Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Trogir

Letenka Chorvátsko Trogir


Letenka Chorvátsko Trogir - Kúp si ju a zájdi do klenotu Stredomoria

Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre slovenských turistov, ktorí hľadajú dovolenku v blízkom a zaujímavom prostredí. Trogir patrí medzi jej najvyhľadávanejšie miesta, ktoré vás nadchnú svojim nezameniteľným pôvabom a uchváti vás bohatou históriou a kultúru.

Ak sa aj vy chystáte na letnú dovolenku na Chorvátskom pobreží, určite si zarezervujte letenku Chorvátsko Trogir, aby ste sa dostali až do prekrásneho mesta, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Split. Počas pár hodín letu sa ocitnete na mieste, ktoré sa pýši krásnymi plážami, bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok.

Trogir - historické mesto plné pamiatok

Mesto Trogir je západoslovanské historické mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Čiovo, nedaleko od mesta Split. Jeho staré mesto patrí medzi kultúrne a prírodné dedičstvo sveta UNESCO, čo svedčí o jeho unikátnosti a kráse. Trogir je však známy aj svojou čistou vodou, prekrásnymi plážami a bohatým nočným životom.

Tento klenot Stredomoria si môžete prezrieť po pešej zóne, ktorá vedie cez staré mesto, kde okolo vás prebehne minimálne 2000 rokov histórie Zaujímavými miestami sú napríklad Katedrála svätého Lovrinca, hradby a veža Kamerlengo či Fortifikácia Škar.

Pláže a nočný život Trogiru

K dispozícii sú vám rôzne druhy pláží - od piesočnatých po kamenité, malebné zátoky a miesta, kde si môžete zapožičať lodičku alebo skúsiť vodné športy. V Trogirskom prístave sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku stravu, najmä ryby a morské plody. Nočný život v Trogir je veľmi bohatý, pretože sa tu nachádzajú mnohé bary, kluby a diskotéky, ktoré sú otvorené až do rána.

Zrušenie letu - nemusí to byť problém

Ak sa vám stane, že sa váš let do Trogiru pre nejakú krízu neuskutoční, nemusí to byť problém. V súčasnosti ponúka množstvo leteckých spoločností možnosť vrátenia peňazí za letenku alebo vám ponúkajú voucher na neskoršiu dobu. Ak by ste sa rozhodli pre storno, čím skôr to urobíte, tým väčšiu šancu máte na vrátenie plnej sumy za letenku.

Plánovanie letnej dovolenky sa vám teraz môže zdať ako ťažké a neisté, ale ak sa rozhodnete pre cestu letenkou do Trogiru, môžete si byť istí, že sa ocitnete v klenotu Stredomoria, kde zažijete nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a novej kultúry, kde sa rádovo dohaduje hora na jadre a kde je najdôležitejšou vecou relaxácia a oddych.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, turistickými atrakciami a stredomorským podnebím. V tomto článku sa pozrieme na počasie v meste Trogir, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora.

Trogir má stredomorské podnebie s veľmi teplými letami a miernymi zimami. Teploty v lete sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, avšak môžu sa dostaviť aj teploty až do 35 °C. Počasie v lete je ideálne na plávanie a slnenie sa na pláži.

Zimy v meste Trogir sú miernymi a daždivými. Teploty zvyčajne klesajú na 5 °C až 10 °C a môžu sa ako aj v iných miestach zaznamenať občasné silné dažde. Turisti v zime môžu využiť príležitosti na prechádzky v okolí mesta a navštíviť niektoré z pamiatok a historických miest.

Jeseň v Trogire prináša miernejšie teploty, s teplotami pohybujúcimi sa od 10 °C do 20 °C. V tejto sezóne môže byť ešte stále príležitosť na kúpanie sa a relaxovanie na pláži, ale voda môže byť už niekedy trochu chladnejšia.

Jar v meste Trogir je chladnejšia ako leto, ale teploty sa už pohybujú okolo 15 °C až 20 °C. To znamená, že jar je ideálnym časom na turistické výlety a prechádzky po okolí mesta.

V Trogire sa môže vyskytnúť aj silný vietor, ktorý prichádza z mora. To môže spôsobiť, že počasie bude trochu studené, ale zároveň to môže byť nádherný pohľad na more v týchto momentoch.

Celkovo možno povedať, že počasie v Trogire je ideálne pre letné dovolenky. Avšak aj počas zimy a iných období tu je stále množstvo atrakcií, ktoré turisti môžu navštíviť. Mesto Trogir ponúka celý rok skvelé zážitky okolo krásnej jadranskej oblasti, ktoré stoja za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


1. Aké atrakcie môžem navštíviť v Trogire?
V Trogire môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu svätej Laurenty, pevnosť Kamerlengo, a Radnicu. Môžete tiež ísť na prechádzku po námestiach a uliciach mesta, navštíviť múzeá a galérie.

2. Aké pláže sú v Trogire najlepšie?
V Trogire sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako napríklad pláž Čiovo, pláž Medena a pláž Pantana. Pláže sa nachádzajú v blízkosti mesta a ponúkajú vedľa nezabudnuteľného kúpania aj možnosti pre vodné športy a oddych.

3. Ako sa dostanem do Trogire?
Trogir je dostupný cez medzinárodné letisko v Splitu. Ďalej sa môžete dostať do mesta autobusom alebo vlakom z iných častí Chorvátska. Môžete si tiež prenajať auto alebo taxík.

4. Aké sú ceny v Trogire?
Ceny v Trogire sú prijateľné. V reštauráciách je možné nájsť veľké množstvo kvalitného jedla za rozumné ceny. Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti od zvoleného typu a kvality.

5. Ktorý je najlepší čas na návštevu Trogire?
Najlepší čas na návštevu Trogire je od jari do jesene, keď sú teploty príjemné a počasie je skvelé na kúpanie sa v mori. V letných mesiacoch môže byť veľmi teplo, ale mnoho reštaurácií a obchodov má kvôli turistom otvorené. V zime môže byť v Trogire zima, ale mnoho atrakcií aj napriek tomu zostáva otvorených pre turistov.

6. Potrebujem vízum na návštevu Chorvátska?
Väčšina turistov z krajín Európskej únie alebo z krajín s dohodou o voľnom obchode nepotrebuje vízum na návštevu Chorvátska. Pre turistov z iných krajín sa odporúča kontaktovať konzulát alebo veľvyslanectvo Chorvátska pre informácie o vízových požiadavkách.

7. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Miestne jedlá sú často založené na morských plodoch a rybách. Chorvátsko má priaznivé podnebie pre pestovanie ovocia a zeleniny, takže sa tiež často používajú v miestnych jedlách. Medzi miestne špeciality patrí octový a kyslomliečny syr, chorvátsky pršut (dozretá šunka), rakija (miestny lieh), víno a pivo.

8. Je Trogir bezpečné miesto?
Trogir je považovaný za bezpečné miesto pre turistov. Aj keď môžu existovať určité riziká v súvislosti s cestovaním, množstvo policajtov väčšinou zabezpečuje bezpečnosť turistov. Odporúča sa byť opatrný a držať si na pozore svoje cennosti.

9. Mám platiť v eurách alebo v chorvátskych kunách?
Väčšina reštaurácií, obchodov a služieb akceptuje eurá, no odporúča sa si vymeniť peniaze za chorvátske kuny. V niektorých prípadoch platba eurami je možná s vysokou konverznou sadzbou.

10. Aké sú turistické atrakcie v blízkosti Trogire?
V blízkosti Trogire si môžete pozrieť historické mestá ako napríklad Split, Solin a Kaštela. Môžete tiež navštíviť Národný park Krka, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Trogire. Možnosti výletov a zážitkových ciest sú neobmedzené.


Dovolenka Chorvátsko Trogir


Dovolenka v Chorvátsku je stále populárnejšia a voľba destinácie je pre mnohých náročná. Medzi najobľúbenejšie letoviská v krajine patrí aj malebné mesto Trogir, ktoré sa nachádza v Splitsko-dalmátskej župe. Trogir predstavuje spojenie histórie, kultúry a moderného turizmu, čo ho robí ideálnou destináciou pre dovolenku.

Jednou z najväčších výhod Trogiru je jeho poloha. Nachádza sa len asi 6 kilometrov juhozápadne od letiska Split, čo znamená, že cesta na dovolenku nezaberie veľa času. Trogir je aj perfektným východiskovým bodom pre výlety na iné časti Dalmácie, ako sú napríklad ostrovy Brač alebo Hvar. Mesto sa nachádza priamo na pobreží a okrem toho, že ponúka slnečné pláže, môžete sa aj prechádzať po malebných úzkych uličkách a obdivovať historické budovy.

Trogir je starobylé mesto, ktoré bolo založené už v 3. storočí pred naším letopočtom. Jeho rozsiahla história je viditeľná v každom rohu mesta, kde môžete nájsť rímske, gotické aj barokové stavby. Najväčšiu turistickú atrakciu predstavuje katedrála sv. Lovre, ktorá bola postavená v 13. storočí. Okrem katedrály môžete navštíviť aj viaceré historické kostoly, paláce a múzeá.

Ak sa chcete oddýchnuť a užívať si slnko, určite vás poteší, že pláže v Trogire patria k najkrajším na pobreží. Najznámejšou z nich je Čiovo, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta. Táto piesočnatá a štrková pláž s čistou a priehľadnou vodou dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších turistov. Ak vás zaujíma potápanie, v okolí Trogirov môžete objaviť množstvo skvostov pod hladinou.

Okrem pekných pláží a historických pamiatok, Trogir ponúka aj bohatý nočný život. V mnohých reštauráciách a baroch môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje, zatiaľ čo sa v klube alebo diskoteke môžete zabávať do neskorých nočných hodín.

Celková atmosféra a šarm Trogiru vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Pokojné mestečko, krásna príroda, pekné pláže a zaujímavá história robia spln vyhovujúci pre každého turistu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku v meste Trogir. Sme si istí, že nebudete sklamaní.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky