ponúka aj rôzne možnosti pre vyznávačov vodných športov, ako je kajak, plávanie alebo potápanie. Ak sa rozhodnete pre preskúmanie dnešného riadku, zistite, že tam nájdete plnejšie zážitkov, ktoré sú nezabudnuteľné.

Budete sa určite zdržať niekoľko dní. Vďaka letisku Luštica máte teraz jedinečnú príležitosť objavovať krásy Čiernej Hory výrazne jednoduchšie. Letenky na toto nové letisku si môžete zakúpiť online alebo u svojho cestovného agenta. Nechajte sa uniesť krásou tejto malebnej krajiny a nechajte sa hýčkat kvalitnou turistickou infraštruktúrou, ktorú ponúka Čierna Hora.


Dovolenka Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je krajina, ktorú si zamilovali už mnohí turisti, ktorí hľadajú kľudné a príjemné miesto pre svoju dovolenku. A ak patríte medzi nich, určite by ste si mali nechať na svojom zozname check-inov vyskúšať Lušticu.

Luštica je najväčším polostrovom na Čiernej Hore a leží na západnom pobreží krajiny medzi mestami Herceg Novi a Tivat. Tento raj na zemi ponúka široké spektrum možností na oddych, potápanie sa, cestovanie a jednoducho užívanie si prírody.

Jedným z najkrajších miest v Luštici je kaňon Zanjice, ktorý sa považuje za jedno z najkrajších miest na svete. Môžete tu navštíviť starobylú pevnosť a vychutnať si turistickú prechádzku, ktorá vám odhalí krásy čiernej hory. Tuláci a tí, ktorí si radi vyskúšajú svoju kondíciu, si tu môžu zatrice po kamenoch okolo druhej polovice Zanjice, alebo vyskúšať rafting na rieke Lim.

Komplex kamienkových pláží, zaradených pod spoločnú značku Luštica Bay Resort, vám ponúka krásny pohľad na tyrkysové more. Tento 35 hektárov obrovský rekreačný komplex predstavuje ideálny východiskový bod pre dovolenkovú aktivitu, pre rodiny s deťmi a aj pre aktívnych turistov.

Ak hľadáte niečo, čo vás celkom zabaví, určite navštívte turistické stredisko Rose, ktoré sa nachádza tesne za horou Orjen. Je to malá obec, ktorá ponúka ideálne miesto na oddych od hektického sveta. Rozvejte si plachty na svojich jachtách alebo sa vydejte na prechádzku po okolí. V Rose sa stojí za to vidieť určite aj krásnu pláž Miristra, kde môžete stráviť celý deň alebo ísť na rafting nechajte sa prekvapiť a uvidíte, ako krásna príroda tu má svoje miesto.

Ak plánujete stráviť dovolenku v Čiernej Hore, určite nezabudnite na Lušticu, ktorá vám ponúka množstvo prírodných krás a možností na predĺženie vášho oddychu. Jedna vec je istá, že tu sa vždy nájde niečo pre každého, človeka, ktorý hľadá krásu prírody, rodiny s deťmi alebo tých, ktorí hľadajú aktívny oddych. Či máte radi pláže alebo vychádzky v prírode, Čierna Hora Luštica je miesto, ktoré si budete určite užívať a ktoré si zapamätáte na celý život.


Ubytovanie Čierna Hora Luštica


Luštica je malý poloostrov na juhu Čiernej Hory, kde sa skrýva množstvo krásnych pláží a útulných miest na ubytovanie. Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Luštici, môžete si byť istí, že zažijete príjemný pobyt v krásnom prostredí.

Väčšinou sa na Luštici nájdu malé súkromné apartmány alebo rodinné domy, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Väčšie hotely sa tu nevyskytujú, takže vám bude poskytnutá autentická čiernohorská atmosféra. Ubytovanie na Luštici je nielen na južnom brehu, aleaj na severnej časti poloostrova.

Jedným z miest, ktoré sa v poslednom čase stali veľmi populárnymi, je mestečko Tivat. Nachádza sa tu moderný letiskový komplex a tiež väčší port, ktorý láka návštevníkov krásnymi jachtami a lodiami. Ubytovanie v Tivati je zvyčajne drahšie ako v ostatných častiach Luštice kvôli vyššiemu turistickému ruchu, no má výhodnú polohu v blízkosti miest, ako sú Kotor alebo Herceg Novi.

Ak hľadáte ubytovanie na samote, môže vás zaujať malebné mestečko Rose, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Luštice. Je vzdialené od hlavných ciest a života mesta, takže je ideálne pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť a opäť sa načerpať energiu.

Nezávisle na tom, kde sa rozhodnete pre ubytovanie na Luštici, môžete si byť istí, že sa vám bude dariť. Krásne prostredie, jemné pieskové pláže a turisticky nenarušená príroda pritiahnu množstvo turistov každý rok. Preto neváhajte a navštívte Lušticu, na ktorú určite nezabudnete!


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Luštica


Čo je to Luštica?
Luštica je poloostrov v západnej časti Čiernej Hory, na pobreží Jadranského mora.

Ako sa dostanem na Lušticu?
Luštica je prístupná autom, autobusom a lodou. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Podgorici a Tivati.

Aké sú najznámejšie pláže na Luštici?
Najznámejšie pláže na Luštici sú plaža Žanjic, plaža Mirište, plaža Štrp, plaža Arza, plaža Dobreč a ďalšie.

Aké turistické atrakcie sa nachádzajú na Luštici?
Medzi najznámejšie turistické atrakcie na Luštici patrí ostrov Mamula, ktorý je v súčasnosti v rekonštrukcii a transformácii na luxusný hotel. Ďalšou atrakciou je prírodná krása Modra špilja.

Aké sú možnosti ubytovania na Luštici?
Na Luštici nájdete rôzne typy ubytovania, od luxusných rezortov po jednoduché apartmány a hotely. Populárne sú napríklad rezorty The Chedi Lustica Bay a Porto Montenegro.

Aké sú najlepšie reštaurácie na Luštici?
Medzi najlepšie reštaurácie na Luštici patrí napríklad reštaurácia The Spot, Fish & Wine Bar a Black Pepper.

Aké aktivity sa dajú robiť na Luštici?
Na Luštici sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad plávanie, potápanie, surfovanie, rybolov, jazda na kanoe, cykloturistika a turistika.


Počasie Čierna Hora Luštica


Čierna Hora Luštica je jeden z najkrajších a najpôsobivejších regiónov v celej Čiernej Hore. Táto malebná oblasť sa nachádza na južnom pobreží krajiny, na polostrove, ktorý ponúka úžasné pohľady na Jadranské more a pohoria v okolí.

Počasie v Čiernej Hore Luštica

Čierna Hora Luštica má stredomorské podnebie s mierne teplými zimami a horúcimi letami. Teploty sa môžu v letných mesiacoch pohybovať od 28°C do 32°C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch dosahujú teploty približne od 7°C do 15°C.

Leto v Čiernej Hore Luštica sa začína v máji a trvá až do konca septembra. Toto obdobie prináša veľa slnka a tepla, čo je ideálne na návštevu miestnych pláží. Teploty sú v tomto období dobré na opaľovanie a kúpanie sa v mori. Práve v lete sa koná množstvo kultúrnych a spoločenských podujatí, takže turisti sa môžu tešiť na výnimočné zážitky a zábavu.

Jeseň v Čiernej Hore Luštica je veľmi príjemná, s miernymi teplotami a menej turistami. Obdobie od októbra do decembra prináša stále teplé počasie, ktoré je ideálne na turistiku, jazdu na bicykli a iné vonkajšie aktivity.

Zima v Čiernej Hore Luštica je chladnejšia, čo predsa len prináša určité výhody. V tomto období je menej turistov a ceny sú nižšie. Teploty sa môžu zmeniť a preto treba mať na pamäti potrebu vybaviť sa vhodným oblečením a prípadne si zobrať lyže a bežecké topánky.

Jarné obdobie v Čiernej Hore Luštica začína od marca a trvá až do mája. Teploty sa začínajú zvyšovať a príroda sa začína prebúdzať. V tomto období sa môžu turisti tešiť na prekrásne kvety a zelené pastviny, ktoré sú v konečnom dôsledku ideálne na prechádzky a turistiku.

Všeobecne platí, že celoročne možno navštíviť Čiernu Horu Luštica a každé obdobie ponúka turistom jedinečné zážitky a momenty. Pravidelné zmeny počasia však treba mať na pamäti pri plánovaní výletov a aktivít. V každom prípade si turista môže byť istý, že Čierna Hora Luštica ponúkne krásnu prírodu, skvelé jedlo a kultúrne a historické pamiatky.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky