Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Orlické hory

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Orlické hory


1) Kam by som sa mal/a vybrať na výlet do Českých Orlických hor?
Odpoveď: Odporúčame navštíviť mesto Žamberk, letovisko Dolní Morava, skalní věže v Adršpašských skalách alebo hradovi Lanšperk.

2) Sú v Českých Orlických horách dostupné cyklotrasy?
Odpoveď: Áno, v oblasti sa nachádza množstvo cyklotrás pre rôzne úrovne kondície a aj pre rodiny s deťmi.

3) Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti v Českých Orlických horách?
Odpoveď: V oblasti sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov, chát a ubytovacích zariadení s rôznou úrovňou vybavenosti a cien.

4) Aké sú najkrajšie turistické trasy v Českých Orlických horách?
Odpoveď: Populárnymi turistickými trasy sú napríklad trasa na vrchol Sněžníku, trasa k vodopádu Nielovna alebo trasa k rozhladni Žaltman.

5) Sú v oblasti k dispozícii zimné športoviská?
Odpoveď: Áno, v zime je v oblasti zimné stredisko Ski areál Dolní Morava a ďalšie menšie lyžiarske strediská.


Počasie Česko Orlické hory


Česko Orlické hory sú známym turistickým regiónom na severovýchodnom okraji Českej republiky. Nachádzajú sa tu najvyššie vrcholy Orlických hôr, ktoré sa týčia až do výšky 1 117 m nad morom. Tento kraj nad riekou Labe je vyhľadávaný pre túry, cykloturistiku, horskú turistiku či lyžovanie. Tieto aktivity sú ovplyvňované aj počasím, ktoré sa v tomto regióne môže meniť pomerne rýchlo.

V lete sú Orlické hory často vystavené náhlym zmenám počasia. Teploty sa môžu pohybovať od chladných dní s teplotami okolo 10 stupňov Celsia, cez teploty okolo 20 stupňov, až po teplejšie dni s teplotami okolo 30 stupňov. Výskyt búrok a silných zrážok súvisí s tropickým teplom a môžu byť nebezpečné pre turistov, hlavne na expozovaných miestach. Preto je potrebné byť v letných mesiacoch pripravený na náhle zmeny počasia a mať so sebou oblečenie na ochladenie, ale aj na zahriatie.

V zime sú Orlické hory pravým rajom pre lyžiarov. Snég zostáva tu dlhšie v porovnaní s ostatnými regiónmi v Českej republike. Kvalita snehu závisí od množstva zrážok a teplôt. Lyžiarske strediská zabezpečujú umelejší sneh v obdobiach, keď prírodný klesá alebo nie je dosť pre náročných lyžiarov. V zime sú teploty v regióne Orlických hôr väčšinou okolo nuly až -10 stupňov a môže byť tu dosť chladno. Na lyžovanie je v tomto období nutné mať všetky vrstvy oblečenia, aby ste sa dokázali ochrániť pred chladom a mohli si užiť lyžovačku naplno.

Česko Orlické hory sú oblasťou s výdatnými zrážkami. Najväčšie množstvo zrážok padá v horách, hlavne na juhozápadnej strane. To má vplyv na riečne korytá, ktoré môžu prerásť a spôsobovať povodne. Preto treba sledovať miestne predpovede počasia a v prípade náhleho nárastu vody rieku sa rýchlo evakuovať z blízkej blízkosti koryta. Kvetenie flóry v Orlických horách najviac ovplyvňuje teplota a množstvo zrážok.

Vzhľadom na náhlu zmenu počasia a výdatné zrážky nie je ideálne turistika do hôr v období, keď sa teploty a počasie náhle menia. V zime je vhodné zistiť si predpovede počasia deň vopred, aby sa dalo naplánovať lyžovačka alebo túra. Vždy treba mať so sebou oblečenie určené pre zmenu počasia a veterného počasia. Ak dodržíte tieto tipy, mali by ste si môcť vychutnať prírodu v Česko Orlických horách naplno bez ohľadu na počasie.


Ubytovanie Česko Orlické hory


České Orlické hory sú jedným z najkrajších pohorí v Českej republike, ktoré každý rok privíta tisícky návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber mnoho rôznych možností.

Keďže sa jedná o turisticky obľúbenú oblasť, môžete si vybrať z množstva rôznych typov ubytovania. V centre miest ako Žamberk alebo Deštné v Orlických horách nájdete hotely a penzióny, kde si môžete užiť pohodlné ubytovanie so službami.

Ak preferujete kempovanie alebo karavaning, na výber máte niekoľko kempov. Vreckový kemp v N. Deštné poskytuje ubytovanie v prírode. Kemp Žebrácká se Tábora a Kemp Pod Sněžníkem naopak ponúkajú štandardné vybavené chatky alebo stany s elektrickým prípojky.

Pre tých, ktorým vyhovuje individuálny prístup, sú k dispozícii súkromné chaty a apartmány. Tieto sú najčastejšie umiestnené mimo centra miest a poskytujú vám možnosť vychutnať si pokoj a súkromie, ale aj krásne výhľady na okolitú prírodu.

Ak sa vám páčilo pohodlie ubytovania v rodinnom prostredí, môžete si zvoliť pobyty v penzióne, ubytovanie u majiteľov či ubytovanie v súkromí. Výhodou týchto možností je skutočnosť, že sa budete môcť cítiť ako doma a vychutnávať si pohodlie a možnosti v domácom prostredí.

Pre tých, ktorí si radi užívajú aktívny odpočinok, alebo športové zážitky, sú dostupné aj ubytovania v horských chatách, ktoré poskytujú nielen ubytovanie, ale aj služby sprievodcu a celkovú organizáciu turistických výletov.

Celkovo vzaté, České Orlické hory ponúkajú množstvo možností pre ubytovanie, od exkluzívnejšieho až po jednoduchšie, takže si môžete vybrať to, čo sa vám najviac hodí. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z týchto možností, môžete sa tešiť na krásne výhľady, nezabudnuteľné zážitky a príjemný pobyt v krásnej prírode.


Dovolenka Česko Orlické hory


Dovolenka v Českom Orlickom hrebeňi – prežite aktívnu dovolenku v nádhernom horskom prostredí

České Orlické hory sú jedným z najkrajších pohoria v Českej republike, nachádzajú sa na východnom pobreží Krkonoš a sú ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť aktívnu dovolenku v prekrásnom horskom prostredí. Orlické hory sú populárne nielen pre svoje krásne prírodné scenérie, ale aj pre svoje mnohé turistické atrakcie, ktoré pritiahnu mnohých návštevníkov každý rok.

Ak ste milovníkmi turistiky, bude pre Vás Orlický hrebeň skutočným rajom. Toto pohorie ponúka poskytuje mnoho turistických chodníkov a cyklotrás. Môžete si vybrať z množstva trás, ktoré vás zavedú do hory. Počas svojho výletu sa budete pohybovať v krásnom horskom prostredí, ktoré vás určite zaujme. Prírodná sceneria Orlických hôr zahŕňa prekrásne výhľady na vrcholy, doliny a vrcholky okolitých kopcov.

Okrem turistiky môžete v Orlických horách využívať aj mnohé ďalšie aktivity ako napríklad cykloturistiku, jazdu na koni, výlety na lode alebo bazénových zážitkových parkov. Výhodou tohto miesta je aj to, že je vhodné pre rodiny s deťmi. Deti sa budú môcť zúčastniť miestnych atrakcií, ako je napríklad návšteva zverinca, farmy alebo zaujímavých múzeí.

Kultúrne zážitky nájdete v rôznych miestach počas vašej cesty. Napríklad môžete navštíviť hrad Náchod, zrúcaninu hradu Rychmburk alebo kláštor Vamberk. Vo večerných hodinách by ste mali skúsiť najmä miestne špeciality, ktoré boli pripravené s využitím miestnych surovín. Vo väčšine reštaurácií tu máte možnosti ochutnať tradicionálne české jedlá.

Ak plánujete dovolenku v Orlických horách a neviete, kde sa ubytovať, máte veľa možností. Nájdete tu ubytovanie pre každého: od luxusných horských chatiek až po lacné ubytovanie v rodinných penziónoch. Stačí si dobízomný online ubytování a nájdete si to správne, priamo podľa vašich požiadaviek.

Vyskúšajte dovolenku v Orlických horách a užite si aktívnu dovolenku v krásnom a prírodnom prostredí. Toto pohorie vám poskytne mnoho nezabudnuteľných zážitkov a zaručenú relaxáciu od rušného mestského života. Vaša dovolenka tu bude plná prírodných krás, množstva zážitkov a miestnych atrakcií.

Užijte si krásy českých Orlických hor a vychutnajte si svoju dovolenku!


Letenka Česko Orlické hory


Letenky do Česka a Orlických hor jsou ideální volbou pro všechny milovníky přírody a turistiky. Orlické hory, nacházející se na severovýchodě Čech, jsou jednou z nejkrásnějších regionů České republiky, kde se mísí horské vrcholy, klidná údolí a malebná města.

Z Prahy, hlavního města České republiky, je možné do Orlických hor dojet vlakem, autobusem nebo autem. Nicméně, nejrychlejší a nejefektivnější způsob je letadlem. Díky letům do blízkých letišť se můžete dostat do Orlických hor během několika hodin.

V blízkosti Orlických hor se nachází několik letišť, kam létají různé letecké společnosti (např. Wizz Air, Ryanair, SmartWings). Například, letiště v Pardubicích se nachází pouhých 50 km od Orlických hor a lety sem jsou z mnoha evropských měst. Letenky do Pardubic jsou navíc cenově dostupné a po příletu si můžete snadno pronajmout auto a jet do svého oblíbeného turistického centra.

Když už budete v Orlických horách, nejlepší způsob, jak si užít krásnou přírodu a malebné horské oblasti, je pěší turistika. Orlické hory nabízejí množství tras vhodných pro pěší turistiku, ať už pro začátečníky, rodiny s dětmi, nebo zdatné horolezce. Čeká vás nádherná příroda, lesy, vodopády a mnoho dalších krás.

Pokud si chcete užít i místní kulturu, navštivte historická města jako Hradec Králové nebo Rychnov nad Kněžnou, které jsou bohatá na architektonické památky, muzea a kulturní akce. V Orlických horách se nacházejí také lázně, kde si můžete dopřát wellness a relaxaci.

Letenky do Česka a Orlických hor jsou ideálním způsobem, jak objevit tuto krásnou horskou oblast. Díky letům do blízkých letišť se můžete dostat do Orlických hor rychle a jednoduše, a objevit krásy této nezapomenutelné oblasti.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky