Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Poděbrady

Ubytovanie Česko Poděbrady


Česko Poděbrady je krásne mesto nachádzajúce sa len 50 kilometrov východne od Prahy. Jeho slávnym znakom je liečivá minerálna voda a termálne pramene, ktoré si tu vychutnávajú mnohí návštevníci. Ideálnou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na svojom dovolenkovom pobyte, sú miestne hotely a penzióny.

HOTELI V ČESKOM PODĚBRADOCH:

Hotel Bellevue – Tento štvoricouhľový hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť oddych a relaxáciu. Tento hotel ponúka klimatizované izby a apartmány s krbom, s výhľadom na námestie v strede mesta. Hostia si môžu vychutnať wellness centrum a bazén v hoteli.

Nymburk Hotel & Spa – Tento drevený hotel medzi pohoriami Krkonoše a Šumava ponúka luxusné a pohodlné izby, ktoré spájajú českú tradíciu s modernými prvkami. Hostia si môžu na tomto mieste užiť relaxáciu v spa centre, saunu, alebo si zahrať bowling.

PENZIÓN V ČESKOM PODĚBRADOCH:

Penzión Štěpán – Tento penzión v centre mesta ponúka pohodlné izby s balkónom a výhľadom na námestie. Hostia si môžu užiť wifi pripojenie a súkromné parkovisko. Tento penzión je ideálny pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za rozumnú cenu.

Penzión Česká Koruna – Tento penzión sa nachádza v historickej budove, len niekoľko minút od centra mesta a stredovekej pevnosti. Hostia si môžu užiť komfortné izby s wifi pripojením a súkromnou kúpeľňou. Tento penzión je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokojné ubytovanie v centrálnom umiestnení.

Ak hľadáte ubytovanie v Českom Poděbradoch, máte množstvo možností. Od luxusných hotelov po priateľské penzióny, je tu niečo pre každého. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kúsok Česka, môžete si byť istí, že tu budete mať prekrásny pobyt s množstvom zážitkov a zábavy.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Poděbrady


Bohužel nerozumím vašemu požadavku. Můžete mi poskytnout více informací, o čem chcete vědět? Pak vám ráda pomohu s odpovědmi na otázky ohledně Česka a města Poděbrady.


Dovolenka Česko Poděbrady


Poděbrady je krásne mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Česka. Toto mesto je ideálnou destináciou pre dovolenku pre každého, kto chce zažiť krásnu prírodu, pamätihodnosti a úžasný kulturný život. Tu sú niektoré z dôvodov, prečo by mala byť Poděbrady na zozname vašich cestovateľských destinácií.

Prírodné krásy

Poděbrady je obklopené nádhernou prírodou. Mesto sa nachádza na brehu rieky Labe a ponúka krásne výhľady na okolie. V blízkosti mesta sa nachádza aj rekreačná oblasť Želivka, ideálna pre milovníkov cyklistiky a turistiky. V tejto oblasti môžete nájsť množstvo zaujímavých turistických trás a cyklotrás, ktoré vám umožnia objaviť okolie a vychutnať si nádherné výhľady na krajinu.

Pamiatky

Poděbrady má bohatú históriu, ktorú si môžete prezrieť v mnohých historických pamiatkach. Najvýznamnejšou z nich je zámok Poděbrady, ktorý bol postavený v 15. storočí. Okrem toho tu nájdete aj gotický kostol sv. Bartolomeja, ktorý je významný svojimi freskami a obrazmi. Počas svojho pobytu by ste určite nemali vynechať návštevu centra mesta, kde nájdete množstvo krásnych historických budov.

Lázeňské procedury

V Poděbradoch sa nachádzajú aj lázeňské procedury, ktoré sú ideálne pre relaxáciu a oddych. Lázeňský park ponúka nádherné prostredie pre tých, ktorí chcú oddýchnuť od každodenného ruchu a presvedčiť sa o liečivých účinkoch kúpeľov.

Poděbrady je krásne mesto s množstvom zaujímavostí a určite stojí za to ho navštíviť. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodu, históriu a oddych, Potom je Poděbrady tou správnou destináciou pre vás.


Počasie Česko Poděbrady


Česko Poděbrady je krásne mesto situované v strednom Česku. Mesto sa nachádza na břehu Labe, ktorá ho robí obľúbeným cieľom pre turistov a milovníkov vodných športov.

Počasie v meste je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, čo znamená, že tu sú chladné zimy a teplé, vlhké letá. Počas celého roka tu môže pršať, takže by ste si mali vždy zobrať so sebou plášť alebo dáždnik.

Zimy sú v meste chladné s vysokými mrazmi, kedy teploty klesajú až na -5 ° C a nízke snehové zrážky sú bežné. V januári a februári, najchladnejších mesiacoch v roku, môžete očakávať oblečenie sa do kože a nosenie teplých kabátov.

Letá v meste sú teplé a slnečné, priemerné teploty dosahujú až 25 ° C, no zároveň tu často prší, takže je potrebné byť pripravený na náhlu zmenu počasia. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi v roku, kedy je mesto plné turistov a obyvateľov, ktorí vyhľadávajú príjemné dni vonku.

Jeseň a jar v meste sú zvyčajne mokré a veterné s priemernými teplotami okolo 10-15 ° C. Očakávajte vlhké a trápenie počas noci.

Ak hľadáte dobrý čas na návštevu Česko Poděbrady, odporúčame letné mesiace, kedy je počasie teplé a slnečné, ideálne pre rôzne aktivity. No nezabudnite, že vždy sa môže z dažďa vyľať a môžete si vychutnať viac mokrého počasia.


Letenka Česko Poděbrady


Letenka do Česka - Poděbrady: Tajomné mestečko plné krásnej histórie

Česká republika nie je len Praga a sviatočné trhy v decembri. Krajina s takou bohatou históriou a kultúrou určite skrýva mnoho tajomných a krásnych miest. Jedným z týchto miest je aj Poděbrady, mestečko nachádzajúce sa asi 50 km od Prahy. Ak hľadáte miesto na oddych alebo zaujímavý výlet, letenka do Poděbrad je tou správnou voľbou.

Mesto Poděbrady je známe svojím prírodným geotermálnym kúpaliskom, ktoré sa nachádza priamo v centre mesta. Táto atrakcia je populárnou turistickou destináciou a poskytuje návštevníkom niekoľko rôznych možností ako sa osviežiť. Okrem priamej kúpele môžete tiež využiť saunu alebo masáž či sa len len prejsť po prekrásnom parku okolo jazera. Kúpalisko súkromnými prevádzkovateľmi, takže vstupné do neho nie je zadarmo, ale určite sa oplatí.

Poděbrady má však mnoho krásnych pamiatok a historky. Pri prechádzke po meste návštevníci môžu vidieť zámok Poděbrady, ktorý bol postavený počas renesancie a odvtedy bol niekoľko krát prestavaný. Zámok v súčasnosti slúži ako kancelária primátora a miesto konania kultúrnych podujatí.

Ďalšou pamätnou miestnosťou je kostol sv. Bartolomeja, ktorý bol postavený v 14.storočí a v súčasnosti predstavuje jednu z najvýznamnejších sakrálnych stavieb v regióne Poděbrad. Impozantná stavba je zaujímavým kombináciou rôznych štýlov a je doplnená o mnoho historických artefaktov.

Podľa miestnych zvyškov a legend je Poděbrady známe svojou skvelou kuchyňou a príjemnými kaviarňami. Po návšteve mnohých pamiatok a prechádzok na čerstvom vzduchu, turisti si môžu odpočinúť v jednej z kaviarní v centrách mesta, kde môžu ochutnať tradičné jedlá a nápoje.

Keďže Poděbrady je malý a pokojný kúsok krajiny, výlet sem sa hodí hlavne na pár dní. Najlepší spôsob ako si užiť mesto a okolie bude požičanie bicykla. V blízkosti mesta sa nachádza krásna príroda a dedinky, ktoré sa oplatí navštíviť.

Zátka mesta Poděbrady je ihrisko na golf. Je situované v blízkosti kúpaliska, takže si môžete zahrať golf a potom si dopriať osviežujúce kúpanie.

Zhrnutie

Poděbrady je jedným z mála turistických miest v Českej republike, kde sa combinujú krása prírody a bohatá história. Okrem prírodného kúpaliska poskytuje mesto návštevníkom mnoho historických pamiatok, kaviarní a reštaurácií, aby si turisti mohli užiť pravé české kuchyne. Letenka do Poděbrad je pre každého odporúčaná, kto hľadá miesto na dovolenku alebo zaujímavý výlet v tichom prostredí s prírodou, históriou a turistickou infraštruktúrou. Ak teda máte záujem o dovolenku v Českej republike, neváhajte a navštívite Poděbrady.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky